Neidentifikovateľná bolesť zuba

skaredekacatko
28. mar 2013

Ahojte potrebujem poradit uz tri dni chodim k zubarovi, ze mam bolesti v lavo dole su hrozne zubarka nevie prisť nato čo to je. najprv mi yvrtala jednu blombu dala tam vlozku vcera mi zablombovala horny zub ten bol deravi vraj to bude ten. Dnes mi zavrtala do druheho blombovaneho ale ani ten nebolel ked vrtala tak vravela ze nic, poslala ma na rengen ten neukazal tiez nic mysli si ze ten prvy zub co vrtala odumiera tak mi tam dala vlozku na umrtvenie a preistotu ma poslala do bojnic k odbornikovi ale ani ten nic nezistil. Ked sa dotykam tych zubov tak ma to neboli,Nemali ste niektora podobny problem a ako ste ho vyriesili?

aristka
28. mar 2013

a nie je to faciálny nerv,môže byť zapálený

asfodelka
28. mar 2013

@skaredekacatko ahoj ja som mala uplne rovnaky problem. isla som k zubarke ze ma boli zub, ale ja som vedela ktory. povrtala, dala blombu. o dva dni som bola spat. povrtala dala vlozku, ale tak hrozne ma bolel ze som tam sla zas o 2 dni a vlozku mi vymenila. a tak som tam chodila zas a zas a stale povrtala hlbsie a cistila a neviem co. ked mi ho vrtala asi 4ty krat tak sa mi zub zlomil, a zubarka hovori ze hura, nasla preco ma bolel. ze som mala kaz inde ako ona vrtala ale ze pruser lebo sa mi tam zapalil nerv a riadne. tak mi dala na vyber bud vybrat nerv alebo zub. nechcelo sa mi s tym zlostit a povedala som si ze dam von zub a mam pokoj. poslala ma na chirurgiu kde mi pri tahani urobili dieru do dutin a krasny monokel. tyzden som chodila spuchnuta a modra ako obet domaceho nasilia. ak Ti zisti zapal nervu vcas da sa preliecit. drzim palce.

jasminka
28. mar 2013

@skaredekacatko ja ma asi rovnaky problem. Uz niekolko mesiacov chodim k zubarke s jednym zubom, ze ma boli, ale len ked hryziem. Stale vyvrta, da vlozku, nezaberie, o mesiac som tam zas, dalsia vlozka atd. Na rontgene nic. Ze ona nevie, co ma moze boliet. Uz som isla aj k druhemu zubarovi, ten videl 2 kazy, zase vyvrtal, zas lieciva vlozka, chvilu som sa tesila, verila....a stale boli....

danjelca
28. mar 2013

tak ma brutálne rozbolel zub minulý týžden...a príčina...zapálené ďasno nad ním....a pritom ja som si nič nevidela...obstrekla mi to niečím a už ma nebolí.

hexena
28. mar 2013

tiez som raz mala takto zapaleny nerv

skaredekacatko
autor
29. mar 2013

@aristka @asfodelka @jasminka @danjelca @hexana dakujem vam, vcera mi dala tu umrtvujucu vlozku na zub co dva dni predtym vrtala blombu bo si myslela ze to bude mozno on lebo vraj ta blomba je hlboko a to to mohlo sposobit ze zub odumiera vcera ked som sem pisala boli este hrozne bolesti a vecer to uz preslo a dnes zatial nic ale nechcem to zahovorit, ja som vcera bola tak z nervami v koncoch ze som si aj poplakala. @danjelca to som mala pred rokom a tiez mi tam nieco strekla a bolo po bolesti ja som si ani nevsimla ze mi tam nieco strekla tak na druhy den uz to nebolelo ale pytam sa jej co ten zapal a ona vsak som tam vstrekla 😀 som sa citila potom

eeffka
29. mar 2013

@jasminka vymen zubara,to co mas je zapaleny nerv ten sa nelieci vlozkami...

iveta7677
3. apr 2013

@jasminka presne tak treba vymeniť zubára je to určite zapálený nerv. Treba vyčistiť koreňové kanáliky.

skaredekacatko
autor
2. jún 2013

Tak vraciam sa spat lava strana ma neboli ale teraz zacala prava tak isto ako lava neidentifikovatelna bolest mam tam len dva zuby blombovane tak uvidim co mi povie, ked tam zajtra pojdem.

iveta7677
7. jún 2013

@skaredekacatko No takto isto som bola v zime. Tiež ma boleli zuby na všetkych stranách a nikto nevedel, že ktorý zub ma bolí.. Ja si myslím, že to závisí od zubára. Sú zubári, ktorí nikdy nikde nič nevidia. Mne môj zubár spravil preventívnu prehliadku a nič nenašiel. Bola som potom u dvoch ďalších zubárov ktorí našli jeden kaz. 🙂 Treba spraviť snímky a pátrať po príčinách, ale niektorí zubári opravujú len tie zuby, na ktoré prstom ukážeme.

skaredekacatko
autor
1. júl 2013

Tak sa vracia po troch mesiacoch bolest na neidentifikovatelnom zube vlavo dole to cele bol nasa zubarka ma mesiac dovolenku tak som sla k inemu a povedala, ze zub chem von chvilu este bojoval, ze zachrania ja ze von a tak je von a bolest zatial ziadna tak verim, ze to bol on 😀

cherry1981
4. dec 2013

@skaredekacatko Ahoj, ja mam teraz nieco podobne, jeden zub ma boli velmi na dotyk aj zubnej kefky a uz ma zacali boliet dalsie, myslis, ze ma mozu z toho jedneho boliet ostatne? Zajtra idem k zubarovi, lebouz sa takto trapim vyse 2 mesiacov, tebe to potom prestalo uplne? Mozem vediet ku komu chodis? Tiez som z PD

skaredekacatko
autor
5. dec 2013

@cherry1981 chodim k hinceovej. A ty? Co ti povedal zubar?

naty18
22. jan 2014

Ahojte. Môžem vás poprosiť o názor?Pred dvomi dňami som navštívila zubára, pretože mi vypadla plomba z hornej stoličky. Pán doktor mi našiel kaz a vyvŕtal ho. Všetko robil v lokálnej anestéze no aj tak ma to bolelo. Dal mi tam dočasnú vložku (ktorá chutí ako klinčeky 🙂 ) Ked som odchádzala povedal mi, že mám prísť o 2 týždne zaplombovať, no ak ma to bude bolieť pri zahryznutí alebo na teplé alebo studené mám hned prísť a vytiahne mi nerv. Keď anestéza prestala úplne účinkovať dostavila sa pomerne silná bolesť zuba. Večer ma začala bolieť dokonca aj spodná stolička. Už dva dni ma to nepretržite bolí, trochu sa mi uľaví ked si dám tabletku a zaspím... čítala som že niektoré vložky v zube bolia kým neodumrie nerv. Myslíte že ma to preto bolí? Mám ísť k zubárovi skôr aj napriek tomu že ked zahryznem nebolí to? Dokonca ked si umývam zuby a pritlačím si na ten zub kefku, uľaví sa mi.. prosím poradte mi, veľmi sa bojím trhania nervu.... Vopred dakujem 🙂

kajama4
5. feb 2014

ahojte. poradte mi prosím, ak máte s tým nejaké skúsenosti. už týždeň ma akoby boleli všetky zuby, chvíľku to cítim v pravo hore, chvíľu dole, a tak stále dookola. stále jem tabletky od bolesti a už som zúfala. mala som to aj predtým na druhej strane, pochodila som všetkých doktorov, cez krčné, neurológiu aj zubára a nikto nič nevyriešil . Ďakujem

barbara088
18. mar 2014

@iveta7677 a zuby mudrosti to niesu.ja som mala taketo problem pri nic.h

rakywanda
18. mar 2014

trošku neskoro, ale mňa takto bolela celá "huba" a nezaberali ani tabletky od bolesti, keď som mala prievan

iveta7677
19. mar 2014

@naty18 Určite je to už vyriešené, ale podľa mňa je to zapálený nerv v zube.

iveta7677
19. mar 2014

@barbara088 Neboli to zuby múdrosti. Boli to zapálené nervy v zuboch.

rainee
10. apr 2014

@jasminka ahoj trosku neskoro ale co ti nakoniec zistili? lebo ja mam teraz taky isty problem. zaplombovali mi zub ale stale ma to bolelo, tak dali dole plombu, znova vlozku a stale ma to bolelo. podla RTg je vsetko ok a zapal nemam. nakoniec mi z toho dr. odvrtal na pohotovosti a prestalo ma to boliet. ale mam to spät lebo zub je znovu komplet nanovo zapolombovany a ta odvrtana vlozka vybrana. 😒 teraz som bola na ostetreni dalsieho zubu a aj ten ma zacal boliet. ja si osobne myslim ze je problem ten, ze tam mam vysoku-hrubu plombu a to mi tlaci bud na nerv alebo vedlajsi zub. stalo ma to na sukr.klinike kopec penazi a efekt cim dalej horsi 😠 a ked poviem dr. ze mi ma z toho este odbrusit nech znizi tlak tak povie ze to uz viac nejde.

jasminka
10. apr 2014

@rainee ahoj, vlastne nijako :( novy zubar mi zub urobil tak, ze ked normalne jem ma neboli. Len ked sa mi tam dostane nejaky orech alebo semiacko, sa idem zblaznit. Viem, ze to nie je ok, len sa musim odhodlat znovu podstupit tu torturu.

baby222
22. apr 2014

Možno z prievanu .. Keď fučí treba si dať vatu do uší 🙂

rainee
28. jún 2014

@jasminka ja teraz rozmyslam ci si ten nestastny zub dam este raz preplombovat alebo rovno vybrat nerv, ale to si ani neviem predstavit co to bude za akciu, navyse sa bojim aby som o neho neprisla 😖 este som nemala taky problem aby ma po plombovani bolel zub, je to taky tlak plomby na nerv alebo co. taky paradox ze ked bol kazovy ma nebolel a opraveny boli jak fras 😝

kikina84
19. okt 2018

@skaredekacatko ako si nakoniec dopadla?

dankanka
19. okt 2018

@jasminka treba kanáliky vyčistiť podľa mňa. Tue som to mala.. Vyčistili kanáliky, bola som tam aj tri razy na čistenie, dal novú plombu a je kľud. Klop klop

kikina84
19. okt 2018

@dankanka je to bolestive?

dankanka
19. okt 2018

@kikina84 nie.. Len take divné, skôr nepríjemné a ale neboli to.

kikina84
21. okt 2018

@jasminka a este boli? Alebo ako ste dopadla? Ja neviem co ma moze tak boliet uz umieram a nevedia prist na to ktory zub to je

skaredekacatko
autor
27. nov 2018

@kikina84 zub šiel vonku ta bolesť za záchranu nestála

kikina84
27. nov 2018

@skaredekacatko ja som zistila ze zubary maju taku studenu vec v spreji,tester,ze to ked prolozia k zubom hned po sebe k viacerym,tak viete presne ktory zub boli..len si to treba pytat,nie vzdy s tym vysetria a niekedy namatkovo vrtaju ,trhaju..Toto je super vec..mne tak nasiel dva zapalene nervy a zuby isli von..bolela ma cela spodna celust a nevedeli ani podla rentgenu co boli ktory zub..a podla tohto som hned vedela 🙂