Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

verka18567
22. okt 2014

@ikika 🙂🙂ved som aj pisala ze na hriboch ale aku omacku.ale uz je hotovo daco som vykuzlila🙂

m_ij_ka
22. okt 2014

hrachová kaša, slivkové gule s orechovou posýpkou

brunetka007
22. okt 2014

Ahojte. U nas kuracie prsia v zemiakovo-cesnakovom cesticku so zemiakovou kasou

lovely_choice
22. okt 2014

vcerajsia vecera a dnesne ranajky - ryzovy nakyp s jablkami s chutnou polevou (maslo, med, mlete ovsene vlocky) 😉

lovely_choice
22. okt 2014

dnes musle s brokolicovou omackou ... vyslahana mixerom by vyzerala lepsie, len som nechcela zobudit nasho drobca ... no aj tak sa jej neviem dojest 🙂

lovely_choice
22. okt 2014

lepsie chuti rovnomerne rozmiesana ... 😀

puffu
22. okt 2014

u nas dnes taka rychlovka do 20min,sezamove kuracie medajlonky s ryzou

ichbinich
22. okt 2014

Na obed pre mna: zvysna brokolica, karfiol a zemiak s maslovymi brezlami, ale dala som si aj holandsku omacku 😉
Na veceru su uz nachystane v rure, ale nezapnute, fliacky so sunkou pre regiment 😀
Z jedneho kila fliackov, pol kila sunky, troch cibul, pol kila syra, troch kyslych smotan a siedmych vajicok 😉 😀
A este dorobim zeleny salat.
(Vecerat budeme 3 dospeli a 4 deti, a urcite ostane nieco na zajtra pre mna aj manzela do roboty a zvysok pojde do mraznicky.)

mili7
22. okt 2014

Ahojte. U nás dnes polievka z červenej šošovice (zemiaky, mrkva, šošovica, soľ, mčk, uvariť rozmixovať a ja to mám rada ešte s kyslou smotanou na vrch). Ako druhé semoliové kolienka s grankom a maslom.

ikika
22. okt 2014

@verka18567 jaaaj, no ja som to pochopila tak, ze nevies, co s hribikmi... tak preto som pisala, ze napr. hovadzie/telacie... 😅
Moja mama robieva tak, ze podusi na cibulke a potom prida sampinony... dodusi... a s ryzou je to velka mnamka. 😵

ikika
22. okt 2014

@verka18567 a mozes zahustit tzv. francuzskym maslom - zmaknute maslo vypracujes s mukou (ja uprednostnujem spaldovu) a das to pekne roztopit uz do hotoveho, nechas chvilku prevriet, aby sa ta muka uvarila, hotovo. 🙂

katkabg
22. okt 2014

Kedze je sezona cervenych tekvic tak som urobila Bulharsky tikvenik 🙂 a gulasik plny hrnec 🙂 🙂

verka18567
22. okt 2014

@ikika dakujem uz som uvarila.ale este raz za typ🙂

verka18567
22. okt 2014

Ahojte dnes zeleninkova polievka s kozacikmi a hov.,brav.mesko tiez s kozacikmi a tarhona.Dala som jam aj jeden syrokrem.a ktomu uhorka kysla.fuuu az 3krat som si nabrala tak odfukujem🙂🙂

brunetka007
22. okt 2014

Skusila som este mensiu verziu penovej torty...

adulikka
22. okt 2014

dnes rezancova polievka ,fasirky ,zemiakova kasa

vcera cesnakova polievka ,zemiakove placky
pondelok langose s cesnakom,tatarkou,kecupom,sosovicova polievka

saxana36
22. okt 2014

Tutu vecicku som si kupila pre xy rokmi a obcas dostanem chut na dobry kaloricku bombu (opeciem slaninku,potom zemiaky a na to syr a šup zapiect) k tomu si dame s drahym este vinecko

m_ij_ka
22. okt 2014

u nás dnes večer robil večeru manželík môj , spravil domáce hot dogy

mizulienka
22. okt 2014

Ahojte dievcata, mate niektora recept na nejake vyborne zdravr cookies alebo osvedceny recept na zdtavy kolac? Dakujem krasne🙂

slimstar
22. okt 2014

Narozeninový dort ve tvaru sovy postup
http://zpravynovinky.cz/index.php/receptar/1143...

jongopongo
22. okt 2014

Dnes máme za sebou chutného zajačika so zemiakovým pyré a zeleninou :P

papuka
22. okt 2014

@womankc ako na kyslo ? aj moj mm ich chodi zbierat a veeeeeela veeeeeela, no zatial boli iba do zeleninovej polievocky 😉

m_ij_ka
23. okt 2014

naše raňajky tuniaková pomazánka, kaiserky 😉

piskotka3008
23. okt 2014

U nas bude na obed rizoto s kuracim maskom, cerstvou karotkou, hraskom a kuriatkami. Do toho zamiesam na rozpustenie mozarelu, parmezan a masielko. 🙂

jachin
23. okt 2014

Cestoviny so sladkou smotanovou omáčkou, polievka krupicová s haluškami

womankc
23. okt 2014

@papuka no normálne do sladkokyslého nálevu, buď z deka ,alebo ako na znojemské uhorky , václavky pekne očistím nechám len kratšiu stonku , obvarím ich v slanej vode, len krátko , precedím dám do téglika buď samé, alebo ešte zvyknem pridať cibuľku nakrájanú, do každého téglika ešte dám nové korenie , stačí bobuľka , alebo teda na 7dcl téglik dávam dve a zalejem horúcim nálevom, zasterilizujem a je hotovo , ešte výborné sú takto zavarené rýdziky, ja takto zaváram aj normálne huby, ale to dávam len tie prťavé, alebo také maličké ,č o majú tvrdé klobúčiky . no a tie stonky, alebo také čo sú už veľké rozvinuté klobúčiky prekrajujem na štyri časti, stonky na drobné kúsky a tie podusím na masti a soli a tiež zasterilizujem , to je vynikajúce pod mäsko, alebo do omáčok, alebo do zapekania, polievok , rizota

womankc
23. okt 2014

@katkabg jéj tykvenik - mohla by si pridať recept ??? a ešte ak ťa smiem poprosiť , ak by si mi pridala recept, čo sme sa dávnejšie bavili na tú madžu , neviem ako sa to volá v oblasti , kde ty žiješ , taká zeleninová nátierka robená z baklažánu, paprík a zrejme paradajok,????

lululka555
23. okt 2014

ahojky, ja som vcera varila uzasnu paradajkovu polievku ( recept zo skupiny Sefkuchari ) je fantasticka a mame aj na dnes,mnam 😝 dnes restovana kuracia pecen, basmati ryza, a grilovana zelenina ( cuketky,paprika,zemiaky,salotka ) 😉

m_ij_ka
23. okt 2014

karfiolová polievka, fučka rezne ( kuracie) v cestíčku, čalamáda 🙂

daniz
23. okt 2014

dnes slepý guláš + pečivo