Malo by už 7-8 mesačné dieťa sedieť?

31. aug 2014  •  Otázka  • 
fotoportrét
fotoportrét
ela2710
38
Registrovala sa 1. novembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 4910 príspevkov, 3 albumy a 163 inzerátov. Má 44 priateľov. Žiar nad Hronom.
 Ahojte, citala som k tejto teme na nete uz dost, ale stale ma stve, i ked my baby zo sukromky povedali, aby som si nelamala nad tym hlavu, ze ci musi 7-mesacne dieta sediet...boli sme na poradni, na tej medzi 7-8. mesiacom a pediatricka sa velmi prevelmi cudovala, ze maly este nesedi. Sediet pasivne (o vankuse a podobne) som ho nikdy nedavala, pretoze som toho nazoru, ze dieta sa ma posadit samo -zvacsa pri stvornozkovani, maly sa tak cca. mesiac dozadu zacal plazit, teraz uz dava nozky a rucky na stvornozkovanie, ale este neprisiel nato ako sa pohnut z miesta emoticon no pediatricka mi povedala, ze ak nebude sediet do 29. juna (objednala nas na poradnu) tak s nim budeme musiet kvoli tomu sedeniu chodit na rehabilitacie, ze sme ho mali davat vraj sediet uz od toho 5-6 mesiaca, a nie ze este 7-mesacny to nevie, dalej ma dost prekvapil aj jej nazor na rozpravanie. Povedala, ze maly by uz mal vediet vraviet slabiky ako ba-ba, ma-ma a ze je velmi cudne, ze nas maly este nehovori, ale v okoli nepoznam ziadne dieta, ktore by uz v takomto veku hovorilo. Z kazdej poradne idem domov nestastna, maly je podla mna strasne sikovny, velmi rychlo sa naucil nacahovat za hrackami, prekladat si ju z rucky do rucky, uz pred 1.mesiacom vedel krasne drzat hlavicku sam, rychlo sa naucil aj prevracat na brusko a uz v 5.mesiaci sa zacal obracat aj z bruska na chrbatik...preto ma taketo negativne posudky sklamali, dokonca minule sme mali pri jednom vysetreni maleho kartu a ona to este aj do nej napisala, ze nevravi slabiky, ze sa nevie udrzat v sede...co si o tom myslite?
6. jún 2011 o 18:13  •  Páči sa mi to
 Pridaj svoju odpoveď
fotoportrét
fotoportrét
traktor
1615
Registrovala sa 24. januára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 16333 príspevkov. Má 149 priateľov. Košické Olšany, okres Košice-okolie.
 aaaaaaaaa neries....mas krasne zdrave dieta co ti viac treba..a ze nie je tabulkove?a co...pokial je inak ok..tak to neries, sediet bude,tak isto aj chodit....nikde na cielku nebude mat datum, ze kedy to bolo..tak naco sa ma ponahlat?a to, ze zmenit pediatricku...nooo, keby sme pre kazdu vec, s ktorou sme boli u lekara, mali toho lekara menit, tak uz nas asi nema ani kto vysetrit, pretoze u kazdeho sa mi nieco nepacilo..takze, pokial je inak tvoja lekarka ok, len sa skratka drzi tabuliek a vyjadri len svoj nazor, tak si ju nechaj emoticon vypocuj ..a zariad sa podla seba...
6. jún 2011 o 19:00  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ikke
29
Registrovala sa 25. januára 2005 na modrykonik.sk. Pridala 12175 príspevkov, 1 album a 1 článok. Má 19 priateľov. Holandsko.
 zmen pediatricku, ak je to co i len trochu mozne. tato tapa zjavne uz 20 rokov nic nove vo svojom odbore neprecitala emoticon
6. jún 2011 o 18:24  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
anjelicek26
2201
Registrovala sa 4. júna 2010 na modrykonik.sk. Pridala 20914 príspevkov. Má 253 priateľov. Nemecko.
 Zmen pediatricku.

No a my sme boli ked mal maly 10,5 mesiaca na rocnej poradni a vravela, ze jedine, co MUSI vo veku jedneho roka vediet, je sediet bez opory, pretacat sa a mat dostatocny svalovy tonus. V roku. Skorej netreba nic riesit.

Davat 5-6 mesacne dieta sediet emoticon Nasilu emoticon Max sa prvy raz pretocil vo vyse 6 mesiacoch, co by povedala nam emoticon Stvornozkoval a aj si sam sadol ako 8,5 mesacny, tesne pred 9 mesiacmi sa prvy raz postavil a teraz robi prve krocky, chodit este nechodime, ale tak snad coskoro budeme... kazde dieta ma ine tempo
6. jún 2011 o 18:31  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
cigaretka5
8
Registrovala sa 2. júna 2006 na modrykonik.sk. Pridala 3354 príspevkov a 1 album. Má 31 priateľov.
 ono existuje moznost slobodnej volby lekara a zmenit mozes aj pediatra. Nie som lekar ale matka co vie ze deti su individua a kazdy ma svoj pokrok. Nasa mala sa zacal pretacat tak nieco okolo 7 mesiaca, sadat si zacala vzapati, ale plazit a stvornozkovat ani za nic. No co sa zabijem? A jedneho pekneho dna prisla na plazenie a tyzden na to zacala presun na styroch. Nasa pedina neriesi , ked som sa jej pytala ze ako ju motivovat k svornozkovaniu iba sa usmiala , ze naco? ved na to musi prist sama........ A neboj tvoj maly na to pride ani nebudes vediet ako.........Ja som raz citala jeden mudry clanok, ktory bol cely v duchu - nechajte deti co najviac hrat sa tak ako chcu oni, tou hrou si rozvijaju presne to co potrebuju. Tak nechavama malu hrat sa samu- jasne ze ju mam furt na ociach ale nenutim ju dio nicoho a ide svojim tempom a sice si blaboce ale kasle na to ze by mna mala nazvat mama......................
6. jún 2011 o 18:43  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vianne
15
Registrovala sa 24. júna 2008 na modrykonik.sk. Pridala 442 príspevkov, 1 album a 5 inzerátov. Má 11 priateľov.
 precitaj si tu, velmi poucny clanok od lekarov...neriad sa tym, co ti povie ta ktora mamicka, ale dbornikmi emoticon http://www.poliklinikaprosek.cz/mapa-nejcastejsi-chyby-rodicu-v-prubehu-pohyboveho-vyvoje-deti-do-1-roku-61
23. feb 2013 o 13:49  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
leteku
23
Registrovala sa 20. novembra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 1490 príspevkov, 3 albumy a 291 inzerátov. Má 18 priateľov. Bratislava - Petržalka.
  • Jurko4 roky
  • Terezka8 rokov
 Môj malý sa naučil sedieť asi pred dvoma týždňami, pritom štvornožkuje ako drak od 8. mesiaca, chodí okolo nábytku ale to sedenie nám nešlo. Lekárke sa to tiež nepozdávalo ale ja som to odmietla riešiť. Rovnako sa nám začala vyhrážať neurologom ak sa nerozdžavoceme, takisto som to odmietla. Malý začal aj sedieť aj džavotať a je úplne v poriadku. Takže by som sa na tvojom mieste neznepokojovala, plazí sa ti, dáva sa na štyri všetko ide tak ako má. emoticon
6. jún 2011 o 18:20  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jana
9
Registrovala sa 13. januára 2005 na modrykonik.sk. Pridala 128 príspevkov. Okres Bratislava.
 kedze je nas drobec predcasniatko tak okrem nasej pediatricky chodime aj k neurologicke a do predcasnej poradni. Ked mal drobec nieco pred 11 mesiacmi, boli sme v predcasnej poradni a dr. sa ma pytala ze ci sa drobec pretaca. Ja ze nie, ale ze naznaky su tam. Dala nam papier na rehabilitacnu ... no hned nato asi tyzden sa drobec zacal pretacat, to uz mal 11 mesiacov a vtedy sme mali kontrolu u neurologicky. Ta ho pozrela, spytala sa ze ci sa vie pretacat, povedala som ano a zaroven som sa pytala prave na to sedenie. Ona na mna pozrela a spytala sa ma ze ci uz maly aj lozi, ze ked chcem aby sam sedel. Potom sa pozrela do jeho zaznamov a povedala mi, ze maly napreduje, sice jeho tempom ale napreduje. Vtedy som jej povedala aj to, ze sme poslany na rehabilitaciu a ona mi nato povedala, ze 'lahka rehabilitacia by nemala uskodit'. Ideme tam tento tyzden, tak som zvedava co na maleho povie rehabilitacna, ale uricte budem proti niecomu co sa drobcovi nebude pozdavat. Podla toho ako ho ja pozorujem, on potrebuje na vsetko svoj cas a ked ten spravny cas je tak to proste zacne robit. Si pamatam ako mu moja mama ukazovala asi ked mal 9 mesiacov, ze ako sa ma pretacat, potom to vzdala a o 3 mesiace to urobil sam. No a este k pediatricke ... moja je uz asi pomaly na dochodku a motoriku nasho drobca niejako nekomentuje, skor ho stale chvalila emoticon a tiez ako neurologicka ju hlavne zaujimalo vzdy ci sa drobec pretaca. To je pravdepodobne asi niejaky dolezity zlom.
6. jún 2011 o 19:25  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
macik27
7
Registrovala sa 28. októbra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 682 príspevkov. Má 20 priateľov. Trenčín.
 nedalo mi to a pozrela som do našej tabulky emoticon moja malá sa prvý krát posadila keď mala 9 a pol mesiaca...chdíme síce na kontroly k neurológovi a cvičíme vojtovku ale dobre si pamätám keď som mu pištala že malá ešte nesedí ako ma odbil že no a čo sedenie nie je žiaden vývojový pokrok ...dôležité je že sa pretáča a snaží sa plaziť..takže žiaden stres ani ja som malú nedávala sedieť opretú o vankúše a dnes sedí krásne vyrovnaný chrbátik...je to divné že ti pediatrička hovorí také veci asi by som skúsila iného pediatra emoticon
7. jún 2011 o 21:15  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zuzanocka11
1
Registrovala sa 22. marca 2011 na modrykonik.sk. Pridala 133 príspevkov a 3 inzeráty. Má 4 priateľov. Košice - Staré Mesto.
 Ahoj,tá tvoja lekárka je vázne divná.mna zarazilo ani nie to sedenie,ale to rozprávanie.to,co ona chce od tvojho malého moj syn dokázal ako rocný. ano,mal okolo roka,ked zacal takto blabotat,dovtedy len pústal bublinky emoticon teraz má 23 mes a pusa sa mu nezastaví celé dni emoticon a co sa týka sedenia, moj tiez nesedel,az ked zacal lozit,zacal si sadat,a vtedy sme mu chceli prilbu kúpit,lebo obcas to neudrzal a spadol dozadu,hlavicka mu len tak dunela na dlazbe emoticon
nabudúce sa opýtaj lekárky,podla akých tabuliek urcuje,co máte a nemáte uz vediet. alebo ako radia baby,vymen ju,lebo takto ta bude neustále buzerovat za somariny a budes z toho v strese. a este jedna rada,ja v zásade neporovnávam moje dieta s inými,jedno vie to,druhé nieco iné. o chvílu sa stretnú v skolke,vsetci budú sediet,lozit,behat,odvrávat ,hresit,bit sa..... emoticon emoticon
8. jún 2011 o 15:10  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
gumimaci
10
Registrovala sa 23. apríla 2010 na modrykonik.sk. Pridala 4311 príspevkov. Má 11 priateľov. Malacky.
 Bohuzial pediatri u nas nemaju jednotnu metodiku a co je pre jedneho ok, je pre druheho nevyhovujuce. Ved sa nezhodnu ani na zavadzani prikrmov... Za to sedenie, ti z vlasnej skusenosti mozem napisat, ze nas maly si zacal sadat sam tiez az ked zacal plazit (medzi 7-8 mesiacom) a davat na vsetky 4. ale my sme ho obcas sadnut dali, jeho nebavilo stale len lezat. Pytala som sa na to aj ortopeda a ked mi odobril pasivne sedenie (na kratku chvilu denne) tak sme ho davali od cca 4-5 mesiaca sadnut. vacsinou sedel mne na nohach, alebo v kresielku.
No a tie slabiky- lekari udavaju, ze ma zacat blabotat medzi 4 a 7 mesiacom... ale zase nie sme vsetci tabulkovi... ci? emoticon
6. jún 2011 o 18:23  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lubako
Registrovala sa 5. februára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 32 príspevkov.
 ahojte. máš úplne šikovné dieťatko. myslím, že tá tvoja lekárka asi zabudla na zákonitosti motorického vývoja detí - moja malá má 8,5 mesiaca a sama ešte tiež celkom neusedí. Ale už sa pomaličky začína plaziť a loziť smerom dopredu - lebo doteraz ešte pohyb vpred neovládala. začala sa točiť z chrbátika asi v 5,5 mesiaci a naopak asi o mesiac neskôr. Tiež ju nedávam sedieť s vankúšmi a tak, lebo to považujem za nesprávne. jasne že sem tam ju dám do sedu - lebo má z toho strašnú radosť, že vidí svet z i nej perspektívy- ale len na pár minút. Tiež si myslím, že dieťa má sedieť vtedy, keď sa samo posadí - z polohy na štyroch. Medzi deťmi sú v tomto veľmi veľké rozdiely. emoticon
7. jún 2011 o 18:25  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jankako
19
Registrovala sa 31. augusta 2009 na modrykonik.sk. Pridala 13101 príspevkov a 15 inzerátov. Má 30 priateľov. Bystričany, okres Prievidza.
 nie všetky deti sú tabulkové.my máme skvelu pediatričku,ale tiež ma vie niekedy vytočiť.napr.v prvých týž.života jej skúšala sluch.tleskla jej pri uchu a malá nereagovala..jej reakcia??ved ona nepočuje...!!!!!!nevyplašila ma.,ale naštvala.lebo asi min.predtým treskla sestrička skrinkou a malá zareagovala,miklo ju..takže toto je moja skúsenosť s pediatričkou..a to že ťa poslala k odbornikovi..jednoducho chod!!!!aspoň budeš mať srdce na mieste že napriek jej tvrdeniu je všetko ok.
7. jún 2011 o 21:56  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mimonenka1 (35 r.)
ŠŤASTNÝ DELFÍN
Mgr. Miriam Dobrotová PRO

Tábory, plávanie, detské aktivity, dovolenka - Okres Prievidza
46

“Chceli by ste komunikovat so svojím dietatkom este pred tym, nez zacne rozpravat? Skuste s nami ZNAKOVANIE. Dvojhodinovy rodicovsky seminar 16.10.2013 o 16:00 v ŠTastnom delfinovi. A od 23.10. o 16:30 kazdu stredu šesť lekciovy program pre deti od 8 mesiacov do 2 rokov ZNAKUJEME SO SPEVOM A HROU. Kontakt 0905 367 347.”
(Pred 1 rokom)

Kedze sa zaoberam problematikou vyvinoveho pohybu, zaujala ma tato otazka. Ako mnohe mamicky povedali dietatko by sa malo same posadit az ked zacne stvornozkovat priemer je cca okolo 9. mesiaca, ale moze to byt aj tri mesiace hore dolu. Dietatko by nemalo byt posadzovane kym si same nesadne, kvoli tomu ze v buducnosti moze mat problem so skoliozou, ci nozkami do O alebo do X a nevhodnou stimulaciou dietatka - teda aj predcasnym posadzanim sa zbytocne drazdi CNS, co sa moze odrazit na spravani dietatka.
22. feb 2013 o 22:55  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jardu
1
Registrovala sa 15. januára 2012 na modrykonik.sk. Pridala 19 príspevkov a 5 inzerátov.
 Suhlasim a mam to skonzultovane s lekarkou, dieta si musi sadnut samo a to tak, ze zo polohy stvornozkovania sa posadi do bocneho sedu cez rucicku. Nema sa posadzovat dospelou osobou a vypodlozit vankusom!!! Okolo 8-10 mes.
22. feb 2013 o 23:09  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
fidka79
7
Registrovala sa 4. januára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 4972 príspevkov a 47 inzerátov. Má 11 priateľov.
 mnoo moj syn v 7m uz stvornozkoval a odvtedy sa dokazal aj sam posadit a od 7 a pol mesiaca uz chodil popri nabytku a v 10m uz chodil sam bez opory,dcerka ma 7 a pol mes a zatial sa sice aktivne na obe strany prehadzuje lozi plazi cuva ale este nestvonozkuje ani sa nevie sama posadit..len ked ju ja posadim pekne sedi bez opory ale to ja za samostatne sedenie nepovazujem pokial sa sama neposadi emoticon cize neverim podaktorym damam ze uz v 5m sedia samostatne ich dietky..samostatne znamena ze sa same z lahu boku stvornozkovania posadi nie ze samo sedi ked ho dam emoticon
22. feb 2013 o 23:50  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mireag
8
Registrovala sa 24. júla 2009 na modrykonik.sk. Pridala 1281 príspevkov, 2 albumy a 25 inzerátov. Má 6 priateľov.
 No myslim si, ze tvoja pediat. je truba. emoticon Deti sa maju otocit na brusko do cca 7. mes., tak ako sa maju v tom case posadit..? emoticon Nas knedlik sa neotaca - chyba mu uz len kusok. Ako nahle ho chcem trosku postrcit, tak nerva. Je to tazky pohodak, takze sa mozem aj na hlavu postavit, bude si robit len to, co mu vyhovuje. emoticon Nasa dr. povedala, ze je jednoducho taky a ukazala par cvikov, to je vsetko. emoticon
Co sa tyka toho blabotania, tak no comment - totalna truba. emoticon
6. jún 2011 o 18:34  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vejinka
12
Registrovala sa 10. decembra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 26003 príspevkov a 3 albumy. Má 30 priateľov. Liptovský Mikuláš.
 netrap sa.on jak zacne stvornozkovat tak z kolienok si sadne na zadok to kludne moze trvat do 9-10 mesiaca.mne starsi syn len pasivne sedel do roka.ani sa nepohol ani dopredu ani dozadu.teraz by som bola stastna keby dokazal sediet na zadku aspom minutu.kazde dieta ma svoje tempo.mladsi sedi pasivne aj pol hodinu zacal si uz sadat aj sam zo styroch.to sa neda porovnat so starsim.takze klud a vymen pediatricku nema na teba dobry vplyv.budes pokojnejsia ked ti kompetentna osoba povie ze je v poriadku.
7. jún 2011 o 18:52  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katy1979
8
Registrovala sa 6. februára 2007 na modrykonik.sk. Pridala 18597 príspevkov. Má 12 priateľov. Senec.
 zmen lekarku tak ako ti radia baby. Ked sme boli v 8. mesiacoch na poradni riesil jedine to ci sa pretaca. prvy sa posadil ked mal 8.mesiacov a druhy ked mal 8,5 mesiaca. aj keby sa posadil v 10. ci 11. mesiacoch stale je to v norme. robis to dobre tak sa nenechaj ovplyvnit nejakou starou fuchtlou.

@jajuska1411 vidim ye mas tiey stastie na super lekarov. podla mna to je uplne primerane k veku
7. jún 2011 o 21:46  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mikisa27
1
Registrovala sa 14. mája 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1178 príspevkov a 26 inzerátov. Má 10 priateľov.
 ja by som sa s tym vobec netrapila,nas maly sedel az ked mal viac ako 8mesiacov aj to sa neposadil sam,on strasne neskoro zacal stvornozkovat a tak uplne sam sa posadil az okolo 10mesiaca,dovtedy sa len snazil natahovat do sedu ked bol na chrbte alebo na brusku ale nedokazal sa sam posadit,a ked som ho posadila sedel pekne sam s vystretym chrbatikom uplne bez opory dost dlhu dobu....ale sam sa posadil naozaj az okolo 10.mesiaca a nikto to neriesil emoticon aj stavat sa zacal az okolo roka,teraz ma 16.mesiacov a je na neudrzanie,beha ako tajfun.....a co sa tyka toho rozpravania,tak tiez bol dost "lenivy" a zrazu asi posledny mesiac sa mu rozviazal jazyk a teda recni riadne,snazi sa vsetko opakovat a dohovori sa aj s ludmi ktori s nim nie su casto-myslim tym ze uz vie povedat co chce emoticon
7. jún 2011 o 21:48  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pamaja
1
Registrovala sa 31. januára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 78 príspevkov. Má 3 priateľov. Okres Tvrdošín.
 Priklanam sa - zmen lekarku, ak sa da. Asi nevie riesit nic, preto vymysla problemy.
7. jún 2011 o 22:40  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
79zuzana
1
Registrovala sa 9. mája 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1651 príspevkov a 1 album. Má 4 priateľov. Írsko.
 moj nazor sa tiez nelisi... zmen lekarku... moji chlapci sedeli sami na 9 mesiacov, chodili na 15 mesiacov, su velmi sikovni, vyhravaju sutaze a proste boli len lenivi... kazde dieta je individualne a nie tabulkove. .... inak aj ja som zmenila lekarku emoticon
7. jún 2011 o 23:04  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kvetinacik
9
Registrovala sa 12. februára 2010 na modrykonik.sk. Pridala 97 príspevkov a 2 albumy. Má 6 priateľov. Okres Prievidza.
 Ani ja tej doktorke nerozumiem emoticon , ved to co by uz chcela. Nasa mala ma 7 mesiacov a tiez nie je ziadny sportovec a nevie ani sama sediet a lozit sa jej tiez nechce. Vzdy zbada nejaky detail ( deku, hracku, snurku...) a kasle na sportove aktivity. A urcite by som ju nepovazovala za zaostalu. Skor ju bavi blabotat a vykrikovat. Kazde babo ma proste svoje tempo a nikdy by som ju do nicoho netlacila!!!!! Poznam aj maminy, ktore si svoje deti pomylili s trenovanymi opicami emoticon a potom sa vystatuju, ze co vsetko dokazu. Za par mesiacov sa to aj tak vyrovna. Netreba si nad tym lamat hlavu emoticon
7. jún 2011 o 23:35  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
brulka
31
Registrovala sa 23. augusta 2009 na modrykonik.sk. Pridala 2565 príspevkov, 3 albumy a 8 inzerátov. Má 22 priateľov. Bratislava - Staré Mesto.
 nie vsetky deti sa vyvijaju podla tabuliek. kazde jedno dietatko je uz od sameho zaciatku individualita. jedno zacne skoro sediet a nema potrebu sa hybat. ine objavi skor plazenie a zacne neskor sediet. dalsie sa neplazi ale zacne stvornozkovat ine nevie ani jedno ani druhe ale vala sudy a prekotula sa kam chce. jednoho dna budu vsetky chodit a to kedy to ktore zacalo sediet si bude pamatat uz len mamina, mozno tato, babicka a ti ostatni isto nie emoticon emoticon emoticon

moja dcerka sa zacala otacak z chrbatika na brusko az na konci osmeho mesiaca. o tyzden krasne sedela ked sme ju posadili o dalsi tyzden zacala stvornozkovat o dalsi sa uz posadila sama a zaroven sa postavila prvy krat na nozicky. vsetko behom 4 tyzdnov. co sa ine deti ucia niekolko mesiacov zvladla ona za mesiac. velmi neskoro ale predsa !!! netrap sa aj tvoj drobec sa posadi skor ako si myslis. spravi to vtedy ked bude chciet a pride jeho cas emoticon
8. jún 2011 o 00:01  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
timus252
11
Registrovala sa 16. decembra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 43 príspevkov. Má 28 priateľov. Selice, okres Šaľa.
 aj ja mám 7 mesačné dieťa a tak isto ešte nesedí. Veď každé dieťa je iné..... Keď bude chcieť a bude na to pripravený tak sa to naučí emoticon)))) to je môj názor. Netreba tie malé deti do ničoho nútiť...
3. feb 2013 o 16:20  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nat28
11
Registrovala sa 8. septembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 2870 príspevkov. Má 21 priateľov. Trnava.
 Mojas dcerka za zacala davat na vsetky 4 presne v den 10 mesiacov. Po 2 dnoch zacuvala a sama si sadla. Potom chvilu vedela len cuvat a plazit sa. Po par dnoch zacala 4 nozkovat. Chcem tym povedat ze vsetko toto prislo v priebehu 3 tyzdnov. A to ma vsetci nutili cvicit vojtovku, ktoru som zanovito odmietala. Dala som na svoj materinsky instinkt. Kazde dieta ma svoj cas emoticon Samozrejme pokial je nalez mozgu v poriadku. Pediatricka ma sprdla ked mala dcera cca 7 mesiacov preco ju nedavam sediet, ze ju mam oblozit a nutit ju sediet emoticon neverila som vlastnym usiam. Samozrejme ze som to nerobila. Rovnako ako som nikdy nepouzivala choditko. Netreba nic urychlovat a predbiehat sa s mamickami ktore dieta je sikovnejsie. Matka sa sice pochvali ze jej dieta uz sedi, ale co to urobi s vyvojom toho babatka tak to ju uz nezaujima. emoticon
3. feb 2013 o 16:34  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
janica81
15
Registrovala sa 9. februára 2010 na modrykonik.sk. Pridala 2912 príspevkov a 2 albumy. Má 8 priateľov. Okres Zvolen.
 MOŽE...ale NEMUSÍ.....hlavu hore, každé bábo je iné.....moja dcéra sedala sama až v 8 m, štvorkovala v 10. a chodil začala 14,5....a teraz??? je šikovnejšia ako detičky co nás predbiehali v tej dobe....takže ver svojej bábike a kašli na štatistiky !!!
5. feb 2013 o 10:44  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
rora
125
Registrovala sa 27. apríla 2009 na modrykonik.sk. Pridala 1060 príspevkov, 1 album a 28 inzerátov. Má 36 priateľov.
 ako tu uz bolo pisane, moze a nemusi... moja ako- tak sedela, ale riadne pevne sedenie bez obcasneho kývania zo strany na stranu to bolo od 9-10mesiaca
5. feb 2013 o 10:46  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jlp
48
Registrovala sa 27. novembra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 325 príspevkov, 1 album a 16 inzerátov. Má 48 priateľov. Žilina.
 po precitani sivsetkych prispevkov sa zacinam hanbit, ze som si myslela, ze s mojim malym nieco nei je v poriadku. O tri dni bude mat 7 mesiacov. Z chrbatika sa mi na brusko pretoci len cez pravy bok, z bruska mu to vobec neide na chrbatik. Sediet som ho nikdy nedavala a ani sa sam netaha. Nohy ma ako pruzinka, na kolienkach je rad. Stvornozkovat ho tiez netaha. na brusku sa toci len v protismere ruciciek a len pred tyzdnom si objavil nohy a spoznal ich chut. V sukromke uz nie je takmer nikto, co je takto tazko pohodovy emoticon...tam sa kazdy prebieha s fotkami stojacich, sediacich a inak pokrokovych deticiek. Dokonca este ani zuby sa nam nehlasia. Joj som tak rada, ze ten moj anjelik je absolutne zdravo sa vyvijajuce dieta. Ved on si iste raz sadne, iste sa raz postavi a aj zuby raz buduuuu. Uz nebudem stresovat a porovnavat. Prepac mi to zlaticko moje. Dakujem vam kocky.
26. feb 2013 o 10:55  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kocastratene
36
Registrovala sa 3. marca 2013 na modrykonik.sk. Pridala 9 príspevkov. Má 68 priateľov.
 Naša začala držať hlavičku keď mala mesiac...teraz má 3 m. a dávame ju sedkať opretú a obsedí...ale to záleží aj podľa hmotnosti dieťatka...dokrotka má pravdu, možno má oslabené kostičky a treba s tým niečo robiť..predpísať niake liečiky na kostičky alebo niečo také.. emoticon
3. mar 2013 o 21:57  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
genialitka
Registrovala sa 27. októbra 2006 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 4 príspevky. Má 1 priateľa. Okres Partizánske.
 Kazde dietatko je ine. Moja mala sedi uplne sama od necelych styroch mesiacov a jedine co mi povie je mam emoticon Netreba hned vsetko riesit emoticon
6. jún 2011 o 18:25  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sofia2008
26
Registrovala sa 25. januára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 3089 príspevkov. Má 20 priateľov.
 moja zacala inac rozpravat pred tyzdnom..no rozpravat, blabotat emoticon
6. jún 2011 o 18:27  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kibuk
29
Registrovala sa 18. septembra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 5033 príspevkov a 1 album. Má 48 priateľov. Spišská Nová Ves.
 moj nazor je tiež aby si zmenila pediatričku
ja čo možem len porovnat medzi mojimi detmi tak najmladši je "najšikovnejši" pretačal sa skoro,sediet sedel od siedmich mesiacov,štvornožkoval a teoreticky už chodi,najprv tak tyžden okolo nabytku a teraz už ide smelo sam a čo sa tyka blabotania tak ako sa mu chce ale nebola som na to upozornena aby mal blabotat.. a staršie deti boli uplne ine,chodit sa pustili až po roku a mesiaci a su tu a nič im nie je emoticon emoticon takže by som neriešila a inač čo ja nie som knižkova ale prv dieta by malo štvornožkovat a tak sa samo posadit...
6. jún 2011 o 18:39  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
piacere
292
Registrovala sa 5. októbra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 4891 príspevkov a 28 inzerátov. Má 20 priateľov.
 rozhodne zmeniť pediatra....

môj malý sa sám posadil až keď sa naučil štvornožkovať... a to mal deväť mesiacov emoticon
6. jún 2011 o 18:42  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katecameron
62
Registrovala sa 1. augusta 2010 na modrykonik.sk. Pridala 2684 príspevkov. Má 20 priateľov.
 ked nevie tak nevie co mala napísat nerob si z toho tazku hlavu kazde dieta je ine podla mna to este nieje take zle ze nevie sediet ved o mesiac moze byt vsetko iune len mu treba viac posilnovat svalíky ja keby slo o moje dieta tak keby nevedelo sediet ako 8mesacne urcite by som na tie rehabilitacie chodila nemusís sa hned urazat ja napr.fakt dieta ktore v 7mesiacoch nehovorilo slabiky nepoznam napr.moj syn zacal hovorit velmi neskoro fakt extremne neskoro ale ako 7mesacny uz vedel hovorit baba a tata omielal to v jednom kuse dookola treba sa s ním len vela rozpravat cítat mu on sa urcite rozrecní uvidís a pre zaujímavost moje decka vsetky klko ich je zacali sediet same ako 7mesacne bez opory a svagrinin syn zacal sediet az v 12mesiacoch a vobec ich doktorke sa to nezdalo divne co uiz teda divne bolo u Vás podotykam to este divne nieje
6. jún 2011 o 18:43  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lencici
4
Registrovala sa 3. marca 2008 na modrykonik.sk. Pridala 650 príspevkov a 2 inzeráty. Má 3 priateľov.
 Moja Tamarka si prvýkrát sadla keď mala 9 a pol mesiaca...Aj štvornožkovať začala na 9 mesiacov. Chodiť potom začala keď mala rok a 2 týždne.. Nevidím na tom nič zlé že si tvoj maličký ešte nevie sadnúť. Pediatrička je asi trošku mimo...
6. jún 2011 o 18:47  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
1katka1
79
Registrovala sa 29. augusta 2010 na modrykonik.sk. Pridala 78 príspevkov. Má 49 priateľov. Nové Zámky.
 Ahoj nič si z toho nerob malý je zlatunký a všetko to zvládne, postupne to všetko príde emoticon ani sa nenazdáš a začne blabotať a aj sa posadí.Ja keď som si tu na MK čítala , čo písali baby,ktoré majú detičky tak staré jak moj malý,čo všetko vedia,ja som len pozeralaemoticonNajprv to bolo s váhou , keďže sa narodil s váhou 2650g, tak aj to priberanie ide doteraz dosť pomaly.Príkrmy mu dávam, všetko mi zje čo mu dám.Sám sa mi posadil v 5mesiaci, zubov má už 4. A neštvornožkoval, všetci písali , že ako im už deti štvornožkujú a my nič , ale dočkali sme sa a práve dnes začal štvornožkovať emoticona moj až teraz také 2 týždňe do zadu začal hovoriť bababa, mamama a tsss a agugu.

6. jún 2011 o 19:20  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
gretkab
11
Registrovala sa 24. septembra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 757 príspevkov a 25 inzerátov. Má 3 priateľov. Senec.
 Suhlasim s ostatnymi, zmenit pediatricku! Vsak dieta musi najskor byt v pohode na styroch, az potom si vie samo spravne sadnut = nacuvat zo styroch.
6. jún 2011 o 20:36  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ivett1
58
Registrovala sa 8. októbra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 3770 príspevkov a 163 inzerátov. Má 6 priateľov. Bratislava - Vrakuňa.
 @ela2710 ja by som určite zmenila pediatričku... emoticon ...netráp sa, každé dieťa je osobnosť a vyvíja sa rôznym tempom...(niektoré etapy vývoja urýchli, niektoré si "vychutná"... emoticon ...mám dve deti a hoci sa obe narodili skoro tri týždne pred termínom, ich "pokroky" boli rôzne ..)
a tu je o tom celkom dobrý článok emoticon ...
http://baby-web.topky.sk/Clanky/a2832-Vyvoj-dietata.aspx
a držím palce emoticon
7. jún 2011 o 10:55  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jasminet
3
Registrovala sa 4. októbra 2006 na modrykonik.sk. Pridala 6199 príspevkov a 6 inzerátov. Má 5 priateľov.
 moja mala sa prvy krat sama posadila ked mala asi 9 mesiacov, dovtedy veselo stovrnozkovala a lietala okolo nabytku ako drak od cca 6,5 mesiaca. vobec sa tym netrap... a hladaj novu doktorku... emoticon
7. jún 2011 o 14:31  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nicky182
18
Registrovala sa 18. februára 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1286 príspevkov, 2 albumy a 5 inzerátov. Má 25 priateľov. Banská Bystrica.
 Ahoj Eli, to co je za "odbornicku " ???? Ani moje dieta nesedi uplne isto, a ani nestvornozkuje, posledne tri dni si objavila kolienko ...hmmm ...Nechapem, preco ti take veci Dr. hovori, kazde dieta je ine ...K tomu hovoreniu - moja kamoska ma skoro rocneho syna a ten ani naznakom nehovori, max ba-ba ....A tie rehabilitacie ????? no to je uz co za riesenie ??? Vykasli sa na to co ti Dr. hovori, hlavne ze je Tomasko zdravy, spokojny, robi ti radost....raz rano sa zobudis a bude sediet sam v postielke emoticon emoticon Netrap sa tym,pekny den
7. jún 2011 o 14:40  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mamabiba
1
Registrovala sa 23. mája 2011 na modrykonik.sk. Pridala 892 príspevkov. Má 2 priateľov. Okres Žilina.
 môj názor je, aby si zmenila doktorku. Skús si zadať novú tému tu na modrom koníkovi a opýtaj sa na dajakého dobrého pediatra v tvojom meste. Určite ti tu kočky poradia, zájdi si k nemu, pozri sa ako má vybavenú ordináciu a aký má prístup k deťom. Však tá tvoja nieje jediná na svete....
7. jún 2011 o 16:45  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zzzz128 (22 r.)
15
Registrovala sa 26. augusta 2008 na modrykonik.sk. Pridala 282 príspevkov a 17 albumov. Má 15 priateľov. Okres Nové Zámky.
  • Luky-38tt,4080g,50cm2 roky a 5 mesiacov
  • Janka-42tt,3700g,50cm5 rokov
 To nerieš,lekári sú už raz takí...kebyže jej povieš že ho dávaš sedieť tak aj to by sa jej nepáčilo emoticon Moja malá v šiestich mesiacoch zistila,že dokáže liezť po štyroch,ešte v ten deň večer zistila že sa vie aj postaviť,naneštastie k chodítku,ktoré sa posunulo a hned mala aj modrinu emoticon A detská doktorka tvrdila,že je ešte skoro na to,aby liezla po štyroch,že ani to nieje dobré,dôvody si už nepamätám emoticon ked ty vieš že je všetko ok,tak to tak je emoticon každé dieťa má svoj čas na každú činnosť emoticon
7. jún 2011 o 16:54  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
evickapooh
17
Registrovala sa 13. júna 2009 na modrykonik.sk. Pridala 748 príspevkov, 4 albumy a 61 inzerátov. Má 9 priateľov. Nové Zámky.
 suhlasim s ikke-zmen pediatricku asi nie si jej sympaticka ked sa sprava k tebe tak "'milo"",mozno ti nechce zle ale uplne zbytocne by si chodila na rehabilitaciu.,,,alebo mozno ma dohodu s nejakou privat reharilitacnou ambulanciou? ze bude tam posielat ludi za ...ale aj tie ostatne jej reci sa mi nepacia...podla mna na rehab . mas este 2- 3 mesiacie,nic sa neboj moja vacsia dcerka sedela ked ked mala 9 mes.ale uz stala s oporou v 9 ,takze najprv stala potom sedela...a vobec nestvornozkovala. ale v 10 a pol mes. uz chodila sama...verim ze maly bude ok ...vyckaj...
7. jún 2011 o 19:18  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lubike
1
Registrovala sa 4. augusta 2007 na modrykonik.sk. Pridala 26 príspevkov a 8 inzerátov.
 nestíham to celé čítať, ale môžem Ti napísať z vlastnej skúsenosti. Chodíme s malou na rehabku s ramenom a terapeutka nám povedala, že dieťa nemáme nútiť ani nasilu dávať sedieť dovtedy, kým to nebude chcieť samo. To preto lebo každé bábo je iné a každé vie kedy je dosť silné na to aby sa posadilo a potom aj postavilo. Nestresuj, keď príde tá pravá chvíľa, tak sa posadí. Môj prvý sa chytal sadať v 7-8- mesiaci, vôbec neštvorkoval a chodiť až 11-12 mesiaci. Malá si sadla v 8 mesiaci a po týždni sa aj postavila a v posieľke aj chodí a štvorkuje. Neboj, všetko bude, len mu daj čas.
7. jún 2011 o 20:43  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kaja73
7
Registrovala sa 29. júla 2010 na modrykonik.sk. Pridala 8117 príspevkov. Má 20 priateľov.
 Moj starsi syn sa bez akejkolvek pripravy ako 6 a pol m postavil-sam v postielke a až potom si cca za 2 t sam sadol,nikdy nestvornožkoval ani sa neplazil a a chodit začal presne v 9m.V 10m už lietal ako drak,vedel vystupit na obrubnik,cupnut si a aj sa bez opory postavit.Vobec mu neubližilo, že sa nikdy ani neplazil ani nestvornožkoval. emoticon Hups-toto malo byt do temy o stvornožkovani..........
7. jún 2011 o 20:49  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bobocka
11
Registrovala sa 24. októbra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 14489 príspevkov. Má 33 priateľov.
 mamina zmen pediatricku.zbytocne caviky hlupana robi.moj misko si sadol ked mal 10 mesiacov.dovtedy sa prevaloval,plazil,lozil,dokonca stal s oporou a potom si az sadol.a po sedeni zacal chodit.absolutne nic mu neuslo.sama vidis na malom,ze je sikovny a ide si svojim vlastnym tempom emoticon .nic netreba silit a dietatko si sadne ked bude na to pripravene. a aj gagotat zacne ked bude samo chciet .uplne zbytocne ta vasa pediatricka zneistila. emoticon
7. jún 2011 o 21:32  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jajuska1411
4
Registrovala sa 8. mája 2011 na modrykonik.sk. Pridala 906 príspevkov a 11 inzerátov. Má 10 priateľov. Nitra.
 ja mam podobny problem mame 6 mesiacov a boli sme na neurologiu minule kde nas vysmiali lebo sa vieme len pretocit z bruska na chrbatik a doktorka uz chce aby sme sedeli a chodili stvornozky:(
7. jún 2011 o 21:35  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
heln
2
Registrovala sa 10. februára 2011 na modrykonik.sk. Pridala 4544 príspevkov. Má 5 priateľov.
 nečítala som všetky odpovede, ale asi poviem len to isté, čo ostatné - NEMUSÍ!
a ak sa to pediatričke nepáči, najskôr by Ťa mala poslať na neurológiu a až po tom na rehabilitácie, a zase hoci kto, čo robí rehabilitácie, alebo cvičenia s deťmi Ti povie, že umelo sa dieťa do sedu ani dávať nemá, lebo nemá ešte dosť silnú chrbticu, má sa to naučiť samo, a niektoré deti sa napríklad najskôr plazia a štvornožkujú a až potom sa z toho dávajú do sedu, najskôr do šikmého a potom do normálneho a pokiaľ malý napreduje, že vidíš pokroky, tak nie je nad čím sa zamýšľať, ak by bol pasívny a výrazne zaostával, tak vtedy sa treba obávať, každé dieťa je iné a má iné tempo a pokroky niekedy prídu veľmi rýchlo, zo dňa na deň....

7. jún 2011 o 21:43  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
denka81
26
Registrovala sa 13. mája 2011 na modrykonik.sk. Pridala 89 príspevkov a 55 inzerátov. Má 37 priateľov. Ružomberok.
 Ahoj, asi by si mala zmenit doktorku. Nasa doktorka mi vzdy odpovedala na temu, ze nieco nevie: "ved nie je cvicena opica emoticon " Kazde dieta ma svoj cas. Moja dcera sa vobec neprevracala na brusko, doslova neznasala tuto polohu. Ked sme boli naposledy na rocnej prehliadke, tak chcela len vediet ci chodi okolo nabytku a ci sa vie postavit. nasa tiez zacala rozpravat slabiky dost neskoro, aj teraz si rozprava len po svojom. Dokonca som sa docitala, ze v Taliansku ich vobec nezaujima tento vyvoj, kedy sedi, kedy chodi, ci sa pretaca, dokonca ani u predcasne narodenych deti. Ale sam od seba sa neposadi, to mu bude este trvat. Skus ho posadit sama, uvidis ci sa vie udrzat. ja som ju tiez jedneho dna dala len tak skusmo sediet samu a sedela emoticon
7. jún 2011 o 21:44  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lindda
28
Registrovala sa 23. augusta 2006 na modrykonik.sk. Pridala 1876 príspevkov a 90 inzerátov. Má 16 priateľov.
 zmen lekarku toto nieje OK ale uplne zle zbytocne ta vystavuje natlaku a hlavne uplne zbytocne neries ju mas uplne zdrave krasne dieta ,ta lekarka nieje normalna emoticon
7. jún 2011 o 21:52  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ollako
9
Registrovala sa 12. júna 2007 na modrykonik.sk. Pridala 6862 príspevkov a 2 albumy. Má 9 priateľov. Prievidza.
 Ahojte, podla mna sa ta lekarka , ako tu niektore pisete, ani podla tabuliek nedrzi, ona sa drzi rad starych mam, ked volakedy podkladali vankusom od 4 mesiaca, vraj ma dieta sediet samo az, ked sa samo posadi, tak niekedy deti najskor lozia az potom zacnu sediet,
no moj prvorodeny nelozil vobec, poloha na bruchu mu od narodenia nic nehovorila a ako zistil, ze sa da pretocit, na chrbat, tak to robil hned v sekunde ako som ho dala do tejto polohy, na lozenie ani nepomyslel, sedel ...no uz si nepamatam presne, ale asi v 7 mesiacoch a podkladala som ho ,lebo asi by lezal do roka, behat zacal v 14 mesiacoch, a ked mal 11 mesiacov robil sam prve krocky, no padol buchol sa a zacal sa bat, tak sa to posunulo...
druhy syn, este sa neposadi, ale tiez som ho len skusila dat sediet a uz sa udrzi, sedava v kociku uz v pohode, bez nejakej ochrany som ho este sediet nedala, na brusku celkom vydrzi a uz vyvadza, dava si kolienka pod brusko, no este sa nepohne ani o cm, neviem ci zapadame do predpisanych tabuliek a je mi to v celku fuk,
v zasede som nazoru, ze lekarka sa asi priebezne nevzdelava, bohuzial lekarina je odbor, kde sa musi stale ucit, asi by som lekarku vymenila, pokial sa ti zda inak dobra, tak tot sa prglgnut da, no ak ta posle k inemu lekararovi tak aspon budes vediet aj nazor odborneho lekara ... emoticon a
7. jún 2011 o 22:15  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nibiru
161
Registrovala sa 12. júna 2007 na modrykonik.sk. Pridala 2306 príspevkov a 51 inzerátov. Má 56 priateľov. Bratislava - Ružinov.
 vobec ju neries moj amala ma 10.mesiacou a tiez nekrici ani mama ani tata ani baba blaboce,spieva ale nic konretne dedet zacala na konci 7m.a vtedy sa zacala aj pretacat ale iba ked musela nic navyse az teraz sa aktivne pretaca aj nieco chce natiahne sa za rucicky beha odusu ale sama sa nepostavy,nestvornozkuje a ani nelezie sama zlahu sa posadila az vcera kazde dieta je ine ja som zacala choditv 16m moj brat v 8m. a ked budu mat 18r.nikto to riesit nebude pozri m ne ortoped povedal ze mala je obezna a pediatricka ze si ho nemam vsimat mala je sice vätcia ale to vybeha a tym ze je kojen a nemam to riesit takze co doktor to iny nazor pani doktorka asi nieje taka skvela ked nevie zhodnotit stav dietata amusi sa riadit na 100%tabulkami.
7. jún 2011 o 23:52  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
montinka
12
Registrovala sa 6. novembra 2006 na modrykonik.sk. Pridala 5580 príspevkov, 4 albumy a 60 inzerátov. Má 15 priateľov. Žilina.
 aaaach jaj to co je za doktorku. nas maly ma 11 mesiacov a este len teraz je jeho slovnik:mama,tata,papa a ta-akoze tamarka tak krici na dceru. ved kazde ine dieta je ine a inak rychlo sa vyvija. nas ,aly sa rozbehol az v desiatych mesiacoch co sa tyka statie,posadenia sa sam od seba bez pomoci. a stvornozit zacal az pred par dnami najprv sa len plazil.a sedeit sa naucil az na konci 9. mesiaca chodili sme aj na rehabilitacie a tam mi bolo povedane ze to je v pohode ze v tomto mesiaci by sa to mal naucit. tak neviem co ta vasa pediatricka od tvojho maleho chce? hlavne ho v nicom nenahanaj ked bude pripraveny vsetko sa nauci a sam a v spravny cas.emoticon
8. jún 2011 o 14:46  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dadka232 (35 r.)
2
Registrovala sa 2. marca 2011 na modrykonik.sk. Pridala 63 príspevkov a 1 inzerát. Prievidza.
  • Sofia4 roky
  • Nicolas15 rokov
 zmen pediatričku emoticon
8. jún 2011 o 14:53  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
melalex (26 r.)
1
Registrovala sa 9. januára 2013 na modrykonik.sk. Pridala 104 príspevkov a 30 inzerátov. Má 1 priateľa. Poprad.
  • Alexandra2 roky a 5 mesiacov
  • Melánia5 rokov
 Moje dieta začalo sediet na konci 4.mesiaca to najprv sedelo pol minúty,potom minútu a stále dlhšie a davala som ho sediet stále.ked malo 5 a pol mesiaca sedelo už same bez toho aby spadlo.Hovorit ma-ma začalo ked malo 6 mesiacov a teraz ma 7 a pol a už krasne hovori baba,mama,tata.Nedávno sa i same posadilo a už sa dava na štyri takže zachvilu očakavame že začne lozit.Ale každé dieta je iné.
9. jan 2013 o 14:19  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
betuska22
45
Registrovala sa 22. februára 2008 na modrykonik.sk. Pridala 257 príspevkov, 13 albumov a 50 inzerátov. Má 36 priateľov. Dolná Breznica, okres Púchov.
 moja mala ma skoro 11 mes a nevie blabotat sem tam povie baba nič viac..... sedieť si mohla trenovať bo on nema odkial vedieť že aj to sa dá....ale neni to nič strašne moja mama mi vravela že ja som 10 mes nevedela sedieť ale to preto že som bola slabučka....aj ma podopierala ale nemala som silu sedieť emoticon
3. feb 2013 o 16:24  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mb
1
Registrovala sa 29. júla 2010 na modrykonik.sk. Pridala 113 príspevkov.
 melalex tak to si ma pobavila,ze ma 7 a pol a uz hovori mama,tata,baba...mozno to naozaj povie nahodne ale urcite nechape vyznam tohto slova.To je moj nazor.Moj ma 6 a pol mesiaca je velmi sikovny a chodime na neurologiu,ale to len na sledovanie lebo bol na rodeny 36 tyzdni...a doktorka vravela ze na sedenie ma este mesiac-dva casu.Ziadne podkladanie vankusmi.Najprv sa ma naucit liezt. emoticon
4. feb 2013 o 15:45  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zuzub
21
Registrovala sa 3. apríla 2007 na modrykonik.sk. Pridala 4838 príspevkov, 2 albumy a 147 inzerátov. Má 16 priateľov. Žilina.
 ja by som určite zmenila lekarku je trošku pomylena .D
a čo sa týka sedenia a pos. moj synček sedel sám už ako 6 a pol mesačný v roku už behal ako o život, ale vobec nestvornožkoval ani sa neplazil.dcera sedi sama od 8,5 mesiaca a plazí sa po zemi tak som zvedavá, každé dieťa je proste iné a nič netreba nasilu emoticon
4. feb 2013 o 15:51  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sybo5
Registrovala sa 8. septembra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 69 príspevkov. Trnava.
 moja malá začala sediet sama na konci deviateho mesiaca a to sa ešte tak knísala. Už má 10 mes a este ani neštvornožkuje aj ked nejake pokusy už sú. Ona je taký malý lenivček. Pretočí sa len ked sama chce. Na bruchu ani počuť. Od narodenia sme chodili tiež na rehabku, mala úklon hlavičky . Už je to ok. Som sa tiež pýtala doktorky rehabilitačnej, že ako je to s tým sedením, že by už tiež v tých 9 mes. mala sedieť, a ona že - nemám počúvať nikoho, každé dieťa je iné, a merito zdravého dieťaťa sa neurčuje v tom, že od kedy sedí alebo nesedí.
5. feb 2013 o 10:37  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
emma19
Registrovala sa 17. februára 2013 na modrykonik.sk. Pridala 47 príspevkov. Levice.
 Kazde dieta je ine. Nasa zacala sediet ako 5 mesacna, stvornozkovanie preskocila a od 7.mesiaca sa stavia na nohy no pretacat sa stale nepretaca - v poslednom momente sa zlakne a nozku da naspat tak sa prevali do vychodiskovej polohy. V niecom je popredu oproti inym detickam, v niecom pozadu. Je to normalne.... Aj koniky zacala past z jedneho dna na druhy. Dlho dlho nic (aj doktor nas upozornoval, ze by to uz mala vediet - no ona stale lizala podlozku a nurala sa do nej emoticon ) a zrazu hlavicka vysoko akoby to uz robievala mesiace emoticon Tak sa netreba zbytocne stresovat vsetko ma svoj cas...
18. feb 2013 o 17:53  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
melinda26
6
Registrovala sa 18. novembra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 25 príspevkov a 42 inzerátov. Má 7 priateľov. Boleráz, okres Trnava.
 moja mala uz od 5 mesiaci sama sedela emoticon nievem ako je o inih.
22. feb 2013 o 23:06  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ivula25
Registrovala sa 19. decembra 2012 na modrykonik.sk. Pridala 5 príspevkov. Má 3 priateľov. Zikava, okres Zlaté Moravce.
 Ahoj.U kazdeho diet JE TO ine.Moj syn zacal sam uz sediet ked mal 4 mesiaca . emoticon
23. feb 2013 o 13:44  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lauricka
21
Registrovala sa 6. februára 2007 na modrykonik.sk. Pridala 2849 príspevkov. Má 56 priateľov.
 nerob si vobec hlavu, nemusi este sediet a si ovela mudrejsia ako tvoja pediatricka, ze dieta nedavas pasivne sediet, ale pockas, az to zvladne uplne same. Pochvala! Posadi sa, uvidis. Ak by sa ti nieco nezdalo, nechaj ho kuknut u neurologa. Ak je OK, urcite sa posadi. A ak by si mala cvicit, nuz, Vojtu nie, ak nema ziadnu diagnozu. Radsej plavanie, Bobathovu metodu, na fitlopte, hrave cvicenie pre deticky a take aktivitky pre radost emoticon Cvicenie a posilnovanie neuskodi zdravemu dietatku, urcite aj tomu to prospeje. A odporucam knihy od Kiedronovej, ceskej autorky. Pre teba konkretne Rozvijej se, detatko. A mala by si to precitat aj ta hviezda pediatricka :(
23. feb 2013 o 13:54  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ivetoy
22
Registrovala sa 7. januára 2012 na modrykonik.sk. Pridala 308 príspevkov, 3 albumy a 4 inzeráty. Má 9 priateľov. Košice - Staré Mesto.
 na 9 mesiacov sa zacina rozpravat...a sediet staci ak bude na 9....vsetko je v poriadku....mas cudnu pediatricku
1. mar 2013 o 21:17  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
silviavivien
14
Registrovala sa 6. mája 2011 na modrykonik.sk. Pridala 53 príspevkov. Má 16 priateľov. Diviacka Nová Ves, okres Prievidza.
 no ja neviem ja si myslim,ze ano nasa sedela skoro a behat sa sama pustila ked mala 9 mesiacov a 2 tyzdne takze si myslim,ze 7_8 mesacne by uz mala sediet
1. mar 2013 o 21:32  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sharlotta
4
Registrovala sa 6. februára 2006 na modrykonik.sk. Pridala 4176 príspevkov a 10 inzerátov. Má 22 priateľov.
 Nasa sa posadila prvy krat, ked mala 9,5 mesiaca. Nasa pediatricka nas poslala na rehabilitaciu. Vysetrila ju doktorka, ktora sa nas pytala, ze co je akoze problem, ze dieta je v poriadku a nasledne sme isli cvicit do telocvicne a rehabilitacna sestra nam zopakovala to, co doktorka, ze jej nic neni, ze je vyvojovo v poriadku, ze kazde dieta ma ine tempo a ze sa to riesi az keby sa neposadila do roka. V ZIADNOM pripade ale netreba dieta davat sadat, ked sa este nevie posadit same!!!!!! To nam prizvukovala, nic nasilu, ani stavat na nozicky, ani davat sadat, ani vodit za rucky, ked zacne chodit. Tym sa vraj velmi dietatku skodi a casto to aj spomaluje jeho vyvoj.
3. mar 2013 o 22:07  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
regilien
Registrovala sa 23. novembra 2012 na modrykonik.sk. Pridala 3 príspevky. Okres Námestovo.
 Naša Sofia od prvého mesiaca drží hlavičku,teraz má 3 mesiace a chce sedieť!Viem že ju nemozem davat este sediet ale je nervozna,nechce lezat ani sa nositemoticon .Váži 7kg meria 65cm,vraj je príliš veľká....ale v 7-8 mesiaci by uz mala sediet si myslim...
24. mar 2013 o 23:28  •  čaká bábätko, termín má v decembri 2012  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ivyk
4
Registrovala sa 19. januára 2010 na modrykonik.sk. Pridala 24 príspevkov. Má 11 priateľov. Košice - Staré Mesto.
 ozaj sa nestresuj, moj maly zacal najprv plazenim, to robil dost dlho. Potom sa stavial na nozky, za tym stvornozkoval, a ked sa postavil, tak zacal so sedenim. Takze poradie ako vidis, nie asi tabulkove. Je pravda, ze ked sa zacal staviat na nozky v postielke, potom to vsetko slo velmi rychlo, mozno vsetko sa udialo za dva tyzdne, takze som bola prekvapena z pokrokov. Tak ako pisu ine mamky, kazde dieta je ine, a kazda mamka to musi pochopit...vsetko ma svoj cas. Len je neprijemne, ked ta "deptaju" doktorky alebo ini...
24. mar 2013 o 23:45  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
cawes
37
Registrovala sa 22. decembra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 2980 príspevkov. Má 18 priateľov. Skalica.
  • Tobias2 roky a 2 mesiace
 No moj maly bude mat o 2 tyzdne 8 mesiacov sedi len ak ho posadim. Udrzi sa chvilu niekedy aj 4-5 minut. Ale sam este nesedi ani ho extra vela nedavam neni to dobre na chrbticu. Co robi ze sa plazi a asi druhy den zacal kolienkovat, plus vylieza uz na postielku takze musime ist o stupen nizsie.
24. mar 2013 o 23:45  •  1 dieťa  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
angelika4
3
Registrovala sa 15. augusta 2012 na modrykonik.sk. Pridala 10 príspevkov a 25 inzerátov. Bratislava - Dúbravka.
 Ahojko!! Pani doktorku ,,pozdravujem,, (určite je staršia pani doktorka so starými názormi !!,,) V žiadnom prípade nevysádzaj!! Detičky majú sedieť až keď sami si sadnú !! nemalo by sa vysádzať ani v štýle : podopriem s vankúšikmi!! je to zlaté a milé keď ,,jéj už sedí!,,-ale dieťa ešte sám nesedí preto, lebo nemá takú silnú chrbticu! a s tým vysadením mu pekne zničíme chrbticu!
A po najnovších výskumoch : dieťa sa má naučiť sám najprv ťapinkovať - a až potom sedieť bez opory.
Mi sme nášho miláčika vôbec nevysadili , ani sme s ním ,,neťapinkovali,,-držaním za ručičky a bolo mi jedno kto čo hovorí, jeho chrbtica mi bola dôležitejšia!! sám sa aj postavil aj si sadol, keď už bol schopný, a pevne dúfam že nebude mať žiadne pokrivené chrbtice, ako mi , ktorých ,,povinne,, naši rodičia museli vysádzať!!
A čo sa týka reči: tiež hlúposť čo hovorí ( naozaj nie je v dôchodkovom veku?? )- niektoré detičky začnú skorej s pár slovíčkami a iné si ukladajú do hlavičky a naraz začnú rozprávať...
Tabuľky!! ja by som ju ,,zatabuľkovala!!,, .......... emoticon
Nič sa neboj všetko príde, nechaj na malinkého! hlavne nech je zdravý a držím palce!!! emoticon
25. mar 2013 o 00:07  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bubinovci
21
Registrovala sa 16. novembra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 1320 príspevkov a 2 inzeráty. Má 35 priateľov. Bratislava - Vrakuňa.
 náš Peťko sa začal plaziť ako 5 mesačný, potom začal štvornožkovať, asi týždeň predtým ako mal 8 mesiacov sa postavil a presne v 8 mesiaci začal sám sedieť emoticon dieťatko má sedieť až keď je ono pripravené a nie vtedy keď to múdra pani doktorka uzná za vhodné emoticon pokiaľ ide o rozprávanie, náš malý tiež nebol ukecaný, teraz bude mať 20 mesiacov a v podstate len pred 2 týždňami začal rozprávať trochu viac, každé dieťa je iné emoticon kašli na doktorku, pokiaľ vidíš že drobec je šikovný a napreduje tak je všetko ok, nie každé dieťa musí v dvoch rokoch rozprávať hotové príbehy emoticon
25. mar 2013 o 00:18  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
040213
4
Registrovala sa 31. augusta 2014 na modrykonik.sk. Pridala 1 príspevok. Má 8 priateľov. Rakúsko.
 Ahojte, moja malička ma 7 mesiacov,vedele sa už v 5mes.prevratit z brucha na chrbat a späť aj keď mala do4, 5 mes.remene, uz asi mesiac ztvornozkuje ale liezt este nevie, sedi sama keď ju posadim, a chodi už mesiac v chodanke, všade sa dostane kde chce.Hovori slova pa pa, ma ma, gru gru.No ale kazde dietatko je ine a oni si pridu na to sami čo a kedy chcu, ja ju do ničoho nenutim.Čo ma trošku znepokojuje že nema zatiaľ žiadne zubky, ale veľmi slinta, takže dufam že za chvíľku bude mať aspoň jednu.Napriek tomu mi prespi celu noc uz mesiac.Mozem si podla nej nastavit cas, vecer od 7ej rano do 6tej. emoticon To ze čo rieši pediatricka nie je tak podstatne, je dôležité aby dieťa bolo čulé a zdravé, to ostatné pride samo. emoticon
31. aug o 12:41  •  Páči sa mi to

Populárne albumy