Nutriton=problém. Aké máte skúsenosti?

norik1
29. sep 2008

Ahojte mamičky, chcem sa spýpať, či máte pri zahusťovaní Nutritonom nejaký problém s bábom. Grckáme totiž, ale odkedy zahusťujeme, hrozne trpíme stavmi podobnými kolike. Akonáhle ho vysadím, problémy prestanú, ale zasa začneme grckať a slintať skoro vkuse. Aké máte skúsenosti? Existuje aj niečo iné ako Nutriton? please help ☹

nevesta
29. sep 2008

Norik, my sme davali Nutriton, tiez grckala a riadne, ale po 3 tyzdnoch som jej ho prestala davat, kedze sa mi zdalo, ze ju odvodnuje... No grcala dalej ale casom sa to zlepsilo... 😉

bublinkajasminka
29. sep 2008

norik - my sme mali tiež problémy s grckaním pri nutrilone a skúsila som francuzke mlieko bolo to to iste a dokina mi odporučila nutrilon AR a ten nám pomohol - ešte grckáme ale oveľa menej a nikdy nie natrávené mliečko

norik1
autor
29. sep 2008

Lenze musime pit HA mlieko lebo ja som ekzematicka. Zacal v 3 mes grckat, zahustili sme - a problem. Nezahustili sme - zasa problém, ale iný.Také má potom v noci krce, ze sa az zobudi a dovtedy krici, kym mu nedam rektalku...
Nevesta - kedy asi vam to grckanie skoncilo?

danuskam
29. sep 2008

Nám Nutriton zabral asi až po nejakých 3 týždňoch.Keď som ho občas nedala, tak som videla, že sa mliečko malej tlačí do krku-zčervenali jej oči a cítila som jej kyslý pach z pusy..chúďa už to nevyvráti, ale behá jej to tam hore-dole. Takže zahusťujeme naďalej. Výsledok sa ale dostaví naozaj niekedy až neskôr.

norik1
autor
29. sep 2008

Danuskam a nezapeka vas? travenie v pohode? Alebo len my sme taki citlivi....

magimary
29. sep 2008

ahoj, ja nemam dobre skusenosti s Nutritonom... 😒 asi sme "iní"...
najstarší, keď ho vypil negrckal, ale priamo vracal (!)-skrátka mu asi tá konzistencia a "chuť" nesadla...alebo ja neviem čo... iné mliečko piť nemohol, lebo používa Nutrilon Pepti a kedze náhrada za Nutriton nie je, tak grckal veselo ďalej až do takých 9 mesiacov...nepomohli sme si-stále sme sa prezliekali a neustále sme používali podbradníky al.velke bavln.plienky pod krkom...
pri dalsich 2 deťoch som to skusila tiez len párkrát, lebo tie to zase zapekalo a už i tak problematické a namáhavé kakanie skončilo ešte náročnejším vyprázdňovaním... 😒
teraz najmenší opäť grcká a veľmi (má však tiež predpísané LL mlieko), ale Nutriton už ani neskúšam...

norik1
autor
29. sep 2008

No Magimary, aspon vidim, ze v tom nie som sama...sme tiez "iní" he he tak sa drzte 😵

danuskam
29. sep 2008

norik- nie nezapekalo ju. práveže v tom období kadila do každej plienky 😉 takže jej by sa aj hodilo malé zahustenie. podľa mňa chvíľu trvá, kým si ten organizmus zvykne na niečo nové,keď dovtedy poznalo len ľahko stráviteľné MM.

nevesta
29. sep 2008

Norik, okolo siedmeho, osmeho mesiaca sa to rapidne zlepsilo, ale grcia stale... Uz len sem tam, ale stale...

ilduska14
29. sep 2008

norik a neskúšala si Nutriton a ešte kvapky sab simplex do mliečka?Viem že niektoré maminy to tak robia, keď malinké grckajú a majú zároveň koliky.Tie kvapky sú na koliku, ale sú na trhu aj iné pre malé mimi, tak sa skús spýtať v lekárni.Nie je vraj problém ak to skombinuješ.Moja tiež strašne grckala a začali sme dávať nitriton a malá grckať úplne prestala a je v pohode, ale nekaká pravidelne.Nevidím ale na nej že by ju nejak bolelo bruško tak hádam je to v pohode.Skús jej dať aj tie kvapky a uvidíš.Lebo aj keď vysadíš nutriton to grckanie je strašné to viem sama.Držím palce aby sa to zlepšilo. 😉

cartmanko
29. sep 2008

nutrilon sa podla navodu na skatuli nema zahustovat. nie?

lila794
29. sep 2008

Cartmanko, nutrilon je mliecko, ale nutriton sluzi na zhustenie mliecka v zaludku babatka, aby negrckalo, prip. aby sa mu nevracalo mliecko naspat do pazeraka - pri refluxe 😉

pappo
29. sep 2008

norik1 skus temu reflux a nam pomohol sirup ulcogant mali sme silne grckanie

cathrin
29. sep 2008

nám nutriton pomohol 😉 malá vracala prúdom niekoľkokrát za deň a akonáhle som jej začala dávať pred kojením nutriton prestala. Bolo to síce náročné "napchať" do 2 mesačného dieťaťa "kašičku" lyžičkou, ale výsledok bol super. Akonáhle som jej vyskúšala nutriton vysadiť, tak grckala ďalej. Dávala som jej ho asi 2 mesiace a potom už nebolo treba 😉

norik1
autor
29. sep 2008

Baby, mame po salmoneloze. Brali sme Vigantol a Bio Gaia - zapit mliekom. Dalej Flavobion na pecen, Acidum folicum a Pyridoxin - zapit vodou. Maltofer na Zelezo - zapit vodou. Cvicit Vojtovku lebo neskoro dvihal hlavicku. Do toho zacal grckat, tak sme prihustili mlieko a vysledok? Nocne krce a problem s vetrami. Tak som zahustovala mlieko a davala Sab simplex, ale so slabym vysledkom. Vsetko som vyhodila, upravilo sa to. Zacal ale opät grckat. Tak som skusila len cisto zahustovat + Vigantol a zasa tie nocne krce a desny rev. Vychadza mi z toho, ze ho proste Nutriton zapeka.
Dnes som volala Nutrilon linku a tam mi poradili Comfort (vraj je hypoalergenne tiez) a zahustit, ale ked som vysvetlila, ze mame problem s kolikou len ked zahustime, poradili mi zahustit mlieko trochou ryzovej kase, ktoru uz nastastie mozme. tak ja neviem, pripadam si ako keby bolo moje dieta pokusny kralik... 😝

norik1
autor
29. sep 2008

Inac Nutriton nam zastavil grckanie, ale spustil koliku... A ten sirup Ulcogant, ktory sa da kupit len v Rakusku alebo Cechach, je vlastne na zahu, nie na grckanie...aby dieta nemalo rozozraty pazerak...takze zasa nic... 😠

norik1
autor
29. sep 2008

Ospavedlniujem sa =>baby a Cartmanko 😀

pappo
29. sep 2008

my bereme nutrilon confort a malemu z toho v case ako pises ty prestali koliky odporucam jeme ho dodnes

anezena
29. sep 2008

citam temu a som z nej jelen. podla vsetkeho sa bavite o nutritone, nie?
ale asi niektori necitaju nazov temy. tu sa nerozprava o nutrilone. 😉

my mame tiez reflux. mali sme aj nutriton, v pohode mi to spapal, ale ziadny efekt. grcal stale. koliky neboli. asi po A3 tyzdnoch sme vysadili. a nepoznam nikoho komu by zabral, aspon v mojom okoli.

norik1
autor
29. sep 2008

Vdaka Anezena, naozaj je rec o nutriTone, cize o tom, co zahustuje nutriLon....ja tiez nepoznam nikoho, koho by zapekal...ani ta pani na Nutros linke mi nevedela poradit, bola dost v soku z toho, ze to zapeka...hm...Kupila som teraz tu nemliecnu ryzovu kasu, maly ju vecer v pohode spraskal, tak uvidime, co to s nim urobi...ked, tak nou skusim zahustovat mlieko... 😉

magimary
29. sep 2008

norik, potom (mi) daj vediet, ci to pomohlo i po viacnásobných "po(u)žitiach", nejde o to, aby to len spráskal, ide aj o to, aby to nevygrckal... 😅
ak budeš spokojná, skúsim s tým zahustiť aj ja...lebo to grcakanie je na (moje) nervy... 😝 😖

norik1
autor
29. sep 2008

oki 🙂)

anezena
29. sep 2008

norik, ja kojim, ono to nezhaustuje len nutrtilon, to je jedno, hocijake mlieko aj materske. ono sa to zaraba s vodou a dava po lyzickach pred a pocas kojenia. 😉 😉

ryzova kasa - my sme mali mliecnu - zapekala na zac. jak hovado. ale uz je to lepsie, lebo papame aj ovocie a zeleninku, masko.

jannicka
29. sep 2008

norik aj my sme skusili nemliecnu ryzovu kasu od nestle. strasne zapekala museli sme vysadit. mrkva detto. krce v noci po kasi. ostatna zeleninka super, krasne sa upravila stolica, uz kaka sam. grckanie sa akosi lepsi casom. nutriton som ani nenasadila. stale grcame ale lepsi sa to aj s tymi prikrmami a stavickami.

nevesta
29. sep 2008

Nam teda ani velmi nepomahal na grcanie, len vedlajsie efekty, tak som nevidela zmysel ho malej davat...

junovka
29. sep 2008

norik, co sa tyka toho grcania....my sme tiez grcali do 5 mesiac, pokial sme nepresli na prve prikrmi a odvtedy bol pokoj.Ja si myslim, ze je to este nedozretim trav.traktu babatka, nakolko ako pozeram mate 4 mesiace.A co sa tyka tych kolik, tak vraj zvyknu trvat , tak si do tych4-5 mesiacoch, je to individualne. 😒

jaja0110
29. sep 2008

necitala som tu vsetko, ale tak teda nas pripad...od narodenia mame reflux- a zahustujeme Nutritonom. Stale sice pri nom grckali, ale nie az tak vyrazne ako s nim, takze v podstate nam splnil ucel. 😅
Ideme na 8. mesiac, a stale ten Nutriton pouzivame... 😉

norik1
autor
1. okt 2008

Junovka: koliku nemame. Mali sme ju len ked bol Nutrilon zahusteny Nutritonom.

MAGIMARY: takze kupili sme nemliecnu ryzovu kasu Nestle (Pijeme hypoalergenne mlieko => preto rozrabam HA mlieko s nemliecnou ryzovou kasou). Pri terajsej vahe 6 kg maly ma pit 5 odmeriek mlieka. Na Nutrilon linke mi vsak tetula povedala, ze kase su energeticky vydatnejsie ako Nutriton, preto teraz zahustujem => 4 1/2 odmerky mlieka, 1/2 odmerky ryzovej kase a obvykle mnozstvo vody. Mliecko je trosku hustejsie, ale nie ako samotna kasa. Maly to zboznuje - je to take vanilkove. Uz tak hrozne negrrcia, iba sem tam mu ujde pri odgrgnuti, ale oproti predoslemu stavu to je nebe a dudy. Nezapieklo ho, praveze sa mu stolica upravila. Dokonca uz nedavam ani Sab simplex...Ja som zatial za tie dva dni spokojna 😲

kkatrina
1. okt 2008

norik tak to je super že sa vám to upravilo. 😉

mne prvý syn grckal a pili sme bebu h.a./a.r. - po nej to bolo super, od 5. mesiaca už len H.A. no a mladší Dávidko bol tiež pokusným králikom. Strašne mi grckal materské mlieko - vyslovene to z neho špliechalo, dala som mu bebu h.a. - hrôza, plakal, grckal, nechcel ju. Potom mi kamarátky poradili humanu h. a. bola síce hustá ale po nej ho zapekalo a tiež ju nechcel. Tak som zistila že aj keď beba h.a./a.r. sa už nevyrába a je len a.r. tak tá je zároveň aj hypoalergénna. Tak tú sme dávali do 4. mesiaca a bolo to celkom fajn, občas mu vyšplechlo po odrgnutí. No a v 4. mesiaci akoby uťalo, znovu vracal akékoľvek mlieko. Nakoniec sme prešli na nutrilon a.r. a postupne to prešlo, ten som mu dávala až do 1. roka. Teraz pijeme nutrilon 3 a ja hlúpa som skúsila obyčajné mlieko - len tak z neho valilo - takže ešte asi pár mesiacov si poplatíme nutrilon 😀

ps: mojej kamarátke sa syn od nutritonu začal dusiť ako 2 mesačný v spánku. keby vtedy náhodou nebola pri ňom tak neviem, neviem.

norik1
autor
1. okt 2008

kkatrina: takze to nie je tak ako ten Nutriton kazdy ospevuje!!! Uz som si myslela, ze vsetky deti ho toleruju okrem nasho Filipa...
A o tom plateni viem svoje...My musime HA mlieko - Filip vytaha za tyzden 2 pixle => 700 Sk...Co by som dala za kojenie...ale "tak vyslo tento rok"... 😵