Vigantol a kanavit ako ich podávať?

ascha
24. jún 2011

Ahojte maminy. chcem sa spytat mamiciek, ktore mate malinke babatka, ako vam pediatricka kazala uzivat kanavit a vigantol. mam pocit ze kazdy pediater hovori inak. ako to vlastne je?dakujem

simmi80
24. jún 2011

mne kazala davat kanavit tusim 1 kvapka 1x do tyzdna do 3 mesiacov, iba ak je plne kojena a vigantol kazdy den 2kvapky do 2 rokov.

usiko
25. jún 2011

kanavit sme brali mozno jeden mesiac, lebo sme na formuli, 1 kvapka tyzdenne, a vigantol? rozne, a ta ista lekarka....prve 2 mesiace 2 kvapky denne, potom povedala ze staci jedna a ked nam nanovo predpisala, tak na recept napisala ze 2 kvapky denne, ale my sme uzivali 2 kvapky denne a budem si pytat recepty na vigantol aspon do 1,5 roka.....

hajanka
25. jún 2011

@ascha Vigantol 2 kv denne a Kanavit vobec

traktor
25. jún 2011

u nas kanavit bol podany jednorazovo na poradni..doma som uz nemala davat..a vigantol 2 kvapky denne do mliecka

denne73
25. jún 2011

Ahojte prosím vás. ja už sa z toho neviem vysomáriť. Všetky baby píšu že kanavit do 6.m 1kv. Nám ale doki povedala že mám davať od 2-6.m tolko kvap.kolko mám mala kg???? takže teraz ked má 5.mesiacov a váži 5850 by som asi mala dať 6kva

sisaha
25. jún 2011

@denne73 to je strasne vela... Ja som tiez davala iba jednu kvapku 1x tyzdenne. A bud iba prvy mesiac, alebo dva...viac nie..

edie63
25. jún 2011

Mne povedala lekarka kanavit 2 kvapky kazdy tyzden a vigantol 1 kvapka kazdy den. Dcera bola plne kojena do pol roka, ak sa nemylim, je to ine, ked je dieta kojene a zase ine, ked je dieta na UM. Ale ako vidim, uz su tu rozne odpovede/ varianty. 🙂

denne73
25. jún 2011

@sisaha no super. tak prečo nám to takto kazal?? jeminky moje. Čiže postači jej len 1kvapka?? aj ked má už toklo kil???

sisaha
25. jún 2011

@denne73 ona ma uz 5 mesiacov, cize podla mna jej to mozes prestat podavat. Vigantol treba davat kazdy den 2kvapky do 1,5 roku veku. Vigantol okrem ineho pomaha aj uzatvaraniu fontanely na hlavicke. V letnych mesiacoch postaci aj 1 kv.vigantolu ak je dieta dostatocne na slnku.

denne73
25. jún 2011

@sisaha ano moja Nela má už 5.m ale čitm že kojene deti musia brať do polroka

kingstonka
25. jún 2011

nam kana
vit kazal raz do mesiaca jedna kvapka do pol roka ak je plne kojene dieta. vigantol dve kavapky denne.

sisaha
25. jún 2011

@denne73 ale urcite nie podla vahy..

sisaha
25. jún 2011

ono, asi kazdy lekar inak kaze co sa tyka kanavitu..

ewellina
25. jún 2011

@denne73 pozor, predavkovanie kanavitom moze viest k vaznemu ochoreniu.

kukujka
25. jún 2011

my neberieme nic dr.nam nic take nekazala kanavit sme dostali jednorazovo na poradni

janka0007
25. jún 2011

ja som davala kanavit 1 kvapku raz za mesiac do polroka a vigantol u starsej 2 kvapky do 1.roka,a teraz mladsej davam 1 kvapku lebo ze to je nejaky novy vigantol a z toho sa dava len 1 kvapka a to tiez do jedneho roka.

zuzkap2
25. jún 2011

my sme kanavit dostali iba na prvych dvoch poradniach u dr. Vigantol davam 1kv kazdy den

awalancha3
25. jún 2011

sakra, ja to flinkam, nedavam jej kanavit vobec a vigantol tiez nie, ale boli sme teraz 2 tyzdne pri mori a nebranila som slnku aby na nu svietilo- primerane, povazujem tie plienky a slnecniky a nedavanie deti na slnko za prehnane......... ale keby som bola majitelom farmac. firmy tak by som zakazala davt tedi do 3 rokov absolutne na slnko a kazala davat 3 kvapky vigantolu- vit D denne...... 😉

siskaa
25. jún 2011

my sme mali kanavit 1 kvapku tyzdenne do 1. mesiaca a potom 1 kvypku mesacne do pol roka pri plnom dojceni, uz pri polovici davok UM bez kanavitu, co sme my mali od tretieho mesiaca a vigantol 1 kvapka denne do 1. roka, potom ze urci dr. ale vigantol budem davat urcite aj neskor aspon cez zimu, aj ked dr nenariadi 🙂 osobne nesuhlasim, ze davat takto male deti radsej na slnko, neporovnatelne mensie zlo by boli aj tie 3 kvapky vit. D denne 🙂

ascha
autor
25. jún 2011

Zacala som debatu, a vidim, ze nebudem o nic mudrejsia. doktori si asi hovoria kazdy ako chce....ja sa bojim toho kanavitu, lebo som citala, ze moze pri prehnanom uzivani vyvolat aj novorodenecku zltacku, kedze vitamin K rozbija cervene krvinky.....

sisaha
25. jún 2011

@ascha v tomto clanku takmer na konci je napisane uzivanie kanavitu http://www.choredieta.sk/index.php/vyziva-poruc...

alca85
25. jún 2011

Ja mám od sestričky napísané takto:
Vigantol: od 2. týždňa života každý deň 2 kvapky zapiť mliekom. Dáva sa stále do roka (samozrejme sme dávali dlhšie, keďže ani v roku a pol ešte nemala moja malá zrastenú fontanelu)
Kanavit: 1 kvapka raz za týždeň, prvý mesiac - potom už iba 1 kvapka raz za mesiac. Dáva sa len kým je dieťa kojené, max. do 5 mesiaca
😉

awalancha3
18. júl 2011

@siskaa .no dávat deti na slnko a dávat deti na slnko je saksakra rozdiel........ked plesnes3 mes deculo na deku hole o 12.00 a nechás ho tam pol hodinu- to je vážne blbé...... ale ked ma 5 mes. hole len ruky a nohy a ides s nou na prechádzku od 16.00 do 17.00 ( a to nie vzdy ides po slnku) je to podla mna ok.......NIKDY NIKDY nemoze umely vitamin D nahradit slnko, a zaujimave ze pri umelych mliekach to zrejme vies, ale pri umelom vitamine D zrazu ohluchnes a oslepnes a zjes co ti farmaceutickobiznisoví mágovia nakukajú.........ohromné, ale ohromné podvody sa páchajú za toto storocie na ludoch... pomaly uz neexistuje seriozna vedecka studia, vedci sa vyvaluju na plážach, ktoré im zaplatili farmac.korporacie, aby boli vysledky take ako potrebuju pre svoj vyrobok....mamicky su uzasne rentabilna cielova skupina... a v strachu o dieta sa z nich stava poddajna masa nemysliacich vystrasenych bytostí, zabezpecujucich pre dieta vodicky, olejceky, kupelove kremy, pletove kremy, opalovacie krémy......... a pri tom je pokozka orgán s velkou absorpcnou schopnostou a cez pokozku velmi rychlo prenika cez vlasocnice do krvneho riecista vsetok ten chemicky sajrajt....... Sucasny svet sa vehementne snazi vygumovat aj tie zbytky zdraveho sedliackeho rozumu, potlacit posledne vzdorovite mamičky, ktoré sa nenechaju opinkat reklamnými blábolami a riesia si veci v sulade so svojimi instinktami..... su napr. "SERIOZNE VEDECKE STUDIE" O TOM AKO JE LEPOK SKODLIVE DAVAT DETOM DO 6 MESIACOV dokonca do roka a naopak su dalsie rovnako "seriozne" vedecke studie, ktoré hovoria ze nie nie, treba dat dieta do kontaktu s lepkom uz do 6 mesiacov........je tu len jedna rada pre este nevygumovane maminky- premýšlať a premýšlať a dobré rady prastarých mám modifikované na podmienky dnesnej doby uplatnovat na svojich detoch, ktoré chudatká žijú v dobe technickoumelochemickej...... (asponze to ma výhodu ked príde k urazovej ci inej chirurgii)

siskaa
18. júl 2011

@awalancha3 suhlasim, to sa asi ale nada nazvat davanim na slnko, lebo to by dieta muselo byt zatvorene v pivnici, aby sa ho slnecne luce nedotkli 🙂 ale z takehoto pobytu na slnku nema sancu na dostatocny prisun vit. D 🙂 a bud taka laskava a nutoc na mna, ja som na teba neutocila, vyjadrila som iba svoj nazor ;) ja nie som ani hlucha ani slepa :D

lenka2507
29. mar 2012

ahojte, chcem sa spýtať, že keď som dcérke zabudla dať kvapku Vigantol dnes aj predvčerom, či to môže nejako uškodiť. Ďakujem za každú odpoveď.

katren
29. mar 2012

@lenka2507 urcite jej to neublizi.....je to na tvorbu vit. D a ten sa tvori aj zo slniecka....my ho od jari do jesene vobec nedavame....

neri111
29. mar 2012

ahojte, my sme brali kanavit 1xtyzdenne do 3mes a potom 1x mesacne do 6mes. Vigantol berieme od narodenia 3kv denne. Podla mna to , ze kazdy lekar povie inak, zalezi od samotneho dietata, hlavne od jeho zdravotneho stavu. Dovolte mi vyjadrit svoj nazor.. Za seba mozem povedat, ze nepatrim k tym zenam, co sa nechaju opinkat kadejakymi produktami farmaceutickych spolocnosti , no pouzivam len to co je overene a odskusane a zatial nam to vzdy pomohlo. Neriadim sa ani radami prastarych mam modifikovanych na dnesnu dobu, pretoze to co platilo pred 30-40 rokmi uz davno neplati. Netreba nic prehanat ale ani podcenovat, hlavne ak sa jedna o nase deticky. Kazde dieta je jedinecne a to co jednemu vyhovuje inemu vyhovovat nemusi. Urcite je dobre o vsetkom co sa deti tyka si s niekym pokecat a vymenit si svoje skusensti, pocity a dojmy. dokaze to vela vysvetlit a hlavne upokojit. 🙂

gonka
31. mar 2012

ahojte, my sme nebrali kanavit vôbec, lekár povedal, že pokiaľ nám to nenaordinovali v pôrodnici tak nemusí, a vigantol berieme 2 kvapky denne rovno do pusinky, nie do mliečka - keďže je to mastné, tak by sa to mohlo usadiť na flaši, alebo keď nevypije celé mliečko- tak to stráca efekt.

zuzka17
1. apr 2012

my tiez kanavit vobec neberieme - co to vlastne je? mala je plne kojena a nam nikto take nieco nepovedal. 😠 vigantol davame kazdy den 2 kvapky, ale davam jej to rovno z lyzicky do pusky bez mliecka - uz si aj zvykla

dai
1. apr 2012

@ascha simi80 ti to napisala spravne - ak je dietatko plne kojene tak do 3tieho mesiaca by malo kanavit 1x do tyzdna, vigantol do roka 2 kvapky denne-ja davam lyzickou tiez bez mliecka