Aké jedlo pripravujete, keď idete na výlet?

pena33
21. máj 2014

zienky co zvyknete urobit, ked sa chystate na vylet bez moznosti stravy, nieco co sa podoba na normalne jedlo, teda nie rozok a pastika 😀 ? nieco co sa nepokazi ani v teple a je vhodne pre male deti aj dospelych. skuseni vyletnici radte! 🙂

pribinak
21. máj 2014

Cestoviny so syrom a zeleninou v malých umelohmotnych nadobkach

jul11
21. máj 2014

Palacinky,rezne,studeny cestovinovy salat.tie rezne nie su sice pre velmi male deti ale tatovia isto ocenia

maryennn1
21. máj 2014

- cestoviny s kyslou kapustou- tie sú dobré aj studené 🙂
- fašírky, alebo zeleninové karbonátky
- špekáčky, cibuľa, zemiaky, slanina, prípadne napácované mäso (ak sa ide k ohňu)
- zeleninový šalát s kuracím mäsom
- jogurty a jogurtové mlieka
- cestovinový šalát (na mieste už len zaliať jogurtom)
- no a samozrejme rezne 🙂
...a kooopec ďalších vecí................ 🙂

sissy27
21. máj 2014

kuracie nugetky alebo zeleninový šalát s kuracím gyros mäsom, palacinky, zemiakové / cukinové placky, chleba vo vajíčku, ovocie očistené nakrájané v plastovej krabičke, nejaký koláč v štýle bublanina alebo bábovka, a nejaké piškoty alebo bebe keksy pre každý prípad....

bebe02
21. máj 2014

Pre male dieta hotovy kupovany detsky masovozeleninovy prikrm, co byva vo flaskach (Hipp, Hami a pod.). V aute sa da pouzit cestovna ohrievacka, (http://www.predeti.sk/produkt/ohrievac-do-auta-...), prip. je dostat aj turisticke ohrievace, bez pouzitia elektriny, (http://www.brendon.sk/Products/Details/26362) Ale v najhorsom pripade sa to da zjest aj bez zohriatia.
Inac, fajn su aj pecene zemiaky, varene klasy kukurice, zemiakove placky...
Uz sme robievali aj tak. ze sme uvarene jedlo (napr.rizoto) dali v teglikoch zamrazit do mrazaku a v den vyletu to vybrali, vzali so sebou a nez prisiel cas obeda, jedlo bolo rozmrazene, tak akurat (bolo to v lete).
Alebo sa nam osvedcili prenosne chladiace vlozky, mat ich (cerstvo vytiahnute z mrazaku) v termoobale spolu s jedlom. Zachladia jedlo, aby sa nepokazilo pocas vyletu. Taketo nieco: http://www.mall.sk/chladiace-vlozky/campingaz-f...

emma_932
23. máj 2014

no ja som prave dopiekla 😉 zajtra ideme na celodenny vylet, tak som nakupila mineralky, dzus, spravim bagety, upiekla som cookies /kokosovo cokoladove z celozrnnej muky a ovsenych vlociek/ - na desiatu a olovrant. na veceru som upiekla take miniplacky - kukurica, vajicka, kopec korenia, cesnak, sol - vymiesat, upiect. vsetko je otestovane, vsetko je mnam, tesim sa na vylet 😉 😎
inak podla mna netreba kazdy den varene jedlo, nic sa nestane, ked si niekedy date len nieco "suche" 😉

elienka
30. máj 2014

u nás jednoznačne vedú palacinky, je to populárne aj keď kamošom ponúknem a oni sa dovtedy kŕmili chlebami. aj malá to veľmi lúbi.

petra_maminka
29. nov 2015
Používateľ petra_maminka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od petra_maminka.

Ja zvyknem niečo na štýl škoricovníkov alebo tak, prípadne bagety ak nie je veľké teplo a malej som zvykla kupovať nejaký keksík alebo tak, a teraz v lete sme úplne fičali na ovocných kapsičkách :D

kikurka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilitela
8. júl 2020

Obnovujem temu, nepokazi sa to takto v lete pri 30-kach? Co dat detom na celodenny vylet? Je rezen bezpecny, alebo radsej dat obycajnu buchtu?

senan
20. júl 2020

Ahojte zienky, tiez budem rada, ked si tu vymenime zopar tipov a rad na jedlo, ktore nosite so sebou napriklad na turistiky alebo ine tipy vyletov bez moznosti stravy? My sme toto leto zacali trochu viac chodit na turistiky, kedze pri more nechceme ist (je to predsa len riziko kvoli korone) a vacsinou si len oblozene rozky ci zemle robime. No niekedy by sme radi aj nieco ine, len vobec neviem co, aby sa nam to za cely den nepokazilo. Tak poradte nejake potraviny, ktore vydrzia. Dakujem😉🙂

mimca77
20. júl 2020

Mne sa na vylety a tury osvedcil slany cuketovy kolac (je vyborny aj na studeno a nepokazi sa ani na teple) a na chrumanie mrkva nacistena a nakrajana na hranolky.

zuzanaam
20. júl 2020

naposledy cviklove placky a hummus, cerstvu sezonnu zeleninu

senan
22. júl 2020

Baby to ste ma normalne prekvapili. Necakala som, ze si so sebou beriete taketo smakotinky😇 Budem musiet aj ja niekedy vyskusat🙂

slapina
29. júl 2020

@senan my berieme so sebou zase len čisté rohlíky a k tomu salámu alebo šunku. No väčšinou salámu, lebo tá dlhšie vydrží a nepokazí sa ani v teple. Do misky niekedy nakrájam zeleninku a to je ideálna svačina pre nás. Táto je naša najobľubenejšia😉🙂

mirage
29. júl 2020

@senan ohladom tej turistiky - na Rozsutci nas bolo v rade 100 ludi, co chytali tie iste retaze v rade za sebou. na plazi v GR nebol takmer nikto.
na turistiku bravam fasirky, rezne, zeleninu, zeleninove fasirky.

senan
10. aug 2020

@slapina presne takto som si myslela, ze vacsina chodi, ze len nejake pecivo, salamu, zeleninu a ide sa. No ako pozeram, tak som sa mylila, a niektore zienky take vselijake smakotinky beru zo sebou😀 Mam sa co ucit😀 Ale zacnem asi takto ako ty. Tuto som este nepapala. My od nich kupujeme len sunku. Musim ju vyskusat, ked hovoris, ze je chutna🙂

senan
10. aug 2020

@mirage videla som tie fotky na internete, ako to vyzera v Tatrach🙈 Ale tak to asi premier chcel, kazal aby sme chodili po slovensku na dovolenku, tak som zvedava, kolko bude v septembri nakazenych.

slapina
11. aug 2020

@senan tak takúto stravu máš najrýchlejšiu a pri malých deťoch nemáš nejako času nazvyš🙈😀 Vyskúšaj, táto saláma je vynikajúca. Veď koľko balíkov som ti poslala odfotených a už nemáme ani jeden, všetky sme už pojedli🙈😂

katulienkax
11. aug 2020

deti su uz kus vacsie tak vylety vzdy planujeme tak ze cez obed zjeme suche jedlo a potom ideme normalne do restiky, muz sa chce poriadne najest ziadne salatiky a rizota 🙂 Ja zas nie som reznova ani fasirkova, v pripade velkej nudze zjem alebo v pripade pojdenneho vyletu mame neskory obed doma. Zatial som nikdy neplanovala zeby sme boli cely den na nohach kvoli detom, vzdy si dame cas na normalne jedlo. Ked sme boli bez deti tak sme zjedli cokolvek aj cely den suche jedlo.

senan
12. aug 2020

@slapina fakt ste ich uz vsetky pojedli???😲🙈 Dnes idem na nakup, tak snad ju budu mat🙂

slapina
24. aug 2020

@senan jasné, to u nás nie je problém zjesť😂 Ako dopadol nákup, mali ju? Kúpila si?

senan
26. aug 2020

@slapina pekne😀😀 Dobre dopadol nakup, nechala som v obchode 100€ a spokona s plnymi taskami som isla domov. Samozrejme, mali. Tiez som nakupila viac, lebo v nedelu ideme na dva dni na chatu, tak aby sme mali co papat

slapina
4. sep 2020

@senan heh, tak to veľmi dobre poznám, lebo také veľké nákupy robievam aj ja😀😀 Áno? A kde ste boli na chate? To sa potom ani nečudujem, musela si pokúpiť aby ste mali čo papať, to je jasné.

henrietkatr
8. sep 2020

KED SME CHODILI LEN DVA NA VYLETY/TURISTIKY, TAK SME TIEZ FUNGOVALI TAK, ZE SME SI SPRAVILI OBLOZENE ROZKY/ZEMLE A VYDRZALI SME AZ DO VECERA A POTOM SME SA BUD V RESTIKE NIEKDE NAPAPALI ALEBO SME VYDRZALI DOMOV. TERAZ S DCERKOU JE TO UZ O NIECO KOMPLIKOVANEJSIE, KEDZE AJ JEJ MUSIME BALIT JEDLO A JEJ VIAC AKO NAM POMALY😀 ALE DA SA TO VSETKO ZVLADNUT, KED CLOVEK CHCE. TOTO LETO SME NIEKOLKO KOPCOV SPOLU ZDOLALI A BOLO TO UPLNE MEGA😍⛰

senan
11. sep 2020

@slapina boli sme v Ziari na chate, pri Ziarskej chate a na turistike sme boli na Baranci a Placlivo. Krasna turistika ale dost narocna, mala som co robit, aby som to vysla🙈 Aj sme tam vsetko zjedli, co som pokupila😝😅

slapina
5. okt 2020

@senan no pekne, tak ste si dali riadne do tela😀 Na baranci som ešte nebola, takže vôbec neviem posúdiť ale verím, že to bolo náročnejšie, keď som pozerala, že nadmorská výška bola dosť vysoká. Však to je hlavné, že ste pojedli, aspoň si naspäť nič nevláčila. Mňa ide poraziť, keď nezjeme všetko, že to musím znovu baliť a brať domov🙈😀

lucks6
7. okt 2020

@henrietkatr to si pekne napisala, lebo je pravda, ze vsetko sa da, ked clovek chce! len musi chciet. a este som sa ta chcela spytat, co dcerke tak beries a pripravujes na turitistiky? ake jedlo? aj nejake teple ci iba studene?

henrietkatr
9. okt 2020

ONA MA ESTE LEN ROK, TAKZE UZ SME ZACALI S PRIKRMAMI, TAK JEJ DO TERMOSKY ROBIM TEPLU POLIEVOCKU (NOOO SKOR JE TO POMIXOVANA ZELENINKA) A ESTE JU KOJIM, TAKZE TO BOLA VELKA VYHODA, ZE SOM JU HORE NA KOPCI NAKOJILA A MALA BOLA SPOKOJNA🙂 BUDUCI ROK TO UZ BUDE INE, KED BUDE MAT VIAC. ALE ISTO NA NIECO PRIDEME, CO JEJ BUDE CHUTIT A CO MOZEM PRIPRAVIT AJ DOPREDU, ZE SA TO NEPOKAZI.

jajajajka
9. okt 2020

@henrietkatr mozem ta poprosit písať normalne ?