Váha 13 ročného dieťaťa

zuzka112233
23. okt 2014

Ahojte... mam na vas taku otazku.. kolko ste vazili ked ste mali 13 rokov? Moje kamaratky maju tak okolo 35-43... ja som niekde veeelmi daleko.. vazim totiz 53 kg.. ked aom mala 11 vazila som tak okolo 55... to som vedela, ze musim schudnut... v 12 som schudla na 45 kg, a teraz sa mi to vratilo. Cvicim, jem pravidelne ovocie ( nie vsetko) a uz 1 mesiac ziadne sladkosti... no furt len nejalo stojim na 53... prosim, aky je vas nazor?

sissy27
23. okt 2014

@zuzka112233 dôležité je aj to, aká si vysoká, akú máš stavbu tela, aký máš denný režim, aktivity, atď... rozhodne v tvojom veku držať diéty a schudnúť / pribrať 10 kg hore dole nie je zdravé, vypomstí sa ti to neskôr... stravovať sa pravidelne - 5x denne, kvalitnú stravu, žiadne fastfoody, chipsy, somariny, sem tam samozrejme môžeš aj to 🙂 na pitie čistú vodu, alebo ochutenú citrónom, žiadne coly a fanty... šport a pohyb samozrejme áno, ale s rozumom - dôležitý je prirodzený pohyb, chôdza kam sa dá, vonku neposedávať na lavičkách ale hrať nejaké loptové hry napr. (aj keď dnes to asi veľmi moderné nie je 😅), nájsť si nejaký športový krúžok - tanec, plávanie, chodiť bicyklovať, korčuľovať, podľa sezóny...

zuzka112233
autor
23. okt 2014

Tak ako meriam 162 cm... ale to brucho ma trapi.. vsetko toto dodrziavam, ale tak... vzdy je vaha rovnaka... ani schutnut :( kamaratka robi toto iste, a uz schudla 2 kg.. 🙂 a j# nic

pipinka4
23. okt 2014

@zuzka112233 ahoj ja som mavala zhruba ako ty.ale nepatrila som medzi pevne baby.neboj sa este podrasties a bude.nic si z toho nerob vydaj viacej energie ako radili hore vyssie plavanie je super mas tam zapojene vsetky svaly.v 16 som mala 54 kg ale bola som kost a koza a som vyssia od teba a preto viem ze urcite vypadas fajn 🙂 . Urcite sa koly tomu nestresuj este rasties vyvyjas sa diety su urcite neni vhodne.a ked tak nepapaj sladke dalej a ukaze sa to neskor nie hned 🙂 drzim palce.

zuzka112233
autor
23. okt 2014

Dakujem za reakciu... 🙂 moja mama bola tiez nieco take... takze... ale vzdy som najtahsia baba v rocniku-.

bonaqa2013
23. okt 2014

pozri percentilové grafy detí. Tam nájdeš od 0 do 18 rokov. Aj chlapci, aj dievčatá. Moja dcéra má 8r. a váži 33kg. Výška 146. Veľa závisí aj od génov.Netráp sa, nemáš prečo

janickacrazy
24. okt 2014

@zuzka112233 Na tvoju výšku to vobec nie je zlá váha a okrem toho stále ešte rastieš, takže by si nemala velmi chudnút teraz. Venuj sa nejakému športu a zdravo sa stravuj a budeš sa cítit dobre, kašli na váhu. Ak ta trápi brucho, tak si každý den pocvič brušáky a uvidíš bude to lepšie. 😉

ada1313
24. okt 2014

no najprv ma to zarazilo, vzhladom k veku, kedze moje 12-rocne dieta pri vyske 160 cm vazi nejakych 38 kg.
ale na druhej strane si spominam, ze ja som maturovala so 164 cm a 55 kg a to som patrila medzi najvacsich vychrtlikov na skole. asi tazke kosti, sa hovori. tak ked ti ta vaha zostane, nebude to ziadna tragedia .....