Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

siska53
16. apr 2014

Nase zajtrajsie a asi aj pozajtrajsie menu:
Hokkaido polievka
Morcacie maso na mrkve,tymiane a rozmarine
Dusena cakanka
Ryza
Pecene zemiaky

ada510
16. apr 2014

@eva7780 Ahoj ja ich robím často muž ich miluje a toto sa mi stalo možno raz ale od kedy ich robím v teplovzdusnej rúre na Tom grilovacom programe nemám problém ;) inak dávam sodu bikarbonu a cesto nechám odstáť na noc...

siska53
16. apr 2014

@zuzub mnam! Na akej teplote to pecies?

zuzub
16. apr 2014

@siska53 160-170

siska53
16. apr 2014

@zuzub dakujem!

womankc
17. apr 2014

Čaute kočky, takže čo som tu nebola / mala som choré najstaršie dieťatko / v pondelok som robila pečené kurča na mrkve a petržlene, len soľ, majorán, červená paprika sladká a trošku mletého kmínu a k tomu fazuľkový prívarok, a cestoviny so šampiónmi paradajkami drvenými, sézamom a oregánom, potom šampiónovú polievku s krúpami a pohánkou, zjedli sme ,ale ani mne sa moc nepáčila , Tá bola aj na nedeľu a k tomu boli zemiakové placky bez múky so šunkou a medvedím cesnakom a tata k tomu mal dusenú kuraciu pečienku na cibuli a cesnaku s majoránom , robila som aj kapustovo mrkvový šalát s čínskej kapusty a ešte som robila aj bryndzové halušky, ale len lievankové. Včera mali obed z jedálne a všetko čo našli ešte doma. 😀 😀 😀 ja to volám veterná smršť . Dnes som im ráno prichystala paradajkovú polievku s ryžou a ovsennými vločkami a na raňajky som im urobila hrniec ovsennej kaše , ja to budem mať na obedík. na večer zrejme pečené zemiaky v rúre , alebo zemiakové šúľance ešte neviem

womankc
17. apr 2014

Ozaj a pripravila som si ten prvý krok na pardubické perníky, ale zabudla som na to ,neviem či to môžem ešte pokračovať?????

soniatko
17. apr 2014

@davita ja som zhanala sojovu smotanu, ked som drzala detox podla Macingovej a v Kauflande som sa pytala 2 predavaciek, pozerali na mna, ze co to chcem, ze take nepredavaju a v Tescu detto 😒

anos18
17. apr 2014

Ahojte, vcerajsi obed: kacacie prsia s cinskou zeleninou a ryzou - recept z letaka Lidl. Dnes bude nieco zelene 🙂 Pekny den.

irsina83
17. apr 2014

Dobru chut k ranajkam 🙂 Ja som ich mala uzasneee🙂 Avokadova natierka, udeny losos a jarna cibulka. Pekny den zienky.

soniatko
17. apr 2014

Prosim vas, nemate niektora recept na rozky, take co sa podobaju na tie z obchodu? uz som vyskusala chorvatske ale tie nie su take.... pred casom som tu videla u niektorej vo fotoblogu, ale zabudla som si recept ulozit.

slimstar
17. apr 2014
gianni
17. apr 2014

dnes v práci špenátová polievka a srbské rizoto so syrom a uhorkou(to beriem domov), manžel je v BA a pri detoch si ani nepopracem ani nenapečiem tak skočím ku mame do RA,treba mi dnes urobiť aj domáci jogurt tak mlieko a jogurtovač si zoberiem asi ku mame a v RA dnes čapujú zelené pivo(že extrakt z bylín) tak asi pôjdem ochutnať 🙂

davita
17. apr 2014

@soniatko chcela som ti pisat, aj smotanu aj majobnezu maju v tesco, a pytala som sa na info, ze ci cele slovensko mam tovar rovnako, a ze ano, okrem regionalnych dodavatetelov, ale ze toto zrovna maju vsetky tesco ..... ja ta presviedcat nebudem, skus google a zisti si u vyrobcu,klasikal mailom, ci ku vam vozia ..... ja hladaniu potravin tiez venujem nemalo casu, kedze mne nie je jedno co jem 🙂

soniatko
17. apr 2014

@davita ved ja ti verim. akurat, ze tie predavacky na mna pozerali ako na blazna a to boli pritom aj v Kauflande, aj v Tescu predavacky z mliecneho. ja som to skusila hladat aj medzi smotanami, aj tam, kde maju tofu. kde to mam hladat? to mas ako jacmenny slad, tiez som sa pytala aj tam, aj tam a zasa na mna pozerali predavacky,ze co to vlastne chcem. 😒

m_ij_ka
17. apr 2014

gulášová polievka, zemiakové pyré a mäso v rajčinovej omáčke 🙂

lululka555
17. apr 2014

ahojte, dnes som nevarila,máme zo včera bravčový perkelt s tarhoňou, a vypekala som...syrové pagáčiky,dala som dva druhy syra Le gruyère a parmezán,takže su mňam,mňam ...a kakaový závin 😉
želám krásne veľkonočné sviatky,my ich budeme tráviť v kruhu najbližších ,kedže cestujeme k rodičom 😵

lululka555
17. apr 2014

@womankc ja pardubické zarábam prvý a druhý deň v jeden den...nechám sirup vychladnúť a idem na druhý krok...ved to pozri,či je to ok,a ked áno ,pokračuj,ked nie,urob nový

womankc
17. apr 2014

@lululka555 vyzerá to bez zmeny, však ja mám len ten sirup a zabudla som naň xixixixii, tak hádam to bude OK

a2303
17. apr 2014

Ahojte 🙂
Dnes šparglová krémová polievočka s vínkom bez zahustenia (zemiačiky zahustili) a k tomu lievance (200g hladkej špaldovej múky, 200g pohánkovej múky, 1 vanilkový cukor, štipka soli, 2 vajcia, 1 kypriaci prášok) s javorovým sirupom, škoricou a jahodami 😵

davita
17. apr 2014

@soniatko teraz sa pozeram, ze sak ty si TN, ci? ..... no tak DNES som konkretne kupila sojovu majonezu asi 1,5 netra od klasickej tatarky a majonezy perkins regal v strede, jogurty maju v casti jogurty na samom vtchu za stlpom, ja mam 180 a nedociahnem tam, takze velice po ruke, toto hovorim o tesco co je oprotu laugaricio, lebo TN a okolie ma viacero predajni 🙂
kaufland, kusok od tesco presne tam, co je teraz rozkopana cela cesta alebo sa tam stavia dialnicny obchvat a kruhac a podobne, tak v tomto faufe maju PRESNE jeden chladiaci box na tohoto vyrobcu a su tam vsetky vyrobky pokope, smotany, jogurty majonezy a aj netierky, bez emulgatove, bezlepkove a bezmliecne, taketo nieco sa inak ani neda zohnat, to vedia ludia s vymenovanymi intoleranciami (lepok, lieko a pod) .... na tento chladiak ta nasmeruju vykladacky z mliecneho

jacmenny slad kupis v JUZANKE = zdrava vyziva, MAY taky isty obchod a dokonca aj pod branou je tam velky obchod s podobnym nazvom vsetko v TN .... a keby predsa len nie, daj mi zoznam, ja ti nakupim 😀 ... no teda u nas nakupuje mm ale urcite neni problem ti nakupit a podat niekde pred tescom 🙂 alebo v neposedko alebo niekde 🙂

davita
17. apr 2014

@irsina83 moje zamilovane kombinacie, maces, losos akokadoooooooooo mnam!

soniatko
17. apr 2014

@davita dakujem, skusim to tam este raz pozriet, teraz uz ked viem, kde presne to hladat. ale chapes tie predavacky teda?

zuzub
17. apr 2014

brokolicove fasirky a salatik

titkovamiriam
17. apr 2014

u nas špenátová klasika a ešte grilovaný camembert 🙂

adulka1979
17. apr 2014

u nás dnes špenátová polievka s vajíčkami a nutelové palacinky.... 🙂

hyta
17. apr 2014

U nás kémová cuketová poleivka a ašapenátik s vajíčkom.

siska53
17. apr 2014

@soniatko a v bioobchode? Tam by mali mat take veci..

tinaaa84
17. apr 2014

@lydia22 prepáč, že odpovedám až teraz, recept je v mojom albume

nmonika
17. apr 2014

A my nemame dnes navarene 😒 Manzel dosiel skor z prace a ja ze "nic som nevarila"...myslela som ze dojde klasika pred tretou,odbehneme do mesta na nakup a nieco si kupime pod zub.Tak som nam urobila kavu 😀 Cakame ked drobcek vstane a pojdeme do toho mesta a najeme sa tam 🙂