7 mesačné bábo nebľaboce. Prečo?

papricka33
23. okt 2014

Pred 3 mesiacmi synček začal bľabotať. Potom sa postupne začal otáčať, plaziť... Usmieva sa, smeje nahlas, blázni sa, kričí, vydáva zvuky- samohlásky, ale žiadne mama, baba...

siska53
23. okt 2014

Moja sa v tom veku ani neplazila,ledva sa zacala.otacat a dake slabiky nehrozili. Len skriekala. Jasit sa vedela i smiat..A je v poriadku. Teraz ma 2,5r.,zacina keckat tak naozaj. Viem,ze vsetkemu rozumie,prosto aj druhe dieta je po tatovi,ktory zacal az v 3.r.rozpravat.
Opytaj sa pediatricky,podla mna ti povie,ze je to uplne ok. Nerobme problem tam,kde nie je.

lauricka
23. okt 2014

nehovori to asi preto, ze je to pre neho prilis skoro. To Vam nenapadlo? Vsetko ma svoj cas.

lucianakoniku
23. okt 2014

presne tak, vsetko ma svoj cas, uz len to ze v 7mesiacoch stvornozkuje a ruckuje okolo nabytku je paradny skok, o tom mozu mamicky mnohych 7mesacnych babatiek len snivat 🙂 syn zacne rozpravat, ale az vtedy ked bude na to pripraveny a ked bude sam chciet. treba len trpezlivost, netreba od deti vyzadovat aby robili vsetko co najrychlejsie a co najskor, nevychovavame malych einsteinov ale deti ktore maju mat radost z detstva a objavovania novych veci. tvoj syncek je uplne ok, tes sa z neho 🙂

aristka
24. okt 2014

7 mesačné dieťa ti nepovie mama a baba ,mám tri deti a ani jedno nebolo tak popredu vývojov a dokonca najmenšia sa mi rozrozprávala až v 3 rokoch ,nerieš keďže nemáš čo....

tichanska1
24. okt 2014

Nas ma skoro 14 mesiacov a este stale ziadne mama a baba nebolo. Len teraz zacal trosku kecat, ale to su skor take vykriky. Ja si z toho tazku hlavu nerobim. Kazde dieta je ine a zacne ked sa mu bude chciet.

lucia2905
24. okt 2014

Ak sa usmieva, plazí vydáva zvuky a neverbálne dokáže odpovedať na podnety potom je všetko v úplnom poriadku, v tomto veku slabikovať vôbec nemusí. Problém by bol v prípade, keby sa všetky prejavy jeho soc. srpávania, ktoré ste doteraz pozorovali zrazu stratili....

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domi1988
24. okt 2014

Jezis tieto ironicke poznamky zboznujem, ved sa len spytala! Nebojte sa, vsetko ma svoj cas. Nasa zacala, potom mala taky utlm ze nejak nic neblabotala a teraz ma necelych 10 mesiacov a mele furt nieco, usta nezatvori 😀 😀

lullu86
24. okt 2014

Mnohe mamicky sa snazia veci urychlovat...Je to uz skratka tak...Ja vas utesim, moj syn bude mat o mesiac 2 roky a tiez este nerozprava a mnohe deti v jeho veku uz davno rapotaju...Kazde dietatko je JEDINECNE, takze vsetko chce len cas....Mozno sa teraz to vase dieta nesustredi na rozpravanie, ale na to, ze objavilo novy pohyb...

sense
24. okt 2014

no si to chces po dietatu velmi vela, moja povedala cielene pekne mama az v 17mes. a baba, tata,dedo nieco po roku , v 7 mesiaci to bolo len take obcas bla bla bla aj to nie moc...a teraz ma 1.5roka a uz par slov povie , inak vyprava len "svahilsky" 😉 😀 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a tomu nikto nerozumie....jedine co vedela velmi skoro povedat bolo mam mam a to vzdy ked videla cumlik, flasu s mliekom alebo prikrm....

veronicka1901
24. okt 2014

Ani u nas nebolo ziadne, baba, dada a podobne a pritom od roka a pol krasne plynulo rozprava, takze vobec sa tym neriad 🙂, blabotanie tiez nie je vsetko.

althejka
24. okt 2014

tak mne povedal maly mama asi pred tromi mesiacmi a to ma dva roky. 😀 😀 😀 😀 nemate kam ponahlat ani s blabotanim, deti maju vlastne tempo. o chvilku sa im pusa nezavrie

cecil36
24. okt 2014

Vydáva zvuky, tak s tebou komunikuje. Moja dcera bola extra komunikativna a v roku rozpravala v suvislych a zmysluplnych vetach, ale v 7 mesiaci veru mama a baba nehovorila. Krpec ma 3 a teraz povedal mama ( ale my mame NKS) aj to nie uplne cisto, ale aj tak sa tesim ako male decko z toho. Vyvin dietata sa urychlit neda. 😉

bonaqa2013
24. okt 2014

No ja by som chcela povedať, že moja posledná dcéra tiež krásne začala bľabotať asi v 7 mesiacoch, každé ráno nás budila svojimi dadada, bababa, gagaga. Naraz to prestalo. A potom sme sa dozvedeli, že hluché deti začnú bľabotať, ale keďže sa nepočujú tak prestanú. Potom treba takým detičkám načúvací prístroj. Nevravím, že toto dieťatko má takýto problém, napísala som Vám to iba pre Vašu info že aj to sa stáva, aj také detičky sú medzi nami. A ja mám také jedno doma.