Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

lussy23
15. okt 2012

@zklimekova krásna

lussy23
15. okt 2012

@mysiatkoo mňam tá torta!

nakup
15. okt 2012

prosím o recept na zavárané feferóny ďakujem veľmi pekne

abriela
15. okt 2012

@tatiana1983 rozvar si jablka s troskou vody. Rozmixuj a pridaj asi 0,4 litra vody a 2 vanilkove pudingy, resp. zlate klasy. Uvar z tohu husty jablkovy puding. Cukor pridaj podla potreby.
Takto sa robi jablkova nepecena torta s piskotami a chuti skvelo, cize nic by si tym nemala pokazit. Mozno na spodok kosicka by som dala aj piskotu.

lubka89
15. okt 2012

baby poradte co rychle na veceru 🙂

tatiana1983
15. okt 2012

@abriela DAKUJEM UZ JU MAM HOTOVU DUFAM ZE BUDE CHUTIT 🙂

abriela
15. okt 2012

@tatiana1983 a aku si spravila?

danielaj
15. okt 2012

@natal12 ano robievam, aj teraz naposledy som robila, nastrúhala som jablká do cesta, na karamelové som si upálila z cukru karamel, zaliala vodou, nechala rozpustiť a dala do cesta, aj makové som už robila, tiež do cesta dáš mak alebo orechy, prípadne kokos, ja nechávam len také holé, tie majú deti najradšej, alebo ozdobím čokoládou 😉

abriela
15. okt 2012

@nakup ja ich zalievam rovnakym nalevom ako uhorky.
1,5l vody, 2 pohare octu, 1 pohar cukru - dam zovriet. Nakoniec pridam 1 nakladac a povarim este asi 3 minuty.

danielaj
15. okt 2012

@nakup ja zaváram normálne v sladkokyslom náleve 😉

danielaj
15. okt 2012

@abriela rovnako sme napísali 😀

boubelka0021
15. okt 2012

Baby poradte mi niejaky chutny kolacik.....

bambola
15. okt 2012

rizoto s morskymi plodmi len a len pre mna 😎 mnaaaaaaaaaaaam 😝

mysiatkoo
15. okt 2012

@lussy23 🙂)) a pritom aka jednoduxa ryxlovka ;)

abriela
15. okt 2012

@danielaj Dani cudujes sa 😉 . Urcite mame toho viac spolocneho, nielen den narodenia

natal12
15. okt 2012

@danielaj no vyskusam kokosove nie su suche a do makovych nieco pridat aby neboli suche?? a vanilkove ako robis??

sharmana
15. okt 2012

Tak ja napíšem 3 dňové menu:
sobota: polievka= fazulová na kyslo(s bielou fazulou), špagety s omáčkou (udusené rajčiaky, cukina, pretlak, cesnak, provensálke korenie) a posypané parmezánom..
nedeľa: kelová polievka, zapekané kuracie prsia so zemiakmi a kyslou kapustou
pondelok: mrkvovo ryžová polievka s vajíčkom, šampiňonovy paprikáš s cestovinou

nakup
15. okt 2012

@abriela a prosím ťa aký obsah tych pohárov je 1,5 dcl ?

nakup
15. okt 2012

@danielaj a aky je ten nálev?

abriela
15. okt 2012

@nakup kedysi to bolo "horcicaky". Takze bezne 2 dcl.

nakup
15. okt 2012

@abriela
@danielaj ste zlaté že ste mi pomohli nikdy som feferóny nezavárala ďakujem 🙂

sisanka
15. okt 2012

baby dnes som robila mrkvovy kolac co ste tu spominali..ten stavnaty s citronovou polevou...citrony som nemala ale vravim si ze nevadi, dam pomaranc...a automaticky som zacala zohrievat maslo, do toho sup cukor a pomaranc 😀 a kukam ze to vobec nehustne a potom kukam ze sa to malo vyslahat 😠 ale inak vysledny efekt celkom dobry na tom kolaci 😉

sisanka
15. okt 2012

a tu je vysledok 🙂

nakup
15. okt 2012

No keďže sme boli na víkend pri známich ( bol hemendex mali si ho nevedel vychváliť, chlebíky, a zeleninová polievka a grilované stehno s ryžou nech pýtam recepty ) " u cudzích ľudí lepšie chutí " 🙂 takže my dnes hovädzí vývar zo špikových kostí a bravčový guláš s knedlou 🙂

alexandrakiara
15. okt 2012

@chrumka mozem poprosit recept na tie dzatky??? dakujeeeeeeeemmmmm

chrumka
15. okt 2012

@alexandrakiara 800 g zemiakov, 100 g hladkej muky, slaninka, cibulka. Zemiaky osupeme, porezeme na kocky a dame varit. Ked su uvarene, tak precedime, pridame muku a premixujeme na hladku hmotu (cesto). Kym su zemiaky teple, tak si ruky potrieme olejom, aby sa zemiaky nelepili, a vytvarujeme z nich gulicky, Zo slaninku si uprazime, pridame cibulu,este poprazime, a tym si polievame tie dzatky. Dava sa k tomu mlieko. Dobru chut emoticon

alexandrakiara
15. okt 2012

@chrumka Dakujem moja

megika1
15. okt 2012

@chrumka je to sýte jedlo,hlavne rýchle,nezrujnuje a je zdravé 🙂

rastulka
15. okt 2012

Ahojky 🙂
Moje dnešne pizza rožky 🙂 a rezy "vtačie mlieko" zo včera,už len foto 😀

luciaq
15. okt 2012

my sme dnes mali pirohy s makom aj so struhankou