Plač novorodenca

jarmilka83
18. apr 2015

Máme 12 dňového chlapčeka. Dojčíme. Malý ale veľmi plače. Výnimkou je iba keď ho kŕmim a spí. Ináč by sa chcel iba nositť v noci celkom vyspí, ale cez deň málo spí a keď ho nekŕmim tak by sa iba nosil. Je to normálne? Fakt nič pri ňom nemám šancu urobiť ani len sa najesť..Ďakujem za všetky rady.

mimi8814
18. apr 2015

ano, je to normalne, jedine co on teraz potrebuje si ty, tak sa s tym zmier a obaja budete v pohode, uvidis! ... kup si satku alebo ergonosic, maly bude pri tebe a ty si aj porobis🙂

hrjanka
18. apr 2015

je to uplne normalne, moja mala prerevala cele tri mesiace, skoro nikam som s nou nechodila, jedavala som len ked spala, hreben som pouzivala kazdy druhy den a hlavu som si zmyvala raz za tyzden. Sama sa cudujem, ako som to zvladla, bolo to na palicu. Treba pevne nervy a uplne sa oddat drobcovi, ono sa to fakt casom zlepsi

sense
18. apr 2015

Je to normalne moja tak revavala od 07.00 do 23.00...a potom v noci krmenie...cez den spala 3x asi 10-20 min ked nevladala revat

sorciera24
18. apr 2015

to mas v pohode este, moj preplakal prvych 7 tyzdnov uplne....den aj noc...tvoj a spon v noci spi....ja fakt nechapem, co niektore mamy chcu....je to dieta, kt. nevie inak hovorit, len placom....ano, je to normalne a este v pohode ako vravim..... inak uz ma 6mes., sice uz nepalce vkuse,a le stale horsie ako tvoj novorodenec......

mirkava
19. apr 2015

@jarmilka83 to ako keby som citala o nasom drobcovi. Presne tak som ho musela nosit. Kupila som si nosič a chodila hore dole po byte. Nič som nespravila, riad, pradlo, prach a my sme sa len nosili. Zaspaval s plačom vždy. Mali sme aj koliku. Som rada ze uz mame rok. Uz je to OK. Len vydržať 😉

gapre
19. apr 2015

Aj moja dcerka bola taka placliva.Z manzelom sme sa u nej striedali,stale na rukach.Po 3 mes. to preslo.Uz ma 16 mesiacov a ,ked zaplace sa pozerame co sa deje 😕 Staci vydrzat.Skus pozvat niekoho na pomoc,nech ponosi male a ty si oddychnes.

zuzanaf
19. apr 2015

@jarmilka83 Ja som síce také deti nemala ale ak sa chce nosiť, tak si kúp šatku, kamoška ju používala pri troch deťoch a nevedela si to vynachváliť... Chrbát ju z nej nebolel. 🙂

magic08
19. apr 2015

si predstav, ze sa babo 9 mesiacoc nosi v brusku, pocuje bit tvoje srdce, skvrkanie v bruchu, pracovat creva 🙂🙂🙂 a potom sa narodi a tie zvuky, ktore pocuvalo 24/7 zrazu nepocuje. citi sa neiste, ma strach, aby sa ukludnilo potrebuje to vsetko opat pocut. je este velmi malicky, aby dokazal spracovat fakt, ze uz nie je v brusku 🙂 potrebuje si na tento "novy zivot" zvyknut a to chce cas. nos ho, kolko si ziada, dnes mas obrovsky vyber satiek na nisenie. babo bude cely cas pri tebe, citit tvoje teplo, vonu a bit srdce ( pre neho najkrajsia usoavanka)a ty mas volne ruky, mozes sa najest, umyt a aj upratat. toto obdobie velmi rychlo orejde, nebude trvat dlho, snaz sa najst na to viac pozitiv, hlafne, ked ti dieta v noci spinka, to je najvacsia pomoc 🙂 nie kazda mame take deti 😝

zamilion
19. apr 2015

aj ja radím šatku. a najlepšie nosenie telo na telo.

alena1808
19. apr 2015

@jarmilka83 dietatko vyslo z bruska kde bolo velmi dlho . teraz je sice na svete, ale potrebuje ta dalej citit. tak treba nosit na rukach. jeho to postupne prejde, zvykne si. len teraz potrebuje teba a tvoju vonu. ja mam 3mesacne babo a asi 1a pol mesiaca som ju tiez takto nosila, potom sa to zlepsilo a teraz je to v poho. treba na to len cas.

syssu
19. apr 2015

Tiež sme mali malého krikľúňa a tiež pomohla šatka.. to nosenie je pohodlnejšie ako na rukách, aj keď ja som tomu nechcela veriť, je to naozaj tak.. a ja som potom mohla aj čo to urobiť lebo bábo sa vždy po chvíli ukľudnilo a zaspalo.. dokonca som tam potom časom aj kojila.. super vec.. teraz (7 mesiacov) sa už nosíme iba vonku lebo samostatný pohyb drobca natoľko očaril, že nosiť sa nechce.. to aby si sa nebála, že keď začneš nosiť, už sa od teba neodlepí ;)

miriem
19. apr 2015

Moja dcerka sice nebola placliva, ale aj tak som mu v priemere nosila okolo 8hodin denne v satke. Mne chybalo, ked nebola pri mne a jej to tiez vyhovovalo, lebo lebo takmer cely cas spala. Ked sa zobudila, vytiahla som ju, nadojcila, prebalila a zas sup do satky. Vyskusaj to a mozno budes sama velmi prekvapena tou pozitivnou zmenou vo vasom zivote. Ja som s malou v satke, varila, zehlila, prala, plela v zahradke...no vsetko 😀