Telesná teplota 11 dňového bábätka

katka2610
10. mar 2012

prosim vas poradte mi aku mam mat teplotu 11 dnové babatko teplotu. ked bol zabaleny mal 37,5 a po 15 minutach ked bol rozbaleny 36,9. ma overal, deku a zavinovacku, ale ked bol rozbleny bol studeny.

nibiru
10. mar 2012

@katka2610 nam pediatrika ked sa dcerka narodila vravela že novorodenci maju 37,5. ako normalnu teplotu(ak ju merias v zadocku)tak 0,5stupna odratavaš ciže 37.ak bol studeny treba obliect a dat do perinky na ruky lahke latkove rukavicky.ja som bezne v zime obliekala body s dlhym rukavom,dupacky a svetrik +perinka mame dost chladny byt ak trebalo zakrila aj dekou ak nie tak len v perinke.

elienka
10. mar 2012

@katka2610 teplota by mala byť do 37 nie? možno je prehriaty, tak nedávajj tú deku, rozbalenému mu je zima, lebo také bábätká ešte nevedia regulovať telesnú teplotu

zajaciq
10. mar 2012

chlad sa meria novorodencovi v zatylku (niekto meria aj podla nosteka). spekulovat meranim vyzleceneho a obleceneho babatka si zrejme nepomozes a tvoju "novomamickovsku" uzkost to asi len znasobi. co tak telo na telo babatko k mame na prsnik? tam je babatku najlepsie a teplo si vezme prirozdene od teba 🙂
a optimalna ludska teplota sa pohybuje medzi 36,0 - 37,4 cca, kazdy clovek ma iny metabolizmus. (mimochodom opatrne s meranim teploty v konecniku, je to nebezpecne.)

katka2610
autor
10. mar 2012

aj ked ma 2900kg? a niekedy teplota je az 37,9

zajaciq
10. mar 2012

@katka2610 mas podozrenie na nejaku chorobu? trva to dlhsie? babatko sa nepoti v obleceni ?

katka2610
autor
10. mar 2012

@zajaciq ja mam ten co sa priblizi len k hlavicke a odmera to. to je ako majuv nemocnici

katka2610
autor
10. mar 2012

@zajaciq nie nepoti sa

zajaciq
10. mar 2012

@katka2610 nejake ine priznaky? piska pekne? spinka dobre? trva to dlho?

elienka
10. mar 2012

@katka2610 ak meriaš tým bezdotykovým teplomerom, tak neviem aký máš typ, ale ten náš sa má držať 1cm od čela, zistila som, že je absolútne nepresný, lebo ak sa ti ho podarí držať napr 0,8 cm od čela, tak hneď nameria vyššiu teplotu.
Použi svoj materinský inštinkt a zhodnoť či si myslíš, že bábätko by mohlo mať nejaký problém alebo nie. Na môj vkus overal, deka a ešte zavinovačka je veľa - bábetko sa prehrieva, ale zasa na druhú stranu neviem ako máte teplo v byte - my sme mávali cca 21 stupňov v byte a stačil overal a zavinovačka, plienočka troška na hlavu, keď spala. Inak mala 2600 gr, keď sme prišli z pôrodnice.
Ak stále si na pochybách zavolaj detskej lekárke, ona ti možno poradí