Kedy má dieťa liezť?

rajna
29. mar 2015

Mam 7 mesačnú dcérku (narodila sa o mesiac skôr), ktorá sa nechce staviať n rúčky a nie to ešte liezť. Chodíme aj na rehabilitácie. Do toho všetkého nám idú zúbky už ich máme 6. Na rehabilitáciach nás nútia aby sa stavala na ruky aj nám to už aj šlo ale zúbky to kazia a len plač a plač. Som s toho zúfalá.

kakajkova
29. mar 2015

7 mesacne a ma liezt? ale kde 🙂 ale nechodite na rehabilitacie kvoli tomu, ze nie? nas ma pol roka, zub ani jeden, pretacat sa zacal nedavno a o lezeni ani nesnivam este ;) nejak sa dostrka kam potrebuje, ale urcite to nie je lezenie 🙂 a vobec sa to neriesi, ma cas ;)
a bol prenasany

tenerifka
29. mar 2015

Liezt a stavat sa za rucky v 7-ich mesiacoch???? To je nejaka novinka?
V prvom rade odcitaj od veku tvojej dcerky 1 mesiac, kedze je predcasne narodena. Ber ju ako 6-mesacnu a hlavne, neporovnavaj s inymi detmi. Nepises, ci chodite na rehabilitacie len kvoli tomu, ze sa narodila o mesiac skor. Vacsina zdravych deti narodenych v termine zacne liezt v 8-ich ci 9-ich mesiacoch, niektore skor, niektore neskor....stastie a zdravie deti nestoji na tom, ci to zvladnu skor, urcite ma tvoja dcerka este kopec casu

evittam
29. mar 2015

@rajna Ahoj, každé dieťa je iné. Vôbec nemusí 7-mesačné liezť. Môj starší syn začal sedieť cca v 6.mesiacoch, neliezol vôbec a v 10.mesiacoch začal chodiť. Dcérka začala sama sedieť cca až okolo 9.mesiaca a poriadne loziť až v 10.-11.mesiacoch a chodiť v 14.mesiacoch. Obe detí sú zdravé a v poriadku. Netreba sa držať tabuliek a podobných - u mňa - sprostostí. 🙂 😉

siska53
29. mar 2015

V tom case moj inak dost pevny a "tabulkovy" syn sa este len plazil. Cize podla tabuliek bol tak ci tak ok.
Sadol si sam vo veku 7,5m., postavil sa ako 8,5m., lozit a chodit s oporou (on sa opieral o taburetku -on to chcel,nie my) zacal tak cca 9,5 m.
Dcera zaostavala vo vsetkom,ma slabsi svalovy tonus a v tom veku sa este len pretacala ci sa udrzala na rucickach so zdvihnutou hlavkou (to,co maly vedel vlastne od 3,5m.,u nej to bolo o cca mesiac az dva poposuvane) a aj tak bola v norme. Sice na spodnej hranici,ale v norme.

Takze klud,vy pod dohladom ste, len nechapem,preco vas tak tlacia,zvlast,ked ma vlastne ta vasa 6 korigovanych mesiacov.

hrjanka
29. mar 2015

Moja dcera mala cosi vyse 8 mesiacov, ked sa zacala plazit, posadila sa prvykrat az dnes, a to ma 9,5 mesiaca a aj na rehabkach nam fyzioterapeutka povedala, ze ma svoje tempo, ale je to uplne v poriadku. Vraj je dolezite, aby dieta v roku vedelo sediet a stat na nohach, ale ci sa to nauci v 6 mesiacoch alebo v 11, je v podstate jedno, pokial nema nejaky zdravotny problem.

ossr
29. mar 2015

Maly bude mat 11 mesiacov a zacina sa plazit ako vojak..len teraz lenivec

henikav
29. mar 2015

Ak ta to ukludni, moj syn neliezol vobec, iba sedel a posuval sa na zadku, ani sa nestaval, ani nechodil popri nabytku, ale celkovo bolo vidiet ze je v poriadku, len sa do toho nejako nehrnul a potom v 13tich mesiacoch sa postavil a zacal behat. Teraz bude mat uz 15 rokov, uplne normalne svihnuty pubertak, v nicom nezaostava za rovesnikmi. Dcerka sa narodila na termin, ale tiez nelozila v 7mom mesiaci, zacala neskor, dokonca sme nemali ani tolko zubkov ako vy, prve nam vysli v 10 mesiacoch

marcela1992
29. mar 2015

moj starsi neliezol vobec a mladsi zacal prednedavnom,ked mal tak osem a pol mesiaca

simona24
29. mar 2015

Moj starsi lezenie preskocil a mladsi zacal liezt presne na prve narodeniny, dovtedy si len taktak sadol, nestaval sa, bol lenivy 🙂 v 13 mesiacoch lezie ako drak, stavia sa kde sa da, vie sa pekne posadit a uz aj beha sam, to vsetko zvladol za mesiac 🙂 neboj sa kazde dieta je ine a ma svoj cas ono to pride 🙂

hameeda
29. mar 2015

moje tri deti neliezli vôbec, nikdy, vôbec to ani nepochopili že ako majú liezť ani sa nestavali na rúčky, jeden syn zato liezol ako divý už sme mysleli že snaď aj po stene vylezie, začal asi tak okolo 8 mesiaca 😀

tanickaskorokubikova
29. mar 2015

Môj sa prvý krát pretočil keď mal pomaly 6mesiacov... kdežeby liezol na 7 😀 😀 😀 Liezť bude vtedy keď na to bude pripravená takže phodička 😉

lubina
29. mar 2015

nasa mladsia sa otocila na bruskoked mal 5 mesiacov, ale nikdy neliezla, lezala na brusku, oncas sa trochu poplazila ale neliezla...a chodit sa naucila v pohode....a nie je urcite sama co neliezla, mam aj kamosky, ktorych deti tiez neliezli a chodia a su zdrave....

tjaden
29. mar 2015

ahoj pohoda moja ma 8mes a tiež sa do toho nemá a vieš kolko matiek mi vravelo že ich deti vobec nelozili? nič až sa nakoniec odrazu postavili, aj synovec takmer vobec nelozil rovno sa postavil a už ho učili chodiť

janickacrazy
30. mar 2015

Moj mladší syn začal liezť až v 10 mes, sám od seba do ničoho som ho nenútila, to je najvačšia hlúposť nútiť dieťa robiť niečo, na čo ešte nie je pripravené. V prvom rade by som zmenila rehabilitačnú sestru na tvojom mieste. Moj syn začal sám chodiť až ako 15mesačný a bol narodený na termín, doktorka povedala, že je to ešte v norme. Starší syn nelozil vôbec, začal hned v 10 mes chodiť. Takže sama vidíš, aké veľké rozdiely sú medzi deťmi, tvoja malá má na všetko času dosť.

piacere
30. mar 2015

@rajna môj mladší sa narodil v 37tt, do 10-tého mesiaca bol ležiace dieťa, občas sa pretočil, na bruchu nechcel byť. Plaziť sa neplazil nikdy, v cca 11-tom mesiaci začal štvornožkovať, hneď na to sa zo štyroch sám posadil, okolo 12-tého mesiaca začal chodiť popri nábytku a úplne samostatne chodí od 18-tého mesiaca 🙂 Bol kvôli predčasnému narodeniu sledovaný aj na neuro, kde ho stále brala, že je v norme, na cvičenia sme s ním nechodili.

nicicka
30. mar 2015

Hahaa, nasa sa nikdy nedvihala na ruky, skusali sme s nou na to cvicit cviky z bobath, co je uplne miernou hravou formou, ale nechcela, tak sme to nechali tak a z plazenia ako vojak hned zacala chodit a to dost skoro. Ostatne deticky co stvornozkovali zacali chodit neskor, kedze sa tak dostali vsade a do chodenia sa im velmi nechcelo...A to som silou mocou chcela aby stvornozkovala. Kazde dieta je ine, hlavne to nesilit, lebo z toho budete mat vsetci traumu.

nadenkaaa
30. mar 2015

Ahoj pokial je predcasne narodena tak ratas korigovany vek teda o mesiac menej v tvojom pripade v pol roku by malo dieta zvladnut pretacanie z chrbta na brucho a naopak a zdvihnut sa na vystretych rukach
..potm zacne podsuvat nozky pod brusko a zdvihat sa na styri vela deti najskor plazi alebo cuva a potm sa daju na styri a a hojdaju na toto obdobie byva rozne dlhe ..a potm z toho zacnu liezt a zo svornozkovania si potm dokazu sadnut sed je vrchol celeho vyvoja...
pokial cvicite tak sa riad tym co ti povedia na rhb