Bolesť bruška, zastavené vetry. Pomôžte

stvura
4. sep 2008

Ahoj kocky, pomozte mi prosim...
Maleho mi trapi brusko, nevie spat, stale sa budi, je agresivny a strasne srdcevrucno place. Davame mu feniklovy caj, aj ja ho pijem a aplikujem i rektalnu rurku. Pri tej vsak neviem ako casto mozem aby som mu nerozdrazdila konecnik - po nej sa mu ulavi asi na par hodin. Tiez ma problem odgrgnut si, ked uz si myslim ze aj, ulozim ho a on sa zobudi o pol hodku na to ze ho dusi...

zvedavamt
10. okt 2011

ČO DÁŠ - TO SA TI VRÁTI . Platí to aj u detí, sú ako špongie,nasajú to dobré ale aj to zlé, čo je okolo nich.
Prišla na to aj moja sestra.Radím jej cez net, ked majú jej detičky nejaký problém. Malý mal koliky, z porodnice prišli na flaške s občasným kojením,lebo tam jej inak nedovolili.Pri druhom dietatku už si dala na to pozor,lebo pamata aky bol ťažky prechod spät na kojenie. Mlieko mu zarabala do deckeho traviaceho čaju,moc nepomohlo,ani masaže mackovym kremikom, ani obklady,... Nakoniec vždy večer prišla svokra a pri malom sa pomodlila,ukludnila ho a spal ako vo vatičke. Oni hovoria, že dostal zoči, ale to je tiež len o energiách. Vari nie je ani jedna mlada rodina, ktora nema problemy. Ale je len na vas ako ich riešite, či nahlas alebo potichu a či sa toho účastnia aj vaše deti.
A hlavne si dávajte pozor,milé maminky o čom sa zhovárate na ihrisku, na prechádzke s vaším drobátkom v kočíku. Ohováranie a závisť ešte nikomu nepriniesli nič dobré. Radšej sa pochválte ako vám to ide,ako naopak.
S úsmevom na tvári celý den 🙂

tinki
10. okt 2011

@klarincek Tak jej skús dať radšej nutrilon HA. Ale to nie je dobré. To čo ti poradil doktor. Ak pribrala, tak pribrala. To je jedno, že na najnižšej hranici. Mne prvá dcéra tiež slabučko priberala a žiadna lekárka mi nevravela prikrmovať. To radšej častejšie prikladať k prsníku. Aj na zápchu je najlepšie materské mliečko. Ešte jej začni dávať aj probiotiká. Pravidelne a dlhodobo. Účinok sa objaví najskôr po týždni až dvoch.

kamilka22
10. okt 2011

@magi58 Ja som ho kupila v DM drogerii.

magi58
15. okt 2011

Dakujem kamilka22, už som kúpila aj ja, prezerala som stránky a zistila som že v DM. Dakujem za info!

neuska
6. jan 2012

Ahojte potrebujem poradit mam 7 dnoveho synceka a ma nafuknute brusko mozem mu dat pit feniklovy caj ake mnozstvo moze vypit alebo co by mu pomohlo a mam ho nadalej kojit ked je taky nafuknuty dakujem

kamilka22
6. jan 2012

@neuska urcite koj dalej, brusne koliky su neprijemne, ale da sa to prezit. Moj syncek mal katastroficke koliky a kojili sme sa do 20 mesiacov. Skus mu davat kvapky sab simplex, alebo espumisan. Mozes aj ten feniklovy cajich, urob taky slabucky a daj mu par lyziciek, ak mu zachuti, kludne aj viac, od tyzdna sa moze. Vzdy, aj ked ho prebalujes, nech ma napr. bavlnenu plienocku cez brusko, aby ho mal v teple. Ak je zle, tak mozes nahriat ceresnove kostky v saciku /dostanes kupit v DM-ke/ a to priloz na brusko. Ak bude velmi zle, pouzi rektalnu rurku, zaviest ju treba do konecnika do hlbky 1,5 cm. Nam pomohlo, ked som s nou trosku medzi prstami potocila. Ty zo svojej stravy vyluc strukoviny, cerstvy chlieb, a ine "nafukovadla". Neboj, da sa to zvladnut a koliky moze mat aj z UM, tak kojit neprestavaj, bola by to skoda.

neuska
7. jan 2012

@kamilka22 Dakujem ti vyskusam to aby mu to pomohlo nech sa malinky netrapi, chuti mu ten feniklovy cajik tak uvidim ci mu pomoze este raz dakujem

kamilka22
7. jan 2012

@neuska a este ma napadlo, ked davas pit feniklovy caj malickemu, tak ty ho uz nepi, neviem presne preco, ale mne toto nasa decka lekarka zakazala, vraj to ma potom opacny ucinok.

susul
7. jan 2012

ahojte, my sme pri prvom synovi vyskusali od babskych receptov az po lieky vsetko. Zabral az pripravok Babycalm-je z vytazkov feniklu,anizu a tusmi maty. Je mozne podavat od ukonceneho mesiaca. Dava sa pred jedlom pripadne ak dieta chyti kolika. Kupit sa da v lekárni. Je to prirodne a zabera, len u nas v ZA ho maju v maloktorej lekarni.

katik512
10. jan 2012

ahojte, my máme rovnaký problém, maličký sa celý deň a aj v noci krčí a plače, niekedy menej a niekedy veľmi. a keď sa mu už podarí trochu vyprdkať alebo vykakať, tak je chvíľku dobre a potom to zase začne..aj sa na to chúďatko budí. nepokojný je aj počas kojenia. dávame baby calm ale zmiešané na lyžičke s MM, keď sme dali bez MM tak sa z toho začal dusiť. Masírujeme mu bruško Pupíkom, dávame teplú plienku..skúšali sme aj espumisan ale ten vôbec nezaberal. dnes spí len po polhodinkách, kým sa nezačne zase pučiť.

glowix
11. jan 2012

Ahojtee, my mame 15 tyzdnov a stale mame problem s prdkanim a kakanim..Po troch mesiacoch nam zhustla stolica a nevieme a nevieme to dostat von bez pomoci..A to je plne kojena, ale ja uz na nic necakam, lebo sme cakali ze to prejde do troch mesiacov a nic take sa nedeje..Raz to prejde, zatial kostky ceresnove, masaze pupikom a hojdanie, natrasanie..

jurko07
23. jan 2013

no bolesti bruška- decká kolika známe mi tým teraz prechádzame - môj synček trpí a ja mu pomáham ako viem cvičíme nôžkamy masirujem bruško a podobne- ale čo by ešte pomohlo?

lucia006
11. feb 2013

Moj mal strasne koliky kazdy bozi den bolo to strasne zistila som ,ze mu nerobi dobre prave feniklovy caj ☹ ziadn kvapky ako espumisan ,infacol,sab simplex nepomahali az ked som mu dala um nutrilon comfort na koliky a zapchy.ale ak kojis potom neviem .a s tou rektalnou rurkou mu podla mna neuskodis davala som kazdy den aj viackrat a teraz uz nedavam vyse mesiaca a je dobre 😉

althejka
13. feb 2013

Ja davam tymianovy krem nabrusko. krasne to vonia a premasirujem brusko. prdi ako delostrelec 😀

kvietok73
13. feb 2013

ahojte mamky...nam pomahala minijoga pre deticky, pekne sa malinka vyprdkala a aj ta nahriata plienocka...jedna mamicka tu spominala, aby ste to neprehanali s feniklovym cajikom...urcite ma pravdu..ak ho pijdes ty a davas ho aj babatku, tak ho z toho moze nafukovat....(Rektalna rurka sa neodporuca, kvoli tomu, ze si zvierac na nu prilis rychlo zvykne a potom nevie fungovat sam...Raz za cas ano, ale urcite nie kazdy den, ani kazdy druhy..)Nam pomohlo nosenie v satke a dojcenie! takze vytiahnut arzenal a drzim prsty, dufam, ze to cim skor prejde....

samara1609
13. feb 2013

rektalna rurka je paradna vec...ja som ju pouzivala asi 3 mesiace a zvierace sa nepokazili..

milka1978
13. feb 2013

@stvura ahoj ... aj my máme tento problém a nám lekárka odporúčila kvapky Fenistil z tým mi drobec strašné prdí čo sa niekedy až čudujeme a aj ked si neodgrcne tak viem, že to vyprdká .... je to veľmi dobré aj proti kolike .... skúste kvapky a uvidíš budeš spokojná .... feniklový čajík nedávam, lebo mi ho drobec nechce takže neviem či je dobrý .... a rektálnu rúrku používame len pri kakaní aby mu ti šlo rýchlejšie a mal to skôr za sebou čo je raz denne

stvura
autor
13. feb 2013

@milka1978 xixi...moj maly ma uz skoro 9m, takze vsetky problemy za nami... 😉

kudrlivka
17. feb 2013

Ahojte baby. ja sa chcem spytat, chcela by som vysadit mliecko z mojej stravy lebo tiez maleho strasne nafukuje a nic nepomaha ale cim potom nahradite mliecne vyrobky? Z coho prijmem dost vapniku?

blackcat8885
1. mar 2013

Baby asi blbá otázka ale ako zistím,že malého bolí bruško?Kaká každý deň aj prdká ale niekedy plače po papaní aj polhodinu,hodinu a nevie zaspať.Aj ked si grgne.Potom zaspinká a ja neviem,či je to bolesťou bruška alebo len taký normálny babatkovsky plač.Bruško mu masírujem každý deň po kúpaní aj cvičím s nožičkami

kocastratene
3. mar 2013

jednoznačne poradím PUPÍK je to overené a pomáha to...s tým odgrgávaním treba asi len trpezlivosť..my niekedy čakáme aj 15 minútiek, pretože ked si neodgrgne tiež jej ostane ťažko na bruško ;)

ankat
2. aug 2013

Ahojte 🙂 nas maly bude mat 8 mesiacov a posledny tyzden mava problemy s plynatostou nemoze sa vyprdkat a boli ho brusko..., prikrmujem ho od ukonceneho 4 mesiaca ..ked davame zemiaky tak vzdy pridam rascu...papa stale dookola to iste tak neviem z coho by to mohol mat doteraz neboli problemy 😖 ...masirujeme brusko,mast pupik no nic moc nezabera...

radkanika
18. okt 2013

Ja som mala so syncekom rovnaky problem a viete, co som zistila? ked som mu dala dolu postolky a uvolnila aj pampersku, hned zacal prdkat, vykakal sa a pohodicka...akonahle dam zas postolky, je mrzuty...takze teraz to robim tak, ze ked ide spat v noci, ma ich do rana, ale nad ranom ako sa zobudi, dam mu ich dole, to uz vidim, ze zacina byt mrzuty...a pije cajik od Hami na dobru noc, je od 1.mesiaca...toto ho neskutocne ukludni a je odvtedy uzasne male mimco 🙂

oli55
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katyxy
24. okt 2013

zdravím, potrebujem tiež s niečím podobným pomôcť...malý má neustále problémy s odchodmi vetrov..pekne sa napapá, odrgne si a zaspí..no stále sa po každých pár minútach budí..nedávno ho začalo dokonca tak nadúvať že mi pomaly nič nezje..pomáha len rúrka a pije takmer sám čaj..už som naozaj bezradná..detský espumisan užíva 2. deň no zatiaľ žiadna zmena..cvičíme, masírujeme, poprdká no stále má veľké tvrdé bruško..preto papá aj každé 4 hodiny, no aj tak väčšinu vygrcká

lauritta96i
28. okt 2013

espumisan, plienka nahrievana fenom ale nam to preslo po zmene mliecka dokonca aj moje materske musel prestat pit

lauritta96i
29. okt 2013

tie vankusiky maju ze vraj aj v Dm. Tie koliky to je strasne fakt vidiet ako babatka trpia a nie im pomoct. My sme mali Coliprev ten sme menili za Espumisan to bolo omnoho lepsie ale nakonuec pomohla zmena mlieka na Neocate. Rektalna rurka ma tiez nieco do seba.

katy09
31. okt 2013

@katyxy ahoj aj my sme mali toto iste a vyskušali sme všetko može no nakoniec nam pomohli probiotycke kvapky Biogaia davame 5 kvapiek raz denne ....neviem kolko ma tvoj maly ale my sme kvapky davali už od dvoch mesiacovi ked su až od troch pediatrička nam poradila že možme a vysledky sa dostavyli už po 4 dnoch ...odkedy to maly berie tak sa usleva netlači ako divy a hlavne nema bolesti ...ani nevieme ako a kedy kaka už len zacitime velky smrada tešime sa že ake prekvapko je v pienočke a to bez bolesti,kriku a pravidelne....tak skus za pokus nič nedaš 😀

goghica
18. nov 2013

Ahojte, my sme tiez vyskusali mozne a nemozne, masaze, pupiky, krcenie noh, nahrievanie bruska fenom......a najlepsie nam zabrali probioticke kvapky. Zacala som davat BioGaiu od troch tyzdnov ale nic moc a potom som presla na Biopron probioticke kvapky a tie nam zabrali perfektne. Odvtedy ziadna kolika🙂 tak vela stastia

paris3
18. nov 2013

@stvura nam pomahali probioticke kvapky Biogaia (treba dava dlhodobejsie), Infacol proti nafukovaniu, masaze bruska, upravila som techniku kojenia (ak kojis), pripadne treba zvazit vhodnost UM, ktore pouzivate. kedze som kojila, vylucila som v strave nafukujuce potraviny. dcerka mala skryty reflux - negrckala, ale mliecko sa jej vracalo do pazeraka. spala s vyvysenou hlavickou, aj v kociku aj v postielke. u nas tieto opatrenia pomohli, ale dlho mi trvalo, kym som prisla na to, co jej pomoze. hlavne skusaj rozne moznosti. nieco zaberie 😉