Silná hnačka pri prerezávaní zúbkov. Je to normálne?

denisa2214
20. feb 2011

Ahojte, prosím Vás o radu a skúsenosti, či aj Vaše detičky mali pri prerezávaní zúbkov silné hnačky (7-8x denne)? Syn má 14 mesiacov , idú mú prvé stoličky, je okrem normálnej stravy aj kojený. Posledné 2 dni nechce papať, evidenente mu idú zúbky a má aj hnačky, čo doteraz nemal. Hnačky sú vodnaté a občas aj zelenej farby strriedavo so žltými (podotýkam, že nechce skoro vôbec papať, iba sa kojí). Teploty máva okolo 38,5 st C, bruško ho nebolí, nezvracia. Ďakujem za rady.

renabr
20. feb 2011

Ja si nemyslím že toto može byť zo zubov...

ikke
20. feb 2011

ja si zas myslim, ze to moze byt zo zubov, u nas v poradni mi vraveli, ze vtedy maju deti casto kyslejsie sliny, co moze sposobit hnacku. moj mal take pred mesiacom (isli mu 4 zuby naraz), ale nemal teplotu a jedol takmer normalne.
ak mas pochybnosti, nikdy nie je na skodu poradit sa s vasim lekarom 😉

jankaxxx
20. feb 2011

my sme sa natrapili pri kazdom jednom zube este sa aj trapime....teploty,zvracanie,nechut do jedla to je bezne a davkrat mal aj silne hnacky alebo to bolo po vsetkom co sa napil hned a trvalo to asi 2 tyzdne a doktor mi povedal ze to je zo zubov ze bohuzial on to tak tazko znasa.....

janulka182
20. feb 2011

@denisa2214 ja by som isla k lekarke. tyzden dozadu mala crevnu virozu nasa mala. asi bude cosi rozsirene. ak to aj nic nebude, aspon budes kludna a nic nepodcenis. drzim palce

denisa2214
autor
21. feb 2011

Ďakujem za odpovede, zajtra nesiem vzorku stolice k pani doktorke, uvidíme, či je to infekčného pôvodu.

janea
21. feb 2011

Ahoj, u nas je to to iste, akurat bez teplot : pri kazdom zube hnacka 7-8krat denne, vystipany zadok, nechut jest, prvy krat som tiez nechala vysetrit vzorku stolice, ale nic v nej nebolo. Som zvedava, co vam povie dr. A kolko tych zubov este bude,,,, Drzte sa, a nech je vsetko ok 🙂

cucu2
7. apr 2011

Ahoj. Aj u nas to tak bolo. Najhorsie na tom bolo, ze som nevedela, ci tie hnacky su zo zubov alebo nejaka viroza. Hnacky hlienovite zlte aj zelene 5x denne, ale bez teploty. Zapareny zadok permanentne.Papanie ubohe, vacsinou len na mlieku. Pre istotu som nasadila aj dietu(ryzovo-mrkvovo-zemiakova polievka, vraj to stahuje, 2dnove rozky,). U doktora som nebola, len potom neskor som sa ho na to pytala a potvrdil, ze to molo byt aj zo zubov. Ale kto vie?

vodnari
10. apr 2011

Tak nám sa teraz prerezal prvý zúbok a mali sme teploty,ale hnačky nie,ale dostal soplík.Tak teraz neviem či ten soplík má od zúbka alebo sme prechladli.Kamarátky mi povedali že oni pri každom zúbku mali aj soplík.Že v tedy je oslabený iminitný systém že to kvôly tomu.Tak neviem či zajtra nezájdem ku lekárke.

dadika1114
6. jún 2011

baby moze mat moj leo tyzden hnacky 5-6 krat za den zo zubkov?pozerala som mu do pusinky a vrchne ma vsetky naliate az mu tak presvitaju z predu a dolne dva tiez.... kakame take bud zelene,alebo zlte,alebo zeleno-zlte ... mame aj dietu alle stale kakame.... teplotu nema,papa po troskach viacej mu chuti mlieko cca 3 krat za den,vodicky vypije cca 130ml ostatne je mlieko .... nieje ani mrzuty ani otapeny ....mozu to byt zubky?

drzubok
6. jún 2011

@dadika1114 nemôžu

dadika1114
6. jún 2011

@drzubok preco nie?mne dr povedala dnes ze mozno hej

drzubok
6. jún 2011

lebo moderný pediater po vylucení vsetkých ostatných ochorení by urcil diagnozu gastroenteritida /najcastejsie vírusového pôvodu/ktoru bezne tazko potvrdí a nie to hodil na zubky

koniarova
6. jún 2011

@drzubok Úplne súhlasím s tvojim názorom.

drzubok
6. jún 2011

potom je tazke v modernej pedostomatologii vyvracat mýty ktoré žial živia aj pediatri

peggi
7. jún 2011

Ahojte dievčatá. Moj syn tiež hnačkoval,keď sa mu prerezávali zúbky. Prvýkrát som sa zľakla,myslela som,že sme chytili črevnú virózu,boli sme aj u lekárky,no všetko bolo v poriadku. Hnačka sa objavovala,vždy,keď sa hlásil na svet nejaký zúbok. Tiež u nás trvali pár dní a boli viackrát za deň, tak ako píše dadika.Takže hnačky pri zúbkoch bývajú.

babula
7. jún 2011

ja si myslim,ze mozu.my sme to zazili viackrat.teraz sa tlacili ocne zuby a tyzden sme hnackovali ale aj pri ostatnych zuboch,nikdy sme nemali teploty iba hnacky.mame velmi dobreho pediatra,robil mu vytery boli ok,tak len dieta a obmedzit mlieko,potom sa upravia aj hnackypo troch dnoch sme mlieko nasadili a hnacky zas,tak sme si mysleli ze viroza ale preslo to.nehovorim,ze nebol z niecoho podrazdeny ale zuby nam vyrazne pomahaju k hlienovitym hnackam

sylvia78
7. jún 2011

Ahojte baby! Ja mam tiez ten problem, maly bude mat 20teho osem mesiacov a zubky este nikde a od nedele mi hnackuje vlastne v nedelu doobeda 3krat a v pondelok pekne kakal a dnes zas. Tiez som nasadila dietu a aj smektu teraz na vecer ale bojim sa ze by mohol mat nieco tak este uvidim zajtra a ak ho to neprejde tak stvrtok radsej pojdem k lekarke. Horucky nemame vlastne len do 37,5 stupna a to uz po odratani. Neviem co mam robit ale bojim sa

katusradus
7. jún 2011

@sylvia78 my sme tiež práve dohnačkovali,trvalo to asi 10 dní,ale vyšli nám 3 zuby naraz!!ale ked sa bojíš tak radšej chod k dr. 😉

sylvia78
7. jún 2011

dakujem, vsetci mi hovoria ze to bude zubkami, dasienka aj ma ako Vysoke Tatry same vlnky no snad sa netlacia vsetky naraz

drzubok
7. jún 2011

@sylvia78 len este nikto z vas nevysvetlil akým mechanizmom asi by tak ta hnacka mala vzniknut???

drzubok
7. jún 2011

@drzubok ci to len na zaklade nejakeho pozorovania???

drzubok
7. jún 2011

@drzubok a este k tomu dietatu davat veci ako calgel do ust a este ak to lekar doporuci.... nepochopitelne

abbey1
7. jún 2011

Mne sa "páči" ,ako tu niekto neustále vyvracia mamičkám fakty,ktoré snáď ony vedia najlepšie odpozorovať na svojich deťoch!každý máme svoju pravdu,ale mňa ako 3násobnú maminu nikto nepresvedčí,že dieťa nemôže pri zúbkoch teplotovať alebo hnačkovať.A lekári si môžu hovoriť čo chcú. 😉

drzubok
7. jún 2011

@abbey1 a preco len pri niektorých zubkoch a len u niektorých detí? ja som dnes odpozoroval ze zem je placka 😵

abbey1
7. jún 2011

@drzubok Prečo je jede človek blondiak,iný červenovlasý?Prečo niekto dostane chrípku a iný nie,Je medicína skutočne taká vyspelá,že vie odpovedať na všetky otázky?Kiež by to tak bolo. 😉

drzubok
7. jún 2011

medicina vie odpovedat na ovela zlozitejsie otazky ako si myslite aj na to preco je niekto blondia iný červ. vlasý, aj o chrípke a vie to podložit aj faktami, len tie symptomy so zubkami zahadne nevie objasnit

drzubok
7. jún 2011

@abbey1 a medicina a veda nie je o casopisoch dieta, mama a ja.... kde sa mimochodom casto nekompetentne vyjadruje kde kto a utvara tak ver. mienku... pod tlakom kadejakých firiem

zade
7. jún 2011

Ahojte, na hnacky pri zubkoch ked trapi zadocek odporucam Bepanthen . nam pomohol a cervena dupka bola rychlo prec!!!

abbey1
7. jún 2011

@drzubok Že by toto bola jediná vec,ktorú nevie objasniť?Jééj asi som zaspala dobu a ľudia už neumierajú na nevyliečiteľné choroby. 😀 Mňa moja dobrá kamarátka zubárka presviedčala,že zúbky nám nemôžu rásť už v 3 mesiaci.Mala som ich malej zatĺkať kladivkom,pretože sa to ona učila a z praxe pozná inak?
Ale tu sa nemáme dohadovaťTu ide o to,aby sme si ako rodičia poradili.našťastie je nás tu dosť s rovnakými skúsenosťami.Niekto má šťastie a o zúbkoch ani nevie,niekto neprespí naci kvôli zúbkom.Ako napríklad my.tak to je.