Ako odučiť 6 mesačné dieťa od perinky?

gabi09
25. jún 2015

Ako odučiť 6 mesačné dieťa od perinky? Moja 6 mesačná dcéra musí byť stále uviazaná inak stále máva rúčkami a budí sa s nimi. Neviem čo stým , lebo už je tak silná že si ich dokáže vytiahnuť a vždy ju to zobudí.Prosím o radu alebo či má niekto taký istý problém ☹ ☹ ☹ ďakujem

erickatt
25. jún 2015

Spaci vak?

erickatt
25. jún 2015

Alebo ju skus do deky zamotat. V tej perinke ma istotu.

gabi09
autor
25. jún 2015

@erickatt Jej hlavný problém je s tými rukami neviem býva aj nejaký taký kde sa dajú strčiť aj ruky neviete ? dakujem

erickatt
25. jún 2015

No to asi ne.

gabi09
autor
25. jún 2015

@erickatt mame aj tuto ulitku lenze ona dokaze ruku vytiahnut aj z toho 😕

mata1984
25. jún 2015

skús ulitku, ale si myslím, že keby si vyskúšala pár dní bez perinky, s ručičkami vonku, tak si zvykne...6 mesačné bábo by už nemalo mať ten lakací reflex !

gabi09
autor
25. jún 2015

Ani sa nelaká aspon som nepostrehla ale s tými rukami máme problém aj cez den vkuse snimi robí nemožu byť ani minútu v klude.

ukulela
25. jún 2015

.. nedavno t nieko hadzal reklamu na take pyzama, ktore maju upravene rukaviky, nepamatate niekto? ze patentovany vyrobok ci co ... skusim to najst. bolo to aj pre vacsie deti prave na rucky ...

gabi09
autor
25. jún 2015

@ukulela juuuj to by bolo super.dakujem

ukulela
25. jún 2015

bol to taky spaci vyk, no mal aj take akoze rukavy, no netrcali z nich dlane von - boli na konci zosite, a rucka sa ani nedala uplne vystriet - ked to popisujem, zle sa to cita, ale nevyzeralo to zle a deti v tom vyzerali normalne, este to hladam - mozno si niekto spomenie. siju to na slovensku ...

erickatt
25. jún 2015

@gabi09 no kamoskin maly ma rok a este donedavna sa zboznoval uspavat v perinke

gabi09
autor
25. jún 2015

@ukulela čítala som už oho dosť ale zatialsom o tomto nepocula.

nanervy_2
25. jún 2015

@gabi09 v ulitke shope internetovom ma take zavinovacky, ze schovas jej ruky akoby do rukavov...

abeata
25. jún 2015

6 mesačné dieťatko, tak, ako správne podotkla mata1984 už má vedieť ovládať pohyby ručičiek. Aj Vaša dcérka by sa už mala viac ako iba snažiť uchopovať predmety, vedome udierať do predmetov zavesených nad ňou, aby dosiahla ich pohyb a zvukový efekt. S ručičkami sa má už vedome hrať, chytať si ich, obzerať, rovnako aj svoje nožičky - v podstate je to taká hlavná zábavka dieťaťa v tomto veku. Nekoordinované pohyby ručičiek sú fyziologické maxim.do veku 4 mesiacov. Ak však býva napevno uviazaná v perinke, nemá dostatok podnetov a možností, aby jej psychomotorický vývin postupoval zodpovedajúcim tempom. Ak sa môžem opýtať, prečo je tak veľké dieťa ešte v perinke ? Mala maličká problémy s termoreguláciou, alebo iné problémy ? Dávate je na bruško ? Už by sa mala sama otáčať. Skúste jej poskytnúť dostatok priestoru na to, aby mala ručičky zamestnané hračkami, ktoré budú zavesené v jej dosahu. V polohe na brušku jej rovnako ponúkajte hračky tak, aby musela za nimi rúčky naťahovať. A skúste ju namiesto takéhoto balenia do perinky, či ulitky uložiť na bok. Vtedy nie je reflexívny pohyb ručičiek tak ľahký a až taký nekoordinovaný. v každom prípade maličkú sledujte, či jej PMV zodpovedá v ostatných zložkách jej veku.

gabi09
autor
25. jún 2015

@erickatt Moja malá sa hrá uplne vypadá svieža a stačí že ju uviažem a behom minúty spí lenže potom sa po pol hodke cca yačne vrtieť vytiahne ruku a zobudí sa ☹

gabi09
autor
25. jún 2015

@abeata No ja som ju balila koli tomuto spinkávaniu ona nemá vobec žiadny problém všetko si krásme chytá , prevracia sa od 3 mesiacov aj z chrbátiku aj z bruška.Celý deň sa hrá len na brušku.Myslím si že nemá nejaký in problém len toto spinkanie.

gabi09
autor
25. jún 2015

@abeata Ja som aj možno zle položila otázku vlastne ja ju dávam do perinky len na spanie.

senka111
25. jún 2015

Ja som moju tiez dlho viazala do perinky tusim az do 8m.nohy jej boli vonku.Muz sa vzdy smial, ze pani pise zakony😆😆😆.Potom to ustalo spi celu noc od 2r a to som ju teraz prestala kojit.28m.Chce to cas a prejde to.

gabi09
autor
25. jún 2015

@senka111 A ako sa potom naučila spinkať aj bez nej ? len ste ju položila alebo aj niečo do ručky ?

ukulela
25. jún 2015

@gabi09 buvko! nasla som to ... do haja, ale som sa nahladala 🙂 zjavne maju slabu reklamu a google ich ignoruje 🙂 http://www.buvko.sk/

senka111
25. jún 2015

My sme zaspavali na prsniku a potom som ju prekladala.este si pamatam ze sme jej vysavac pustali to ju upokojovalo ale to bola malicka.

gabi09
autor
25. jún 2015

@ukulela dakujem velmi pekne idem to pozrieť.

gabi09
autor
25. jún 2015

@senka111 my sa nekojime takže budeme musieť vymyslieť niečo ine 🙂

ukulela
25. jún 2015

@gabi09 inac aj moj dlho zaspaval v ulitke, ja som mala taku, kde sa rucka prestrcila do vnutra toho kridelka. z toho sa mu uz vytahovala tazsie.

gabi09
autor
25. jún 2015

@ukulela ved keby som vedela že si bude vytahovať by som ani nekupovala taku :(

abeata
25. jún 2015

@gabi09 Tak potom je to v poriadku. Skúste ju skutočne nedávať spinkať na chrbátik, ale na bok. Ten pohyb ručičiek sa značne obmedzí. Držím palce. Maličká je nádherná. 🙂

gabi09
autor
25. jún 2015

@abeata Ďakujem a radu určite vyskúšame 😉

ukulela
25. jún 2015

@gabi09 mne ked z ulitiek (mala som 2 z ulitkashopu, ozaj mi na zaciatku velmi pomohli a vyhovovali mi) vyrastol,usila som mu dalsiu velku, lebo som sa bala, ze nebude spavat 🙂 ale najprv odmietol zavinuty zaspat - tak som ho zavinula az ked zaspal. a potm si rucky vytahoval . aj ked vzdy az rano 🙂 tak som ho na skusku nechala spat nezavinuteho. spaval "na jesusa" - ruky rozpazene - asi si kompenzoval to, ze som ho 5 mesiacov zavinovala 🙂🙂🙂 ale teda nebudil sa. teraz uz spava na boku "na anjelika"

gabi09
autor
25. jún 2015

@ukulela No dnes som vyskusala aj ja som zvedava aká bude noc . Ale pevne verím že bude taká ako tá vaša 🙂

marika6
25. jún 2015

Ja som tiez dlho balila, potom sme sa rozhodli skoncit, bolo par tazkych noci a bolo. Ostatne deti som uz tak radsej nebalila.