Koľko by malo vážiť polročné dieťa?

jana112
26. feb 2009

mojej sestry dcerka ma 5 mesiacov a vazi 6,1kg.Porodnu vahu mala 3,5kg.Doktorka stale tvrdi,ze je to malo a posiela ju na ine vysetrenia.Mala je strasne zlata,velmi ziva,stale je v pohybe.Moj maly mal v piatich mesiacoch 8kg,bol velmi velky a to som len kojila.Ako vase dietatka,aku vahu maju,alebo mali v 5 mesiacoch?Chcem len sestru upokojit,lebo si myslim,ze jej mala nevazi vela,ale,ze je vela deticiek s takouto vahou v 5.mesiacoch.

alon111
26. feb 2009

moja v piatich mesiacoch mala tiez 6 kg a doktorka mi nic na to nevravela,a porodnu vahu mala 2995g.pricom som vkuse kojila.

zuza.m
26. feb 2009

no moj mal niečo vyše 7kg a to nieje velky.teras ma do 8kg.ale myslim že nevadi ak ma 6 ved aj menšie deti su a je to aj dievčatko.

beelinka
26. feb 2009

My sme mali pri narodeni 3150 A v piatom mesiaci 5650. Tak my sme boli co ? 😕 Pokial mam nema pocit ze nie je nieco v poriadku treba to nechat tak. Kazde dieta pribera inac teraz sme sa rozbehli amame uz 7500

kamiletka
26. feb 2009

Moja sa narodila 2500g, a v 7 mesiacoch ma 7 kg - uplne kojene dieta - manzel je dstsky lekar a hovori ze je ok

markiza
26. feb 2009

jana, moja dcera mala 2990 g / 7350 g a syn 3920 g / 7730 g v pol roku. vseobecne ale plati, ze deticky by mali v polroku zdvojnasobit svoju vahu a v roku ztrojnasobit, ale urcite to netreba brat pausalne, skor sa treba zamerat na to ake ma sestrina mala pribytky na vahe mesacne nie celkovo...

kingstonka
26. feb 2009

moja mala mala porodnu vahu 3,6kg a v 5tich mesiacoch 6,5... tak o nieco viac....

jana112
autor
26. feb 2009

dakujem za odpovede.Ja suhlasim s tym,ze kazde dietatko pribera inak.Urcite moju sestru upokoja vase odpovede.

markiza
26. feb 2009

jani, to najdolezitejsie je neporovnavat, lebo kazde dieta je ine. Nejde len o tabulky, ale aj dedicne predispozicie... ako sa to vidi tvojej sestre? ak je mala spokojne babatko, tak je vsetko oki.

jana112
autor
26. feb 2009

urcite mas pravdu,ja tvrdim to iste.Ale chapes,doktorka stale tvrdi,ze je to malo a malo.Dava ju kazdy tyzden na vazenie!!!Ja si myslim,ze je to chore,ved dieta nemoze priberat kazdy tyzden rovnako.Mala je strasne zlata,nic jej nie je.No doktorka je divna 😨

dodik78
26. feb 2009

treba zmenit doktorku

kamiletka
26. feb 2009

napisem ti adresu ambulancie mojho manzela? -detsky lekar Presov

dodik78
26. feb 2009

kamiletka, ty sa mas, ked mas manzela doktora, urcite ti vo vsetkom pomaha a radi ti....si vo vyhode

kamiletka
26. feb 2009

ano, je zlaty ale niekedy to moze byt aj nevyhoda ked sa do vsetkeho miesa a vsetko vie lepsie,,,,

jana112
autor
26. feb 2009

dakujem kamiletka,Presov je dost daleko..teda nie je to daleko,ale urcite sa najde aj tu v KE dobry lekar.ale dakujem za ochotu

dodik78
26. feb 2009

ale ked je detsky lekar, tak on musi vediet najlepsie ako treba okolo babetka

stvura
26. feb 2009

No nas maly ma v pol roku - ukonceny 6 mesiac vahu 6.5kg. Narodil sa s vahou 2950g. Lekarka ma neposlala na ziadne vysetrenia, maly je proste mensi a aktivny...bol plne kojeny, uz mame i prkrmy.

kamiletka
26. feb 2009

janka, v KE je tiez vela dobrych lekarov,,, napr. poliklinika SEVER - Dr. vargova,, to bola este moja obvodna lekarka,,,

kamiletka
26. feb 2009

nebud jesitny, dodik78, muz je super, ale mamka je mamka

dodik78
26. feb 2009

ja nie som jesitny kamiletka, ale myslim si, ze detsky lekar vie velmi dobre sa postarat o babetko

zanetuska
26. feb 2009

my sme mali porodnu vahu 2850g a teraz mame 9000g. a co mu nemam davat papkat? je plne kojeny a le uz sme zacali aj s prikrmami.

kamiletka
26. feb 2009

ano, dodik78, vie ked je dieta v nemocnici ale ked pride domov,,,, tak to musi zobrat do ruk mamka,,, to je jednosnacne,,,

dodik78
26. feb 2009

kamiletka, vaz si toho, ze mas takeho muza....lebo to je na nezaplatenie.....ver mi, viem o com rozpravam

kamiletka
26. feb 2009

dodik 78, vazim si ho , je zlaty,,,, neboj, a ty ako muz povedz aku mas ty manzelku?

alon111
26. feb 2009

dodik78 nie kazda doktorka vie co je dobre pre drobca ja nemam na vyber pretoze su u nas len dve a to su doktorky za vsetky drobne.mi sme chodili mesic kazdy treti den ze syn velmi kasle a vzdy mi povedala ze dychanie ma ciste a je zdravy a po mesiaci skoncil v nemocnici zo zapalom pluc.a niektore doktorky hladaju problem aj tam kde nieje.ale to sem nepatri.to len tak na okraj 😝

nevesta
26. feb 2009

Moja mala sa narodila 3 kg a v pol roku mala 6 kg, v roku 8.6 ale nikto z toho paniku nerobil... Mala je ziva, vybehala... 😉

mgurnak
26. feb 2009

ahoj. aj my mame taky isty problem....my sme sa narodili s vahou 3950g a teraz mame 7300g...sme kojeny ale uz s prikrmami..nasa dr. vravela, ze pokial priberame a nestojime na vahe ani nechudneme, tak je to v poriadku...mohol by sice pribrat viac ale co uz....my nie sme tabulkovy 😉 maly je stastny, usmievavvy, ak by mu nieco bolo tak by taky naebol, no nie? a ani nema byt po kom nejaky bacula 😀 ale verim tvojej sestre, ze sa strachuje, aj ja som na tom tak bolo a este aj trsoku som, ale je to uz lepsie... 😉

jana112
autor
26. feb 2009

dakujem kamiletka,poradim jej 🙂

anickaajanko
26. feb 2009

nas ma 8,3 kg
a povedala nam ze je to vela

usek21
26. feb 2009

My sme mali porodnu vahu 3,6 kg a teraz v polroku 7,8 kg. Zatial som len kojila.

lujzalota
26. feb 2009

Ahojte, ked som sa bavila s našou detskou lekárkou - Oliverko zo začiatku skoro vôbec nepriberal, tak mi hovorila, že minimálny týždenný prírastok by mal byť cca 120 g - takže jani112 tá váha v 5 mesiacoch nie asi taká zlá, ako to vidí pani doktorka. Pokiaľ bábätko papká toľko koľko má chuť a je v pohode, tak nie je čo riešiť 🙂