Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

lydia22
11. aug 2011

Zeleninova polievka, kuracie stehna na stave,ryza uhorky alebo broskyňovy kompot.

linddi
11. aug 2011

Hŕstková polievočka a vysmážaná cukiňa s pečenými zemiačkami 🙂

kralicica
11. aug 2011

včera na večeru cukinové placky, dnes segedín, zajtra niečo kuracie... sme u mojich rodičov tak sa starajú 🙂

sniperka
11. aug 2011

Ja dnes varím polievku- mäsový vývar,knedle, chrenovú omáčku a mäso.

ame
11. aug 2011

bryndzova kremova polievka a francuzske zemiaky 😉

tosomja
11. aug 2011

špízy - šampiňony, syr, ananás v cestíčku. Je to fakt že úžasné 😀 Ale manžel neľúbi ananás ani šampiňóny, takže sekanú a hranolky pre neho. Malej stále len polievočku.
Banány v čokoláde so šľahačkou.

anaxamon
11. aug 2011

iba krupicna kasa pre mna samu 🙂)

babullka1
11. aug 2011

ja kremovu cesnakovu polievku a pizzu

fomarik
11. aug 2011

Maďarský guľáš s knedlíkom

katusska1
11. aug 2011

my máme kalerábovú polievku, vyprážaný karfiol+zemiaková kaša a ako dezert buchty s džemom a lekvárom 😀

nikulqa
11. aug 2011

@sniperka ako robis chrenovu omacku?dik

zabka4
11. aug 2011

@fomarik dáš mi receptík na ten guláš?
My dojedáme ešte syr v palacinkovom cesticku a hranolky a poobede idem s malinkou špekačkovať 😀 😀

lucyka1
11. aug 2011

@attena diky. to vyzera ozaj jednoducho a hlavne rychlo. je aj dost husta??? ked ju nezriedim.... 🙂

nikulqa
11. aug 2011

@zabka4 ja robim stale tento aj teraz sa mi dovara 🙂 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2160

fomarik
11. aug 2011

@zabka4 ja ho robím z hovädziny ale môžeš aj z bravčového. Takže ja používam cca 1,20kg mäsa ( ono sa to ešte scvrkne). Cibuľku spením , na nej opražím červenu mletu papriku, pridám mäsko a ktomu šupnem na pásiky nakrájanu červenú kápiu ( dnes som dala až 6 kusov a veru, mohla som aj viac). pridám nové korenie, mletu rascu, sol, 4 veľké bobkové listy, mleté čierne korenie. Zo začiatku nepodlievam vvobec, počkám, kým masko pustí vlastnä šťavu. Až po cca 1 a pol hodinke podlievam vývarom, no a podľa chuti pridávam aj korenie "Madarský guľáš"- stojí 0,60 centov alebo guľáš fix. Ak treba, ku koncu ešte zahusťujem hladkou mukou.
Týžmi hranolkami si ma inšpirovala...dokázala by som ich zjesť na kilá...s tatarkou...mňňňáááám 🙂

pancake
11. aug 2011

inak guláše odporučam robiť v tlakovom hrnci. je úžasný..mäsko sa úplne rozpadá na jazyku 😵

pancake
11. aug 2011

@babullka1 ako sa robí kremová cesnaková?

titkovamiriam
11. aug 2011

ked madarsky tak jedine kolko masa tolko cibule a bez muky-cibula a maso krasne gulas zahustia:
ak nie tak v krajnom prípade nastruhat zemiak 😀

600 g hovädzej nožiny - "močing", 600 g cibule, 1 paradajka, 2 zelené papriky, soľ, 1 PL sladkej mletej červenej papriky, 1 PL štipľavej papriky mletej, prípadne 1-2 sušené štipľavé papriky na jemno pokrájanej aj so semienkami-ak nemáme mletú štipľavú papriku, 3 strúčiky cesnaku, 3 PL bravčovej masti alebo oleja, voda

attena
11. aug 2011

@lucyka1 nema za co, ano je to dost huste aspon pre mna ja tam davam na liter asi tak deci vody ale to uz ako chces a syn tam ma rad mozarelu nakrajanu uz do taniera pridavam tesne pred jedenim,pozor nie do hrnca

adelaida33
11. aug 2011

@titkovamiriam ja robievam rovnako 🙂 , len používam hov. predné, viac mi chutí 😉 .

maminka751
11. aug 2011

ja dnes varím restovanou kuraciu pečienku s tarhoňou 🙂

sniperka
11. aug 2011

@nikulqa Urobím klasickú zásmažku z oleja a hladkej múky,zalejem vodou a mliekom asi 1:1,osolím a až zhustne nasypem tam nastrúhaný čerstvý chren.

lizatko1009
11. aug 2011

zeleninova polievka s cestovinou, mame este svieckovu od vcera a este spravim cuketove plack, alebo zapekanu cuketu s mozarelou.

titkovamiriam
11. aug 2011

adelaida33 ja obcas tiež 🙂 a tiež robievam v tlakovom je to raz dva,inak gulase robim rozne aj z bravcoveho aj z diviny- čo je po ruke 🙂

judka
11. aug 2011

@ikika fajnove a jednoduche ako fazula kysla
len uvaris zemiaky dam korenie bobkovy list sol ked su zemiaky uvarene spravim zaprazku zahustim trochu mlieka este a ked to poriadne vrie nakoniec postim este vajicka donho len potom aspon minutku nemiesat aby ostalo vajicko cele ak treba dochutim vegetou stipku octu kto ako ma rad je to vraj dobre aj s masom ale este som nerobila
chutne je ked das namiesto mlieka smotanu na varenie stym to mam najradsej🙂))))

mia258
11. aug 2011

Šľahaná zeleninová a cícer s paradajkami a špenátom. Poobede asi spravím narýchlo banány v čokoláde 🙂

bubinko83
11. aug 2011

my dnes fazulova a pečeny bočik so zemiakmi

titkovamiriam
11. aug 2011

elina 313:
2 lyžice oleja, 4 lyžice SNICO kečup pikantný, 1 lyžica medu, sójová omáčka, 3 strúčiky cesnaku, cibuľa (nakrájaná najemno), oregáno, bazalka, mletá škorica, soľ. Poriadne premiešať a môžeme marinovať. Marináda je vhodná pre všetky druhy mäsa, no najlepšia je na kuracích krídielkach.

lenka268
11. aug 2011

dnes palacinky s tvarohom a lekvarom a zemiakova kysla polievka ostala od vcera

ivanka85
11. aug 2011

pizza..domaca🙂