Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

1mirka1
27. máj 2015

odporúčam ,,a tie zemiaky nemajú chybu 🙂 inspirovala som sa kuchynou lidl Marinované kuracie prsia s gratinovanými zemiakmi
troska upravene a vsetky receptiky najdete u mna v blogu a albumoch🙂 a hlavne v skupine vitana kde sa stale takto vari 🙂 https://i.modrykonik.sk/vitana_skupina

adelammm
27. máj 2015

Ahojte dnes fašírky zo sójového granulatu a zeleniny, pyré zemiaky, šalát a jogurtoy dip....... Mnamka... Aj 3 ročná dcérka si pochutnála

romana03
27. máj 2015

Hraskova polievka s haluskami, spenatik s vajickom a zemiacikmi.

reni1512
27. máj 2015

BABYYYY PROSIM ak mate niekto vyborne kremy do toriet šup sem s nimi 🙂 Chcem upiect drobcovi na 2.narodeninky! VDAKA 😉

zkad
27. máj 2015

@elienocka ahoj,prosim ta ako sa robi ta stava k to.u hovadziemu s tarhonou?

m_ij_ka
27. máj 2015

držková polievka, varené zemiaky, lečo 🙂

norita
28. máj 2015

varim perkelt a akosi mi uslo viac mletej papriky co mam robit

ikaika
28. máj 2015

halusky bryndzove

bubulatko
28. máj 2015

Kelova polievka a tekvicovy privarok,var.zemiaky a vajicko..

mizu89
28. máj 2015

@reni1512 1l mlieka 1,5%,120g Zl.klas(3 bal.),300g kr.cukor,500g margarin(palmarin,palmela-NIE HERA),500g maslo original.
Postup:Uvarit puding nechat vychladnut(nie do studena ale aby bol letny) a potom postupne pridavat pocas slahania najprv margarin potom maslo.Krem sa dakedy spoji aj ked das menej tuku.Toto je zakladny krem mozes ho ochutit cim len chces(cokolada,orechy,ovocie...)Tato davka ti vyda cca na kruh s priemerom 30cm.100% odskusany odo mna od cukrarky 😀

h2
28. máj 2015

@norita Keď sa mi odsype viac, ako som chcela, rýchlo to vyberiem lyžičkou. Ak už sa nedá, tak mi nenapadá nič iné, len dorobiť viac omáčky.

h2
28. máj 2015

My dnes máme kurací vývar a cukinový prívarok s lososom. A ešte sa chystám upiecť jahodovú tortu, syn má meniny. 🙂

daniz
28. máj 2015

sobota- kačací vývar s rezancami, pečené br.rebrá, pečené zemiačky, zeleninová obloha, zelerový šalát,vlašský šalát na bagetkách, jahodovo-bananová torta mm mal narodky,
nedeľa - vývar zo soboty, nakladané kurča v tatarke, upečené v rúre + tarhoňa , paradajkový šalát, na večeru boli šaláty
pondelok - dojedlo sa kura + zemiačky,
utorok - dojedla sa polievka
streda - hlivová hustá polievka
dnes - bryndzové halušky + slaninka

tykat
28. máj 2015

Dnes zeleninové rizoto so syrom a kyslou uhorkou.

daniz
28. máj 2015

@norita asi už neskoro, ale dáva sa očistené jablko, nasaje papiku, korenie a vyhodiť.

mizu89
28. máj 2015

Baby ako sa cisti rebarbora????viem ze sa osupe ale ako zistim ze je cela osupana bez jedneho vlasku

chmurkaxy
28. máj 2015

@reni1512 mne chuti na jedno mascarpone jedna rozpustena čokoláda na varenie (aj v mikrovlnke). Prípadne nutela +maslo vyslahat. A ešte je mňam mascarpone+mrazené maliny+šľahačka.

womankc
28. máj 2015

@mizu89 šupky majú červenkastý nádych a pod tým je skôr svetlozelené dužinka , šupka je hladká a tá dužina je štuktúrovaná , ide to veľmi pekne dole samé sa ti to ťahá. a inak ak tam aj niečo zostane , to nevadí
akurát pred chvíľou som tiež kúpila na koláč

womankc
28. máj 2015

@daniz super rada, to som ani ešte nepočula a to varím už nejaký ten piatok 🙂

mizu89
28. máj 2015

@womankc dakujem

libka1
28. máj 2015

leco

womankc
28. máj 2015

ja sa momentálne po veľkom varení v sobotu strašne ulievam, asi mám tvorivú krízu 😎 , včera som posádku doma odbila len uvarenými špagetami , decká si to dorobili cesnakom a syrom
ale už sa dosť ozývajú protestačne , tak dnes sa musím vyšvihnúť , uvažujem o francúzskych zemiakoch, alebo o zemiakovom prívarku s opečenou klobáskou??
a kúpila som banány a rebarboru , avokádo, chcem skúsiť urobiť ten puding a rebarborka bude na bublaninu
len dúfam ,ž e mi nezožerú banány skôr ako začnem , čo sa im podarilo už 4 krát

lululka555
28. máj 2015

@mizu89 ide to pekne z nej aj nožíkom,ale ked chceš mať istotu použi škrabku 😉

norita
28. máj 2015

@daniz dakujem za radu veru skusim ale pre dnesok som dovarila viac omacky bude na dva dni

mizu89
28. máj 2015

@lululka555 dakujem

lululka555
28. máj 2015

ahojky baby 😎 ja práve zapekám šunkafleky,budú s cviklou 😝
u nás tiež momentálne ide na odbyt rebarbora,mala som aj od maminy zo záhradky ,ale aj kupujem a teraz vedie kysnutý s posýpkou

ajkava
28. máj 2015

Cestoviny, tofu s omáčkou, hráškom a paprikou, dochutené ajvarom a sojovou smotanou.

lululka555
28. máj 2015

@reni1512 pribináčikový : 2 šľahačkové smotany vyšľahať do tuha,500g jemného tvarohu jemne vmiešať do šľahačky + 1 kyslú smotanu, 2PL práš.cukor-alebo podľa chuti, a 2 vanilkove creme ole Dr.Oetker bez varenia.
...môže sa primiešať pokrájané ovocko,teraz napr,jahôdky 😝 ,alebo posekané oriešky,kúsky čokolády,alebo čoko varianta s pridaním kakaa+banány.

reni1512
28. máj 2015

@lululka555 juhuuuuuu DAKUJEM TI!!!!!!! 🙂 si jedina, zlata 🙂! dakujem

d_anielik
28. máj 2015

@olivka84 Ja to praktizujem uz druhy mesiac a sice mi to tiez trva, ale potom cez tyzden som rada + podla toho vzdy urobim nakupny zoznam pre mm. Takze nakupi v pondelok a potom az v piatok na vikend. A je to urcite ekonomickejsie, vzdy spotebujem co mam v chladnicke. Jasne ze robim zmeny, niekedy sa uvari viac, tak to menim. Teraz sa u nas robi, varim pre chlapov a som z toho mimo ☹