7 mesačný syn sa neotáča. Je to v poriadku?

manee
22. júl 2015

Vie sa dávať na oba boky, no ešte sa nepretočil úplne. Zato nožičky už pod seba skúša dávať, dvíha ritku, plazí dozadu, trochu aj dopredu, nie veľmi, ale snaží sa posúvať. Motivujeme ho hračkou, chrumkou, aby sa otočil, ale nechce sa mu. Viem, že niektoré deti preskočia fázu lezenia a idú hneď na nohy, ale preskočiť otáčanie? Nemám riešiť rehabilitácie?

karollka21
22. júl 2015

sedemROCNY? 😅 😉

nikinka1111
22. júl 2015

asi si myslela sedemmesačný 🙂. môj sa prvý krát otočil keď mal 8m 🙂. je úplne v poriadku 🙂. skôr sa dokázal postaviť

lenkacka
22. júl 2015

aj môj sa začal neskôr otáčať a chodiť začal ako 13 mesačný.Rehabilitácie? Čo siiii - ste úplne v poriadku.proste sa mu len nechce-ako tomu môjmu. 😝

bonaqa2013
22. júl 2015

A nechodíte na poradne? Lekárka by si to určite všimla...

milota164
22. júl 2015

tak ako pisu ostatne, nechaj mu cas a ak chodite pravidelnne na poradne lekarka by urcite povedala keby to nebolo v norme

macenka26
23. júl 2015

Aj moj sa v 7mes.nechcel pretacat a zrazu jedneho dna mi spadol z postele, tak pozor 🙂

30042000
23. júl 2015

Mi sme mali taky isty problem.museli sme to riesit rehabilitaciou.mala sa mi nepretacala v 7 mesiaci.cvicenim to pomohlo.lekarka si to vsimla ked sme chodievali do poradne.mala ma dnes rok a pol a chodi od 16 mesiacou.vsetko je v normr

lucy125
23. júl 2015

Aj moj sa pretočil ako 8mes. potom začal valat sudy,od 10-14mes lozil a od 15mes. chodil.teraz ma skoro 3r a 2mes a ešte nehovori ☹ Utešujem sa,že všetko začal neskor,že aj to hovorenie pride.Držim palce.

vedorka
12. aug 2015

na pretacanie su cviky, ktore skusas s babom a pomahas mu. preskocit pretocenie nejde. urcite by som to na tvojom mieste riesila a nenechala tak. kludne chod raz na rehabilitacie, nech ti ich ukazu. vacsina babatiek sa pretaca do 5 mesiaca, max 6 ukonceny, tie tabulky s mesiacmi pre nieco su a motoricky vyvoj do roka je velmi dolezity. ak nie je velmi tucny, tak toto by uz mal mat zvladnute. hlavne sa nenechaj ucicikat recami typu, ze deti maju na vsetko svoj cas a podobne, lebo ak nahodou ma nejaky problem, treba ho riesit a nie cakat.