Kedy ste začali dávať vaše dieťa do pavúka?

denisel
23. jún 2015

Ahojte mamicky, chcem sa opytat, kedy ste zacali vasich drobcekov davat do pavuka??

lydka99
23. jún 2015

Najlepsie nikdy

20tanicka20t
23. jún 2015

@denisel od pol roka..a na konci 10mesiaca už behali sami..

lulu0123
23. jún 2015

ja sa nechystam vôbec s tym zacat
precitaj si k tomu napríklad toto:
http://najmama.aktuality.sk/clanok/235844/chodi...

curious_george
23. jún 2015

@denisel nikdy, je to blbosť... dieťa sa má naučiť chodiť prirodzene samo, nie takto.

hradnapani
23. jún 2015

@denisel na tuto temu je tu niekolko desiatok diskusii a zuri tu kvoli tomu obcasna mensia "vojna" 😉
lekari hovoria asi takto: http://www.poliklinikaprosek.cz/stranka-nejcast... Precitaj, je tam mnoho uzitocnych info

lorela
23. jún 2015

@denisel Pre zdavý vývoj dieťatka - NIKDY 😉.
Viem, že tu odznejú názory typu "aj my sme v nich vyrastali a tu sme", len si treba uvedomiť, že "my" ani nie sme nejaká extra zdravá generácia s bezchybným držaním tela a bezchybnou chrbticou 🙂.

zuzanaete
23. jún 2015

Nikdy. Urcite vygooglis vela clankov, preco je to nevhodne. Ja sa obcas divim, ze to este nezakazali predavat....

darkchoco
23. jún 2015

Nikdy

alusiatko
23. jún 2015

Najlepšie nikdy,ale ked už chceš silou mocou tam dat tak az vtedy keď sa dietatko samé začne stavat na nozky

darina1952
23. jún 2015

Neodporúčam "chodák". ...aj ja som ho veľmi chcela ale konzultovala som to s našou detskou neurologičkou a klasický choďák mi zakázala, lebo nie je vhodný pre vývoj dieťaťa. Odporučila mi, že ak už niečo chcem na podporu chodenia, tak najskôr chodítko v štýle kde dieťa samostatne bez opory stojí/chodí a pred sebou môže tlačiť hračku na kolieskach - prikladám foto 🙂.

kudrlivka
23. jún 2015

Ja som bola ako mala.V.chodaku a dnes.mám 27 rokov a bolievaju ma neskutočne kríže, krčná chrbtica a aj medzi lopatkami. Ani nehovorím ako som sa zhrozila keď.som
Videla rontgen mojej chrbtice, aká je strašne pokrivena. Netvrdím že to je určite z.toho ale treba spraviť všetko preto aby naše deti takto nedopadli.

nice202
23. jún 2015

mne tak rodicia uplne znicili chrbat. Davali ma tam dobre, ze nie od 4 mesiacov. chodila som sice velmi skoro, ale trpim chronickymi bolestami chrbtice od mladeho veku. Neodporucam choditko.

lilimoni
23. jún 2015

Nemyslim si, ze je po psychickej stranke spravne preskocit niektoru fazu psychomotorickeho vyvoja. O tom, ze to nie je dobre na fyzicky vyvoj, ti tu uz maminy napisali.

katka.gzd
23. jún 2015

nasej generacii sposobili skoliozu nielen tieto choditka/pavuky , ale este aj pasivne posadzovanie = obkladanie vankusmi aby sme sedeli kym nas este nase vlastne chrbtove svaly nedrzali.... no bohuzial...robili to vsetky....nevedeli ze je to na prd....a detickam sa to taaak pacilo....sak vsetky vieme, ze 4mesacne dieta (podaktore aj skor) uz nebavi lezanie na chrbte, na brusku sa jeduju lebo je to namaha drzat hlavu stale hore, nemaju ziaden vyhlad tak chcu byt stale na rukach.... staromodne riesenie bolo posadzovat alebo strcit do pavuka a bol pokoj....novodobe riesenie je satka alebo nosic

iinuska
23. jún 2015

najlepsie nikdy

zuzanockamt
23. jún 2015

nikdy 🙂 ... nie je to potrebné

sense
23. jún 2015

ja som chodak ako dieta nemala a chrbat mam ako paragraf,...

- my sme chodak mali asi mesiac Bola v Tom par minut denne...potom sme ho predali

lauricka
23. jún 2015

nikdy, nikdy a este nikdy

jezkomanka
23. jún 2015

Nikdy sme nemali a ani v buducnosti do toho deti nedam

jolinka
23. jún 2015

jedna moja znama postavila dieta v chodaku este aj do bazenika 🙄 🙄 🙄 a uprimne sa cudovala ze preco moj tak pekne lezie /pavuka ci chodaka ani nevidel/ a ze kedy uz bude aj jej dieta. 😝

prasiatko30
23. jún 2015

Mam dve deti a ani jedno dieta neboli v pavuku a tu sme. Radsej daj deku/podlozku/koberec na zem poloz dieta na zem obklop ho hrackami, odstran vsetko ci by mu
Mohlo ublizit sadni si k nemu a bavte sa

michaela1711
23. jún 2015

My sme mali chodítko ale používali sme ho velice málo a náš syn nemá žiadne problémy s chrbticou ja si myslím že chodítko je dobré tak od pol roka ale len na zabavenie na chvíľu nie na celý deň.

vodnicka
23. jún 2015

Najlepsie je nie do pavuka lebo dieta zlenivie a tym padom len sedi a hraje sa ja som na odporucanie neurologa a detskeho pediatra kupila choditko chicco a ked sa ucila chodit moja dcera tak som jej mala chitit len jednu rucicku aby sa sama naucila a veru ,ze pomohlo to lebo vela deti sa zavesi na obe matkine ruky a zleniveju 😉 ale kazdy mame svoje skusenosti a svoj nazor 😉

simik14
23. jún 2015

Vobec nie ,.. mne to neuro vysvetlila takto v chodaku dieta moze aj behat a vie ze nespadne a ak sa dieta nauci chodit samo rozbehne sa kamkolvek lebo v mozgu bude mat zafixovane ze nespadne a tak dochadza k nebezpecnym urazom hlavicky co moze mat kadejake nasledky ... budes tak musiet byt dietatu za zadkom veelmi dlho aby si neublizilo a ako povedala dieta ked stvornozkuje tak je to najvzacnejsie co mohlo dostat a mame stale dieta davat na zem a jedneho dna sa ti samo postavi uprosrtred izby a urobi prve krociky aj bez chodanky

snopkulka
23. jún 2015

tiež nikdy, ani jedno z detí

charlie1980
23. jún 2015

Najlepsie nedavat, ked uz tak vtedy, ked stoji pevne nozkami na zemi. Nam sluzil pavuk len ako "odrazadlo" alebo miesto na "bezpecne odlozenie". Inak mal ten chodak, Co je hore na Fotke.

20tanicka20t
23. jún 2015

@simik14. Vobec
to nieje pravda ohľadom toho že si myslí že nespadne..moji boli obaja v chodaku u a syn je opatrný a dcéra naopak sa ničoho nebojí kľudne sa rozbehne dole schodmi bez drzania..takze určite to nato nemá vplyv ale je to dané povahou dietata

mamina_007
23. jún 2015

@denisel AHoj deniska, pre zdravy rast a vyvoj klbikov by sa pavuk nemal pouzivat. Zacnu sa tie klbiky skor zatazovat vahou telicka ako su na to pripravene. My sme nasu kocku nedavali 🙂 Prirodzenou cestou by to malo byt lepsie

ivanakal
23. jún 2015

davam asi od 6 mesiacov, ale nie na dlho.. nemyslim si ze choditko sposobuje zdravotne problemy.. ja ani moji bratia nemame ziadne problemy s chrbticou a boli sme v nom... a moj muz ma neskutocne problemy s chrbtom a krizami a svokrovci v tom case choditko nemali, takze asi tak.. keby som mala citat vsetky clanky co je zdrave a co nie, tak by moje dieta len doma cucalo na koberci

katkakovac
23. jún 2015

http://www.pinokiohracky.sk/Moj-prvy-vozik-Zajk...

syn sa s týmto naučil chodiť a doteraz sa s vozíkom rád hrá. Je stabilný a nedá sa prekotiť. Inak som sa riadila pokymni na tejto stránke http://www.poliklinikaprosek.cz/stranka-nejcast...