15 ročný syn chce vstúpiť do armády

ventilka33
12. jún 2015

Ahojte mamičky.
Mám 15 ročného syna ktorý akurát konči základnú školu a už dlhší čas mne aj manželovi hovori že po strednej škole chce vstúpiť do armády.
Od mala sa mu páčili vojaci,tanky a veci čo mali spoločne niečo s vojskom. V meste mame kasárne a tak sa skoro každý deň chodí po škole pozerať na vojakov ako cvičia a trénujú. Najviac je fanúšikom vojenských zdravotníkov ktorých úlohou je priamo v boji ošetrovať zranených a že by chcel byť tiež takýto vojensky zdravotník. Najprv sme si mysleli že chce byť vojak z povolania no on nám ale povedal že by chcel chodiť na misie do Afganistanu a ďalších krajín. Na otázku že prečo chce takéto nebezpečne povolanie vykonávať len odpovedal že to nie je povolanie ale poslanie. Mame mu to vyhovoriť ? alebo ho nechať ?. Ďakujem za každú odpoveď 🙂

mawka
12. jún 2015

@ventilka33 preco by si mu to vyhovarala? moj ma zatial 12, ale chce presne to iste a uz od malicka a tiez to zerie a venuje sa tomu. necham ho, ci to bude pretrvavat a ak ano, tak mu to nebudem vyhovarat. bud by bol nestastny, ze nemoze robit to, co chce alebo by mi to vycital alebo by si aj tak spravil po svojom. ja soms tym uz zmierena. a mozno ho to aj prejde este, neviem.

milota164
12. jún 2015

ja by som nevyhovarala, nech skusi, je to velmi narocne povolanie. Ak budes vyhovarat mohlo by to mat presne opacny efekt ako by si chcela

maickamf
12. jún 2015

@ventilka33 nechajte ho nech robí čo ho bude baviť. každé povolanie má svoje pre a proti...

azzflo
12. jún 2015

Ked bude dospely, nezakazes mu nic. Mozno z toho vyrastie a mozno nie, je to sice rizikove povolanie, ale ja ako matka by som sa ho snazila podporit v tom, co chce, aj ked by som mu vysvetlila svoje obavy. Mozno by bolo fajn, keby sa mohol porozpravat s niekym, kto tuto pracu realne vykonava. V kazdom pripade drzim palce (hlavne tebe, pamatam si doteraz ako moja mama prezivala, ked brat zacal skakat s padakom 😀 )

uhnakova
12. jún 2015

Ja by som ho nechala, nech to skusi. Mozno sa nakoniec prerozhodne a da sa na nieco ine. Ale rozhodne sa tak sam. Ak rozhodnes zanho ty, bude ti to urcite neskor vycitat. A co sa tyka tych misii, pokial viem, nedostane sa tam kazdy vojak. A pokial sa uz dostane, tak plat je vynikajuci.

petra7777
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamulienka30
12. jún 2015

@ventilka33 ved to je skvele rozhodnutie, stabilny, dobry prijem, ano nebezpecne, ale keby ako elektrikar kontroloval stlpy vysokeho napätia ci robil policajta, bolo by to narovnako. Pokial na to chalan ma, nech do toho ide, keby s takym prisiel jeden z nasich synov, videla by som, ze ho to bavi, podporila by som ho. Mohol si fakt vybrat hodne horsie ;)

mirkakab
12. jún 2015

@ventilka33 ahoj, tak ako manzelka vojaka viem co to obnasa,a ked mam povedat za seba,ano snazila by som sa ho presvedcit aby si to rozmyslel, manzel bol aj v afganistane aj na cypre. Chcel ist na misiu este raz,no chvalabohu sa nedostal uz.

bonaqa2013
12. jún 2015

Keb som bola chalan a mala toľko rokov čo tvoj syn tak tiež idem ku vojakom. A do Afgan. sa tiež je ťažko dostať. Nie každý kto sa hlási sa tam aj dostane.....

katrinka8
12. jún 2015

Baby, sorry, že sa Vám tu pletiem do diskusie, ale ja si nedokážem predstaviť, že by som mala svoje dieťa podporovať v rozhodnutí ísť do armády - resp. byť vojakom z povolania alebo čímkoľvek, čo má spoločné niečo so zabíjaním ☹ Jednak ja vnútorne nie som vôbec stotožnená s vraždením (sorry, ale pre mňa to je intuitívne a vnútorne vraždenie, tak to cítim) a nedokážem si predstaviť, že by moje dieťa niekoho zavraždilo a ešte by mu za to niekto aj platil (hoci aj štát) a jednak by som nemohla žiť v strachu, že ide niekde, kde ho kedykoľvek môžu zabiť. Pre mňa je vojna nočnou morou od cca mojich 16 rokov, kedy sme boli na exkurzii v Osvienčime, odvtedy mám doslova nielen averziu, ale aj strach pred vojnou, strieľaním a zbraňami. Toto by som u svojho dieťaťa podporovať nedokázala.

petra7777
12. jún 2015

@katrinka8 Aspoň niekto so zdravým rozumom 🙂

ivca88
12. jún 2015

Neboj 🙂 nájde si frajerku a už ho celý afganistan prejde ! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 🙂
Netráp sa tým teraz 🙂 bud rada ze nedroguje a nešpekuluje 🙂
Podpor ho aby na sebe makal 🙂
Moj muž robil MMA ked sme spolu začínali a potom hned prestal 😉 a už sa venuje iba street workout a aj to ako hobby 🙂
ale ako vojak na SR by to mal dobre povolanie 🙂 ak ho to naozaj baví nie len sledovat...ale aj prežívať 🙂

sisaka
12. jún 2015

@ventilka33 v puberte nieco vyhovarat podla mna nema vyznam. Skuste obratit jeho pozornost na nieco ine a dufajte, ze ho to prejde. Ja by som v tomto syna urcite nepodporila, nielen zo strachu o jeho zivot, ale bolo by mi luto, ze chce svoj zivot spojit s vojskom, byt cviceny v zabijani ludi .... no hnus.
MOja dcera chcela byt od cca 13 rokov policajtka (az do teraz bola policajnym kadetom). Bude mat 17 a uz ju to preslo, ohrozovat svoj zivot koli nejakym blbcom .... Ziadne benefity a dobry plat nestoji za taketo riskovanie a som rada, ze si to nakoniec rozmyslela i ked stale rozmysla, ze pojde studovat na vysku nieco v tejto oblasti ...

blackhawk779
12. jún 2015

Dobre si vybral 😉 v dnešnej dobe keď je viac a viac moslimov v Europe a nastala islamizacia tak ho bude jeho vlasť potrebovať.

lilimoni
13. jún 2015

Do armady sa vstupuje po maturite. Vsak nech ide na zdravotnicku skolu. Mozno si to za tie 4 roky rozmysli a bude lietat so zachrankou po slovensku 🙂

erickatt
13. jún 2015

Je to este daleko, stredna a mozno dajaka vyska tak 10 rokov bude este ,,doma'' a to je dlhyy cas. Nechaj ho zatial

libka1
13. jún 2015

ma 15 rokov, co riesis, uvidis ked bude mat 18 😉 ja som tiez chcela byt zverolekarka a robim nieco uplne ine... detske sny, jeden den smetiar druhy den poziarnik...

briketa
13. jún 2015

@ventilka33 ved nech ide na strednu vojensku (napr. vojenske gymnazium B.Bystrica alebo Stredna vojenska skola v Novom Meste nad Vahom), potom na voj. univerzitu. vojsko ma 'ix' povolani od uplne kancelarskych a navyse ti s univerzitou a s postupnostou k najlepsim platom nie su zoldnieri skacuci do zakopov.
Povedz mu kludne dobre, ale Tvoja podmienka je uplne ukoncene najvyssie vojenske vzdelanie 😉, nech uz moze robit potom aj nejake pozicie z rozhodovanim a na mierovu misiu sa tiez lepsie dostane ak ma specificke vojenske vzdelanie.

lilimoni
13. jún 2015

@briketa to je velmi dobry napad, ked dostuduje VS si moze misie rozmysliet aj 2x a bude mat v dospelosti uplne iny pohlad na ne 🙂

sendy1977
13. jún 2015

@briketa na Slovensku, už nie je žiadna stredná vojenská škola, ani v Novom Meste nad Váhom, ani v Liptovskom Mikuláši ani v B. Bystrici. Môj manžel je vojak z povolania, on bol od 15 r. v uniforme. Svokra plakala, keď sa rozhodol pre voj. školu, ale svokor zahlásil nech ide kde si vybral.

mirkakab
13. jún 2015

@katrinka8 neviem ci poznas nejakeho vojaka,ale tvoj pohlad je trocha mimo reality,hlavne tu slovensku, moj mm robi u vojska 18rokov, no chvalabohu este nikoho nezabil. Bol aj na misiach a tam su slovensky vojaci tiez ako "pomocne sily". Tam vstupuju priamo do boja americania a nemci a pod. Aj ked Muslim povedat ze by som svojho syna v tom nepodporila, nakolko je problem aj ist do civilu. Ma to aj svoje vyhody aj nevyhody, tak ako vsetko.

briketa
13. jún 2015

@sendy1977 tak sa ospravedlnujem, ja som este pisala z mojich cias, lebo som na jednu chcela ist 😀 (skoncila som v inej uniforme) Aky je momentalne postup? Nemame profesionalne vzdelanie pre vojsko? Alebo len sa prestupi z civilnej VS?

sendy1977
13. jún 2015

@briketa v L. Mikuláši je VŠ, http://www.aos.sk/?stranky=studenti/bakalarske_... . Strašne veľa záujemcov má, čo mi syn hovoril, majú z čoho vyberať. Do armády môžeš vstúpiť aj bez voj. vzdelania oni potom ďalej vzdelávajú podľa zamerania a potreby.

vieraz
13. jún 2015

daj ho do tabora s vojenskym rezimom, nech si to vyskusa a bude v obraze. Nas je sice mladsi, bol vlani, urobilo to na neho velky dojem, dva tyzdne potom bol ako zmeneny, potom sa vratil tam ako bol a teraz uz nehovori ze by chcel byt vojakom a strielat. Ten tabor je sice drahsi, ale super. http://www.eastpoint.homecare.sk/

lilimoni
13. jún 2015

Aj ja som chcela vstupit do armady aaj v rodine mame znamosti ale moje tehotenstvo to vyriesilo. Castokrat si hovorim, kde by som asi bola, keby som nebola tehu ale nemenila by som tu moju bosorku ani bohovi 😀 treba ist za svojim snom.

moniciak
13. jún 2015

Odhliadnuc od môjho názoru na celú armádu a zbytočnosť tohto povolania (najmä u nás), ktoré nikdy nič dobré neprinieslo (keby nikto nešiel bojovať, neboli by vojny) si myslím, že keď to veľmi chce, mala by si ho v tom podporiť. Dvaja moji bratranci skončili vojenskú vysokú v Liptovskom Mikuláši, jeden o tom sníval od malička a dnes si žije nad pomery 🙂

janinah
13. jún 2015

@petra7777 ja áno,tolerovala by som to z dvoch príčin...dobrých vojakov,lekárov či murárov treba ako soľ /ak prácu človek chce robiť odmalička a zaujíma ho to,je predpoklad,že bude dobrý/ a tiež verím,že čo sa má stať,tak sa stane,či doma na dedine či tramtárii......moja dcéra ide o týždeň do USA,bojím sa o ňu samozrejme,ale nezakazujem,dospelej ani nezakážem,môžem sa akurát tak modliť ,dnes mladí nežijú doma za pecou 😉

moniciak
13. jún 2015

@janinah Dobrých vojakov u nás treba ako soľ??? Veď by ich podusili s čiapkami vojaci hocijakej inej väčšej krajiny keby chceli 😀 Napr. Island vôbec nemá armádu lebo vedia, že to nemá zmysel... 🙂

janinah
13. jún 2015

@moniciak dobrých vojakov na svete treba ako soľ- ktorí rozumejú svojej práci...bohužiaľ vojaci boli aj budú,s tým my nič nenarobíme......Island? no ale my sme malé Slovensko v strede Európy a podľa toho sa musíme správať

katkaluky89
13. jún 2015

Uvedomele dieta! Urcite by som mu to nevyhovorila pokial ma sen a poslanie nech si ide za tym..pretoze cesta je dlha aby sa k tomu dostal! Ja som tak isto chcela byt vojensky zdravotnik no skusky nevysli ☹