Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

nagulinka
30. okt 2014

@hyta Vrabce: bravčové mäso (prerastený bôčik alebo stehno)pokrájaš na väčšie kocky. Posolíš, okoreníš(čierne korenie, drvená rasca, tou šetriť nemusiš) Dáš do hlbšieho pekáčika, malinko masti, pridáš na väčšie kusky nakrájanú cibuľu (ja dávam dosť veľa, cibolou nič nepokazíš. Napríklad na Morave je pomer cibule a mäsa 1:1), podleješ vodou a pečieš v rúre prikryté. Ku konci pridáš popučený alebo nasekaný cesnak a pripečieš už odkryté.
Knedle (robím od oka. ) : je to zemiakové cesto, kde dáš rovnaký pomer popučených varených zemiakov a rovanký pomer nastrúhaných čerstvých zemiakov. Pridáš vajce, sol, hladkú múku. Cesto musí byť hustejšie ako na halušky. No a nakoniec lyžicou hádžeš do vriacej osolenej vody knedle. ten pomer čerstvých a varených zemiakov ti urobí vlastne tie "chlpy" na knedli. 🙂))
Taký trošku román, ale tá chut stojí za to 🙂))))

raza
30. okt 2014

@nagulinka mňááám, tak toto musím v blízkej dobe spraviť, mm ma aj na rukách bude nosiť 😀

nagulinka
30. okt 2014

@raza tomu ver!!!!! Môj aj dupľu mal na obed a ešte to dojedol na večeru... a to som dúfala, že mám na dva dni navarené 🙂))

raza
30. okt 2014

@nagulinka to poznám, si myslím, že mám aj na druhý deň a ostane akurát špinavý riad 😀 ale aspoň vidno, že dobre varíme 🙂

raza
30. okt 2014

tak ja dnes tak jednoducho: špenátové halušky s kyslou smotanou a opraženou cibulkou, slaninkou a moravským mäsom.
drobcovi len smotanové cestoviny a zemiakovú polievku.

sonetta
30. okt 2014

vcera som zabudla dat fotku. robila som vyborny mrkvovy kolacik.
https://www.modrykonik.sk/blog/sonetta/album/zd...

hyta
30. okt 2014

@nagulinka Veľmi pekne ti ďakujem za recept, určite vyskúšam.

slimstar
30. okt 2014

Kakaové kytičky plněné krémem recept
http://zpravynovinky.cz/index.php/kucharka/1150...

lea231
30. okt 2014

@sonetta jeeeeeeej ja som robila podobny aj s jablckami, recept som si vymyslela 🙂

sonetta
30. okt 2014

@lea231 r 😀 mas ho krasne naraaranzovany. Ja som si recept upravila z netu. A tiez chcem vyskusat pridat jablka a pernikove korenie. 😉

mami.sk
30. okt 2014

Dnes fazuľová polievka s fliačkami a bravčové rezne s varenými zemiakmi 😉

zden2
30. okt 2014

takže dnes výnimočne už mám vymyslené čo zajtra 🙂 bude bravčovo-hovädzí guláš a k tomu vyskúšam domáce chlebové bagety - taký recept som našla v jednom ženskom časopise - aj keď môj svokor s toho nadšený nebude a on si určite dá kupovaný chleba 😉

saxana36
30. okt 2014

Tak tuto dnes upiekol starsi syn bračekovi k meninam

libka1
31. okt 2014

spenat s vajickom a fazulova polievka s rezancami

komplikovana
31. okt 2014

Dnes na obed bude tortila plnená - na olivovom oleji osmažená cibula, červená paprika, údené tofu, všetko nakrájané na rezance, ochutené iba soľou a chili korenim. Do tortily ešte pridám naspodok rukolu, rajčiny a samozrejme navrchu nesmie chýbať kyslá smotana 😉
Pekný deň 🙂

jarushka_12
31. okt 2014

Dnes je hrachová polievka s párkom samozrejme nie sáčkova 🙂

daniz
31. okt 2014

fazuľka mliečna na kyslo + pečivo

sonetta
31. okt 2014

@saxana36 mnaaaam, vyzera uzasne. sikovneho syna mas. 😉

sonetta
31. okt 2014

my mame dnes marinovane kuracie stehna pecene s porom. pre mna s fazulovymi luskami s parmezanom. pre ostatnych s ryzou. a polievku som pre malu robila prvykrat zemiakovo- porovu.

erinita
31. okt 2014

my dnes lángoše 🙂

babulka82
31. okt 2014

@saxana36 krásna tortička .Vidiš a mne každy vravi že chlapci su k ničomu čo sa tyka kuchyne a tot ho jaky šikuliak tvoj syn 😀

mili7
31. okt 2014

Ahojte. Náš dnešný obed sú semolinové cestoviny s tvarohom, postrúhaným jablkom a škoricou.

mili7
31. okt 2014
wighy
31. okt 2014

U nas dnes paradajkova polievka, pecene zemiaky, ryza, grilovana zeleninka a pacovane kare opecene, k tomu salatik s olivovym olejom a balsamikom ako dezert jablkova strudla s orechmi

luccija
31. okt 2014

@wighy vyzera to vyborne.Prosim Ta ako robis pac na maso? Dakujem

victory1
31. okt 2014

@nagulinka mnam! Aj ja dakujem za tip! Rovno zajtra idem vrabce ukuchtit... 😉

saxana36
31. okt 2014

@sonetta dakujeme

saxana36
31. okt 2014

@babulka82 dakujem,no obcas sa aj chlap podari 😀

saxana36
31. okt 2014

Syn si varil,lebo ja uz neviem vymyslat jeho vegetarianske jedla
( kuskus s tofu,cukinou paradajkou a parmezánom)