Kompletný mliečny chrup a tretie stoličky u 2,5 ročného dieťaťa

flower24
21. mar 2015

Ahojte maminy. Mate prosim vas niektora skusenost /poculi ste o tom, zeby v tomto veku vyrastli dietatu tretie stolicky, teda 6ky? Ak sa nemylim, su to tzv. zuby mudrosti. Dcerka sa uz tyzden - dva stazovala, ze jej rastie zub, comu sme neprikladali vyznam, kedze ma kompletny mliecny chrup a nedavno sme si skutocne vsimli biele miesto pod dasienkom 😕 O 2tyzdne ideme na preventivku k zubarke, no dovtedy ma zaujima, ci ak to mali i vase deticky, nebol s tym nejaky problem. Dakujem

mia501
21. mar 2015

zuby mudrosti su osmicky, nie?

vevesun
21. mar 2015

Zuby múdrosti sú 8cky.

monicm
21. mar 2015

@flower24 zuby múdrosti sú 8-čky,idú až v puberte,prvé mliečne stoličky vyliezajú cca v 6,môjmu najstaršiemu v 5-tich.v 2,5 sa mi to zdá veľmi zavčasu.nemusí to byť zub,takže ja by som nečakala na preventívku,ale išla k zubárke ako bolestivý prípad,samozrejme,vylúčiť sa to nedá,každý sme iný,ale ja by som sa nespoliehala na to,že je to zub a neriskovala.

flower24
autor
21. mar 2015

aha, ano, pomylila som sa s tymi zubami mudrosti. Ide mi vsak o to, ci ma niekto taku skusenost s mliecnym chrupom. Zubarke som kvoli tomu volala, povedala ze ak nam to nerobi ziaden problem, staci prist na preventivku. Ak nieco, samozrejme, ze idem skor. Viem, ze prve trvale stolicky sa prerezavaju v 5-6r., preto sa aj pytam.

zuzana76
21. mar 2015

@flower24 ano, aj môjmu zacali v 3 rokoch rast trvale sestky

zuzana76
21. mar 2015

http://www.zdravie.sk/clanok/50130/ako-sa-u-det...

@monicm tie sestky su uz trvale a nie mliecne, ved mliecny chrup ma 20 zubiov, teda 5x4

zuzana76
21. mar 2015

@flower24 neboj, moj starsi mal v 5 rokoch prerezane sestky trvale a druhému isli tiez ako 3-rocnemu, vy to mate sice skor, pre istotu k lekarke treba ist, ale podla mna to bude uz zub

flower24
autor
21. mar 2015

zuzana76: viem, ze mliecny chrup ma 20zubov 🙂 8rezakov, 4ocne a 8stoliciek 🙂 Skusenostou s mliecnym chrupom som myslela to, ze v tomto veku, ked zvycajne byva chrup len mliecny rastu trvale zuby.

zuzana76
21. mar 2015

@flower24 ano, ale Monics pisala ze prve mliecne stolicky vychadzaju v 6-tich rokoch, to je uz trvaly chrup a nie mliecny

flower24
autor
21. mar 2015

@zuzana76: aha, ano, to som si nevsimla.

drzubok
21. mar 2015

@flower24 zeby petky? Len spravne pocitat🙂

flower24
autor
21. mar 2015

@drzubok: 😕 to ako vazne? Myslis si, ze neviem pocitat?

monicm
22. mar 2015

@zuzana76 pardon,myslela som trvalé,neviem prečo som napísala mliečne 😉 😀

flower24
autor
22. apr 2015

Ahojte maminy, otvaram temu opat. Chcem sa spytat, ci a ako sa da pomoct dietatu pri prerezavani trvalych zubov.
@zuzana76: pomahali ste nejak svojmu vtedy 3roc. synovi pri prerezavani sestiek? Nasa ma az lico do krvi, co si to zrejme hryzie, je nervozna cele dni, v noci zle pre to spi a zub sa nie a nie prerezat 😒

zuzana76
23. apr 2015

@flower24 nepomahali, vysli mu same, ani sme nevedeli kedy, ak mate problem tak asi k zubarke, mozno mu da nejaku vodicku