Fitlopta a bábätko. Pomohla by nám na cvičenie?

evina313
28. jún 2008

Uvažujem nad kupou fitlopty a nepoznam nikoho, kto by ju mal, tak sa chcem opýtat či ju mate a či ju aj využívate.
mam 5 týždnove babatko, myslíte že také hopkanie, ležanie na lopte by sme mohli absolvovat už teraz? Dost nas bolieva bruško taak ma napadlo, či by nam to nepomohlo
za reakcie dakujem 😉

katulka2709
28. jún 2008

My sme fitloptu pouzivali na uspavanie, akonahle som sa zacala z malou na nej hojdat hned zaspinkala. Aj sme sa na nej gulai na brusku, na boku a skakali. Neter bude mat dva roky a ta ma s nej najlepsiu trampolinu, tak u nas je maximalne vyuzita 😉 Len by bolo dobre zajst na neaky kurz cvicenia na fitloptach mamiciek z detickami 😉

mywiel
28. jún 2008

Moja neter zaspi tiez len tak ze ju drzime na rukach a hopkame na lopte... 😉 😀

vilmuska
7. júl 2008

my sme sa k fit lopte dostali cez cvičenia na dojčenskej gymnastike. Ide o menšiu loptu tzv OverBall.(my sme si kupili tu od SoftGymu za 220Sk a cvidime na nej cviky pre rozvoj motoriky)
http://www.alvo.cz/?page=1003&language=cz&form[...
Zamýšľanú aktivitu by som radila konzultovať minimálne s rehabilitačnou sestrou abi si svojmu babatku nechtiac neublizila.

titkovamiriam
7. júl 2008

fit lopta je uplne super,najskor len tak na pohojdavanie a neskor na precvicenie svalov,ja ju nemam chodila som ku kamoske 😀 .Marek sa vzdy tesil ked ju videl 🙂

mimik9911
7. júl 2008

nam fitlopta velmi pomohla, ked mala bola nekludna, plakala a bolelo ju brusku...chytila som ju na ruky, privinula k sebe a hupali sme sa...ako sme sadli na loptu prestala plakat a po chvili aj zaspala... 😉 uplne super pomocnik, odporucam...

zuzka99
7. júl 2008

a neviete kde by sa dali stiahnuť nejaké cviky (obrázky) ako s malými detmi na nej cvičiť? ja sa bojim, že sa mi tam zgula na zem.

zajo510
7. júl 2008

ahojky, kamoš vravel, že s malým "cvičili" tak, že ho položili bruškom na loptu a kývali ňou z boku na bok, samozrejme malého pevne držali. pri tomto cviku sa malý naučil zapierať sa, lebo sám cítil, že sa nakláňa. ale viac cvikov neviem, to by bolo fajn keby som sa aj ja nejaké iné dozvedela. 🙂

monikaaerik
7. júl 2008

Ahoje, my chodievame cvicit, vlastne boli sme zatial 2x a je to super, naposledy sa to Emke velmi nepacilo ,jej sa viac pacili male lopticky, tak som cvicila sama, ale mne to dost pomaha na krize,prave tie oblasti kde ma bolieva rano som si super ponatahovala. Uvazujem na kupou fit lopty aj doma, preto by sa aj mne pridali nejake cviky, tazko to tu opisat, co sa vsetko robi, je toho vela, vacsinou s prestavkami cvicime 1,5 hodiny.
Budem rada ak sa niekto najde, kto bude mat tie cvicenia. 😉

pesi
7. júl 2008

fit-lopta je super vec. Zopar cvikov na fit lopte cvicim s mojou dcerou (chodila som s nou na rehabilitaciu), tak sa Vam ich pokusim opisat.

Vychylovanie I:
Polozime dieta bruskom na loptu a pomaly ho vychylujeme doprava, dolava, dopredu, dozadu. Pri vychylovani by sme mali citit ako dieta zapaja svaly, aby vyrovnalo rovnovahu. Ak dieta nereaguje, skusime ho vychylovat viac. (pozn. dieta pevne drzime za panvu).

Natahovanie sa za hrackou:
Poloha je ako v prvom cviku, pred loptu dame hracku. Dieta vychylujeme smerom dopredu. Snazime sa docielit, aby sa natiahlo za hrackou.

Posadzovanie:
Polozime dieta na chrbat (na fit loptu samozrejme), chytime ho pevne za panvu. Pritlacime pravu stranu panvy k lopte, cim dieta motivujeme k tomu, ze sa oprie o pravý laket a posadi sa.

Pohojdavanie na lopte:
Sedime na fit lopte, dieta mame na kolenach a pohojdavame sa spolu s nim.

VychylovanieII:
Posadime sa na fitloptu, dieta si posadime na kraj jednej nohy a vychylujeme ho dopredu, dozadu, doprava, dolava.

No a ak si chcete zacvicit bez vasich ratolesti tak skus kliknut tu:
http://www.mj-oatv.estranky.cz/stranka/posilnov...

Tak prijemne cvicenie ak viete este o nejakych inych cvikoch tak sem s nimi.

zvolovci
7. júl 2008

pesi, tie cviky si vhodne pre dieta asi od ktoreho mesiaca?

pesi
7. júl 2008

neviem od ktoreho mesiaca su vhodne. My sme zacali chodit na rehabilitaciu po ukoncenom 4 mesiaci a uz nas ich tam ucili cvicit.

zajo510
7. júl 2008

zvolovci, ja myslím, že sú pre bábo až keď je akotak pevné, nie pre novorodevca. ale skús a uvidíš, či vám to ide alebo ešte nie.

maji4
8. júl 2008

ahojte my sme na fit lopte našu Lilianku upokojovali keď mala bolesti bruška koliky tak som si ju zobrala na ruky oprela o seba ako keby som kojila a pomaličky sme sa hojdali....pomohlo 😉 😉

A keď sa v noci často budila na kojenie a som jej nechcela dať čiže som ju učila prespať celú noc a nevedela zaspinkať tak som si ju dala tak isto a pekne sa upokojila a zaspinkala 😵
Fakt super vec 😵 🙂 🙂

A keď bol čas tak sme aj cvičili presne ako píše pesi

zulok
8. júl 2008

ahojte, nam odporučili cvičenie na fitlopte, tu aj dlho mám, ale neviem, či už môžem z drobcom na nej cvičiť , má 3 a pol mesiaca... 😒
Pesi, tak asi počkám do ukončeného 4. hm, no bojím sa trochu s tou manipuláciou 😅

pesi
8. júl 2008

zulok niet sa coho byt .... je sice pravda ze ked som isla z prveho rehab. cvicenia tak som sa bala doma sama vyskusat cviky na lopte .... zo zaciatku bol pri mne manzel ak nahodou by mala sa neudrzala na lopte ale bolo to zbytocny strach ... ked budes pevne drzat za panvu tak drobec sa urcite nezosmykne z lopty ....

Este raz zaklad je pevne drzat za panvu ked je na brusku aj ked je na chrbatiku .... z mojich skusenosti na chrbatiku sa jej moc nepaci .... viac sa raduje ked je na brusku, ale ona je aj na pevnej podlaoske radsej na brusku lepsie povedane je stale na brusku .....

tak vela stastia a radostnych chvil pri cviceni .....

danu
6. sep 2009

pimpa • 1d • Dnes o 21:00
a ak ano, ako to pomohlo dietatku? 😀 chceme skusit

zuza.m • 1d • Dnes o 21:15
chceš to skusit niekde ako v skupinke alebo doma v sukromi??
my sme skakavali na lopte večer pred spanima niekedy aj cez den ak ho bolelo bruško.velmi ho ten pohyb ukludnoval .a potom sme skušali na nej aj past barančeky .bolo to fajn nikdy sa na nej nejedoval a pritom na postely past nechcel. 😅 vrele dopopručujem,.

pimpa • 1d • Dnes o 21:22
jeee, tak to ma povzbudilo. Prihlasila som nas na kurz 😉 u nas v rodine fici vychova k pohybu 😔

marelica • 1d • Dnes o 21:44
Ahojky, tak my chodíme na cvičenie do MC... a je to super... malá posilňuje chrbátik, bruško... stráááášne sa tam "vyřádí"... no aj pre mňa to je makačka... nehovoriac o tom, že je super stretnúť iné mamičky a detičky 😀

vamonika • Dnes o 21:46
Ahojte, neviete poradit, kde by sme mohli najst navod na cvicenie na fit lopte??? vdaka!

ygreen • 1d • Dnes o 21:48
lopta je míč, že jo 😀 😅
můj táta naučil malýho asi od 7 měsíců skákat na míči, malej to miluje. Teď tedy už tolik ne, protože chce pořád jen běhat, ale dřív ho to dokázalo zabavit i na několik hodin a dokonce u toho usínal 😵 😀 Normálně sedíme na gauči, míč máme mezi koleny a přidržujeme ho kotníkama a dítě sedí před náma a držíme ho jakoby v podpaží a skáčeme 😉 pak se malej udržel krásně sám a i sám skákal 😉 fyzioterapeutka nám ukázala, že má mít nožičky tak, že kolínka ven a kotníky k sobě (takovej polovičatej tureckej sed) a dítě se drží jakoby za třísla. To ale až u dětí, co hezky sedí sami. Krásně drží rovnováhu a krásně mu to srovnalo predilekci 😵

ygreen • 1d • Dnes o 21:51
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... tady s dědou usnul 😵 😀

tady skáče s taťkou a má záchvaty smíchu, on to vážně miloval 😵 a zabavilo ho to několik měsíců 😉 https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

ygreen • 1d • Dnes o 21:52
jo a mají sedět vepředu na míči, tak jak je to na druhé fotce 😉

mami.sk
6. sep 2009

u nas bola fitlopta prve mesiace pri kolikach nenahraditelna 😉 mala sa na nej uzasne ukludnila a pri pohupovani na nej zaspavala 😉
aj teraz ju dcerka ma rada, obcas sa na nej pohupuje 😉
vyborna vec 😉

mneme
7. sep 2009

ja na fitlopte obcas aj dojcim 😅

loveforever
7. sep 2009

fitlopta je fakt jedinecna vec!!! neviem si predstavit,ze by som maleho uspavala tlapkanim po zadku,ved by mi ruka odpadla.. 😀 😀 uspavanie je rychle,rychlejsie ako v kociku..

roka96
8. sep 2009

my sme tiež kámoši fitlopty uspávame na nej, a lepšie ako narukách..

divozienka25
9. sep 2009

aj my na fitloptu nedame dopustit, mala pri pohupovani na nej krasne zaspinka 🙂 a obcas sa len tak pohupujeme a mala sa smeje od ucha k uchu 😀

matilko
9. sep 2009

fitlopta je proste bomba,uspávame zásadne na nej a vonku v kočíku 🙂 je to raz dva... cvičili sme asi od 4. mesiaca a neskutočne to pomohlo, malá začala krásne a vzorne pásť koníčky a celkom rýchlo sa naučila otáčať na bruško 🙂