Mám dovoliť 11 ročnej dcére holiť si podpazušie?

zrka
3. máj 2013

ahojte, chcela by som pocut Vase nazory. Moja dcera je uz dost ochlpena, tak neviem ci jej to mam dovolit alebo nie. Na jednej strane ju chapem, ze jej je to neprijemne a teraz na leto tricka a tak, ale na druhej strane...je to dieta. poradite? dakujem

timeab
3. máj 2013

Určite dovoliť. Nechcela by si predsa aby sa stala terčom pomeškov dnešnej mládeže a navyše dobre vieme, že to nie je veľmi hygienické a ani estetické 🙂

gumidekmomo
3. máj 2013

ja osobne by som jej to povolila ja som si tiez tak zacala holit aj sa nebude tolko potit takze minie aj menej dezodorantu ..to je moj nazor..a je to mozno este dieta ale na ceste uz k zacinajucej puberte myslim tak preco nie 😉

milek
3. máj 2013

Nasa sa nás ani nepýtala, holí si podpazušie lebo sa menej potí.

lubikan
3. máj 2013

ja by som jej to oholila sama,aby sa neporezala...

je pravda,ze je moc mladunka,dospieva sa teraz skor....ja ked som mala prve chlpy na nohach,tiez som ich okamzite osmykla...tajne 😀 ...ale na sebavedomi jej to neprida,ked dvihne v skole ruku a tam chlpy 😕

edita84
3. máj 2013

ja by som dovolila ved aj tebe je to pohodlnejšie ked máš oholené, a ked jej to budeš zakazovať o to horšie aj ja som si už holila v 12-13 tich dokonca aj nohy 🙂 jednej kamarátke to mama nedovolila tak celé leto nosila silonky len aby jej chlpky na nohách nebolo vidieť :(

danielitka26
3. máj 2013

dieta nedieta je ina doba nezijeme 20rokov dozadu kedy sme pomaly ani ziletky nepoznali, dnes je to moderne, esteticke a je jedno kolko ma rokov pokial zarasta nech sa holi, alebo chces aby utrpela jej psychika ked sa jej budu ostatni smiat ze ma pod pazuchou "bobra" ? HOLIT!!!

mimikas
3. máj 2013

Urcite dovolila, ty si vies predstavit ze by si si podpazusie neholila 😀 , kludne jej ukaz ako na to, zvysi jej to sebavedomie na leto a bude sa lepsie citit

ukana
3. máj 2013

určite áno, nebude sa potit a ked už zarastá, také dieta už nie je, je dospievajuca....a aj pre lepšiu hygienu...ja by som synovi, keby zarastal napr. na tvári, tiež hned kupila holenie, to nie je o veku tvojej dcery, ale o jej vyspelosti.........a o hygiene...holt, niekto dospieva skor, niekto neskor 😉
nakup jej ženský strojček ,gel na holenie, a mozno by som zo začiatku pomohla s prvým holením....

paulikaa
3. máj 2013

ahoj, skús depilačný krém, nerastú po nom tak rýchlo chlpky, dcera to tak robí a je spokojná

krasneleto
3. máj 2013

ja som sa holila v 13 a neprislo mi to divne. proste mas chlpy, tak oholis, na veku nezalezi... snad nechces aby mala traumu ze sa jej bude niekto smiat ze ma chlpate pazuchy.. tak urcite som za

li_la
3. máj 2013

Dovoliiiiiť!!! Jednoznačne dovoliť. Bože, keď si predstavím, ako som pre to trpela a trápila sa a robila si to sama potajme, všelijaké takéto procedúry... Bolo by omnoho lepšie poprosiť mamu o pomoc. Len ona má asi staromódnejší názor. V dnešnej dobe to nie je nič divné, skôr je divný opak...

inffinity
3. máj 2013

Ano dovolit, nevystavuj ji tomu že se ji budou spolužáci smát! Dnešní doba je holt taková ☹

katy1979
3. máj 2013

je jej to samej neprijemne takze oholit. ja si pamatam ze v tej siedmej triede sme si uz holili nohy. Akonahle moje deti zacnu zarastat dostanu ziletky.
Mali sme spoluziacku na strednej ktora sa neholila nosila vzdy tricka s rukavmi a nohavice a v kombinacii ze sa nadmerne potila to bolo zabite. Bola posmechom srandu si z nej robili.

veronikax
3. máj 2013

Urcite dovolit ;) Spytat sa ci nepotrebuje pomoc ;) No myslim si ... ze to zvladne aj sama ;)

luciferkax
3. máj 2013

Určite jej dovoľ oholiť sa, baby dospievajú rýchlejšie, určite by sa jej ostatní smiali.... skôr či neskôr každá baba sa začne holiť 🙂 ja sa holím od 12 rokoch, začala som dosiepvať medzi prvými dievčatami a mamy som sa ani nepýtala, nemám pocit, že by mi kvôli tomu nejako hustli chply 🙂

kessinka
3. máj 2013

Jednoznačne dovoliť. To je ako keby si jej nechcela dovoliť nosiť podprsenku keď jej narástli prsia skôr ako všetkým ostatným dievčatám 🙂 Každé dieťa sa vyvíja svojím tempom a spôsobom, a my rodičia by sme to mali pri jeho výchove určite zohľadňovať 😉

Okrem toho že ide aj o určitú hygienu, keby jej to zakážeš a ona ťa poslúchne, bude len zbytočne trpieť v škole a medzi kamarátmi, môže jej to znížiť sebavedomie (a radšej nerozoberajme akými rôznymi spôsobmi sa deti snažia zvyšovať si nízke sebavedomie) a za to to nestojí....

wena
3. máj 2013

Mne to ani nepríde ako niečo na čo by si mala pýtať povolenie, resp. čo by si jej nemala alebo mala "dovoliť."

huxy
3. máj 2013

aj ja by som určite dovolila.nie je to niečo také hrozné,ako chcieť si dať piercing,či tetovanie,farbiť vlasy atď.ak si dobre pamätám,ja som si prvýkrát oholila podpazušie asi ako 15-ročná,keď sme mali ísť so spolužiačkami k moru.nemala som síce veľké ochlpenie,ale keďže mamina mi povolila,odvtedy sa holím 😀

rora
3. máj 2013

urcite dovolit, toto je ine ako ked by si napriklad chcela nafarbit vlasy alebo dat piercing...

mokon
3. máj 2013

Presne to riešime i my a čo nohy?

patesladko
3. máj 2013

Ja by som na tvojom mieste mala radosť, že s tým za tebou prišla.. ja som si začala holiť podpazušie a časom aj nohy sama a s mamou som to nejak extra nekonzultovala.. je fakt, že som si dávala pozor a nedorezala sa, ale ty máš možnosť jej to ukázať, poradiť, ako si má udržiavať pokožku po holení a pod. určite jej nič nezakazuj, aj tak si urobí posvojom, potajomky a môže to dopadnúť aj dosť krvavo

halit13
3. máj 2013

samozrejme že dovoliť, lucka má 11 a holí sa a tinka sa holí už pár rokov, si neviem predstaviť, žeby som to zatrhla a boli by samé " chlpaté",napr. na tv by boli určite terčom posmechu, dnes je iná doba, nemajú ani jedna v triede dievčatko, ktoré nie je oholené. @zrka

katmi
3. máj 2013

moja malá má 5rokov a minule vo vani mi vraví: mami, holím si nohy, aby som nebola chlpatá ako opička a aby mi nebolo tak horúco.. takže??? už moje dieťa si uvedomuje, že na niečo to asi dobré je... neviem, prečo tu padla vôbec táto otázka.. 😕

happymarriage
3. máj 2013

ja by som to svojej dcere asi aj sama navrhla a daju sa predsa pouzit depilacne kremy, takze tym odpada riziko pri holeni.

sampo
3. máj 2013

jasné, že dovoliť 🙂 ja si pamätám, ako som si v 7. triede potajomky holila nohy ziletkou vybratou zo zastrihávacieho hrebeňa 😅 bola som dofaklená ako po útoku kocúrov 😝 takže keby som to nerobila na tajňasa a mama by mi radšej kúpila žiletku a ukázala ako na to, bola by som štastná 😀

domi1988
3. máj 2013

zrka a mokon- baby dovolte im holit si vsetko,dnes je ina doba.. nechcete snad,aby boli v skole tercom posmechu..ja som sa zacala holit v 13 a tajne,pretoze moja mama o tom nechcela ani pocut,takze som ju to musela naucit JA 😀

jana699
3. máj 2013

ja si mys.že je to normálna prirodzená vec .ja som od 12r sa malovala aj holila .ženy dospievaju skor a treba ju k tomu viest aby sa o seba starala.iné je keby si chcela dat tetovanie ale pri holeni má dnes vela možnosti a nemusi použit ani žiletku.najlepšie sa poradit s kožnou ta by jej doporučila aby pripravok kt.by jej neuškodil a nepodrážidl pokožku

jasminet
3. máj 2013

si pamatam na svoje prve oholene nohy v asi 8 triede - texasky masaker motorovou pilou 😝 😀 😀 😀 😀 mama sa len za hlavu chytala ked to potom videla 😉

trish31
3. máj 2013

Nie urcite jej to nedovol nechaj ju chlpatu ako opicu nech ma neskor traumu,ze sa jej ostatne decka smeju...Ved ziletky u 11 rocnej su nepripustne

silviavivien
3. máj 2013

preco nie? ak je ozaj ochlpena vadi jej to tak ano nech to da prec🙂 ide leto nebude sa ani tak potit🙂 ale urcite by som bola prvy krat pri tom,alebo jej to ukazala ci pomohla......

ladytt
3. máj 2013

Jasné dovoliť a pomôcť vybrať vhodný prostriedok, aby si neublížila nejakými nekvalitnými žiletkami nedorezala. Treba ju v tom podporiť. V dnešnej dobe je to už bežné. Zbytočne by sa tým trápila a hanbila sa pred spolužiačkami. Keď cíti, že to potrebuje už treba určite pomôcť.