Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

bobinkask
20. nov 2012

@rastulka
@lienka2
@a2303 rýžový nakyp na slano je taký moj výmysel ked potrebujem zúžitkovat varené maso z polievky alebo ked nám zostane nejaký kusok ktorý treba zlikvidovat , presné váhy vám nepoviem robím to od oka
uvarím rýžu v slanej, ovegetenej vode a nechám vychladnút, nakrájam kuracie maso na kocky, do misy dám vychladnutú ryžu, pridám maso, kukuricu z konzervy, sterilizovanú alebo čerstvú papriku, niekedy pridám aj nakrájané olivy a jednu velku kyslu smotanu dobre premiešam a dosolím podla chuti, zmes dám do vymazanej a strúhankou vysypanej zapekacej formy a dozlatova upečiem, podávame posypané syrom so zelen.šalátom, čalamádou alebo len tak s kečupom 😵

moni244
20. nov 2012

@bobinkask ďakujem, tak toto urobím cez víkend, je to taká zmena oproti klasickému závinu

amdeis
20. nov 2012

U nas bude na zajtra hrstkova polievka so slaninoou a na druhe krupovo-spenatove fasirky. A teraz slaham ten domaci marshmallows ale javi sa mit o skor ako turecky med. Chutovo je vsak dobry.

nakup
20. nov 2012

@zklimekova viem čo je to KE nefrológia môj syn bol operovaný keď mal 10 mesiacov a tie kontroly ... držím palce aj na nohách 😖

rastulka
20. nov 2012

@bobinkask Daaakujem 😀 Zajtra vyskušam na večeru,mam ešte z nedele pečene kura 😉

anavila
20. nov 2012

jedielko za posledné dni: masko v zemiakovej placke s ryžou Basmati, mňamka neskutočná, ostalo aj nazajtra....dalej brokolicova polievka, potom zapekana faširka plnena všetkým, co som doma nasla...to tiez bolo fajnove...potom vymyslene tvarhovo marhulove venceky z listkoveho cesta, ako vidite, nestihla som odfotit upečené, zmizli rýchlosťou blesku a dnešná fazuľová polievka, milujem ju, trošku sa mi zrazila, ale nevadí

raszuz
21. nov 2012

dobré ránko, konečne sme včera dojedli víkendové zvyšky a dnes som si vymyslela guľášovú polievku a rizoto 🙂

mimi21mimi
21. nov 2012

Brokolicová polievka zo včera... zeleninové placky a obalovaný karfiol, k tomu zemiaky/zemiaková kaša, domáca tatarská a nejaký šalátik vymyslím ešte.

lencyca
21. nov 2012

Dobré ráno 😉 dnes porova polievka so zemiakmi,bravčové rezne na prírodno,ryža,kyslé uhorky,upečiem brumíkov a mufiny,syn sa už na ne domáhal...v poslednej dobe pečiem len mufiny,tak sa u nás uchytili 😉

nanulik
21. nov 2012

mrkvová polievka s krupicou a zapečené cestoviny so šunkou a zeleninou

danielaj
21. nov 2012

dobré ránko, u nás dnes bude gulášová polievka a rizoto zo slovenskej ryže s kuracím mäskom a zeleninkou, a nejaký koláčik 😉 musím urobiť toľko, aby zostalo aj na zajtra - idem k zubárovi, tak neviem, koľko sa tam zdržím 😒
@raszuz čo sme sa dnes dohodli 😀

raszuz
21. nov 2012

@danielaj asi rovnaké myšlienkové pochody 😉

rastulka
21. nov 2012

Dobre ranko 🙂 My dnes na obed dojeme zo včera zeleninovu polievku a francuzske zemiaky "uplne inak" 😉 na večeru bude ryžovy nakyp na slano 😉 No a je tu najvyšši čas na umyvanie okien 🤐

danielaj
21. nov 2012

@rastulka ja už mám okná umyté, a už sú opäť špinavé, ale už nebudem umývať ani náhodou, minulý týždeň som mala zápal močových ciest, boleli ma ladviny, tak radšej neriskujem, že ma zase ofúkne, 😖 zatiahneme žalúzie a hotovo 😀

womankc
21. nov 2012

@bobinkask ako si robila slaný nákyp, to je super nápad, nikdy ma to nenapadlo

womankc
21. nov 2012

@amdeis fakt si to urobila, tak daj potom vedieť, či to ozaj tak chutí ako maršmalovky a keby si ešte fotku pridala, tak by si bola dokonalá 😵

ibajeho
21. nov 2012

Zienky idem robit mufinkky od danky tutok a chcem sa spytat ked nemam krystalovy cukor ale trstinovy velmi to vadi???skusal to niekto? Ci nemam radsej ani skusat?DAKUJEM

ibajeho
21. nov 2012

@anavila ahoj prosim ta napisala by si mi recept na tu placku a to masko v nej? Ale prosim podrobny aj s postupom, lebo vacsinou ma tu ludia len rychlo odbiju a ja to tak nemam rada, lebo som zaciatocnik a treba mi snad napisat uplne cely poatup. Tak sa niekedy radsej uz ani na recepty nepytam 😖

luciaq
21. nov 2012

zaprazena polievka s mrvenickou a cestoviny s paradajkovou omackou, sunkou a tofu.

vivusika
21. nov 2012

ja dnes vôôôôbec nič 😉 od včera máme pečené bravčové koleno, kyslú kapustu a zemiaky 🙂

levandullka
21. nov 2012

A ja dnes zas a opäť netuším čo navariť.... Žiadna novinka 😀

womankc
21. nov 2012

@danielaj Danka prosím ťa, kedy začínaš zarábať tie pardubické perníčky asi , aby to tak akurát na vianoce bolo fajn. Chcem ich tento rok skúsiť a doniesla som ti spomínanú pomstu 😀

Takže WROCLAWSKÝ KOLÁČ

Cesto: 250g masla, 2 poháre poloh. múky, 1 pohár cukru , 5 vajec, 2 lyžičky prášku do pečiva
Tvarohová masa: 300g tvarohu, 3 lyžice polohrubej múky, 3 lyžice cukru , 1 lyžička vanilkovej esencie / ja dám jeden vanilkáč celý/
Maková masa: 1 pohár mletého maku, 4 lyžice cukru, 2 lyžičky krupice, 1 lyžička višňového džemu / ja som dala aj ríbezľový a aj slivkový som skúšala/ , 1/2 lyžičky škorice, 1/2 lyžičky mandľovej esencie / nemala som ,t ak som dala trochu mletých mandlí bielených/
Posýpka : 125g masla
3/4 pohára poloh. múky
1/4 pohára cukru

Spôsob prípravy:
cesto - bielka oddeliť od žĺtkov, bielka vyšľahať na penu, pridať cukor, žĺtka a vymiešať s múkou a práškom do pečiva, nakoniec tenkým pramienkom priliať roztopené a schladené maslo, cesto dať na papierom vystlaný plech. V recepte je doporučená forma s rozmermi 16x28cm, ja som dávala na klasický plech. na to cesto striedavo klásť kôpky tvarohovej a makovej plnky vedľa seba posypať posýpkou, piecť na 180 C asi hodinu

tvarohová plnka: tvaroh dvakrát zomlieť, alebo použiť jemný tvaroh a zmiešať so všetkými surovinami/ ja vždy dávam ešte jedno žĺtko do každého tvarohu/

maková plnka: Všetko zmiešať spolu
Posýpka : klasicky ako si zvyknutá

Je to naozaj veľmi dobrý koláčik, som zvedavá, že ak ho vyskúšaš raz, čo naň povieš

🙂

zuziq
21. nov 2012

Ja som si dnes vytiahla bravcove masko ale co z neho veru netusim... 😕 asi len nejake rezne na prirodno v rure

reni1512
21. nov 2012

Paradajková s nastrúhaným syrom a halušky s tvarohom :D

tinuskaha
21. nov 2012

brokolicova polievka a rizoto

eva7780
21. nov 2012

zeleninová polievka s pečenovými knedličkami a rezance s tvarohom na sladko,zajtra bude asi granadír

levandullka
21. nov 2012

@womankc Dakujem pekne, si zlata 🙂. To bravcove na cibuli sa mi paci, mozno take nieco urobim 🙂. No a ten cokoladovy kolacik na zaver, uzasny 🙂. Polievku dnes asi robit nebudem, ale vyzeraju tiez skvelo 🙂

danielaj
21. nov 2012

@womankc pardubické začínam piecť týždeń pred Vianocami,oni sú hne´d super mäkké, a zmäknú ešte tou plnkou až sa budú rozplýva´t na jazyku, ale kľudne môžeš aj oveĺa skôr, my ich jedávame ešte aj na 3 kráľou, a tá pani, čo mi recept dávala, tak hovorila, že vydržia v chlade zabalené aj 1 rok, to som neskúšala, lebo sa zjedia veĺmi rýchlo 😉 vlastne ja všetko začínam tak 2 týždne pred Vianocami, každý deń 2-3 druhy a končím deń pred štedrým dňom, to mám viac ako 20 druhov 😉 no a tá tvoja pomsta, určite vyskúšam niekedy, nerobila som ešte takýto koláč, len podobný iba s tvarohom, to asi poznáš Prešívaná deka, ďakujem vyskúšam, možno aj dnes, len musím pozrie´t, či mám tvaroh v chladničke 😉