Koľko by mal stáť strojček na zuby?

molinna
18. jan 2008

caute babenky,potrebujem radu alebo vas nazor ci skusenost,synovi ortodontistka navrhla fixny strojcek co by ma az tak nedojalo vzhladom na krive zuby 😝 ale co ma dorazilo je suma za tento strojcek 😠 😠 😠 vraj 20000 a viac.je to mozne??? 🙄

katka27
18. jan 2008

je to mozne, pocula som aj o vyssich sumach
da sa na to zvyknut, ale musis pocitat s tym ze to moze trvat 2 roky aj dlhsie

molinna
autor
18. jan 2008

hmmm tak to je super to aby som vylupila banku 😝 mam dve deti a som samozivitelka 🙄

katka27
18. jan 2008

mne bolo na Slovensku povedane ze detom do 16 rokov to plati poistovna, zisti si to pripadne zmen poistovnu ak sa to vyplati

katka27
18. jan 2008

lepsie v puberte ako neskor, ja mam coskoro 30 a uz strojcek nosim rok a pol, nevies si predstavit ako ma stve, ze som to neurobila skor

molinna
autor
18. jan 2008

no ta moja zubarka zo mna len taha peniaze,aspon mam taky pocit,preto som bola zvedava aj na ine skusenosti,ona povie otlacky budu stat 800 a nakoniec mi vyplula sumu ze2050,vraj aj za posudenie rongenu a tak no skoro ma vystrelo mala som len 1000 takze som este dlzna 😠

katka27
18. jan 2008

tak vymen zubarku, strojcek je cisty biznis, vyskusaj niekolko orthodontistov a zisti si ceny a hlavne ci akceptuju poistovne

molinna
autor
18. jan 2008

no pokusim sa este na nu nahrat ze potrebujem pisomne podklady pre sud lebo chcem poziadat o zvysenie vyzivneho a moj ex mi to bez dovodu nechce priznat ale asi ju fakt zmenim,dakujem za radu a skusenost 😉

mixka
19. jan 2008

katka, museli ti kvoli nasadeniu pevneho strojceka trhat nejake zuby ??? a kolko ta to stalo ??? hradi nieco poistovna ???

molinna
autor
19. jan 2008

mixka.......zuby trhaju v pripade ze mas malo miesta a nemaju ti kam posunut zuby je to na zvazeni zubara ale viem ze aj ja som musela podpisovat suhlas ze ak bude treba tak budu aj trhat ☹

mixka
19. jan 2008

dakujem molinna 🙂 mne moja "normalna" zubarka stale vravi, ze mam vela zubov a malu pusu... cize mne by museli... ☹

maca793
19. jan 2008

to nemyslíte vážne, že tie strojčeky sú také drahé, mne možno budú dvojičky tiež potrebovať strojček, ale keď to toľko stojí, tak si to nemôžem dovoliť ☹

molinna
autor
19. jan 2008

maca......to je fakt ☹ ved ja som z toho hotova,syn strojcek potrebuje ale ta suma 😠 za to by sme mohli ist vsetci traja k moru 😝

katka27
19. jan 2008

mixka, ano museli mi vytiahnu 5 zubov, z toho dva zuby mudrosti, presne ako pisete mala som malo miesta a zuby jeden cez druhy. to bola ta najmenej bolestiva cast celeho procesu 😅
ja zijem v USA a tu je suma niekolkonasobne vyssia, ale ked som si to zistovala na Slovensku, tak mi bolo povedane ze to hradia len detom do 16 rokov, nie som si ista ci hradia celu sumu alebo len cast
ja by som si na vasom mieste obvolala poistovne a zistila ktora kolko hradi

mixka
19. jan 2008

no ja si zuby nechcem dat trhat... 😠 a robia sa v dnesnej dobe aj take tie klasicke, co sa davali detom volakedy ??? to asi nebue ani take drahe...

katka27
19. jan 2008

robia aj tie klasicke na noc, vysledok sa ale objavi za ovela dlhsiu dobu a myslim, ze sa za to neplati, ma ich moja neter, vzdy si ich pred mamou nasadi, ta ich rano zasadne najde pod vankusom 😀 , myslim, ze decka nie su velmi motivovane ich nosit, preto su trvale lepsie. nemozu si ich dat dole 😀

filipa
19. jan 2008

ahojte,
rada by som pridala svoju vlastnu skusenost...strojcek som nosila 2,5roka (bude to uz 5,5r. co ho nemam). cela liecba ma vysla vtedy na ca 20tis. vratane vsetkych otlackov, gumiciek, drotikov a samozrejme lekarskych ukonov (cistenie, lepenie, trhanie, bielenie a pod.). museli mi vytrhnut 4 zuby, vsetko stolicky, lebo som mala malo priestoru v ustach. mozem povedat, nebolo to velmi prijemne, hlavne kazda kontrola znamenala novu tupu bolest na 1-2 nasledujuce dni, ale stalo to za to. doteraz mam zuby tak, ako po poslednej navsteve...

co sa tyka deti, liecba netrva tak dlho, lebo detske zubky nie su tak 'zakusane" v dasnach a lepsie sa s nimi pracuje. podla mojich informacii detske strojceky preplacaju poistovne (neviem vsak ci vsetky), avsak nie v celom rozsahu, pokial ambulancia nie je sukromna. plati sa aj za kazdu kontrolu, to vsak vyjde priblizne na 150-200 Sk. a navyse, fixne strojceky sa davaju az od urciteho veku (vraj 9 rokov a viac) - ak je mladsie dieta, vraj to poistovna nepreplati.

tie klasicke strojceky (za nasich mladych cias) sa sice pouzivaju, v inej podobe a forme, ale liecba nie je velmi ucinna, nakolko dieta si tento strojcek vie jednoducho vybrat (dava sa casto iba na noc, co mnohe deti odmietaju)

molinna
autor
23. jan 2008

dnes som volala s reviznou lekarkou a vseobecna zdravotna preplaca detom do18 rokov 30percent z celkovych nakladou a ostatne musi hradit rodic to je priblizne 20000,ale kazdy zubar vam musi dat cenovu kalkulaciu podla jeho cennika,to ma mat dieta v karte ale mozte si nechat vyhotovit aj pre svoju potrebu,ak by po case zacala navysovat cenu ta kalkulacia sluzi ako zmluva o dielo alebo tak nieco.takze idem setrit 😒

katka76
24. jan 2008

ahoj moli, tak pridam tiez svoju skusenost so strojcekom
fetom sa vacsinou davaju take klasiky, natahovacie, najma na noc - kamoskynym obom sa zubky pekne vyrovnali
starsim a dospelym fixne. ja som ho mala rok, rontgen - 200, otlacky - 200, nalepenie strojceka - 3.000, vymena gumiciek cca1x za mesiac - 500, cistenie kamena cca3x do roka - 400
do 18 takmer polovicu hradi poistovna, takze radsej teraz ako neskor

niki17
15. sep 2008

moj strojcek stal okolo 1000sk

oazapokoja
15. sep 2008

tak mňa čaká konzultácia ohľadom strojčeka pre dcéru v stredu 😉 ale ak mi tam bachne cenu cez 5000sk,tak máme smolu,bo si to nemôžeme dovoliť ☹ preboha a čo je na tom také drahé? 😲 nám bude asi stačiť aj ten nočný,klasický nakoľko domča povedala,že ona to nechce mať v puse a usmievať sa 😀 no uvidíme ako dopadneme 😉

atlaska
15. sep 2008

Skus inu zubarku, my sme platili za dolny aj horny strojce za 2 roky nosenia do 10.000 ale nie naraz, najskor okolo 6.000 a postupne do tych 10.000.

titkovamiriam
16. sep 2008

MOLINA najstarsi syn ho mal tiez stal 7500sk v senci,ale nemame nanho dobre spomienky synovi sa tam kazdu chvilu nieco uvolnilo,a ked mu ho dali po dvoch rokoch dole ostali mu zuby citlive dodnes/5r.ho uz nema/.mladsiemu som ho nedala mal len ten nocny-4r. a bol pokoj.

jeana
16. sep 2008

ahojte, ja som mala tiez strojcek, sice az teraz vo veku 21-22. Dali mi ho dole minuly rok.
Dostala som odporucania na uzasnu lekarku tu v BA, ona je aj prezidentka zvazu zubarov na SVK alebo nieco take... naozaj kvalitna praca a je velmi mila aj na deticky 😉
mozem dat kontakt do IP, pre zaujemcov..
neviem sice ako je to s detmi a poistovnami.. ale za opytanie to urcite stoji... mne robila taky ten "priesvitny" strojcek.. takze to bolo aj drahsie 😒

biela.pani
17. sep 2008

ahojte, moja staršia dcérka má teraz ten nočný strojček, už asi 2.rok. vidíme rozdiel, zúbky sa jej vyrovnávajú, ale má oneskorený rast zubov, takže v jedenástich má ešte pol pusy mliečne zuby a len pomaly sa jej vymieňajú. za ten nočný sme platili niečo cez 2000. zatiaľ ten fixný nepotrebuje, ale ako píšete, nebude to sranda zaplatiť.
jeana, môžeš mi dať kontakt na tú lekárku do IP?

ivon1
13. nov 2008

Jeana prosím môžeš dať kontakt aj mne do IP. Práve dnes som sa dozvedela, že dcére bude treba strojček, len ešte sa nevie či fixný alebo na noc. Máme ísť na rtg. Ď.

ivushiq
7. dec 2008

Ahojte boli sme teraz zo skoly na preventivnu prehliadku u zubara a povedal mi ze potrebujem strojcek ☹ plati sa nieco za strojcek?? mam strach zo zubarov ako kazdy clovek prosim poradte mi ako prekonat starch a ci sa nieco za strojcek plati dakujem

bibula
7. dec 2008

aj my ideme na strojcek s cderou-vraj 2500 hore a 2500dole. 😉
tiez na fixny.co som sa pytala aj inej mamicky,co cakala v cakarni,tak vravela,ze tolko plati a to ,ze je cela suma,pretoze poistovna hradi len dva roky-oni este potrebuju nadalej.
nas este caka rtg a niekedy nabuduci rok pojdeme.

bibula
7. dec 2008

ivushiq- kazdy sa boji zubara,ale strojceky "vraj" nebolia-ani nasadzanie, ani zatahovanie.- takze by to malo byt v poriadku,aknebude treba provytrhat niektore zubky,ked ich mas moc nahusto.
aj moja dcera sa chysta-ako som vyssie pisala-ta sa vsak zubarov-cudujsa svete zatial neboji 🙂

ivushiq
9. dec 2008

bibula-dakujem ti viem ze kazdy clovek sa boji zubara ja mam 14rokov v marci budem mat 15 ale boli sme zo skoly na zubnu prehliadku a jeden zub mi vyrastol niekde hore a kde mal vyrast teraz tam mam taku dieru.vies a plati sa nieco za strojcek? urcite ano viem ze za horne sa plati okolo 3500 sk ale ja by som potrebovala aj dole taze by ma to vyslo az na 7000sk a to je podla mna vela.Mohla by to preplacat poistovna lebo väcsina ludi potrebuje strojcek.

bibula
9. dec 2008

nieco preplaca,ale neviem kolko a saamozrejme kazda poistovna do inej vysky.
ja som pisala o 2500 na rad-aspon,co som sa jednej mamicky pytala.