Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

sono2
20. aug 2014

Ja som robila klasický nefalšovaný guláš 🙂

katkabg
20. aug 2014

Bulharske ranajky:Princesy(zapekane chleby potrete najprv maslom a nato smesou vajicko zmiesane slanym syrom.Vsetko pekne zapecene v trube iba zvrchu) ktomu napoj Airan (bulharske kysle mlieko zmiesane so studenou vodou a stipkou soli,velmi sviezi a popularny napoj)da sa pit aj langosmi,ci slanymi osuchmi 🙂

davita
20. aug 2014

ahojte, po dlhsom case zreportujem dnesne menu 🙂
tekvickova pizza, polievka zmes strukovin 🙂 (sosocica cervena, hrach zeleny a cierne minifazulky), povarit spolu a ochutit ako ma kto rad, sol nove korenie rasca bobkovy list a pod .... ja pridavam zelene riasy a sojovku sol nie 🙂 pred dovarenim primiesam ryzovu smotanu
recept na cukinkove cesto tuto ľaľa:
1/3 šálky nastrúhaného syra podľa chuti (ja som použila 30% eidam), 2 šálky nastrúhanej cukiny, 1 vaječné bielko, 1 strúčik cesnaku, bazalka, oregano, soľ,
Rúru som si predhriala na 180 stupňov a plech vyložila papierom na pečenie. Nastrúhanú cukinu som si pridala do misky, osolila a dala odpočívať na 15 minút na bok, aby pustila prebytočnú vodu. Po 15 minútach som z cukiny vyžmýkala všetku prebytočnú vodu a zmiešala ju s ostatnými surovinami. Zmes som vyliala na stred plechu a vytvorila okrúhly tvar. Zapekala som 15 minút. Potom som cesto vytiahla, na vrch pridala suroviny podľa chuti a ďalej zapekala cca 15 minút.

skuste nieco nove 🙂 dobru chut 🙂

fordikford
20. aug 2014

@karkana hodiš recept? dakujem

karkana
20. aug 2014

@fordikford 1kg hladkej múky,soľ, 1droždie -kvások,cukor mlieko podla potreby, 6dkg palmarin pustiť do cesta:zamiesime a necháme vykysnúť, potom rozdelíme na 6bochníkov,trochu vykysnúť a rozvaľkáme prežeme na rožteky, dáme plnku najlepšia je orechová -lekvár nedávam, nemám hustý ,a ked som dala - vytiekol,zrolujeme dáme na plech,dva bochníky na plech vyjdu, čiže budú tri plechy rožkov, potrieme žltkom,a 1celý palmarin rozdelíme na tri časti-pokrájame na malé kúsky pomedzi rožky,,ono sa to pustí a rožky potom sú fajné chrumkavé a upečené pocukrovať 🙂

firstbaby
20. aug 2014

U nas dnes vajickova rascova polievka a halusky s tvarohom a kyslou smotanou s cmarom 🙂

mili7
20. aug 2014

Včera sme mali na obed písmenkovú polievku a cuketovú pizzu bez múky (s receptom ma predbehla @davita 🙂, dnes máme zemiakovú kašu, kuracie lahôdkové rezne http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=27229 a kapustovú šalát a na večeru by som chcela spotrebovať staršie žemle, tak asi budú zapenanky.

janakomancova
20. aug 2014

ja dnes bryndzove halusky 🙂 😉

m_ij_ka
20. aug 2014

tekvicová polievka, zapekaný karfiol so zemiakmi, s kyslou smotanou, syrom

lovely_choice
20. aug 2014

na ranajky spaldove palacinky omastene poprazenym maslom ... bola to mnamka 😉

daniz
20. aug 2014

včera na večeru sa dojedli osušky,
dnes kelová polievka , kurací perkelt + halušky, paradajkový šalát, na večeru palacinky s domácim džemíkom,šľahačkou, alebo na slano.

lululka555
20. aug 2014

ahojte, dnes tekvicovy privarok, bravcove masko na paprike ,chlebik 😝 mnamka

lenkaleg
20. aug 2014

dnes zeleninova polievocka a kuskus so sampinonmi, hraskom a cuketou, s troskou kari.
a potrebujem minut mascarpone sice len jedno balenie. poradte prosim nieco rychle a jednoduche (sladke)

lululka555
20. aug 2014

@lenkaleg najrychlejsie asi pohare,mascarpone zmiesat s vyslahanou slahackou,alebo s tvarohom a navrstvit do poharov s ovocim,cokoladou.

jantato
20. aug 2014

my dnes hraškova polievka , placka zemiakova plnena masom,kečupom a postruhany syr..... 🙂

womankc
20. aug 2014

@lenkaleg no vymixuj banán a mango / alebo s hruškou, broskyňou, jahodami / s troškou cukru, daj na dno pohára na to namrv piškóty, alebo piškótový korpus na to daj nakrájané ovocíčko , na to daj krém - mascarpone vymixuj s vanilkovým cukrom , ak máš tak daj ešte zakysanú smotanu do toho , na vrch polej čokoládou roztopenou s troškou masla a mlieka , je to veľká mňamka
ak sa ti nechce nič z tohto, tak len vymixuj to mascarpone s nejakým ovocím troškou vanilkového cukru polej čokoládou ,alebo posyp grankom šmykni pomedzi to pár piškót a je to

verka18567
20. aug 2014

Ahojte dnes kuracie prsia na cesnaku,tymiane,gyros.zo zeleninkou a syrokremom s ryzou🙂

tilenka
20. aug 2014

vajičková polievka + paprikáš z hlivy ustricovitej ... iná mňamka 🙂

luciok
20. aug 2014

Ahojte, ja som dnes urobila za misu makových šúľancov 😝

tatianka79
20. aug 2014

@katkabg ahoj, prosim ta zapekany chlebik znamena ze si ho vopred opiekla? Asi blba otazka 🙂 ale mozno je to nejaky speci chlebik 🙂 s syr taveny? Dakujem 🙂

tatianka79
20. aug 2014

@lovely_choice ahoj, prosim ta mas dobry receptik na besamelovu omacku? Dakujem 🙂

firstbaby
20. aug 2014

Uz zjedeny tanier halusiek z celozrnnej muky s tvarohom, kyslou smotanou a k tomu cmar 😝

lenkaleg
20. aug 2014

@womankc

@lululka555
dakujem baby, velka inspiracia🙂
rozdrvila som piskoty, banan s limetkou, mascarpone s kyslou smotanou, pras.cukrom a vanilkovou esenciou a hrozno.....nalozila do poharikov🙂
keby viem, ci modry konik sa da stiahnut do telefonu, tak vam poslem foto 🙂

m_ij_ka
20. aug 2014

palacinky s džemom, šľahačkou, grankom pre moje baby🙂

womankc
20. aug 2014

@lenkaleg mňam

womankc
20. aug 2014

@lenkaleg určite sa to dá, lebo veľa žien tu pridáva a prispieva cez mobil

womankc
20. aug 2014

@firstbaby mňááááááááááám , veľmi ľúbim tvaroh na akýkoľvek spôsob

slimstar
20. aug 2014

Kurací špíz so šampiónmi 😉
http://veu.sk/index.php/chutne-recepty/752-kura...

siska53
20. aug 2014

Zapekana cukina vcera s quinoy,dnes s velkou cestovinou. A zeleninova polievka (mrkva,brokolica) s orientalnou zmesou a pridala som viac cervenej sosovice a doplnila o jacmenne krupy.
Polievka bude aj na zajtra a idem este experimentovat s cviklovymi listami.