Ako urobím jablkovú štrúdľu z lístkového cesta?

avoline
6. sep 2013

ahojte potrebujem poradit dneska som kupila listkove cesto ako spravim kvlaitnu dobru strudlu z jablkami? dakujem

rebeka7501
6. sep 2013

ja som lenivá kuchárka, no cesto posyp trochou srúhanky - vsiakne šťavu z jablčok, zmiešaj nastrúhané jabĺčka s vanilkovým cukrom, škoricovým cukrom a cukrom - podľa chuti, môžeš pridať hrozienka alebo orechy, zamotať a potrieť vajíčkom a dať piecť. potom posypať cukrom - no nemusíš. ja som teraz robila štrúdľu s hroznom.

sakura77
6. sep 2013

rozvalkaj cesto,posyp struhankou(aby ti jablka nepretekali),na to naukladaj vrstvu postruhanych ochutenych jablk-ja davam postruhane jablka,stavu vyzmykam,do toho dam skoricovy cukor,ak treba aj troska cukru este a ak mas rada tak este hrozienka a vlasske orechy-tie trocha posekam nahrubo..zabalim,potriem rozslahanym vajickom a sups do rury 🙂
pozeram ze sme sa zhodli s rebekou 🙂

dulkagabulka
6. sep 2013

nastrúhané jabĺčka vyžmýkam a rozprestriem na cesto, posypem strúhankou , kryštálovým a vanilkovým cukrom, pokvapkám olejom, môžeš pridať škoricový cukor, hrozienka, nasekané orechy- podla chuti a toho, čo je v kuchyni 😉
štrudlu zvinúť, potireť rozšlahaným vajíčkom

lenka.s
6. sep 2013

to je naozaj otazka alebo vtip ?

linddi
6. sep 2013

presne ako píšu kočky + niekedy pridám do jabĺk mak alebo kakao 😉

prasiatko30
6. sep 2013

Suhlasim so vsetkymi predoslymi reakciami plus nezabudnut popichat trochu vidlickou povrch zbalenu strudlu aby ti to cesto nenapuchlo

januliku
6. sep 2013

Namiesto struhanky moze byt aj kokos, ak mas rada 😉

janinah
6. sep 2013

na cesto posypem nastruhané orechy,na to vyžmýkané jablká s cukrom a škoricou a zviniem

katkas1
6. sep 2013

cesto na strudlu je nieco uplne ine ako listkove takze to nebude strudla ale zavin 😉

eliss14
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eluska27
18. dec 2018

Clanok o vybornych jabkach na strudlu: http://kvitkovicova.fmkucm.sk/10-dovodov-preco-...