Lenivá 14 mesačná slečna

13091991
31. júl 2015

Viem ze je tu podobnych tem vela ale v zaidnej som sa celkom nenasla...Mala ma 14 mesiacov...ked mala kratko po jednom rociku zacala sama chodit....vie zliezt z gauca alebo z postele a ide...mam vsak problem ze sa nevie sama posadit ani postavit...ona celkovo je trosku lenivsia zacala sa aj neskoro pretacat a tak...nikdy nestvornozkovala a myslim ze to je ten hlavny problem...Nevie ani padnut na zadok...vzdy ked si uz myslim ze uz jej to ide super necham ju ist samu a vtedy sa zruti na zem dozadu na hlavu ako vrece zemiakov....snazim sa ju vselijako motivovat ucit formou hry ale stale len place...a zase ju ani nechcem zbytocne stresovat...ona je dost tazka ma 14 kil co si myslim ze je dost a verim ze jej je tazko samej so sebou nieco robit :D..ale aj tak chodit jej stale za zadkom a byt jej stale po ruke nie je nic moc...uz som totalne vycerpana...takze ma zaujimaju reakcie mamiciek ktore prezivaju alebo prezivali nieco podobne a ako to riesili pripadne riesia a ako to dopadlo...reakciu typu nemala si ju davat pasivne sediet a dieta sa musi vsetko same naucit a podobne nepotrebujem dakujem....🙂

mabika
1. aug 2015

@oladuna dobre pises. Len to sedenie ide az po stvornozkovani, ba niekede az po stavani sa na nohy. Sed je v podstate skoro vrchol pohyboveho vyvoja.

moni244
1. aug 2015

@kluska a toto presne nechapem, toto ma aj pediatricka zvozila, ze ju nemam nechat stavat a sadat, mym nestvornozkuje, co som ju mala priviazat, aby sa nepostavila? Alebo si nesadla?

siska53
1. aug 2015

@sardinka333 niektore sa chcu prosto chvalit,co ich dieta uz vie.. Toto nechapem... Maly bol tabulkovy,v chpdzi aj skor,len padat nevedel,co bol pre mna vzdy des.. Mala sice slzbo hypotonicka,zacala chodit o dost neskor ako on,ale takmer nepadala a vedela padat,ked uz nahodou padla. Prosto bola ja opatrnejsia. Maly bol vzdy taky maly "neuron"- rychlo,rychlo..
Autorka sa viac nevyjadrila,asi to nie je to,co chcela pocut..no ja na jej mieste by som uz davno behala po doktoroch.
Asi by okrem povinnych prehliadok na ziskanie tych prispevkov pri narodeni dietata mali obaja rodicia absolvovat povinne aj kurz vyvinu dietata a ppdavania prvych prikrmov ako jednu z podmienok ziskania tych prispevkov.... Dakedy nestiham krutit hlavou.

tranquillo
1. aug 2015

@moni244 hmmmm, všade čítam že dieťa sa má posadiť do sikmeho sedu z polohy na štyroch. Moja sa ako 7,5 mesačná posadila z ľahu, predtým to samozrejme stále "trénovala" , neposadzala som ju, ani nič podobné, aj keď sedieť chcela, nechala som ju "vytrapit" . Teraz keď už sedí, tak čakám či začne stvornozkovat alebo nie, skúša z toho sedu ísť dopredu a trošku sa poplazit za nejakou hračkou.
Tiež nemám rada ten názor, že dieťa sa má posadiť LEN zo stvornozkovania, inak nie. Čo som mala robiť keď sa posadila takto?

tranquillo
1. aug 2015

@kluska úplne súhlasím, moja sa posadila tým druhým spôsobom čo si opísala, keď mi niekto povie že sadnúť si má dieťa len z polohy na štyroch, tak sa mi otvárajú nožíky vo vrecku.