Týždňové dieťatko

fronculka
22. mar 2014

ahojte baby, moj malicky velmi rychlo rastie, a perinka mu uz je len tak tak......vytahuje mi rucky ma neskutocnu silu na svoj vek, chcela by som vediet ci ho mozem nechat volne ci to nebude vplivat na jeho vyvoj nejako a ako dlho ho tak mozem nechat strasne nechce byt zabaleny..... 🙂

janulap
22. mar 2014

Ahoj,tak nam v porodnici povedlai,ze zabalit len ked kojime a ked pride navsteva a chce si babo popestovat.Inak ho treba nechat rozbaleneho koli bedrovym klbikom.

lyzzy
22. mar 2014

@fronculka ...ja ti poviem takto.Vykaslala som sa na vsetky hlupe rady a blbe pohlady a ked sme prisli z nemocnice tak som perinku pekne oprala,ozehlila a vratila kamoske co mi ju pozicala.
Takze moj syn bol v perinke 3 dni.....a never again 😀

senta_sofia
22. mar 2014

@fronculka my sme davali do perinky len navsteve 🙂 neunlizis mu, a ak zabaleny nechce byt, tak ho nebal, akurat ho oblec viac, resp. odsleduj si, ci mu nie je chladno, v perinke je im teplejsie

veronikafisi
22. mar 2014

ja som nebalila, len na noc, tiez som mala velkeho syna a on si vedel aj nohy vykopnut 🙂

lauricka
22. mar 2014

vacsina deti sa v perinke citi dobre a pre novorodenca je perinka vyborna vec. Novorodenec sa na rovnej podlozke citi neisto, mozes si vsimnut, ze nevie este rovno lezat na chrbte a ma take pohyby, akoby sa zlaklo. Perinka ho objima podobne ako ked bolo v brusku a bolo aj skrutene. Su ale deti, ktorym zabalenie nevyhovuje. Mozno by sa dali vyskusat polohovacie valceky...Tvoje dietatko, ako kazdy clovek, je unikatne. Vyskusaj, co vyhovuje jemu a ako sa citi dobre (dohlad iba na to, aby bolo za kazdej okolnosti v bezpecnej polohe) a urcite sa mozes zariadit podla jeho predstav 🙂

lauricka
22. mar 2014

ja osobne som perinku mala radsej ako tie moderne zavinovacky a dvojcata mali kazdy jednu a mali sme ich velmi radi...aspon, kym sa z toho nezacali vykopavat

lyzzy
22. mar 2014

@fronculka ...pane boze zena!....pouzi zdravy rozum a INTUICIU...si matka tak pocuvaj svoj materinsky pud.
Ked mas pocit ze sa tvoje dieta v perinke neciti dobre tak ho tam nedavaj.Je to jednoduche

pepaa89
22. mar 2014

Júúúj veď to také veci nerieš!!! Moja nebola vôbec v perinke...prvé dni bola na prístrojoch a potom už revala v perinke, tak sme nedávali

achojka
22. mar 2014

Ahoooj. Ja som malých vobec nemala v perinke, aj lekarka mi odporucala bez, vraj sa moze babetko lepsie hybat, ked ho napr. brusko boli. Mne sa aj lepsie drzali deticky, ked boli len tak bez perinky.

majka99999
22. mar 2014

@fronculka moj bol mesiac v perinke v noci, kvoli polohovaniu, potom zacalo byt teplo a uz spinkal len prikryty plienkou. A nic mu nie je. 🙂

moni244
22. mar 2014

moja bola v perinke 4 dni, v pôrodnici, doma mi tam odmietla byť, furt sa nejako vykopala, tak som neriešila a bola na volno a mám pocit, že všetko začala robiť skôr ako deti čo boli balené

bodka2213
22. mar 2014

ahojte, viem že toto bude troška odveci , ale nechcem zakladať novú otazku...tak iba tak mimo reči .... mám taký problém, menštruacia mi meška 2 dni, zvyčajne ju mávam aj o 2 dni skor, no v podbrušku ma začalo bolieť už pred týždnom, nie stalé , ale za den aj 4 krát a trvá to prebližne 2, 3 minútý , strašne ma bolia bradavky, su velmi citlivé ... no žiadný vytok a taketo veci nemám ...mylíte že možem byť v tom ? 🙂 dakujem pekne

demether
22. mar 2014

@bodka2213 sprav si test, chod k doktorovi, ale naozaj ti to nikto nepovie cez internet, ani keby vestecku gulu mal

bodka2213
22. mar 2014

však to je jasne 🙂

saska.t
22. mar 2014

V zivote v perinke neboli a nema to ziadny odovodneny podklad vo vyvoji dietata,akurat je to postkomunisticky zvyk nic viac,presne ako balenie na siroko "preventivne" 😀

lyzzy
22. mar 2014

@saska.t ....suhlasim.Skoro mi oci vypadli ked som videla tie komunisticke perinky este aj s tym debilnym kruzkom.V BA na Kramaroch.
No a potom som sa opovazila vziat svoje dieta do ruk bez tej hluposti a sestricky ma pol hodiny ohovarali 😀 😀

zmrzlinkams
22. mar 2014

ani moja mala nebola vobec v perinke aj v nemocnici ked sme boli tak do perinky davali len ked sa detičky prenašali inač perinky rozvezovali 🙂

euka210
22. mar 2014

neviem preco by nemohlo byt bez perinky. Prvy bol v perinke tyzden a druhy 3m, lebo mu tam bolo dobre a bola zima. KEd nechce byt, tak nedavaj.

lu2112
22. mar 2014

Ja som nikdy nebalila a nikdy sme ani zavynovacku nemali 😉

saska.t
22. mar 2014

@lyzzy mozno budem trapna,ale ja vlastne v skutocnosti ani neviem ako taka prava perinka vypada a uz vobec nie ako sa viaze,tu v nemecku take nepoznaju 😅

vincp
22. mar 2014

My sme maleho mali zabaleneho parkrat a aj to len ked si to navsteva vyziadala. Primar na novoro nam povedal,ze nex sa nedivime,ze je mu v perinke zle-vraj ako by nam bolo keby nas mumifilovali ;))) maly v perinke nebyval, teraz mal rok a ziadnu traumu sme nezistili ;)

dobromila1111
22. mar 2014

Nas maly uz v porodnici vystrkoval ruky z perinky🙂Doma sme ho nechavali uz volne,klbiky mal perfektne🙂

katrinka8
22. mar 2014

Nase obidve boli v perinke len v porodnici, ked ich niesli na vysetrenia (sestrickam sa lepsie manipuluje s babatkami, ked su v perinkach), neznasali byt zabaleni ani jeden. Dcerka bola uz v porodnici bez, len na tie prenosy obcasne. Syncek bol v porodnici zabaleny v perinke, ale nepacilo sa mu to velmi. Doma uz bol bez a spokojny 🙂

lyzzy
22. mar 2014

@saska.t ...bud rada.Ani ja som nevedela a nevidela.Az v roku 2010 som sa to naucila!!!
Hruza,des....kym som mu to zaviazala tak som mohla zacat hned aj odvazovat lebo vsak prebali,nakrmit atd.Never ending story.

svetlusska
22. mar 2014

maly bol v perinke asi do 3 mesiacov, samozrejme rucky mal volne..ked bol bez perinky bol nekludny a casto sa mi budil...a mne sa aj lepsie manipulovalo s nim ked bol v perinke (ale nie v tych modernych, na tie som si nevedela zvyknut...klasicka zavinovacka ako boli volakedy)...v kazdom pripade sa riad podla toho co vidis ze je pre tvojho drobceka dobre 🙂 myslim ze dnes sa daju kupit aj obycajne perinky v detskom obchode 🙂 a dalsia vec nas maly sa nerad obliekal takze som dala jednu vrstvu oblecenia a supla do perinky a bolo vyriesene 🙂
@fronculka

henikav
22. mar 2014

@fronculka moje deti neboli nikdy v perinke a su OK, nejako sa mi priecilo ich zviazat. Rob tak ako to vyhovuje tebe, riad sa svojimi pocitmi, aj deti su rozne, jednemu vyhovuje nieco, druhemu nieco uplne ine. Niektore deti potrebuju byt v perinke, akoby v objati, aby sa citili lepsie, su kludnejsie a lepsie spinkaju, ine deti zas potrebuju volnost, natahovat sa a len vtedy su spokojne..

lulu369
22. mar 2014

@fronculka presne ako píše väčšina báb...Keď malý nechce byť v perinke tak ho tam nedávaj....Ja som mojich síce do perinky dávala, ale ani jeden mi nejak extra v perinke nechcel byť. Keď boli hore, tak v perinke neboli, ale zasa kľudnejšie spinkali v perinke ako bez nej. Dcérka bola v perinke necelé 3 mesiace a synček 2 mesiace....

lulu369
22. mar 2014

@bodka2213 ani jedna z nás ti nemôže napísať, že si určite tehotná...ale ak máš pocit, že by si mohla byť, tak si urob test alebo sa objednaj k lekárovi a budeš si istá na 100%...ja som si urobila test keď som mala pocit, že by som mohla byť tehotná a potom som už len šla k lekárovi, ktorí mi tehu potvrdil 🙂 toľko moja rada 😉

katka1981
22. mar 2014

@fronculka, dcerka sa narodila zaciatkom juna a bolo teplo, v perinke bola len v porodnici, doma na nej iba lezala, nikdy som ju do nej nebalila.

siska53
22. mar 2014

@fronculka moja z perinky vyliezala 🙂 ono balit uplne tak,aby nemohli hybat je dobre skor pre tie deticky,ktore sa prilis strhavaju zo sna na,a potm sa zlaknu vlastneho pohybu a aby sa prilis nedoskriabali nechtikmi,ak nemaju rukavicky.
ja som,perinku vyuzivala skor na,kojenie,spinkanie a u syna i na odgrgnutie.