Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

daniz
16. máj 2013

@alexada kvety + kys. citrónovú nechám stáť 24 hodín, bazu vyžmýkam, precedím a na liter vody dám 1 kg cukru-zohriať, tak aby sa rozpustil cukor a keď to bude mať tesne pred bodom varu vypnem a nalievam do fliaš, také horúce, zavičkujem a šup pod deku nech pomaly vychladne. 🙂

googlinqa
16. máj 2013

hovadzia polievka, masko, paradajkova omacka, knedlik

marionetta
16. máj 2013

kelová polievka,pečené rebierka a zemiaková kaša,rajčinkoý šalát s cibuľkou a ešte chlebík pre mňa.Ak stihnem,bude aj bábovka 🙂

lululka555
16. máj 2013

cuketove kolieska v syr.cesticku, varene zemiaky s vnatkou a maslom, salat 😉

alexada
16. máj 2013

@daniz dakujem, vyskusam 🙂

petrisorka
16. máj 2013

@lululka555 aj ja dnes robim, nase oblubene jarno-letne jedlo 🙂

lululka555
16. máj 2013

@petrisorka ano presne take jarne 🙂 😎

ewellina
16. máj 2013

Dnes večer chcem robiť pizzu. Vedel by mi niekto poradiť, ako na to, aby nemala vysušené okraje? Mám recept na super pizzu, je výborná, len tie okraje sú vždy tvrdé a suché.

blcha
16. máj 2013

@vivusika dakujem za recept myslim ze takto neako som uz robila tak skusim znova 😉

miruska73
16. máj 2013

ahojte babule prisla som nakuknut mam pauzicku skavickou riadim uz treti den a po kave este kupelna a je to za mnou a konecne uz vidime cez okna 😀 😀 😀 😀 a varila som hrachovu polievku s parkom a vcera a dnes mame strapate rezne s hraskovou ryzou...mnamka a zajtra si dame zeleninkovu polievku a granadir musime dojest zemiaky tak budu zemiakove jedla....

miruska73
16. máj 2013

babenky este sa chcem opytat o dva tyzdne robim oslavu asi 15 ludi varime divinovy gulas a co ktomu????? 😕 😕 😕 😕 mm chce kupit pecene prasa ale 10kg 100e asi dostvela ci???ale co ine aby som pri tom nestala cely den a den do predu nechcem chystat....

libka1
16. máj 2013

cesnakova kremova s hraskom, sosovica na indicky sposob, volske oko

dudi30
16. máj 2013

@lululka555 aké je to syrové cestíčko?? teda z čoho sa robí? dakujem 🙂 vyzerá to velmi chutne 🙂

lululka555
16. máj 2013

@dudi30 dakujem, ja som dala 2 vajicka ,rozslahala,posolila, hladku muku a postruhany syr, aby to malo taku hustejsiu konzistenciu.Ak sa bude zdat moc huste zriedis mineralkou a poriadne vymiesaj. 🙂

dudi30
16. máj 2013

@lululka555 dakujem pekne, vyskúšam 🙂

veronikam
16. máj 2013

Ja som robila pred dvoma tyzdnami oslavu pre 20 ludi, a mali sme grilovane kurence, grilovane kuracie prsia na dva sposoby (pre deti, a potom pikantne), grilovana zelenina (sampiony, cuketa, cibula, paprika), zeleninovy salat, kysle uhorky, kysla kapusta, chleba, pre dvoch vegetarianov peceny losos. A pripravovali sme to vsetko len v den oslavy s manzelom, nic dopredu, grilovalo sa samo (kedze mame gril ktory sa otaca, je sice na drevene uhlie, ale otaca sa dookola sam na elektrinu).Takze ziadna velka praca to nebola. 🙂. Hostia si "posmakli" a este nam ostalo na dalsie dva dni jedlo 😉 .

atiatko
16. máj 2013

@lululka555 mňááááám .... cuketky milujem - na všetky spôsoby 🙂

lululka555
16. máj 2013

@atiatko aj u nas su oblubene,skoro kazdy tyzden mame nieco s cuketou 😉

aadulik2110
16. máj 2013

dnes sme mali brokolicovú polievku, bryndzové halušky, cestovinový šalát...

zklimekova
16. máj 2013

@nelinka0401 všetko naj ,,veľkej,, slečne 🙂

zklimekova
16. máj 2013

@lululka555 mňam...no neskutočne chutne to vyzerá...mala som sem nakuknúť skor..ja som dnes nevarila..nenapadlo ma nič rozumné... tak sme mali len včerajšiu šošovicovú polievku...plus podojedáme čo ostalo v chladničke :D

blanocka
16. máj 2013

babenky nieco sladke na zajtra okrem ryzoveho nakypu, zemlovky a palaciniek vam nenapada?
inak my sme dnes mali sparglovu kremovu polievku a cestoviny s brokolicovo syrovou omackou 🙂

c15211b8
16. máj 2013

@blanocka parene buchty,pecene buchty,slize s makom, s tvarohom, pirohy....

blanocka
16. máj 2013

@c15211b8 jeej dakujem, buchty sme uz 100rokov nemali 🙂

kikatko
16. máj 2013

slížovo-kurací vývar a http://baranek.blog.sme.sk/c/303442/Varime-s-me... plus narýchlo opačené mäso

mravvcek
16. máj 2013

Baby neviete mi prosim poradit ake menu prichustat pre navstevu? Pride manzelov sef...

michaelamilan
16. máj 2013

Tak a nakoniec som si na obed spravila knedlu vo vajci keďže mm nepapal doma a dezert: Pindruše 😀

mravvcek
16. máj 2013

@lululka555 ako pecies to kuracie masko ci mas v tortilach ze vyzera tak senzacne? Mne sa to este ani raz nepidarilo.

lululka555
16. máj 2013

@mravvcek dakujem moc ,ja robim len takto jednoducho, kuracie prsia pokrajam ,asi 1 mala lyzicka solamylu, korenie gyros,sojova omacka,pomiesat a nechat cez noc v chladnicke.Potom som len opiekla na najvyssom stupni na troske oliv.oleja az kym nebolo mäkke. 😉

anos18
16. máj 2013

@blanocka Tvarohove rezance ...