Novorodenec má bolesti, strašne plače a vôbec nespí

tinkakm
24. jún 2014

ahojte,chcela by som vas poprosit o radu co mam dalej robit...
mam 4tyzdnovu dceru,ktoru asi od 2tyzdna trapia bolesti a popritom neskutocny celodenny rev,teda ja si myslim ze su to bolesti bruska,aj ked doktorka povedala ze to na koliky nevyzera...Vypina sa,je cervena,pritahuje si nozky k sebe,no popritom ma peknu stolicu aj viac krat denne,aj si poprdka,je kojena materskym mliekom.No vcera sa vypinala cely den,taktiez aj na prsniku sa vypinala ocervenela a vypadavala jej bradsvku kvoli tomu ze zacala plakat,podotykam ze inak sa prisaje a taha pekne na prsiach...Na noc jej manzel vyskusal dat umele mlieko nutrilon,myslel a bolo mu povedane ze prespi celu noc,co sa tak nestalo,stale sa vypinala,strhavala zo spanku.Taktiez robime vsetky veci ako cvicenie s nozkami,pupik,kvapky espumisan,tepla plienka,nosenie,hojdanie,jedine co zabera je hojdanie v deke vtedy sa nevypina a prestane plakat.Prosim poradte co to moze byt,kolika?

kvietok173
25. jún 2014

@tinkakm ak jej pomaha ojdanie tak ju hojdajte. Ak ju kojis tak umele mliecko jej nepodavaj, moje deticky pokial boli kojene nikdy celu noc nepresali. Je to indiviualne, ale d 4 tt babatka neckaj ze ti prespi celu noc. Niekedy sme doslova boli den noc na prsku, vtedy bolo dobre. Ak kaka a prdka tak by to nemusela byt kolika. Nemalo by to zavisiet ni od stravy co jes, ale predsa len by som mozno na par dni zvolila nejaky dietny rezim bez afukujucich a mliecnych potravin v tvojej strave a uvidis ci sa nieco zmenilo. Skus vyslovene neskodne potraviny ako zemiak, mrkva, ryza, chlebik. Vydrz zo 2-3 dni a uidis ci je o stravou. Ak babulko place, tak v prvom rade prebalit, potom ponuknut prsko, potomak tak pomasirovat v smere hodinovych uciciek brusko a opat priloit k prsku nech sa ukludni. Dufam ze nedodrziavas ziadne intervaly medzi kojeniami??? Je to blbost ak ano. Prsko treba dat babulku ci uz je hladne alebo en na upokojenie. Ak by cosi tak napis 🙂

mirka_st
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvietok173
25. jún 2014

@tinkakm a na margo kojenia, prosim ta len to neries ze slabe mlieko alebo malo mlieka. Mliecko sa robi na zaklade dopytu, ak mala bude casto prikladana bude sa ti tvorit aj dost mliecka a nechaj ju dlhsie na jednom prsniku nech vypije predne mliecko to je od smadu a potom zadne mliecko ktore je huste a z toho babulka priberaju. Ak budes davat iba predne tak nepribera a skoro je hladne. Vydrz to bez toho umeleho mlieka lebo to je zaciatok konca kojenia. Netvrdim ze vsetky musia kojit ale ak mozes tak je to to najlepsie co mu momentalne mozes dat. Ja som niektore dni sa ani neprezliekla z pyzama 🙂boli sme vacsne na prsku. Jahla som si na gauc maly na mne na prsku a on sal, pripadne spinkal a bol spokojny ze ma citi a ja tiez ze neplace. Pozri ono sa to casom upravi, ved hadam do puberty takto nebude 🙂 tak hlavu hore 🙂. A este jedna vec, u nas postoelka nie je vobec rozlozena 🙂, babulko mam stale pri sebe 🙂

monicm
25. jún 2014

@tinkakm ked si napísala,že sa upokojí len v deke,napadlo mi,máš ju v zavinovačke?niektoré deti si to priam vyžadujú,potrebujú mať pocit "stiesnenia" ako v brušku.obe moje deti to milovali.sú deti,ktoré to zas neznášajú,tak vyskúšaj,dávaj do zavinovačky,alebo baľ do tej deky a robte to,čo je dcérke príjemné.musí sa zoznámiť s novým prostredím.niektoré na to potrebujú týždeň,niektoré mesiac a niektoré podstatne viac.inak súhlasím so všetkým,čo napísali baby nadomnou.veľa šťastia.

tinkakm
autor
25. jún 2014

@kvietok173 nutrilon skusil muz len vcera vecer co som sa aj hnevala lebo som zastankyna kojenia mterskym mliekom,skusil to z toho dovodu ze mala prespi celu noc,ze jej moze vadit materske mlieko,na potraviny co jem si davam fest pozor nic co naduva,nic kysle,do konca som vcera zacala jest len to co neobsahuje laktozu co je dost tazke teda aj mliecne vyrobky som vysadila uplne,jem dusenu mrkvu k tomu maso,banan,dusene jablko atd.horsie je to ze vcera sa zacala vypinat a plakat aj na prsiach,kojim ju ked je hladna ziadne intervaly,tak ja uz fakt neviem....

tinkakm
autor
25. jún 2014

@mirka_st tiez som citala o vigantole,uzivame ho,vcera som jej ho ani nedala co bola taka nepokojna,ale aj to moze byt jedna z moznosti....

tinkakm
autor
25. jún 2014

@monicm mam ju v zavinovacke aj ju rozbalujem vtedy si pokopka,ale zavinovacku pouzivam stale...tak uz nviem co place az sa ide udusit,je to taky plac ako od bolesti,uz ako tak viem rozoznat ked place ze je hladna alebo pokakana,toto zatina pasticky,ma zavrete oci a reve....

laura0
25. jún 2014

vyskusaj polohu na tigrika ,daj si do googla a tam ti to ukaze aka to je poloha ,polozis si malu na predlaktie tvatickou nadol a ak zostane ticho su to urcite koliky....je to ulavova poloha pri kolikach my sme si tym presli od 3tt do 8tt malu trapili velke koliky ,nic nepomahalo ,ziadne kvapky ,jedine ked sme ju dali do tejto polohy vtedy stichla.... zelam vam pevne nervy a aby ste to mali cim skorej za sebou...

zuzi241
25. jún 2014

@tinkakm neviem preco,ale napad s UM pride casto od chlapov 🙂 skus skor cajik,feniklovy,ale nie tie granulovane.a skus vysadit ten vigantol,kamoska to mala s malym tiez,ja som malemu tiez vigantol nedavala,ale ine kvapky a vsetko je fajn.drzim vam palceky,aby to skoro preslo.

tinkakm
autor
25. jún 2014

@laura polohu sme skusali a plakala ako o zivot...

alzbeta828
25. jún 2014

@tinkakm ja som mala to iste s prvym synom, ako ti pisali baby vysad vigantol, davaj iny vit.D, skus biogaia kvapky,nam velmi pomohli,aj homepatika baby calm,podla mna to bude brusko...UM nedavaj,ked mas svoje,to je blbost,ze po umelom prespi celu noc...nam inak pomahalo nosenie v manduce,aj tam spaval,este jmiesto,kde do 3 mes. spal bol kocik,takze sme boli vonku 3x denne...
drzim palce ,nech to prejde rychlo, nam to trvalo 3 mes. a 1 tt presne...

lenka_21
25. jún 2014

@tinkakm ahoj...my sme mali to iste, malinky spinkal a ked bol hore tak len reval. U nas to trvalo 14 tyzdnov a potom to postupne prestalo... Maly mal problem s bruskom, ked bolo najhorsie pouzivali sme rektalnu rurku. Tiez nemal problem so stolicou, kakal po kazdom dojceni, napriek tomu ho nafukovalo a tak sme ju vacsinou na vecer pouzili, aby vedel zaspat. Teraz som uz citala, ze to moze byt sposobene Vigantolom, tak jej to skus par dni nedavat a uvidis. Existuje prirodnejsia forma od firmy Jamieson, ale ten sa kupuje.
Mne este velmi pomohla kniha Najstastnejsi miminko v okoli. Tam odporucali zavinovat a to sa mu pacilo a tak sme chodili zavinuty az skoro do konca 4 mesiace (este aj v kociku 😀 ), tiez na neho zaberal biely sum, ked sme mu to pustili tak spal bez problemov a spaval na busku (a to robi aj doteraz). Zavinuty my zaspal na chrbatiku a potom som ho uvolnila a otocila na brusko. Nemal rad siroke priestory a tak spaval iba v kociku a aj ten som trosku oblozila, aby tam bol natlaceny 😅

Tych 14 tyzdnov bol masaker, ale zvladli sme to ...v tej knihe ten autor pisal, ze ked mas taketo placlive dietatko prve 3 mesiace, tak potom to byvaju tie najmilsie a najzlatsie deticky. Nuz tymto sme sa ukludnovali ked bolo najhorsie 😀 , ale u nas sa nemylil. Maly potom prestal plakat a je z neho slniecko ...kazdy si ho vzdy vsimne, lebo je vysmiaty ako leco 😅 a place len ked ho nieco boli.

UM by som jej naozaj nedavala, to to este zhorsuje...ano radili mi, ze mam drzat dietu, pomaly som jedla len ryzu a maso, vsetko mliecne vylucila, lenze 1 den bolo Ok a potom opat rev. Dolezite nech ju skontroluje pediatricka, ak povie, ze je Ok tak treba iba vydrzat...

tinkakm
autor
25. jún 2014

@zuzi241 skusim to teda vysadit bodaj by to bolo tym,len ona mala taketo stavy este pred uzivanim tohto lieku,doktorka ho nepredpisala hned,ja si robim feniklovy caj plus s rascou,skusim dat aj malej,ale ako hovorim aj si poprdi aj ked nie cely den iba rano alebo vecer...

tinkakm
autor
25. jún 2014

@alzbeta828 tie kvapky a homeopatikum je na brusko?to nie je teda na predpis?mala nebydrzi ani v koci poriadne co mi je luto lebo by som kocikovala stale😄

tinkakm
autor
25. jún 2014

lenka_21 no v zavinovacke chodime aj jej sssssskam,no nepomaha,,umele jej nechcem davat ved som sa aj pohadsla s manzelom,len ci je aj taka moznost ze by jej vadilo materske?tie kvapky teda skusim...no tych 14 tyzdnov nevydrzim😩to sa ocitnem na psychiatrii😄

7zahrad
25. jún 2014

@tinkakm Niektori novorodenci mavaju kolikove bolesti prave z fenikloveho caju co pijes. Vysad ho radsej. /Nezartujem./

alzbeta828
25. jún 2014

@tinkakm tie kvapky biogaia to je probiotikum, kupis v lekarni normalne, aj tie baby calm,ale tie su tusim od 6 tt...tie biogaia kazdy den 5 kvapiek...davala som tie biogaia od narodenia (v pribalovom letaku je napisane, ze od 3. mes., ale len v slovenskom, vo svajciarskom je od naarodenia,takze ja som daval od narodenia a nic zle mu z toho nebolo), ja som to davala teraz od narodenia pri druhom synovi a ani raz ho brusko nebolelo (pri tom prvom som sa bala tiez. ze sak ked je napisane od 3. mes., ale bola to chyba, si to chudak odreval poriadne...)

stanislavao
25. jún 2014

@tinkakm neviem naco ste davali nutrilon, ked mate dost mlieka a dojcite. pokial ma dieta taketo problemy, tak bezte cim skor na vysetrenia a nie vypisovat na fora. tu vam nikto 100 percentne nepovie, co babatku moze byt. ked vam pediatricka nevie poradit, tak chodte k inej. nie je normalne, aby sa dieta takto trapilo. mozno to je nieco vazne, vnutorne. mozno s crevami, alebo nieco podobne. urcite to neni len bezna kolika, ked cely den place.

cacika
25. jún 2014

@tinkakm ak ti place celodenne tak to nebude zlozkou tvojej stravy. Skus este nasadit sebe magnezium ak si ho brala pred porodom, niekedy mozu mat deti koliky aj z abstaku Mg. Kojit nonstop nosit nonstop a spat spolu s dietatkom by tiez mohlo pomoct.

tinkakm
autor
25. jún 2014

@7zahrad no popravde teraz dom ho par dni nepils lebo som citala aj o tom co ty pises a rev tu je stale medzi nami,aj tie kvapky espumisan neuzivam stale lebo vraj aj z nich nafukuje tak ja uz fakt netusim....

lenka_21
25. jún 2014

@tinkakm nie sssss, ale biely sum...upravila som prispevok a mas tam aj stranku kde je nahraty ten sum. Treba to pustit tak hlasno, ako dietatko place a ked sa stisi, tak to stisit.... Idem pohladat tu knihu, ak ju najdem tak ti poslem...
Neboj vydrzis to!!!

lenka_21
25. jún 2014

@tinkakm ano ten feniklovy caj, kvapky espumisan je pravda...ja som nic take nedavala. Mali sme aj probiotika, nuz u nas nezabrali... No zabrala jedna pomocka, stuple do usi ...kupili sme si obaja a aj dalsi clenovania rodiny 😀 Neboj plac budes pocut, len to nebude take intenzivne 😉

tinkakm
autor
25. jún 2014

@lenka_21 myslis teda ze fakt tie espumisan nafukuju?tu knihu uz tazko asi zozeniě,som kukala na nete a vyzera ze je vypredana

tinkakm
autor
25. jún 2014

@stanislavao no dnes ideme k doktorke tak som fakt zvedava co povie tiez som uvazovala ze nech nas posle na sono bruska tak uvidime...

78lenka
25. jún 2014

može to byt kolika ale ta povačšinou bude vecernych hodinach a v noci,može to byt aj stolicou kym sa nevyprazdni,može to byt aj ža si vyžaduje byt na rukach,alebo v nejakej prijemnej polohe,nie každe dieta bude spokojne ležat a spinkat,moj maly bol taky nepokojny,stale plakal ked ležal.

olusik112
25. jún 2014

Čitam tu že chlieb 8je neškodny ak ma babo koliku? Velky omyl z chleba boli bruško viac než z fazulule 😖 a treba aj cvičit s babetkom nainterneteje vela stranok s vhodnymi cvikmi. Ak savykaka aj viackrat denne neznamena to ze koliku nema babetko kaka aj do každej plienky. Ak nezabere ani uprava tvojejstravy anicvičenie trebapoužit rektalnu rurku pri každom prebaleni

jana_eyre
25. jún 2014

deti do troch mesiacov nemaju ukonceny vyvoj nervovej sustavy, a niektore placu viac ako ine - prejavuje sa to presne tak, ako opisujes..

moj prvy syn bol taky, plakal kedykolvek, nie len vecer.. proste prve tri mesiace bol nespokojne babo, potreboval poriadne revat, bol az bordovy od kriku, vypinal sa.. bolo to dost na nervy, ale po troch mesiacoch to preslo a bolo dobre..

jana_eyre
25. jún 2014

a este som chcela podotknut, ze som pri nom nejedla nic ine ako stare rozky - takze z mlieka ho nafukovat nemohlo.. proste bol prve mesiace taky..

ttctwins
25. jún 2014

@tinkakm - ak neznesie laktozu, je jedno, ci das umele alebo materske mlieko, vypinat sa bude a boliet ju to bude. Dajte malu otestovat, kym kojenie vzdate, este je strasne malicka, bohuzial vela deti ma hrozne koliky uplne "bezdovodne", teda nezrele travenie

orlik4
25. jún 2014

znamej takto dieta preplakalo prvy mesiac, kym prisli na to, ze je alergicke na mlieko (vsetko - maslo, jogurty, syry, aj srvatka v susienkach...). Ja by som to UM az tak nezhadzovala. Ja som sice kojila cez 2 roky, ale skus dat nie Nutrilon, ale nejake hypoalergenne mlieko. Su drahsie, ale aspon to otestujete...