Ako pripraviť mäsko 8 mesačnému dieťatku?

flower24
24. máj 2013

Ahojte maminy, poradte prosim, ake prikrmy a ako pripravit 8mesacnej dcerke z maska. Zatial jej robievam uvarene kuracie prsia zmiesane s ryzou a zeleninkou.(vsetko pomixovane al. popucene vidlickou). Chcem jej vsak rozsirit jedalnicek a neviem najst recepty s maskom. Dakujem 😉

xlucia
24. máj 2013

@flower24 v tom veku kuracie vyhovuje, bud varene vo vode, alebo na pare. raz za tyzden mozes dat aj kusok chudej hovadziny, rovnako varene vo vode

flower24
autor
24. máj 2013

A ako casto za tyzden je vhodne davat maso?

althejka
24. máj 2013

ja davam malemu tiez len varene vo vode, masko ma 4x tyzdenne a ostatne dni len zelenove. plus raz tyzdenne so zltkom. kuracie a morcacie davame, velmi mu to chuti,nerobi problemy. chcela by som skusit este kralicie. 🙂

cholitko
24. máj 2013

@althejka Kralik chuti rovnako ako kura, hlavne ked je len varena a je v nom vela slach 😉
@flower24 Ja som v tom veku robievala tiez hlavne varene kuracie prsia, rozmixovane s vodou a zeleninkou, neskor som zacala pridavat malicke kusky. Bez soli a inych korenin a dnes mi spapa naozaj vsetko, aj neochutene 😉
A raz do tyzdna som robila spenat so zltkom a zemiacikmi 😉

althejka
24. máj 2013

@cholitko dakujem, ani ja nicim nekorenim, ani sol, laduje ako besny :o)

drobcek26l
24. máj 2013

@flower24 Ja robievam aj kúsok hovädzinky. Dám trošičku oleja, na tom osmažím kúsky buď jarnej cibuľky alebo pórku (ale to naozaj len troška) no a v tom podusím kocky mäska. Keď je hotové, tak ho rozmixujem a zmiešam buď s ryžou, zemiakmi, alebo iba zeleninkou. malému to veľmi chutí.

googlinqa
24. máj 2013

@flower24 podla toho kolko davas, ja malej denne davam

googlinqa
24. máj 2013

ja len varene vo vode a pokrajane na drobne kusocky

flower24
autor
24. máj 2013

dakujem baby, ani ja nesolim, akurat podla Bukovskeho knihy pridam obcas k masku stipku rasce. A spapka mi vsetko, aj roznu zeleninku, aj ovocie, tak dufam, ze ani neskor nebude vyberava 🙂
@drobcek26l a ako ti malinky znasa hovadzinu, v pohode? Nam to pediatricka este neodporucala, ze az neskor, kvoli tazsej stravitelnosti.

drobcek26l
25. máj 2013

@flower24 Malý v pohode, vôbec som si nevšimla, že by s tým mal nejaké problémy a dávam mu hovädzinku už od 5 mesiaca. Mne pediatrička povedala, že kľudne môžem tak som začala.

andrejka1974
25. máj 2013

moja ma uz 13 mesiacov, ale kusky mi nechce este jest , tak jej mixujem, varim spolu masko morcacie, kuracie sa nema davat koli hormonom , s brokolicou, mrkvickou, zemiakmi, s cestovinkou, sosovicou, fazulkou, obmienam kalerab, spenat, cibulka a vsetko potom rozmixujem , zje mi hocijaku kombinaciu, len tam musi byt masko 🙂 🙂 🙂 🙂 spapa mi ovocie, jogurt, kasu , ovsene vlocky s jogurtom aj piskotky to tiez obmienam 🙂 🙂 🙂 🙂 no vsetko

novamamima
30. júl 2013

Ahojte, dajte prosím nejaké receptíky, môj drobec (8 mes.) papá strašne málo a chcela by som vyskúšať niečo nové, ďakujem.

suz2
30. júl 2013

@novamamima ahoj, ak mi dáš mail, pošlem Ti receptár pre malé detičky :o)