Ako urobiť predsnídavku bez cukru?

ivet37
23. sep 2012

caute maniny prosim poradte ako mam spravit presnidavku bez cukru cim dosladzate mala ma tri mesiace synovy som kupovala teraz mam vela jablk zo zahrady a aj hrusiek a ze nemam dat cukor vopred dakujem 🙂

zigzag
23. sep 2012

@ivet37 😖 omg, aku predsnidavku chces robit 3mesacnemu babu ???? a 16 rocny uz cukor moze 😀 nepochopila som 🙄

bubelko
23. sep 2012

@ivet37 normalne rozvar ovocie v troche vody do makka, ak treba rozmixuj na hladko mixerom. daj do poharov a zasterilizuj. cukor vobec nepotrebujes. ak by sa ti neskor zdalo, ked ju otvoris, ze je kysla, rozpuc troska bananu do hotovej vyzivy a mas sladke 😉

anjelicek26
23. sep 2012

@zigzag - presnidavka sa robi v lete, konzumuje kludne aj v zime 😀 😀 😀 V zime asi presnidavky robit nebude 😉

Presnidavky jablckove som robila len raz, do rozvarenych jablcok som pridala len trocha citronovej stavy, zmixovala a zasterilizovat.

kacarina
23. sep 2012

@zigzag ... mala ma 3 mesiace, ale jablka su TERAZ na zahradach, tak si ju pripravi teraz, aj ked jej ju bude davat neskôr (v zime) 😉 malemu asi kupovala, ked bol maly, ale teraz si chce pre dceru spravit vlastnu ... tolko "moj pochop" 😅

ja som neprisladzala nicim, kedze nechcem do deti zbytocne pchat cukor, jednoducho som jablka ocistila a osupala, dala rozvarit, potom rozmixovala, dala do poharov a este sterilizovala, bez akychkolvek pridavkov, pohare krasne chytili a uz sme ju aj skusali, chuti uplne super, podla mna je sama o sebe sladka az dost, asi zalezi aj od jablk ...

zigzag
23. sep 2012

@anjelicek aha, ja ze uz teraz jej chce davat , to i prislo velmi skoro na 3 mesacne babo.. ja som robila tiez, pridala som trocha trstinoveho cukru a varila do zhustnutia a nesterilizujem,uz, iba dam do poharov a uskladnim v chladnicke, a nedavam ako predsnidavku, ale ako plnku do mafinov, alebo kysnutych spaldovych roztekov, moj lubi takto,, a neviem, ale ja sa snazim davat v desiatach surove ovocie, predsa ma len viacej vitaminov a zivin, 😉

zigzag
23. sep 2012

@kacarina hej som nepochopila 😅 , jasne domace je lepsie 😉

anjelicek26
23. sep 2012

@zigzag - v zime su jablka uskladnovane a tie, co kupis v obchode postriekane fungicidami, aby im neplesniveli :( Tieto po case lezu aj do pokozky jablcka, rovnako vsetko ostatne ovocie, co kupis mimo sezony je proti plesniam osetrovane :( Idealna je podla mna ta detska vyzivka, tam presne vies, ake ovocie tam pojde.

zigzag
23. sep 2012

@anjelicek26 my mame domace jablcka aj na zimu 😉... teda neskore, a pekne v pivnici v chlade uskladne, vydrzia dlho, a urcite aj v letnom obdobi je vsetko striekane, najma,ked je to cudzokrajne ovocie, dovazane z juznej ameriky, alebo kto vie z kade, ja som skor za ovocie a zelenu ,ktora rastie v nasej zemepisnej sirke,a v danej sezone, zakze v zime nebudem kupovat jahody, alebo broskyne

joni
23. sep 2012

moja mama robila pred par tyzdnami presnidavku bez cukru a polovica sa pokazila, druhu som stihla minut na strudlu inak by sa pokazila tiez. Samozrejme bola sterilizovana len neviem kolko. Dalsiu varku uz radsej spravila s cukrom.

ivet37
autor
24. sep 2012

ajojte maminky dakujem za vase rady mate pravdu 16 rocnemu som jablkovu precnidavku kupovala a teraz mame zahradu tak dake ovocie a zelenina zdravsia jak tie obchodove pivnicu nemame taj vsetko do poharov davame a aj mrkvu dakujem a idem cistit jablka a este raz dakujem

lenulien
24. sep 2012

Ja som tiež za to,aby sa deťom nedávali sladkosti a jedlá s cukrom. Práve aj ja rozmýšľam,ako urobiť výživu a lekvár len z ovocia bez cukru,ale bojím sa to urobiť,lebo som čítala,že cukor konzervuje a že sa to pokazí, tak keby niekto prišiel na to,ako to bez neho urobiť aby sa to nepokazilo,bola by som aj ja vďačná za radu. 🙂