Dovolenka bez ročného dieťaťa. Ovplyvní to dieťa?

alicapr
7. apr 2014

Chceli by sme v lete ísť na dovolenku, ale bez malej. Neviem či to môže mať na ňu nejaký vplyv, myslím to odlúčenie na týždeň. Bude mať vtedy takmer rok, len nie som si celkom istá či ju dokážem nechať bez seba a či to zvládne aj ona.... Máte s tým skúsenosti? Nechali ste niektorá takto staré dietky na týždeň u starkých?

stanulienkat
21. apr 2014

@almea Nehovorim zo strany starych rodicov, hovorim z pohladu dietata. Citove odlucenie -pre mna na dlhu dobu. Dieta nie je vec. A musime si priznat, ze stari rodicia uz tiez trochu vysli z cviku a prihodit sa moze cokolvek. Ja by som tyzden bez decka neprezila, stale by som rozmyslala co a ako. Ani by ma dovolenka nebavila.

sarinka2012
26. apr 2014

@alicapr Zaleži to od toho či k starym rodičom chodi aj teraz,či tam spava a či je na nich zvyknuta,moja dcerka chodi k babicke na vikendy už od pol roka ,teraz ma 2 roky a od babky ju nemozem dostat 🙂 Ked je doma neposlusna staci povedat kuzelnu vetu že ,no neviem neviem ci ta takto mozem zobrat na vikend k babicke ,ked sa nevies spravat a za minutu je z nej ukažkove dieta,len aby mohla ist babicke 🙂 Aj ked sme viac ako dve noci neskusali,tak verim že by zvladla aj dva tyzdnne ,ale mne by strasne chybala - ja jej asi nie 😀 dovolenky planujeme vzdy spolu,ja by som sa bez nej nudila 🙂 ale ak v tomto smere nemas problem a dieta je zvyknute na starych rodicov,tak z toho nebudete mat nasledky ani jeden 😀

romco3
28. jan 2019

Ja neviem ci sme urobili dobre. 7 rokov sme neboli na dovolenke. Potrebovali by sme oddych. Viem ze s detmi to moc o oddychu nebude. Mame deti vo veku 5 a 2 roky, casto chore, hlavne ten starsi. Fungujeme uz viac rokov na plne obratky (manzelka je 6 rokov doma) , nejaka zmena by sa zisla, more by pomohlo mozno na choroby. Ale mame obmedzene moznosti, nemame nato auto a keby ano, netrufame si odsoferovat. Lietadlo je drahsie. Najskor sme rozmyslali ist bez deti (autobusom do Grecka), aby to bolo aj trochu o oddychu, len nechat obidvoch starym rodicom to by bolo asi dost. Potom nam napadlo, ze by sme zobrali aspon starsieho (je casto chory v skolke), ze by mu to more mohlo pomoct. Akosi sme sa necitili nato ze by sme zobrali obidve deti na taku trasu a ako by sme to tam zvladali (stari rodicia nechceli ist s nami). Teraz ale neviem ci sme urobili dobre. Co hovorite na taky napad? Bol uz nieto z vas s takymi detmi v Grecku na severe autobusom?