Hnedé zúbky 16 mesačného synčeka

zuz555ka
21. júl 2015

Dobry vecer.Mamicky hladam u vas radu,ci nema niekto podobny problem.mam 16 mesacneho synceka,prvy zubok mu vysiel niekedy okolo 12 mesiaca.Umyvala som vzdy gazou lebo kefku nechce ani vidiet,sladke nepapa,dudku nemal vobec.A od zaciatku sa mi zubky zdali nejake ine.teraz v poslednom case si vsimam ze ma vrchne zubky uplne hnede,a ako keby sa mu rozpadavali.Ukazovali sme to detskemu lekarovi,povedal nam aby sme navstivili zubara.No ten nas odbil ze zubky vypadnu a narastu nove.ak sa mu zlomi tak vtedy mame prist.Syn ma odmalicka lieky na alergie,casto bral atb.Moze to byt aj z toho?alebo ak by ste vedeli co sa da robit,budem velmi vdacna.

prego81
21. júl 2015

@zuz555ka
chodte k inemu zubarovi

rita36
21. júl 2015

Iny stomatolog

silaviat
21. júl 2015

kamaratkina mala to mala z antibiotik..muselka pockat az jej mliecne odpadli .. chod k inemu zubarovi ci sa da estge daco zachranit ...

erickatt
21. júl 2015

Moj to mal zo zeleza

luslus
21. júl 2015

Ja by som ale aj pediatra ziadala aby vzal krv a urobil nejake vysetrenia,mozno mu daco chyba

zuz555ka
autor
21. júl 2015

@luslus dakujem,uz som pisala v prispevku ze berie viacero liekov.Od narodenia ma intoleranciu na laktozu,alergiu na kravsku bielkovinu a vajce a histaminovu intoleranciu takze moc toho papat nemoze ☹

lulistek
21. júl 2015

@zuz555ka podla mna to bude z liekov ale moze to byt aj zdedene, drzim palce 🙂

luslus
21. júl 2015

@zuz555ka lebo moj synovec ma take iste zuby a aj polamane ale to preto,ze nuc nechce jest,robili mu krvne testy ale uz neviem ake mal vysledky

danielita18
21. júl 2015

ja si mylsím že z liekov ale určite by som aj zubara vymenila ked sa takto k tomu stavia,ja som dlhodobo brala ATB a mne s azuby začali lámat aj mi zhnedli a zubar mi tiež potvrdil ze je to z liekov

tova
22. júl 2015

@zuz555ka tabletky na alergiu berie pravidelne? ved je to potravinova , tak mu vysat jedlo na ktore ma alergiu a nemusi tie lieky brat pravidelne. A preco casto berie atb? dr. ich radi predpisuju, ked je to len na malu blbost pockaj 1-2 dni ci to neprejde same

bubula_007
22. júl 2015

@zuz555ka dievčatá radia dobre, ja by som pridala este umývať zúbky elmexom, môjmu synovi začali hnednut zúbky, a tato pasta to zastavila.

staniacik
22. júl 2015

My to máme podobné.Najprv sa na zúbkoch objavili akoby mliečne škvrny,teraz sa sfarbujú do hneda.Diagnóza - medové zúbky.Každé 4 mesiace chodíme na kontrolu k zubárke.Povedala mi,že to môže byť z liekov,kt.som užívala počas tehotenstva a aj z liekov,kt.bral už on.A fakt bral silné atb a asi 2 týždne na to,som si všimla škvrny na zúbkoch.Umývame pravidelne elmexom a zubárka nám kázala dávať 2xtýžd.elmex gél na zúbky a klop-klop,lepší sa to.No aj sme úplne zakázali "džusiky"detské,lízatka,cukríky a všetko,čo obsahuje farbivá.Takže určite čím skôr vyhľadaj iného zubára,nech mu zachráni zúbky.Držím palce.

matax
22. júl 2015

http://www.zdravedasna.sk/deti-a-ich-zubky určite iného zubara a zubky umyť pred spanim a uz nič do úst len cistu vodu alebo nesladeny čaj. Zachrániť, co sa dá. Skuste umyť zubky cistou hustou kefkou a potom trošku elmex pasty . Hnedé skvrny sú kaz, biele odvápnenie.odvápnenie sa dá zastaviť výživou s calciom a fluorovou pastou. . Kaz nezmizne, ale da sa zastaviť tiez tak, plus správnou technikou umyvania . fľaky od maltofer- zeleza môžu umyvanim zmiznúť, vlastná skúsenosť u syna. Asi by som skusila v okolí nájsť milu dentálnu hygienicku. @zuz555ka
Moje deti uzivaju atb kazdu chvilu aj iné lieky na astmu, alergie, ale dávam prd umytim zubov a vždy im zuby doumyvam . A ak majú antubiotika, snazim sa časovať tak,aby ich nemali v noci, kedy je znizena tvorba slin.. Ciste zuby sa nekazia

matax
22. júl 2015
migelka
15. sep 2015

Urcite vymen zubara. Moze mat pod korenmi hnis a to moze sposobovat caste zapaly dutin, anginy a pod.. Moj maly bol dva tyzdne zasopleny, tiez sme si mysleli, ze alergia, ale potom mu zacali puchnut dasna. Zubok treba prevrtat, aby hnis vytiekol.. My sme museli trhat..

majuska0
15. sep 2015

U nas, teda u oboch deti to sposobilo nocne kojenie. Cize sladke materske mlieko.

drzubok
15. sep 2015

@majuska0 cize cukor a najdolezitejsia vec a to streptt.mutans bakteria ktora cukry skvasuje a tak nalepta sklovinu. Neskor sa pridaju aj ine

neomea
16. sep 2015

Nas ma to iste, prve zubky mu ale vysli ked nemal ani 6 mes.. nebral este ziadne lieky tak z toho to nebude.. zubari len zalamuju rukami ze je maly a nic sa neda kym nespolupracuje no je to dobry masaker :'( bude mat 15 mes a jednotky horne su uz skoro fuc.. male zhnednute bez skloviny a uz mu nacalo aj dvojku.. ziadne sladke nic nedostava.. 😒 a predsa..

migelka
16. sep 2015

@neomea Moze to byt aj dedicne, mne zubarka povedala, ze som mu ich ja oddrbala..pritom od prveho zubu poctivo umyvam.. Dala mi skolenie za 20€, ako spravne umyvat, aj tak sa mu kazia dalej.. Ked bude mat casto anginu, zasopleny bude, sleduj dasna, ci nema vacky, vtedy to uz treba riesit..

neomea
16. sep 2015

@migelka vies co on mi nebyva vobec chorlavy.. rozhadzujem prave siete zistujem kde co ako.. neda sa proste nie je odpoved ☹ teraz som mu to kukala kym spal tak mam dojem akoby mal uz to dasienko take nacervenale 😒

migelka
16. sep 2015

@neomea Tak moj tiez u zubarky nespolupracuje.. Prvykrat bol taky zlaty, pekne sedel, az mi ho luto bolo.. Odvtedy co mu vytrhla, ho tam treba nasilu drzat.. Mozno mu nebude treba trhat, len prevrtat, aby hnis vytiekol.. Keby si videla tie zuby vythnute..zvonka uplne malinky a korene na konci prehnite, hrozne..

neomea
16. sep 2015

@migelka no ja dufam ze korienky ma este ok a ze sa vyhneme trhaniu.. preto chceme konat cim skor.. akoze dost cudne mi je ponimanie lekarov ze tak maju na haku mliecne zuby.. to ma byt akoze este 5 rokov bez zubov? neverim ze nejestvuje sposob ako osetrit aj take male dieta.. 😒

migelka
16. sep 2015

@neomea Skus ineho zubara, treba to riesit, inak mozete dopadnut ako my.. Mne praveze povedala, ze sme mali prist skor.. Tak potom daj vediet, ako to dopadlo..

neomea
16. sep 2015

@migelka veru riesim, ja som s nim sla hned ked som to zbadala ale no vidis ako ta odbiju ze podme to sledovat a ubehli dva mesiace a ze cele zle.. uz to obvolavam, vraj to riesia aj v narkoze kym deti nespolupracuju tak neviem ci nepojdeme do dacoho takeho :-/

marcelatje
16. sep 2015

@neomea zúbky sa deťom dajú ošetriť aj v narkóze no k tej sa pristupuje skôr ak je zákrok väčší no dá sa ošetriť aj v sedácii. Dieťaťu sa podá liek. Je z neho trošku mimo počas ošetrenia však vníma, bráni sa , kope, plače ale výsledok je že si to po odznení účinkov lieku vôbec nepamätá. Treba zvážiť všetky pre a proti

neomea
16. sep 2015

@marcelatje no riesit to je nevyhnutne, uz ako to spravia v praxi necham na odbornikov.. nepaci sa mi to vobec, ale takto to nemoze ostat :-/

marcelatje
16. sep 2015

@neomea určite nie, treba to čím skôr riešiť pretože tie zúbky začnú aj bolieť a ešte len potom to bude zaujímavé 😒 preto nechápem prístup stomatológov ktorí matku len odbijú 😠

marcelatje
16. sep 2015

@neomea ešte som ti chcela napísať že čím skôr začni čistiť kefkou aj keď synček nechce. My sme mali obdobie kedy bolo malú treba držať a zuby umývať vyslovene nasilu, no v tomto som ja nekompromisná. Teraz si umýva bez problémov a poriadne. Osobne mám problémy so zubami ktoré sa mi doslova rozpadávajú z liekov ktoré som v detstve brala. Takže u mňa je hygiena zubov môjho dieťaťa veľmi dôležitá.

neomea
16. sep 2015

@marcelatje od prveho zubadla mu ich drhneme, kazdy vecer tu zvadzame boj :( podla mna ho to musi aj boliet :-/

marcelatje
16. sep 2015

@neomea dosť ubíjajúce je aj to že každý hneď usúdi že ide o slabú hygienu alebo nadmerné požívanie sladkostí, poprípade oboje. No už v maternici môže dochádzať k nedostatočnému vstrebávaniu vápnika čo sa prejaví na zúbkoch čiže dôvodov je viacero ale každý hneď krivo pozerá na matku 🙄