Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

m_ij_ka
20. apr 2014

naša večera vajíčka na mäkko, rohlíky 🙂

nakup
20. apr 2014

my sme dnes mali kapustnicu, zemiakový šalát a niečo z koláčikov marlenka, orechové rezy a šuhajdy so salkom

noccikalili
20. apr 2014

Tak tu je myska s nazvom najdi si čo mas rad 🙂 e tam udene masko, sunka, chren, syry, vajcia, paradajky , paprika, uhorky ataaak ... 🙂

katja78
20. apr 2014

Tak na večeru som stihla sfotiť

denaalubos
20. apr 2014

U nás dnes panenka na syrovej omáčke s pečenými zemiakmi a šalát z čerstvej zeleniny a v ladnicke sa chladí pudingový koláčik 🙂

myrca_m
20. apr 2014

@katussska24 ako som pisala dala nam to svokra, spominala morcacie maso a citila som tam aj zazvor, jedine ze sa jej na to opytam 🙂 🙂

m_ij_ka
21. apr 2014

naše raňajky jednohubky 🙂

lillona
21. apr 2014

nas velkonocny pondelok 🙂

saxana36
21. apr 2014

V piatok pstruh a zelenina, sobota pizza a nedela slepacia polievka, zemiacky a peceny kralik

helmanka
21. apr 2014

@saxana36 úžasné, riadna šikuľka a hlavne pripomenulo mi to ako vedela pohostiť moja stará mama 🙂

luciaq
21. apr 2014

vcera : zajaca na cesnaku s ryzou a uhorkovy salat
dnes: kuracia polievka, hovadzie steaky, opekane zemiaky, anglicka zelenina, zeleninovy salat s mozzarelou a pohar vinka 😉

titkovamiriam
21. apr 2014

tak u nas je dnes šalat a údene a samozrejme kopec koláčikov 🙂 ,cez vikend sme grilovali vonku ale pocasie nam teda vôbec neprialo,robila som kuraciu polievočku,kokosky,hrudku,rôzne zeleninové a zemiakové šaláty

hyta
21. apr 2014

Ahojte, u nás kuracia polievka zo včerajšieho dňa a zemiakový šalát s údeným mäsom a rezníkmi. Koláčov je kopec, no každý má toho i doma dosť a tak sa to nemíňa tak rýchlo ako po iné dni.

m_ij_ka
21. apr 2014

my máme hovädziu polievku so zeleninou a niťovkami, koláče (linecké koláče, zamatová roláda, tiramisu) a slané dzobkáme (oškvarkové pagáče, bryndzové paličky), šalát s rezňami, údené a obložené misy 🙂

luciok
21. apr 2014

Ahojte, včera u maminy kuracinka naložená v marináde so šalátom, dnes u svokrovcov klasika - rezne a šalát

marthuska
21. apr 2014

Dnes mame plnene pecene kura s brusnicami ( plnka: rozky, cibula, vlasske orechy, majoranka), pecene zemiaky, zemiakove rosti ( placky) a ryza. K tomu krtkova torta🙂) pomahala piect 4rocna dcerka a po dopeceni hovori: mami a kde je ten krtko, ked je to krtkova torta? 🙂))

monacanka
21. apr 2014

dneska mame majonezovy salat, udene mäso, metrovy kolac, robim este babovku , a smaozrejme slepaCIA polievka nech sa to vsetko poje aspom nebudem do stvrtoku varit🙂

monacanka
21. apr 2014

práve dopečená bábovečka

soniatko
21. apr 2014

ja som dnes pozvala na obed mojich rodicov. takze sme mali pecenu krkovicku zo vcera a dnes som k tomu spravila pyre + piekla som tvarohove hrebene a makovy kvet.

davita
21. apr 2014

u nas dnes kuracie prsia s porikom (sol, ml cervena paprika rasca, koriander!, biele vino a vyvar), basmaty a uhorky, dezert karamelovy rez (podvozok orechove sesto) vrch domaci karamel zlaty klas do vody 🙂

zajra kuraci vyvar + domaca kuracia sunka obalena spenatom a liskovym cestom : zelerovy salat, vecer bryndzova s cibulkou a dojedacka chlebika pecivka (zapeciem do chrumkava, nakolko uz nie je moc cerstve 🙂 )

majte pekne dni plne voni a chuti aj po sviatkoch 🙂

womankc
22. apr 2014

@dana_l už si zrejme robila , ale pre druhý raz môžeš nahradiť uvareným kakaom, alebo carom, alebo vitakávou, alebo aj prosto rozrobeným sirupom

womankc
22. apr 2014

ahojte , ja som varila priebežne toto : hlivová polievka , cestoviny s orechami - to bolo na piatok , boli , v sobotu zelerovo- zemiaková polievka a zapečené zemiaky so šampiónmi a kyslou smotanou s oreganom , zeleninový šalátik - čínska kapusta, mrkva , jablkový ocot, balzamiko , na večeru cvikľovo-pórovo- zemiakový šalát, údené pliecko, domáca šunka , salámka , klobáska ,vajíčko, chren, syr , zelenina čerstvá ,
v nedeľu sme mali obedík u svokry , takže sme mali kuracie prsia na prírodno asi v grilovacom korení, pečené zemiaky, zeleninkovú prílohu, bol aj majonézový šalát aj s brokolicou , a vývar s rezancami, keďže zo sladkého sme doniesli každá švagriná čosi , tak bolo : milka rezy, tvarohový koláč so želé, tvarožník , kraamelovo orechový medový rez, punčové rezy, sanqvikové rezy, čokoguľky a vynikajúci krémeš klasický a kysnuté tvarohové a makové kvety

Ja som nakoniec robila : milka tortu, ale ako rezy a želé tvarohový koláč s marhuľami a tie pardubické perníčky a kysnuté koláče , ako nám všetkým chutilooooooooooo 😀
na večeru si deti dali hemendex s mladou cibuľkou a ja cestovinky so syrom strúhaným

v Pondelok sme boli po šibakoch na prechádzke pod Kľakom a tam na lúke sme si dali údené , syry a mäsko s medvedím cesnakom, ktorý sme tam našklbali xixiixixiixixixixixiix no a samozrejme aj kysnuté

tinaaa84
22. apr 2014

No my sme mali v piatok fazuľovú nakyslo a špaldový bylinkový posúch. V sobotu sme mali zemiakové pyré a vyprážaný karfiol. V nedeľu veľkonočná klasika-majonézový šalát a bravčové a kuracie rezne. Robili sme bebe roládu a guličky, košíčky s vanilkovým krémom, no a údené nesmie chýbať. Dnes dojedačky, konečne je po sviatkoch, lebo toho obžerstva bolo dosť, ľudom ako keby cez sviatky narástli ďalšie žalúdky.

tinaaa84
22. apr 2014

Jáááj a ešte som zabudla, u nás sa varí iba dvakrát do roka bôb a to na vianoce a veľkú noc. Zbožňujeme ho. A ešte vo štvrtok som robila margotkovú tortu s banánmi, len sa po nej zaprášilo.

slimstar
22. apr 2014
daniz
22. apr 2014

tak u nás v piatok kelová polievočka, pstruh na zeleninke + zemiačky
v sobotu bola keliková polievka,dukátové buchtičky, piekla som veľkonočný pletenec, na večeru bol zemiačkový šalát, údené, domáca šunka,vajíčko rôzne druhy syra, pečivko...
v nedeľu kalerábiková polievočka so syrovou lievankou + sviečková na smotane + domáca knedľa a išli sme na prútiky, olovrant boli zákusky....
v pondelok sme boli na návštevách u rodiny, takže šalát, rezne,kapustnica, chlebíčky , bažantia polievka,mäsko na hrášku+zemiačková kaša, hlávkový šalát, zmrzlina a jasné veľa zákuskov, obložených mís 🙂

siska53
22. apr 2014

My sme v sobotu boli u svokrovcov- hovadzia poloevka, morcacie maso, hovadzie maso, zemiakovy majonezovy salat, ryza, hlavkovy salat s paradajkami a pre mna baklazan a boli aj lasagne od svagrinej. Plus svokra robila oschelske torticky, vanilkove rozky a taky cokoladovy zakusok.
V nedelu sme boli u nasich - kuracia poloevka, bravcove na mrkve a olivach, zemiakove pusinky, ryba ( bez kosti, na k, neviem meno), majonezovy salat. A moja torta,kedze sme to spojili i s oslavou, ktpru robime na 2x.
Torta sa vydarila, chutila, aj ked jasne,ze ja nie som taka dokonala cukrarka.
V pondelok sme dojedli,co mama nabalila.
Dnes som spravila fazulkovu na kyslo, ryzu a zvysok maska plus i tofu na hrasku.
Bude i na zajtra (okrem masa).
Sviecky su 4+2+1(za mna a mamus, lebo tolko sviecok sa tam nezmesti). 4 syn, 2 dcera.

dana_l
22. apr 2014

@womankc nakoniec som ten kolac nepiekla lebo priniesli znamy sladke. ale dakujem za dalsie tipy

davita
22. apr 2014

@tinaaa84 ahoj, ja mam bob akurat namoceny, ako si robila? to je nejaky tradicny rodinny receptik ak len 2x v roku varite? ma to nejaky vyznam? prepac, ze sa vypytujem, ja som maly zvedavec, co sa tyka "tradicnych potravin", bob moc nefici 🙂 DAKUJEM za odpoved 🙂

tinaaa84
22. apr 2014

@davita Žiadny špeci recept nemáme. My ho namočíme deň vopred a potom ho varíme v slanej vode do zmäknutia. My bôb zbožňujeme a preto len dvakrát do roka, aby nám bol vzácny 🙂