Čo dávate jesť ročnému dieťaťu?

helenanovakova
17. mar 2015

porosím podrobne, aj formu a konzistenciu. nevieme sa rozhýbať s jedením, stále sme pri kašovitej forme

prego81
17. mar 2015

nasmu synovi, ked mal 1 rok, sme davali to, co sme jedli my. Navyse mal kravske mlieko 3-4 krat do dna

tenerifka
17. mar 2015

Stravu podobnu nasej, ale menej osolenu, potlacenu vidlickou alebo nasekanu na male kusky.UM sme postupne vymenili za kozie a kravske mlieko. V tom veku sme sa vyhybali vyprazanym jedlam(to prakticky nejeme ani my), a zo strukovin sme davali len hrasok a sosovicu(cicer a fazulu sme zacali davat neskor).Samozrejme ziadne polotovary, to sme ani my nikdy nejedli.Deti v tomto veku uz postupne mozu jest zo vsetkeho, aj alergeny vratane medu,kvalitnych ryb ci pomletych orechov, cim skor, tym mensia pravdepodobnost ze na ne bude neskor alergicke

moni244
17. mar 2015

Konzistencia taka ako pre dospelych a to, co my, len neosolene a menej korenene

ivet1371
17. mar 2015

To čo sme jedli my len menej solit a nekorenit.

mandy20
18. mar 2015

Moja dcerka ma 13mesiacov a jej jedalnicek je asi takyto. Rano hned pi zobudeni ma este UM, potom asi po hodinke s nami ranajky - vianocka s dzemom, sunka, parky s chlebikom al rozkom, syrovu natierku k tomu papriku, uhorku, redkovku. Desiata asi po 3hodinach bud jogurt, ovocie, presnidavka. Obeduje az potom co sa zobudi cca okolo 14stej. To co sme mali my len menej osolene, cize vzdy ked dovaram odoberiem jej a nase dochutim. Olovrantuje napr puding, detsky dezertik, ovocie alebo kasu a pred spankom ma mliecko. A medzi tym pojeda nesolene kukuricne chrumky, rozky 🙂