Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

m_ij_ka
24. júl 2015

naša večera wafle s jahodami 🙂

slimstar
24. júl 2015
m_ij_ka
25. júl 2015

vajíčková polievka, cestoviny s paradajkovou omáčkou bazalkou a oreganom 🙂

kibuk
25. júl 2015

Dnes kapustova polievka s parkom a spagety zo syrom a kecup 🙂 peknu sobotu

rendicka
25. júl 2015

dnes vývar s čerstvou zeleninkou a domácimi rezancami, langoše s kyslou smotanou, cesnakom, kečupom, egrešová bublanina a ešte mi kysne chlebík v ošatke na večeru s domácou pomazánkou

lucysl
25. júl 2015

nám polievky v tomto teple nechutia, takže o starosť menej, máme cuketovo- syrové placky

lucianka01
25. júl 2015

U nás sa dojedal debrecínsky guláš s knedlou ( ja som do neho pridala aj fazulu a kukuricu). Deti mali k obedu smiles s marinovaným kuracím reznom, s manželom si spravíme neskor hranolky so syrom. Zajtra bude cesnačka s drobcami, marinované kuracie rezne a bravcové rezne so zemiakmi a zeleninový šalát. Zas sa napraskam, obávam sa, že sa v auguste nezmestím ani do šiat na svadbu. 😉

l.lara
25. júl 2015

ahojte kocky, chcem robit nepecenu bananovu tortu, doteraz som robila len jahodovu, mandarinkovu..nemate nahodou osvedceny recept? na nete je toho velmi vela, len neviem vybrat a nechcem to riskovat, nech deti nie su sklamane🙂 dakujem

trudka4
25. júl 2015

Tchýně si místo dárku ke svátku přála, abych jí upekla nějakou dobrou buchtu, tak jsem si dala záležet a vznikl z toho : Vaječný sen !
Ta kombinace vaječného koňaku v jednom krému a poctivé pařížské šlehačky, je famózní. Všichni jen mlaskali a pochvalovali.

Receptík mám tady : https://www.modrykonik.sk/blog/trudka4/album/co...

jukov
26. júl 2015

polievka zo včera - rajčinová so slovenskou ryžou a strúhaným syrom, druhé - knedlo, vepřo, zelo 🙂 , dezert ešte neviem, pohrabem v receptoch a niečo vykúzlim, musím niečo rýchle, príde návšteva

mimmka30
26. júl 2015

Tak dnes kurací vývar a kuracie rezne z mozzarelou a paradajkou zapekané..

karkana
26. júl 2015

Dnes pečené bravčové koleno naložené v marináde s čiernym pivom 🙂

lilimoni
26. júl 2015

Kotlikovy gulas, rezne a pyre, tvarohovy a jablkovo-kakaovy zavin 🙂

vivusika
26. júl 2015

španielske vtáčky s ryžou, pečená sekaná plnená praženicou. Dúfam, že aspoň do utorka to našim vydrží a všetko do zajtra nepojedia 🙂

l_e_n_o_c_k_a
26. júl 2015

Sobota: Zapekane slane palacinky, paradajkova polievka
Nedela: Kuracie platky na slaninke, zapecene s udenou sunkou a syrom, ryza, mrkvovo-ananasovy salat. A tento kolacik http://www.mnamkyrecepty.sk/recipe/orieskovo-an... 🙂

raszuz
26. júl 2015

Hovadzi vyvar s rezancami a pecenovymi haluskami, rezne z morcacich prs s pecenymi zemiakmi, uhorkovy salat a ako dezert babovka 😉

motiilik
26. júl 2015

Knedla,kapusta a pecene maso...a obalovana cuketa zo zemiakmi a uhorkovo nivovym salatom... 😉

slimstar
26. júl 2015
karkana
26. júl 2015

@l_e_n_o_c_k_a koláč idem vyskúšať, vyzerá super

trudka4
27. júl 2015

Banánové řezy

Suroviny na těsto :
bílky 3 ks
žloutky 3 ks
cukr 170 g
teplá voda 4 PL
polohrubá mouka 160 g
kakao 10 g
prášek do pečiva 1/2 sáčku

Suroviny na náplň :
Zlatý klas 1 ks
mléko 300 ml
cukr krystal 30 g
změklé máslo 250 g
cukr moučka 100 g
banány 2 ks do náplně
banány 5 ks nakrájených na kolečka

Poleva :
čokoláda na vaření 200 g
máslo kousek

plech asi 30 cm x 40 cm

Postup :
Bílky vyšleháme do tuhého sněhu.

Žloutky vyšleháme s cukrem a vodou do pěny. Přimícháme mouku smíchanou s práškem do pečiva, kakao a nakonec lehce vmícháme tuhý sníh.
Těsto nalejeme na plech s pečícím papírem a upečeme při 180 stupních asi 30 minut.
Náplň :
Zlatý klas uvaříme s mlékem /300 ml/ a cukrem /30 g/ jako klasický puding a necháme vychladnout. Máslo s mletým cukrem vyšleháme do pěny. Postupně do něj zašleháváme puding a 2 ks rozmačkaných banánů.
1/3 náplně natřeme na vychladlý korpus, na to poukládáme 5 ks banánů na kolečka a na banány natřeme zbytek náplně.
Dáme ztuhnout do lednice a pak polejeme roztopenou čokoládou na vaření smíchanou s máslem. A zase necháme ztuhnout.

m_ij_ka
27. júl 2015

naša večera omeleta s hráškom 🙂

hyta
27. júl 2015

@trudka4 Všetky tvoje recepty sú skvelé, v sobotu urobím ten koláčik s vajcovým likérom.Vďaka.

trudka4
27. júl 2015

@hyta ó, moc děkuju za pochvalu 😉
Potom se ozvi, jak chutnal 🙂
U tchýně mizel rychlostí blesku 😀

hyta
27. júl 2015

Ďakujem, príde asi v sobotu, alebo budúci týždeň návšteva, len dospeláci, tak ho urobím.Ten tvoj likér z ľadových gaštanov už robí polovica našej rodiny.

karkana
27. júl 2015

dnes narýchlo štrúdla

jukov
28. júl 2015

@slimstar 🙂 už som aj zabudla na tvarohové lievance, ja ich robím klasicky - tvaroh, múka, vajce, mlieko, cukor - ale teším sa, že si mi ich pripomenula

sofinka296
28. júl 2015

Ahojte, baby ostalo mi zemiakové pyre, môžem ich použiť na krokety?Ďakujem

rendicka
28. júl 2015

@sofinka296 určite, alebo na šúľance...

rendicka
28. júl 2015

viete mi povedať ako sa varia dve porcie bryndzových halušiek??? ja to neviem :D zase ich mam za misu, ale je to jedlo ktoré sa mne nepreje 🙂 hlavne keď je domáca ovčia bryndzaso slaninkou a domáci vychladený kefír k tomu

ajkava
28. júl 2015

@sofinka296 alebo také lokše....