Rýchly rast dieťaťa

bettya
19. dec 2012

Ahojte, moj maly ma 4 mesiace a 10 kg, 70 cm, iba ho kojim, pribera vsak velmi rychlo, doktorka nas poslala na vysetrenia , velmi sa vojim, nic viac ni nechcela povedat, nemate niekto skusenosti? Vdaka

misenax
19. dec 2012

A aký veľký ste sa narodili?

bettya
autor
20. dec 2012

Planovanym cisarskym 3490 a 51 cm, ale vtedy este neboli naznaky ze by dom mala rodit, takze keby nebol cisarsky, mozno by bol aj o kilo tazsi

xlucia
20. dec 2012

@bettya to je dost. idu vam skontrolovat stitnu zlazu predpokladam a co este?

ichbinich
20. dec 2012

@bettya:
Kazde babo pribera inak rychlo, svojim tempom. Tabulky su iba spriemerovane hodnoty, iba statistika.
Ja som mala 7,5kg v jednom roku. Moj brat v 3 mesiacoch!!! Obaja mame tych istych rodicov a obaja sme boli kojeni. Takze si vyber 😀

Nezabudaj, ze cisto kojene babo sa nemoze "prejest". Takisto sa popytaj svokry, aky velky bol otec dietata a jeho surodenci a rodicia. Moj syn sa narodil malicky, rastie pomaly a nie v skokoch. Aj jeho sesternice su stuple. ALE aj obaja otcovia (teda moj manzel aj moj svagor) a dokonca aj stary otec boli dlho relativne stupli a mali. V puberte vsetci podrastli na normalne hodnoty, manzel ma napr. 186cm. Aj ja som bola ako babo mala a chuda, teraz mam 160cm (hmotnost nepoviem 😉 😀).

Ale existuju aj poruchy rastu. Jednym aj druhym smerom, teda spomaleny rast alebo prilis rychly rast. Ja by som povedala, radsej vysetrenie vcas a pripadne to riesit, ako by malo byt neskoro... Ale treba naozaj zobrat do uvahy aj to, aki velki a tazki ste boli vy, rodicia. A mala by byt o tom informovana aj lekarka.

something
20. dec 2012

@bettya Ahoj, ako pisu vyssie, tak to moze byt aj porucha rastu. Nas maly ma 5 mesiacov a ma 7kg a 68cm. ale znamy ma syna tyzden starsieho a ten ma skoro 10kg a tiez cca tolko cm. Takze nech to skontroluju a budes mat klud...Mozno to fakt nic nebude a maly je len riadny papkac..drzim palce..

irriss
20. dec 2012

@ichbinich
@bettya
Ahojky!
Mym dvojcatkam bylo uz 9 let...ale mame oba dva symbolicke "rusty"..rychly a pomaly..
kazde dvojce je tudiz jine..
Rychly rust nam komplikuje bolestma "zivot" ..hlavne ten nocni..kdy place bolesti
Reseni jsme nasli az na oddeleni auxologie. a endokrinologie..😉
@ichbinich ma pravdu..presne Ti spocitaji podle rodicu ditete vysku a parametry ditete v dospelosti a behem rustu..
Je nutne jit na toto vysetreni spolecne-OBA dva rodice..peclive zmeri i vas plus vam daji milion otazek.

to pak vlozi Vase data do Evropske evidence a databaze a maji rozdeleni i podle "rasy" rodice...z techto statistik a poctu pak dostanes odpoved, zda je vse v norme, co muzes ocekavat, jaky je predpoklad pro rust a jak jste v tomto okamziku na tabulce rustu..
u meho mensiho dvojcatka dokonce byla nutna i rentghenova snimka ruicky , aby zjistili STARI kosti...ale to jsem zasla az prilis daleko..s tim Te "trapit" nebudu 😉

bettya
autor
20. dec 2012

@xlucia stitnu zlazu a genetiku, strasne sa bojim

bettya
autor
20. dec 2012

@irriss a ten rychly rast- to akoze rastie tak rychlo? Mne zatial maly dobre spava

xlucia
21. dec 2012

@bettya zatial sa neboj. kludne to moze byt teraz rychle potom stat na vahe aj rok. stitna zlaza, ak by to bola, sa da dobre regulovat. lepsie ak by nieco bolo prist na to teraz, ako neskoro

evusticka
21. dec 2012

@bettya Nic si z toho nerob, nas priberal takto :

Porodna vaha : 3 730 g
- 1 mesiac : 5 300 g
- 2 mesiace : 7 300 g
- 2 mes. 2 tyz. : 7 800 g
- 3 mesiace : 8 700 g
- 3 mes. 2 tyz. : 9 500 g
- 4 mesiace : 9 810 g
- 4 mes. 2 tyz. : 10 310 g
- 5 mes. 1 tyz. : 10 310 g
- 6 mes. : 10 700 g

Cize si z toho nic nerob, ono sa to zastavi, tiez bol len kojeny, ale ked sa zacne hybat, tak ako ten nas, uz to bude o hodne pomalsie 🙂

bettya
autor
23. dec 2012

@evusticka dufam ze to bude aj nad pripad, tak neviem preco nas doktorka posiela na vysetrenie, ale tak istota jee gulomet 🙂 mame veru co nosit 🙂

evusticka
23. dec 2012

@bettya Istota je veru gulomet, ale nemoze takto priberat donekonecna, neboj sa Ty nic 😉 A hlavne ake mate postavy s mm-om ? My mame velkeho tatina a ja som zas chuducka, ale za to vysoka, takze mozno u vas aj to zavazi .. 🙂 Kazdopadne nestracaj hlavu, kym sme zdravi .. 🙂

bettya
autor
23. dec 2012

@evusticka no my sme tiez tak. Ja cuda vysoka a tata hruby vysoky, takze sa vam to stoplo? Hurra

evusticka
15. feb 2013

@bettya No ako ste na tom ? 😝

bettya
autor
15. feb 2013

@evusticka Ahoj, stitna zlaza ok, genetika tiez len na kontrolu o pol roka, teraz mi za mesiac pribral uz len 300 g, vazi 10,9 a pol roka ma o tyzden 🙂