17 ročná dcéra má zvláštne sny

natasa122
31. júl 2012

zdravim... velmi ma trapi problem mojej dcery... kazdy by si povedal ved su to len sny ale ony mi nahanaju niekedy az husiu kozu ... dcera ma 17 rokov je velmi citlivy clovek ... naozaj ma trapi to ze minimalne dva tri krat za tyzden sa jej snivaju doslova nocne mory budi sa s placom velakrat sa cely den aj boji ... potom sa len obzera ze stale citi ako keby ju niekto sledoval ... a najhorsie je to ze niekedy sa tie jej sny aj vyplnia ... napriklad ked to zacalo jej prvy sen sa hned aj akokeby vyplnil ... nechcem byt poverciva na sny ale bud to bola naozaj hlupa nahoda alebo potom uz neviem ☹ dcere sa snivalo ze vosla do nejakeho velmi stareho domu a ze na starej stolicke sedela neskutocne smutna nevesta ... dcera sa jej v tom sne pytala ze co jej je a ona ze nic len umriem ... dcera mi to opisovala tak ze pri tej neveste sa citila tak neskutocne smutna ze ju az srdce bolelo a ze silou mocou sa chcela zobudit a nedalo sa jej to ... zobudila sa s neskutocnym placom ... vtedy mi to hned nedalo a vyhladala som si ze co by to asi znamenalo ... naznacovalo to umrtie v rodine ... a necely tyzden umrel mame brat ... zdravy chlap ani nie 50 rokov... mozno to je naozaj len nahoda... ja neviem len som zufala z toho ze za posledne dva mesiace sa dcere snivaju veci napriklad ze samu seba vidi obesenu alebo ze jej vytrhavaju vlasy ... alebo ze v jej izbe boli v koberci napichane ihly a medzi tymi ihlami boli jej vlasy a krv ... najcastejsie su to aj sny typu ze sa kupe v spinavej alebo v modrej vode... vyhladala som si aj to a ze vraj to znameza ze clovek ochorie alebo umrie a na to nechcem ani pomyslet ... alebo ze ju niekto topi,muci a ublizuje ... sme z toho zufaly ... a hlavne dcera trpi na viac pretoze tie sny naozaj na nu posobia tak emotivne ze sa budi s placom ... rozmysla nad tym cely den a hlavne je taka roztrzita... k psychologovi s nou nechcem ist bojim sa ze ju vyhlasia za nejaku narusenu alebo labilnu ale ona taka nie je ... je velmi mudra inteligentna chodi na gymnazium uci sa na jednotky... je len velmi citliva proste ked pride o nejakeho kamarata alebo osobu znasa to velmi tazko .. ale inak sa niekedy cudujem ako sa vie nad niektore situacie povzniest a zvladat ich ... prosim vas dajte mi nejaku radu aj ked viem ze bude asi tazke mi v tomto pomoct alebo aspon mi povedzte vase skusenosti ... lebo uz som zufala lebo dcera strasne trpi ☹ dakujem

petrajavor
31. júl 2012

@natasa122 musí to být hrozné,radu ti dát neumím,ale řekla bych ať k psychologovi zajdeš,není se čeho bát,určitě ji neprohlásí za narušenou a pokud je aspoň minimální šance,že jí od snů pomůže já bych do toho šla...

natasa122
autor
31. júl 2012

no len este presvedcit ju aby isla k psychologovi ... ledva sa s tym zdoverila mne ... viem ze sa za to strasne hambi moc o tom hovorit nechce lebo ma vzdy strach ... mam z toho obavu ze niekedy sa to aj odzrkadluje na jej zdravotnom stave .. pretoze ked velmi place alebo ma hrozny strach pusti sa jej krv z nosa a nie a nie zastavit ... naozaj som uz z toho zufala ☹

chmurkaxy
31. júl 2012

Psychológ je skoleny na to, aby vedel vytvorit atmosféru, ktora jej pomôže zdoverit sa. Možno jej da nejaké tipy, ako sa da zaspať bez snov. A možno nie. Dôležité je skúsiť to, veď co je pár minút hanbenia sa zdoverit proti nekvalitnemu.spánku a aj potom zhorsenemu kazdodennemu životu? Neviem, odkiaľ ste, ak z BA, mám kontakt na super mladú psychologicku, robili sme u nej prípravu na adopciu, len potom odišla robiť súkromné. Nápis mi IP a pošlem ti na nu mail. Prinajhoršom sa jej môžeš aspoň ty spýtať, ako dcére pomôcť.

jajazu
31. júl 2012

ahoj no to mi je velmi luto a naozaj chapem tvoju dceru..musi to byt hrozne..ja sama som jedneho casu mavala taketo sny...a vlastne ak mam pravdu povedat este obcas, ked mam "tazke obdobie" tak sa mi stava, ze mam take strasne sny...nastastie tie moje sa neplnia...(aj ked ten sen tvojej dcery so smrtou tvojho stryka nemusi mat nic spolocne...). Faktom ostava to , ze ja viem preco som tie sny mavala a kedy sa mi vyskytuju... Tvoja dcera je urcite velmi citliva a taky ludia zvyknu svoje city potlacat aby ich neranili v zivote, no v podvedomi ich to tazi a sny su prostriedok akym sa telo s touto "tazobou" vysporaduva...mozno sa ti zda ze sa nad niektore veci dokaze dcera povzniest a zvlada ich..no mozno len potlaci to co ju tazi... Skus sa s nou porozpravat o tom, ci je naozaj stastna, ci ju nieco netrapi (okrem tych snov)...pravdupovediac psycholog by bol aj podla mna najlepsia alternativa, ale ak tuto moznost odmieta, treba si ju dobre vsimat...nie len ako matka a rodic-lebo rodicia niekedy vidia svoje deti inak ako ostatni...mozno by si sa mohla opytat tak nenapadne aj jej priatelov ze ako vidia tvoju dceru...niekedy priatelia v 17-rokoch vedia o svojich priateloch viac nech ich rodicia..paradoxne.. drzim palce

bianca
31. júl 2012

@natasa122 ja myslim ze psycholog je na mieste.Zahod svoju hrdost a pomahaj dcere.Takto sa neda zit a neviem ci cakas az sa z toho zblazni alebo co vlastne.Psycholog je viazany lekarskym tajomstvom a nie je dovod sa niecoho bat.

katka0905
31. júl 2012

@natasa122 ja by som skusila radsej liecitela ako psychologa, psycholog do nej napcha antidepresiva a skonci ako moj brat, ma 23 rokov a uz roky berie antidepesiva, je sice v pohode,ale na liekoch, co podla mna nie je normalny stav. Tiez maval nocne mory. Konkretne by som na tvojom mieste skusila "Liecenie cez Vyssie Ja" - ja sama s tym mam vyborne skusenosti, aj ked mne takto liecili stitnu zlazu a nie psychicke problemy, ale psychika s telom suvisi a touto metodou sa da liecit aj to, aj to. Bohuzial ale clovek, ktory ma liecil, sa uz tomu zrejme uplne prestal venovat, takze ti nemozem odporucit konkretnu osobu.

agnessa
31. júl 2012

@natasa122 nevím, jestli Tě to trochu uklidní, ale zhruba ve věku Tvé dcery jsem mívala něco podobného (a jsem úplně normální 🙂 ) - šílené noční můry, kdy jsem viděla a mnohdy i zažívala ve snech vlastní či cizí smrt (byť se říká, že člověk ve snu nezemře, tak to bylo hrozné, některé si vybavuju dodnes, jak byly živé). Ne vždy šlo ve snu přímo o smrt, ale vždy byly sny natolik emočně silné, že jsem z toho byla vnitřně rozhozená několik hodin až dní po probuzení... Některé z nich se buď přímo nebo přeneseně vyplnily (když se něco stalo, vzpomněla jsem si hned na sen, který se mi předtím zdál a měla jsem silný pocit, že je ta událost se snem nějak propojená)... Nevím dodnes, zda se jednalo o podvědomí, strach z nějakých špatných událostí, předtuchu na základě faktů, které jsem znala (např. jsem věděla, že je někdo nemocný, měla jsem o něj strach, tak se mi o něm zdálo - o jeho smrti, utrpení atd. a pokud šlo o vážnou nemoc, tak se sen bohužel vyplnil, nebo se mi zdál sen, který zpětně šel vyložit jako předtucha toho, co se později stalo - snad je to pochopitelně napsané 🙂 ); atd., vliv rodinného zázemí, odraz toho, co jsme prožívala v běžném životě (vztahy s kamarády, lásky aj. - byť v reálném životě mohly být pozitivní, tak do snů se přenesla jen jejich emoční síla a obrátilo se to do negativního smyslu). Asi od všeho něco. Soudím zpětně, že v tom hrály určitou roli i hormony, dozrávání osobnosti a dospívání; i když jsem byla pro všechny na první pohled veselá až bezstarostná, vždycky jsem si spoustu věcí moc brala a dumala nad nimi do hloubky v soukromí...
Bohužel jsem neměla natolik vnímavou matku jako má Tvoje dcera a musela jsem se s tím poprat nějak sama. Už si nevybavuju, jak dlouho to trvalo, ale také to bylo v období studia na gymnáziu. Rozhodně nešlo jen o dny nebo týdny, objevovalo se to hodně dlouho. Myslím, že velkou pomocí pro dceru je už jen to, že se se svými sny může někomu svěřit, někomu, kdo ji bude brát vážně, nevysměje se jí, vyslechne jí a povzbudí ji - když je vypoví a podělí se o ně, mohou se jí potom zdát snesitelnější a rychleji je zpracuje, nebudou ji už tak děsit. Zkuste spolu popřemýšlet, jestli není nějaký spouštěč, nebo událost, po které se tyto sny vyskytují a tomu se potom pokud možno vyhnout nebo eliminovat. Pokud by to mělo trvat hodně dlouho a dcera kvůli tomu začla např. upadat do depresí a opravdu se tím trápila, určitě bych se nestyděla obrátit na psychologa, možná by po pár sezeních přišel na příčinu a povedlo se ji odstranit, případně by dovedl dceři dobře vysvětlit, proč se to tak děje (a že je to zřejmě normální reakce citlivého jedince) a naučil by ji nějakou techniku, jak se od toho odprostit a až tak moc si to nepřipouštět. Já jsem u psychologa nebyla, ale kdyby s podobným problémem přišla někdy moje dcera, tak bych asi moc dlouho neváhala a buď ho navštívila sama pro radu, nebo se zkusila domluvit s dcerou. Vůbec nejde o to, že by byla nějaká divná, psychicky narušená apod., spíš je hodně vnímavá a potřebuje pomoct naučit se některé věci si moc nezabírat, provádět duševní hygienu atd. Na toto určitě nedostane žádné léky, spíš jen v rámci sezení s ní psycholog bude pracovat, povídat si a snad by jí pomohl najít metodu, jak si sny vysvětlit, jak s nimi pracovat, v lepším případě jak se jich zbavit atd.
Nevím, jestli Ti můj příspěvek nějak pomůže, ale určitě dcera není divná nebo jediná, kdo toto prožívá, je hrozně dobře, že má Tebe a dokázala se Ti svěřit, nebojuje s tím sama. Určitě to není nějaká nemoc, náznak, že dcera je "jiná".

@katka0905 já bych naopak nikdy nešla jen tak k nějakému léčiteli, je jich spousta a mezi nimi opravdu jen malé množství těch, co jsou dobří a nenapáchají víc škody než užitku... krom toho psycholog není psychiatr - psycholog léky nepředepisuje...

amadora
31. júl 2012

@natasa122 neviem či veríš na urieknutie či na ľudí ktorí dokážu sať energiu z druhých... ja tomu viac-menej verím a to ma aj hneď napadlo keď som čítala o tých snoch, že niekto tvojej dcéru takýmto spôsobom ubližuje... takže možno skôr ako vyhľadáte psychológa by som skúsila túto cestu, nájsť niekoho kto vám "očistí" dom aj tvoju dcéru. v podstate nič za to nedáš... len tak pre príklad, keď mi umrela svokra, dosť náhle a v mladom veku, stávali sa u nás doma dosť divné veci a ja som z toho bola na prášky... potom nám suseda povedala aby sme pootvárali na dome všetky okná a dvere, že svokrina duša "nevie odísť"... skúsili sme... odvtedy bol pokoj a čudné veci sa prestali diať. niekto si povie že blbosť ale u nás to fakt fungovalo

veronika_pp
31. júl 2012

@natasa122 ahoj.. súcitím s tebou. A viem, čo prežíva tvoja dcéra - sama som tiež prešla ťažkým obdobím, ktoré skončilo zle. Asi by som sa opýtala, že kedy to začalo - či neprežíva nejaký strach v skutočnom živote.. či jej nechýba objatie a podpora, či sa náhodou nevyskytujú v rodine nejaké závažné problémy (samozrejme, nemusí to tak byť). Psychológ ju nemôže vyhlásiť za labilnú. (kam to vyhlási - napíše jej to do občianky? - takisto ako psychológ nemôže predpísať tabletky - to môže len psychiater). Ja ti poviem svoju vlastnú skúsenosť - moje sny začali v mojom ťažkom životnom období a stupňovali sa tak, že som mala aj reálne zdravotné komplikácie, ktoré sa so mnou vlečú až dodnes. Každopádne ako mamke ti odporúčam byť jej oporou, ktorá ju vypočuje a dá jej pocit bezpečia. A s psychológom si musíš už ty rozmyslieť. Prajem vám všetko dobré... PS - za každým mrakom svieti slnko

katka0905
31. júl 2012

@agnessa to je pravda, brata vlastne psychologicka odporucila k psychiatrovi a on je dlhorocny pacient psychiatrie. Ale zas, nemal s tym nikdy problem, teraz si dokoncil vysoku skolu, spravil vodicak, nikto okrem rodiny nevie, ze chodi na psychiatriu. Ale to, ze berie lieky, podla mna skratka nie je spravne a da sa to aj inac.

veronika_pp
31. júl 2012

@katka0905 neverila by si katka, koľko ľudí je pacientmi psychiatra. Bohužiaľ depresia je choroba. takisto ako plno iných chorôb. ak ťa bolí hrdlo a máš horúčku, tak ideš ku doktorovi. Tak ak je duša chorá, prečo sa toľko ľudí bráni ju liečiť?..

katka0905
31. júl 2012

@veronika_pp no ja som bola tiez pacientkou psychiatra a brala som antidperesiva - prothiaden - vzala som asi 5 tabletiek z balenia a potom som ich vyhodila do kosa - je to umele a nici to pecen. Liecim sa vyhradne alternativnou medicinou.

lillika
31. júl 2012

@natasa122 Ahojky.Je to velmi tazke pre teba,ale hlavne pre dcerku.Ja sama mavam od puberty taketo sny.Napriklad ze sme mali buracku s cervenym autom a mesiac na to sa to naozaj stalo.Vo februari sa mi snivalo,ze sa svokra utopila a v juni umrel svokor /mal rakovinu limfat.uzlin,ale zaliala ho voda ☹ .Mne pomaha,ked ma mm vzdy,ked mam zle sny zobudi a vyrozpravam sa z toho.Ak to nepomoze,skus toho psychologa.Drzim palce 😉

renata5
31. júl 2012

ahoj viem co preziva tvoja dcera,ked som bola tehotna asi tak 6m snival sa mi strasne zivy sen isla som do stanku s pecivom a kupila som rozky zrazu sa ma stara ciganka spytala ci nechcem vyvestit a ja ze hej tak som jej podala ruku a ona mi v tom povedala ze cakam chlapca a o 5rokov porodim dievcatko ale ich vyssieho veku sa nedozijem doteraz mi je do placu a bojim sa velmi by som chcela vidiet ake su moje deti stastne bojim sa myslienky ze to tak nebude ☹ ☹

katkakovac
31. júl 2012

z mojich skúseností, keď som mala stresy, tak sa mi snívalo naozaj kadečo. dostala som sa z toho, pomohlo mi vyrozprávať sa. chvíľu to trvalo, ale pomohlo to, v podstate návšteva psychológa. treba vyskúšať, v tomto veku sa všeličo deje v hlave.
teraz tá druhá strana. občas aj ja vo sne vidím veci, ktoré sa udejú, občas vidím veci, ktoré iný nevidia, občas sa mi dejú zvláštne veci. u nás sa otvárali skrinky a v noci som počula kroky, stále som mala pocit, že niekto stojí za mnou. nakoniec mi jedna kamarátka povedala, že som asi urieknutá. neverila som. dala mi svätenú vodu, kamene a orgonit na ochranu, niečo urobila, neviem čo. odvtedy je pokoj. vyskúšala by som na tvojom mieste aj niekoho, kto sa takýmito vecami zaoberá. samozrejme nedať ťažké tisíce podvodníkom (aj takých som zažila). tá kamarátka mi pomohla nezištne, časom som je za to zasa pomohla ja. viem že pomáha aj iným, peniaze za to neberie...
môj názor....

gabrielapatrik
31. júl 2012

Milá Nataša :D...
Váš problém úplne chápem, mám totiž milovaného bratranca menom Karol a on má taktiež takéto sny...
Vôbec si nemyslím, že by Vaša dcéra by mala ísť psychológovi... Myslím si, že je to spôsobené tlakom a stresom, určite je veľmi sklamaná a trpí, keď prichádza o ľudí, ktorých mala rada a veľmi jej na nich záležalo... Trápi sa tým a to jej spôsobuje "hrôzostrašné" sny... Sny sú väčšinou odrazom našich pocitov... Tá spomínaná krv s nosa... Poznám, veď môj Karol naplnil celú dózu <3, keď sa dostal do situácie, ktorá mu veľmi ublížila... Je to tlak, stres a prvé čo spraví zvýšený tlak? Spustí sa nám minimálne krv s nosa... Žiadne strachy... Ja si myslím, že ju to všetko prejde, i keď nie hneď ale časom... Len musí nájsť nejakú cestu k vyriešeniu týchto zlých pocitov... Určite je veľmi inteligentná, správna a skvelá... Je veľmi nespravodlivé, že akurát ona, musí takto trpieť... Poviem Vám pravdu, že na jej mieste sa zbláznim s takýchto snov, bola by som vystrašená (pri mojej povahe) ešte týždeň... naozaj jej to nezávidím ☹ ...

PS: Bolo by naozaj skvelé ak by sa každá matka zaujímala o problémy svojej dcéry a neignorovala by ich/ju... Pretože by nezostala na ich riešenie sama....
Moc objímam Vašu dcéru... <3

miskakyska
31. júl 2012

@natasa122 skúste lapač snov nad posteľ

amulienka
31. júl 2012

@natasa122 mozno odveci ale raz som nieco citala, nepraktizuje tantru?? nehrala sa s tym? to sa spievaju take Ohm piesne dokola... ale tam sa sniva s drakmi, resp. sa presnivas do sveta drakov. pokial ale ma realne pocity a pretrvavaju aj po zobudeni, nie som lekar, len moj pocit, moze to byt zaciatok depresii. teda smutok je podla mna to. nepozerava Akty x? teraz zacali chodit v tv. po tom som ja mavala pravidelne nocne mory. toto vylucte a potom sa mozme bavit o tom, ze sa nieco deje s jej psychikou. v snoch sa nam sniva nase podvedomie, nase problemy, ja to velmi dobre poznam. ale to ona musi mat problem uz velmi dlho a nerieseny, uz sa zakorenil velmi hlboko. a nema oproti posteli zrkadlo?

kacikaci
31. júl 2012

@natasa122 taky jsem si něčím podobným prošla, kdybych tenkrát měla možnost si promluvit s nějakým odborníkem (psycholog, psychoterapeut) tak by to bylo super, takhle jsem se tím musela poprat sama, a to je dost těžké...
17 let je velice náročné období, kdy se rozvíjí osobnost člověka, mění se spousta věcí v životě, apod. a to má i vliv na psychiku...během života nastřádáváme zážitky a zkušenosti, které na nás zanechávají vliv, a jsou buď dobré nebo špatné, ale všechny si člověk musí přebrat ku svému prospěchu, aby z nich uměl těžit, když si nějaké věci nechceme připustit, nebo je neřešíme dostatečně a dobře, můžou zanechat špatné následky, a později se můžou projevit i takto např. ve špatných snech...
nevidím nic špatného, když se jde člověk poradit s někým, kdo rozumí lidské psychice /určitě ne léčitelé/, psycholog je člověk, který vám podá pomocnou ruku v tom smyslu, že vám pomůže si myšlenky srovnat, nedělá to on za vás, jen vás k tomu navede a vy to uděláte sami...
určitě bych dceři zkusila nabídnout takovouto formu pomoci, s tím, že jí vysvětlíš, že to není ostuda, že se takové věci dějou a jsou normální...
držím palce, ať je dceři zase brzy hej a má dobré milé sny..

veruska007
31. júl 2012

@natasa122 Ahoj, jestli Tě to uklidní, také se mi v dospívání zdávaly takové sny. Z legrace jsem říkala, že bych je měla zapisovat a pak podle toho točit filmy. Byly strašně živé, některé se splnily, jiné ne. Dodnes se mi zdávají sny, které se někdy vyplní. A jiné, také velmi živé, se nikdy nestaly. Pamatuju si sny, ve kterých jsem chodila bosá po střepech, kdy jsem byla sama v domě a zdí se ke mně provrtávala příšera, sen o tom, jak moje matka uhořela při požáru bytu, o tom, jak havarovala a zemřel mi bráška, ... těch snů bylo bezpočet, každou noc jiný a stejně živý. Celé dny mi to pak vrtalo hlavou, některých jsem se dlouho bála, jiné jsem ještě pár dní oplakávala. Teď už to snáším klidněji a jen doufám, že se ty nejhorší noční můry nikdy nesplní.

Osobně mi spíš než psycholog pomohl citlivý kněz, který věří, že existují věci mezi nebem a zemí.

emkab
31. júl 2012

@natasa122 Ahoj, ja len poznamka-necitala som celu diskusiu, ale vela ludi si pletie psychologa s psychiatrom, psycholog nelieci medikamentozne a nepredpisuje lieky, takze ani dcere nemoze stanovit nejaku konecnu "diagnozu". Podla toho, co pises, dcerka je velmi citliva a tie sny mozu byt naozaj len tym, ze v sne, ked ma mozog "volno" od racionalnej kontroly, tak vyplavaju napovrch obavy, strachy a skratka vsetko, co si clovek za bieleho dna ani len nepripusta (mozu to byt aj veci realne vzdialenejsie...maturita ju ale caka az o rok, ze?Ono ak je niekto velmi citlivy a zodpovedna k tomu, tak ma obavy aj zo zdanlivo bezvyznamnych veci...) Ale treba to riesit, lebo inak je to ako snehova gula-bude sa to nabalovat a o chvilu nebude mat uz len stresy zo snov, ale aj stresy z toho, ze ma strach..
Este ma napadlo, teraz su prazdniny, dcera ma nejake aktivity- chodi von, s kamosmi, hocico? Lebo ja som napriklad bola knihomol, este aj cez prazdniny som lezala v knihach a aj cumela na telku a ked som to prehnala, tak aj sny som mala dost divoke, ale nie az taketo...

natasa122
autor
31. júl 2012

@veronika_pp
no povedala by som ze mozno je to aj obdobim ... ona nie je typ cloveka ktory sa s ludmi len hra alebo zeby mala nejake pubertalne vztahy na jeden den ... to vobec .... mala jedneho priatela o ktorom som sa dozvedela ze ju psychicky vydieral, mal na nu dost blbe narazky , stale ju len vydieral ... toto bola situacia ked dcera dost trpela... najprv som si myslela ze to bude tym ale tie sny bohuzial zacali ovela skor

hradnapani
31. júl 2012

@natasa122 mozno to vyznie blbo, ale viete vystopovat presne obdobie, kedy sa tie sny zacali? ma dcera postel stale na tom istom mieste? nestahovali ste sa? niekedy sa to stava, moj kamarat mal nocne mory ked sa nastahoval do jedneho podnajmu, potom zistil, ze sa tam stala tragedia. Alebo v susednom byte a podobne... treba patrat, hladat suvislosti... a hlavne vratit sa do obdobia, kedy to cele zacalo, resp. do obdobia kratko pred tym...

natasa122
autor
31. júl 2012

@hradnapani
zacalo to asi tak pred rokom ... a stahovat sme sa nestahovali ... 7 rokov zijeme v novom dome nikto tam pred namy nebyval ...

natasa122
autor
31. júl 2012

@emka
chodi von kazdy den su prazdniny a kamaratov ma dost ... neni typ cloveka ktory by sedel doma

natasa122
autor
31. júl 2012

dakujem vam vsetkym velmi za vyjadrenia 🙂 budem sa to snazit nejako riesit mozno skusim psychologa ak dceru presvedcim.... alebo sa budem snazit s nou viac rozpravat o jej problemoch mozno aj to pomoze ... dakujem vam este raz

cervena_vila
31. júl 2012

Ať si ty sny zapisuje - budou pak mluvit srozumitelnějším jazykem.
A bavte se o nich u snídaně, ať sama říká, co si myslí, že sen znamená. Snáře jsou na nic. Je to její hlava.

hradnapani
1. aug 2012

@natasa122 ja by som na vasom mieste predsa len poriadne preskumala dcerine miesto na spanie.
Novy dom automaticky nezabezpecuje bezproblemove prostredie, hlavne v sucasnosti, kedze na tych najlepsich pozemkoch z hladiska energii su postavene uz stare domy (nasi predkovia si hladali miesto pre domy velmi uvazene a dnes je vhodnych stavebnych pozemkov uz malo). A problemy sa nevyskytuju hned, ale az po rokoch. (Prve roky clovek cerpa zo svojej odolnosti, niekto dlhsie, niekto kratsie...)
Snivaju sa dcere tieto sny vylucne len vo vasom dome/ jej izbe,alebo aj na dovolenke, u starych rodicov a pod.?
Ak sa tak deje iba vo vasom dome, je namieste zamysliet sa nad tymito otazkami:
- co bolo na pozemku predtym? ako je to tam so spodnymi vodami a geopatogennymi zonami? mate, a ak ano ako daleko v blizkosti domu stlpy vysokeho napatia? tesia sa ostatni obyvatelia domu plnemu fyzickemu a dusevnemu zdraviu?
- ako je na tom dcerina izba? je v podkrovi? ma postel pod nejakym tramom alebo pod stresnym oknom? (Prosim, neberte to tak, ze chcem povedat, ze vsetci co maju takto postel, musia niecim trpiet, ale nie je to nic neobvykle...)

A hlavne, vracajte sa do obdobia kedy tie sny zacali. co sa udialo, vo vasej rodine, v dcerinom zivote, skuste si na co najviac pospominat, pozapisujte si to na papier, lebo na prvy pohlad vam tieto informacie nemusia davat ziadny zmysel, ale verte, vsetko nam dava zmysel, ak ho chceme vediet.

hradnapani
1. aug 2012

@renata5 v tehotenstve su desive sny uplne bezne a vacsinou neznamenaju priamo to co sa vam zda!
Pre klud vasej duse by ste mali vyhladat seriozneho odbornika na vyklad snov (na slovensku k takym patri pani štefania vejchodska) a kedze vas to takto trapi, tak si ten sen dat vylozit. Som si ista, ze sen vam chcel povedat nieco uplne ine ako si myslite!!
Neoslabujte sa tymto strachom! Viete ako sa hovori: "toho, coho sa najviac bojime, to si do zivota pritiahneme" (a strach je hnusne silna energia...)

sendy182
3. aug 2012

@natasa122 tak trocha mi to pripomína moje dievčenské resp. teenagerské časy........aj ku mne chodila nočná mora..... nemohla som sa na zlý sen zobudiť kričala som no nemala som žiaden hlas.......nakoniec som sa ako tak zobudila no opakovalo sa to cez noc aj viac krát., hoci nehrešim ale zobudila som sa na to že som zahrešila/niekomu sa to bude zdať smiešne, no mne to na radu mojej známej veľmi pomohlo/........moja spiaca poloha na chrbáte, ako keby prilákala zlý sen..........začala som sa pravideľne modliť., ......mala som retiazku s príveskom krížika, tak som to neako prežila no a neskôr som si všimla , že pri mojej veľkej únave ma to zmohlo častejšie........ak ti môžem poradiť nenechávaj dcéru spať samú v izbe- pri zlom sne môžeš ju zobudiť, odstráň v izbe zrkadlo a nemala by mať posteľ tam, kde sú rozvody vody a elektriny. A určite navštív odborníka -psychiater je v tomto odbore lepší.............ak ste veriace veľmi pomôže aj kňaz. Ja som sa z toho dostala neako samovoľne no občas sa pritrafí. 🙄 .....tiež mávam rôzne predtuchy väčšinou že sa niečo stane...............Držím palce je v krásnom veku a určite nie je fér , že so spánkom prichádza strach a obava.