Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

milenka74
5. okt 2012

@tinuskaha no to netusim,lebo nam este nikdy neostalo na druhy den. 😀 😀 😀 😀
ale jedli s nami uz aj cca 2 rocne deti .

natal12
5. okt 2012

aký je ten peceny caj ??? 🙂 je lepsi než granulovany alebo v sackoch co sa luhuje ??? 🙂

atiatko
5. okt 2012

@womankc ďakujem za tip 😉 ja som si trochu "gúglila", ale som rada, keď dostanem odskúšaný recept na niečo čo som ešte nevarila 🙂

erni
5. okt 2012

@sisanka jaj normalne mi si chute narobila s tym posuchom, uz som ho davno nerobila, suhlasim ze je fakt vyborny
@abriela ako si robila tu karamelovu polevu? ja chcem zajtra robit slivkove gule 🙂
a nemate niektora overeny recept na mrkvovy kolac?

sisanka
5. okt 2012

@erni ja som dnes urobila zase chybu ked som ho upiekla 😀 stale chodim z neho ujedat 😀

nicky182
5. okt 2012

ahojte, mozem vas poprosit o radu kocky ? mam doma vyse kila bananov, dost zrelych, poradte mi co s nimi 😀 inak ich asi budem musiet zjest, je mi ich luto vyhodit 😝 dakujeeeeeem

natal12
5. okt 2012

@nicky182 sprav banan piskot v cokolade 🙂 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=45464

milenka74
5. okt 2012

@nicky182 skus upiect toto
Banánový moučník
==========
Ingredience
--------------------
250 g Hery
150-200 g cukru krupice
4 ks žloutků
3 ks měkkých banánů - rozmačkat
250 g polohrubé mouky
1 sáček kypřícího prášku do pečiva
1 sáček vanilkového cukru
4 ks bílků - ušlehat tuhý sníh - přidat špetku soli,jde to rychleji
olej a mouka - na vymazání plechu (na vysypání můžeme použít i strouhanku)
1 sáček čokolády na polití
--------------------
Doba přípravy: 50 minut
--------------------
Počet porcí: 26

nakup
5. okt 2012

@nicky182 ja ti odporučam ako napísala @natal12piškoty na kolieskabanńy a spojit s piškótami a namočiť do čokolády na druhý deň keď to zmekne

joannas
5. okt 2012

@nicky182 bananovu babovku

joannas
5. okt 2012

@danielaj nedavno si tu davala recept na zakusok a bola tam aj taka citronova poleva ..prosim ťa napisala bi si mi ako sa robi ta poleva ? 🙂

nexuska
5. okt 2012

@nicky182 bananovu zmrzku 🙂

milenka74
5. okt 2012

@nicky182 alebo bananovy coctail 😀 😀 😀

vivusika
5. okt 2012

@tinuskaha ja odkedy som našla tento recept

https://www.youtube.com/watch?v=9DHS07RDyLI

, tak inú nerobím, Je fantastická, dcéra hovorí, že ako z pizzerie 😀

luciferova
5. okt 2012

@nicky182 urcite sprav kubanske rezy/tortu, to je neskutocna dobrotka, obycajne kolace sa mozu schovat 😉

nicky182
5. okt 2012

dakujem kocky, super recepty s bananmi, urobim asi vsettky 😀 😀 😀

nicky182
5. okt 2012

@luciferova eeejha,ok, pozriem niekde recept na guuugli , dakujem ti 🙂

luciferova
5. okt 2012

@nicky182 to urcite skus urobit, nejak recept si najdi, lebo ja overeny zatial nemam, jedla som to v jednej vychytenej cukrarni a chystam sa to spravit malemu na narodky (o mesiac cca). ak nezabudnes, mozes potom hodit tvoj recept 🙂

a2303
5. okt 2012

@nicky182 Ja som robila už z banánov lekvár (je super do palaciniek a pod). Klasika cukor a banány (ako klasický lekvár). Jedla som to v Paríži a veľmi mi to chutilo 😵

a2303
5. okt 2012

Dnes sme mali ešte polievku zo včera karfiolovú ale spravila som aj vývar (bude na zajtra), potom boli skladané zemiaky. Na zajtra akurát dováram (malý je strašne akčný 😕 , tak cez deň toho veľa teraz neviem robiť, tak varím po nociach) kurací smotanový perkelt, kolienka a zapečené kuracie prsia na slaninke a cibulke (zajtra k tomu dorobím ryžu). Ešte rozmýšľam, či zarobím na jablkový koláč a pichnem ho do trúby aby bol na ráno 😵 Ale mala by som žehliť... 😠

luciferova
5. okt 2012

@milenka74 ano ten, mas ho aj vyskusany? len co si mi sliny spustila 😀

milenka74
5. okt 2012

@luciferova no aj mne sa zbiehaju 😀
ano robievam ho dokonca aj bezlepkovy len je potom cesto suchsie
a robievam aj bananovu roladu
moj muz to zboznuje 😀

nicky182
5. okt 2012

@a2303 juuj, to znie dobre .....diky

nicky182
5. okt 2012

@luciferova prave som pozerala, torta vyzera bohovsky ...len musim ist do obchodu kupit slahacku, skusim to zajtra, no som zvedava, len peciem malo 🙂 dakujem za recept

nicky182
5. okt 2012

@milenka74 vsetky prisady sa zmiesaju ? a ako dlho sa to pecie ?

luciferova
5. okt 2012

@nicky182 niet zac. akoze nejake zlepovance su sice fajn, ale mozu sa zahrabat pred tymto 🙂 (ale ja lubim aj zlepovance, aby sa niekto neurazil nahodou 😀)

nicky182
5. okt 2012

@luciferova 😀 😀 😀 ja zjem vsetko slake, len malo peciem, velmi mi to nejde, no manzel sa smeje, ze aspon sa snazim 😎 zajtra ju vyskusam, ak zozeniem tu slahacku 😀

milenka74
5. okt 2012

@nicky182
ups 😀 chybicka se vloudila 😀
Postup přípravy
--------------------
1.
Do mísy dejte změklou Heru, cukr a žloutky, vyšlehejte do pěny. Přidejte rozmačkané banány a zamíchejte. Do banánové směsi postupně vmíchejte mouku s kypřícím práškem a vanilkovým cukrem. Nakonec opatrně vmíchejte tuhý sníh z bílků.

2.
Hotové těsto vlijte do vymazaného a moukou vysypaného plechu. Pečte v mírně vyhřáté troubě 20-30minut. Upečení těsta kontrolujte špejlí(nesmí se lepit).

3.
Vychladlý moučník polijte čokoládovou polevou. Můžete posypat kokosem, oříšky.

som zle skopirovala 😝