Uspávanka "Ó syn môj malý spi len". Vie niekto text?

sonulik1
27. aug 2008

Prosim prosim neviete nahodou niekto text tejto uspavanky?Myslim ze je to Mozart. Zacina to o syn moj maly spi len, vtaciky snivaju sen, mesiacik na nebi sam... myslim. Budem vdacna za cely text. dakujem 🙂

cibina
28. aug 2008

Nasla som len v cestine, ked to pomoze... 🙂

Princi můj malinký spi, ptáčkové sladce již sní
Dřímají nivy i háj, utichl celičký kraj
Měsíček stříbrný sám, okénkem dívá se k nám
Jak by se usnouti bál, dřímej můj princi spi dál

Dávno již zmlk' denní vír, v zámku se rozhostil mír
Nehne se myška 'ni již, prázdná je kuchyň i spíž
Jenom přes komorné práh, zaznělo žíznivé "ach"
Kdo si tu něčeho přál? Dřímej můj princi spi dál

sonulik1
autor
28. aug 2008

jeej aspon nieco ale predsa len by som to rada vedela aj v slovencine... nepozna uz nik iny?

spathiger
28. aug 2008

No ja sa pokusim troska pomoct..tiez som spievala do bezvedomia starsim detom (az kym som nezaspala) a spievam aj teraz, najmladsiemu bobatenku.. No len 1. cast, ani neviem preco som do nemoty opakovala len tu.. Takze.. Zaspinkaj, princ maly moj, nebzuci vceliciek roj.. Zahrada, luka uz spi, aj slavik na oresi.. Len mesiac z oblacnych stran, nazera oblockom k nam.. A drzi nad tebou straz.. Nuz spinkaj, princ maly nas.....

elinka27
29. aug 2008

ja som to volakedy spievala v zbore ale ani za svet si nemozem spomenut na text a tiez som si veru neraz spomenula,ze by som rada vedela text 😒 pamatam si len nieco ako "o syn moj maly spi len,mamicka strazi tvoj sen, cukriky hracky mas tiez v kociku vozit sa smies,spil len spi len"

spathiger
29. aug 2008

A vsak ono je to jedno, ake su tam slova, hlavne, ze mamka nieco spieva, nie? Moze si vymysliet aj vlastnu verziu. Melodia je jasna, tak tych par versov dako zosmoli. Mne uz ked dochadzaju 'sily', tak len hmm-kam a maly je aj tak spokojny :o).

sonulik1
autor
29. aug 2008

elinka aj ja som to spievala v zbore a teraz si nadavam ze som tie noty a texty niekde zasantrocila :(((
Ja som si vymyslela Lillynka moja spi len, vtaciky snivaju sen, mesiacik na nebi sam, oknom sa pozera k nam, hviezdicky na nebi len Lillynka moja spi len. Po ten mesiacik som si tym textom ista ale dalej... 😨
Ale mala tu melodiu zboznuje, ci uz to spievam zo slovami alebo len "hmkam"

lolittka
7. nov 2014

@sonulik1
@cibina
@spathiger
@elinka27 odpoveď prichádza...aj po rokoch 😉

jkolienko
24. nov 2014

Ahoj Sonulik! Ja ten text poznám zas takto:

Ó, syn môj malý, spi len!
Vtáčiky snívajú sen.
V sadoch i v lúkach spí kvet,
bzukot včiel nepočuť znieť.
Mesiačik z nebíčka sám,
oknom sa pozerá k nám,
kolíše v tichunký sen,
ó, syn môj malý, spi len!

Snáď je to ten text, ktorý hľadáš.

sonulik1
autor
27. nov 2014

@jkolienko Toto je presne ten text 🙂 Aj ked - kedze uz 7 rokov spievam malej tu svoju vymyslenu verziu uz to asi menit nebudem 🙂)) ale text si ukladam, dakujem 😉

jkolienko
17. dec 2014

Niet za čo. Mám 2 a pol ročné dievčatko, tak som si to tiež upravila, keď som jej to spievala. No a teraz mám aj 7 mesačného chlapčeka, takže ďalšia úprava. Ale som rada, že si sa po rokoch dostala k tej verzii, ktorú si poznala. Mne ju tiež spievala moja mama, keď som bola maličká a ja som ju spievavala mojim mladším súrodencom a teraz svojim deťom. 🙂

medulka77
13. jan 2015

Ja si to pamätám takto : Synu môj maličký spi, (al. Dieťatko maličké spi)
ovečka vtáčik už sní.
Zamĺkla hora i háj,
zamĺkol celučký kraj.
Luní nám strieborná žiar,
tvár tvoju vybozkáva.
Teraz len pokojne spi,
synáčik búvaj mi sni. (dieťatko búvaj mi sni)
Búvaj, sni. Búvaj, sni.

lili234
3. jún 2016

HZJRTIGHJKBLDLNBGJITGOHJKLFGJHRTOIJHGTGDLKFJGOITRGJDHJKNTGJKNHTGOIHTRHJRITHJITROJHOTJHFGLKJHFGOIHRTJKLTRJNHGGIURTJKLTROIJHKLGFMBVNFJBGBFGBBNJKNTROIJHOIHJHRKJDLFGJITROJKZJTIOROITJHZKHTGIUFGHTRHJEHRJIOTJIOREJKDLFJGOIGTJERKJGIFDVJDHBNJNIUBHTHRNGBZUHGIERHNTJGJKFNVKJFDNDBJKJGNERIUGHTRJGKNGLKFDIJGIOTROZRGJNKDFLJCDNKJVBKJNBJDKIBHIUTRIOHJKLDFGNKLDFNJKVBRENBUIHUIJTKJZITIUEHRGJKDFNVJKNBJKNRHOITJIKNKLGNDFJIVHDFIUBEJRKINBUIHJKNRGIHUERHGIOEUJTIEJZIOJGKLFMNDSFLKNJKHKGNJKBJKNKBJNKIHIUJGBJKNIHERJGIOTRLKGJOIGJDKLNGDJKFJGOIERUJTGáIEURTHUIERZUIHIZJIOTGJFKLGJVFDIKOJBDFNJKNBBJIOJHKIOJZRTIJUITRJIOTJHGTRHGTKREJGOIJGOITRJZKLJHOITJHRIZJTKJIOTJGTRJGIOJTRRTLJOITROIZJIKGOTIGTJEKRLTGDIJGOIJKERTLOIETJO.