Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

m_ij_ka
30. aug 2015

zemiaková polievka, cestoviny s mäsom na šťave, uhorka

mimmka30
30. aug 2015

Ja som dnes kyslú strukovu polievku a fajne masko na stave zapekané z ryžou ktomu kyslá uhorka 😉

hennyinnsbruck
30. aug 2015

Ahoooojteeee zienky 😀
Mne sa v tomto teple nechce varit tak dnes rychlovky::::
Ranajky :::: syreckovy chleba s cibulou 😅

Chcela som robiť palacinky ale nechce sa mi stat pri nich takze improvizácia :::v chladnicke mala nacaty tvaroh a mäkke hrušky. Tak som ich hodila na maslo, vanilka trosku rumovo-ceresnoveho likeru a mnamka sa mi zdarila 😀
Na veceru bude vajcova pomazanka. .

karkana
30. aug 2015

makový koláčik na rýchlo,, 🙂

romana03
30. aug 2015

Polievka zo sucheho hrachu so zemiakmi a parkom, druhe kuraci perkelt s domacimi haluskami. A kolacik broskynovy s tvarohom a kyslou smotanou. Bru chut vam vsetkym 🙂

kibuk
30. aug 2015

Ahojte dnes kuracia polievka a pecene kuracie nozky,kridelka zemiacky 🙂
Peknu nedelu 🙂

l_e_n_o_c_k_a
30. aug 2015

Prvy krat som dnes robila Strapate rezne a je to mnamka,,, namiesto sampionov som dala kukuricu ☺ k tomu ryza a uhorkovy salat
Ako dezert bude zmrzlinovy pohar s ovocim 👍
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=828

m_ij_ka
30. aug 2015

naša večera pečené klobásky, horčica, chlieb 🙂

trudka4
30. aug 2015

Opilý Izidor
Suroviny na plech 35 cm x 39 cm :
Těsto :
máslo 330 g
mletý cukr 330 g
vlašské ořechy mleté 264 g
polohrubá mouka 176 g
vejce 9 ks
kakao 2,5 lžíce
kypřící prášek do pečiva 2,5 sáčku
Ořechová náplň :
vlašské ořechy 440 g
mletý cukr 330 g
sušené rozinky 220 g
rum 350 ml
vanilkový cukr 2,5 sáčku
Krém :
Zlatý klas 88 g
mléko 660 ml
kakao 4,5 lžíce
mletý cukr 176 g
máslo 660 g
Ostatní suroviny :
meruňkový džem 300 g
kvalitní čokoláda na vaření 200 g
máslo 100 g
Postup :
Těsto :
V misce si vyšleháme změknuté máslo s cukrem a žloutky. Do této směsi přimícháme mleté ořechy, mouku smíchánou s práškem do pečiva a s kakaem.
Z bílků si vyšleháme tuhý sníh a opatrně ho vmícháme do těsta.
Těsto je hustší jak piškotové.
Dáme na plech s pečícím papírem a uhladíme do rovna. Vložíme do vyhřáté trouby na 180 stupňů a pečeme asi 25 minut.
Vlažný korpus potřeme meruňkovým džemem.
Ořechová náplň :
Mleté ořechy smícháme s cukrem, vanilkou a přimícháme rum a rozinky /rozinky si předem můžeme v tom rumu namočit/.
Tuto náplň opatrně rozetřeme na džemem potřený korpus.
Krém :
V mléce uvaříme Zlatý klas smíchaný s kakaem. Necháme úplně vychladnout, ale občas promícháváme během chladnutí.
V misce si vyšleháme změknuté máslo s cukrem a postupně přišleháme vychladlý puding.
Tento vyšlehaný krém rozetřeme na ořechovou náplň.
Dáme ztuhnout do lednice.
Čokoládová poleva :
V hrnci nad parou si rozpustíme čokoládu na vaření s máslem. Necháme ji chvilku zchladnout a pak ji rozetřeme na ztuhnuté řezy. Dáme nejlépe přes noc ztuhnout do lednice.
Krájíme úplně ztuhnuté z ledničky nožem namočeným v horké vodě a nakrájené necháme tak 20 minut postát při pokojové teplotě.
DOBROU CHUŤ ....

lilimoni
30. aug 2015

@trudka4 izidora som dlho nerobila 🙂

trudka4
30. aug 2015

@lilimoni tak zkus tento recept a uvidíš, že nebudeš litovat.

lilimoni
30. aug 2015

@trudka4 tento sa mi vidi iny ako mam ja recept od mami. Som ho robila naposledy pred 4 rokmi 😀

m_ij_ka
31. aug 2015

kôprovka s hovädzími kockami, knedľa 🙂

m_ij_ka
31. aug 2015

naša večera žobrácka kaša, čalamáda,chlieb 😉

bambulalala
31. aug 2015

U nas dnes rezne po taliansky,zdniakova kasa,uhorkovy salat +kotlikovy gulas este od soboty-lepsi a lepsi kazdy den🙂zajtra mam snad veget 🙂

raszuz
1. sep 2015

Dobre rano, vcera sa dojedalo z nedele + som spravila sunka fleky, dnes to bude zeleninova polievka, kuracie rezne so zemiakovou kasou, miesany salat

lubomira1965
1. sep 2015

zeleninovu polievku a sosovicovy privarok s vajickom alebo parkom

lilimoni
1. sep 2015

zemiakova na kyslo, slize vajickove alebo s grankom, sosovicovy privarok s fasirkou 🙂 a daky kolacik, asi pernik spravim 🙂

lilimoni
1. sep 2015

Babule ako robite bryndzovu pomazanku aby po vybrati z chladnicky bola roztieratelna a nie ako kamen? 😅

mili7
1. sep 2015

Ahojte, u nas dnes šúľance z tvarohového cesta s makom a z toho isteho cesta vom spravila aj lekvárové pirohys grankom.

elienocka
1. sep 2015

Plnena paprika s knedlou a zeleninova polievka 😉

mamaoly
1. sep 2015

Mrkvová polievka s krupicovými haluškami, krkovička na cibulke v kečupovej omáčke a ryža

ajkava
1. sep 2015

@lilimoni daj miesto normálneho masla pomazánkové a pridaj ešte kyslú smotanu. Ale "přiměženě". 😀

mamimilla
1. sep 2015

spenatovu polievku a dopekam bezlepkove palacinky s jahodami a slahackou

lilimoni
1. sep 2015

@ajkava skusim, dakujem 🙂

jukov
1. sep 2015

hrášková omáčka s vajcom na tvrdo a chlebíkom, mega tvarohové lievance (aj samotné, aj s lekvárom a šlahačkou - kto ako chce)

elienocka
1. sep 2015

@m_ij_ka zobracka kasa je krupova?

l_e_n_o_c_k_a
1. sep 2015

Trená mrkovovo-zeleninová polievka s haluskami. Koprova omacka so zemiakmi, vajickom a spekacikom 🙂

majca1581
1. sep 2015

My sme papali spenatovu polievku S vajcom A pirohy zemiakové aj lekvarove 😀

mimmka30
1. sep 2015

Plnená paprika z knedľou a na zajtra zapekané cestoviny z mletým mäsom a zeleninou