Čo môžu deti papať po výbere nosných mandlí?

rozala111
13. jún 2010

Ahojte, detom, by mali vyberat vo stvrtok nosne mandle - dufam, ze neochoreju a ze sa to podari. Chcem vas poprosit, ake jedlo sa dava detickam po operacii? co vsetko mozu papat? nejake tipy na jedlo. A este co mozu robit, su nejako obmedzene? dakujem.

monci78
13. jún 2012

@miskachrumka aj my sme boli na sukromnej klinike mediclinik a veru bolo nas tam plno, brali to ako na beziacom pase. My sme boli na izbe s 5 rocnym dievcatkom a s jej rodicmi. S jednej strany je to dobre ze vidis ze si v tom nie sama, a s druhej strany to bolo zle, lebo ked jeden prestal plakat, zacal druhy. 😒 No vydrzali sme, a cakali sme ze nas pustia cim skor a doma uz bolo dobre.

miskachrumka
13. jún 2012

@monci78 tu mám pocit že to maju časovo oddelené 🙂 každý ma objednanú svoju hodinu o hodinu dalši ...atd

monci78
13. jún 2012

@miskachrumka aj tam to tak bolo, prve isli male deti a tak postupne...ale na izbe sme boli dve...no mozno ze vy budete sami.. 🙂

miskachrumka
13. jún 2012

@monci78 ono nám spomínali len že prideme o pol deviatej prezlečú ho a daju ten oblbovák a pol hodinu na to pojde na salu žiadnu izbu nič nepomínala :/

luciaella
14. jún 2012

Aj ja idem s malou v piatok do ZV Medicentra na 10:30 🙂 a tiež mam strach. Mala sa tesi lebo ideme opravit nostek....

luciaella
15. jún 2012

V Medicentre bolo fayn mozem len odporucat izby pekne, decka tam maju TV a DVD s rozpravkami. Trosku sa mi nepacilo ze na tu istu hodinu objednali 3 deti a my sme cakali dve hodiny ale v pohode. Personal je velmi zlaty 🙂. Operacia dopadla dopadla super, trosku sme poplakali po zobudeni (od hladu). 🙂 A teraz nasleduje uz len cakat co s toho bude. Ale dufam ze sa oplatilo. Inak na malej ani nevidno ze by bola dneska na operacii, musim ju riadne brzdit aby neskakala a nebezala 😉

miskachrumka
20. jún 2012

Ahojte tak zakrok bol okej všetko ako ma byť..
no malý má od včera sople :(
čo mam robiť ?niečim liečiť alebo fukať a počkať do piatku na kontrolu ?

miskachrumka
20. jún 2012

@luciaella aj ja som tam bola v piatok s malým na vyber nosnej

margot
4. okt 2012

@kika777 práve sa rozhodujem ,či dať v celkovej,či v lokálnej....v Trnave

kika777
4. okt 2012

@margot ja som bola velmi spokojna s pristupom. Celkovej som sa bala...po lokalke si mala nic nepamatala, jediny zly zazitok mam z toho ja, ako bola omamena,ako mi ju zobrali a ako potom plackala. Ale mohli sme tam s nou byt spolu s muzom, po zakroku musela smrkat a na obed sme isli domov. Doma iba hovorila, ze ju svrbi hrdielko ale vobec si z nemocnice nic nepamatala. Len teda uvidime ,ci jej znovu nenarastie.

kika777
4. okt 2012

@margot a este teda my sme to museli riesit rychlo, lebo jej sa kazdy tyzden vracali zapaly usiek a na jedno zacala zle pocut a ak by sme chceli vybrat v celkovej ci uz v TT alebo inde, cakalo sa aj 2 mesiace a toto sme mali vybavene behom tyzdna

ingrida22
7. apr 2013

Ahojte, vie mi niekto poradit?sme tri dni po operacii nosnych mandli a orezavanie z jednej krcnej. Vsetko prebehlo v celkovej anesteze, je vsetko ok, ale maly mi hovori na nos a vlastne ani nechce poriadne rozpravat, tvrdi, ze ho trapi nostek. V noci stale chrape. Viete mi poradit, ci je to prirodzene po operacii, alebo nie je nieco v poriadku? dakujem velmi pekne

slavka1307
8. apr 2013

@ingrida22 http://poradnaorl.webnode.sk/novinky/ Skúste tu pozrieť a opýtať sa. Ja sa mám do dvoch týždňov rozhodnúť, či dáme vybrať nosnú mandlu. Veľmi sa toho bojím.

fordikford
8. apr 2013

@ingrida22 najlepšie je len tekute polievky a kašovita strava aj môj maly hovoril jak na nos a ešte aj hovori a v noci chrape hlavne že vraveli že sa to utlmi a už je to rok čo mu vyberali a žiadna zmena aj je často chorí 🙂

ivana2401
1. máj 2013

aj nas to caka mam velky strach aj po tom co som precitala o tomu 6 rocnemu dievcatku inak pred operaciou musi byt uple fit ani maly soplik nesmie mat lebo v tomto pocasi je dost tazke hlavne ked sa nahanaju a santia aj teraz ma maly soplik

fintorka
5. máj 2013

@anesim Ani nam lekar nedoporucil narkozu.

iloro
28. máj 2013

ahojte maminky.precitala som si vase kom.a som velmi rada a zaroven jakz tak ukludnena pretoze som si tu neprecitala nic hrozneho a tragickeho co sa tyka vyberania noc.madli s malym 🙂 :- pavlikom som pred operaciou 😒 a musim sa vam priznat ze sa strasne toho bojim hlavne ked som si precitala aj hrozne clanky o tom .napr male 2 roc dievcatko slo na operaciu nos.mandly a uz sa z nemocnice nevratilo 😢 a to by ma zabilo .a tieto clanky ma deptaju tak som rada ze som si precitala aj vase pozitivnejsie clanky dufam ze nam to vyde bez kompikacii!.

ankap
22. jún 2013

ahojte, ako dlho trvajú predoperačné vyšetrenia u detí? Výsledky z krvných odberov sú na druhý deň hotové?

nana6138
7. aug 2013

chcem sa na tuto temu opytat aj nam brali pred dvoma dnami nosnu mandlu a maly sa stale dozaduje mlieka alebo kakaa jest moc nechce tak neviem viete niekto radu ci sa moze pit mlieko alebo radsej nie? dakujem

magnetika
3. sep 2013

Dievčatá, vy čo máte detičky po odstránení nosnej mandle, aj vaše deti mali po odstranení 2-3 dni soplíky., lepsie povedane len voda ide malemu z nosa. Ziaden "chorý" hustý sopel, len mu skratka tecie z nosa, pod chvilou si ho utiera do rukava, smrkame, kedy sa da, ale z nosa viac-menej nic nejde, ale stale mam pcit, ze ho ma plny a tazko sa mu vez neho dycha. Je to normalny stav po zakroku ? Kolko to este potrva ? My sme boli vcera doobeda na zakroku v upknej narkoze na sukromnej klinike v PN a som velmi spokojna s urovnou a pristupom personalu. Sice sa zakrok plati, ale ak to mozeme sebe a hlavne malemu "sprijemnit" tak kasleme na prachy. 😵 😵 😵

magnetika
3. sep 2013

@nana6138 nam povedali, ze mliecne veci bez problemov, kludne moze mliecko, ked si ho pyta. Smejem sa 😀 😀 😀 , lebo aj mna znama upozornovala, ze malemu asi nebude chutit jest 2-3 dni a mala si ho vidiet, ked sme prisli z nemocnice, bol by zjedol aj mna. Tak spratal 1 detsku vyzivu a na to tanier pyre. Takze u nas sa nechutenstvo nekonalo... 😵 😵 😵 😵

magnetika
3. sep 2013

@ankap My sme boli v stredu na odberoch, v piatok sme mali papiere pripravene a v pondelok sme mali zakrok. Takze za tri dni vselijako....

nana6138
4. sep 2013

mi sme mali obrovske komplikacie uz pri vybere mandli hodinu po zakroku sa malemu pustilo krvacanie museli ho znova uspat 3 hodiny nevedeli zastavit krvacanie, a po tych dvoch CA ho nevedeli zas prebrat ... na treti den v pohode domov doma cely tyzden nic nejedol bolo mu zle, mali sme cele dni horucky a bolesti ... na 7 den po zakroku krvacanie z nosa prisli sme na kontrolu zatavovali mu cievky potom to preslo a chvalabohu po troch tyzdnoch trapenia ani nevieme ze nam nieco robili ...

gocrazy
18. sep 2013

@magnetika ahoj, prosim ta ako dlho si potom bola doma s malym? nam vyberali mandle minuly tyzden v piatok, vsetko sa hoji krasne, nema teploty, papa pekne, ale uz sa doma nudime a chcem ist s nim von na kratku prechadzku, neprsi, nefuka, svieti slnko aj ked teda teplo velmi nie je

magnetika
18. sep 2013

Jeeejda, my sme boli vonku hned na druhy den 🙂 Ja ho doma neudrzim. Na kontrole mal tiez pekne vsetko zhojene, teraz v pondelok bolo 2.tyzdne a uz necitim ani zapach z ust. Uz sme absolvovali aj nadchu /doniesol si zo skolky/.

mihrimach
17. okt 2013

čaute baby nas to čaka 21novembra mam s toho taky strach že to ani opísat neviem .

vipdesignklient
10. jan 2014

ktorú kliniku odporúčate na výber nosných mandlí pre 4 ročné dieťa? Ďakujem

hanikbanik
19. jan 2014

maminky, moja malá je závislá na kakauku, viete mi poradiť, či sú pred a po operácii nosnej mandle dáke obmedzenia v tomto smere? Že mlieko? Zajtra ideme na to a neviem, či si so sebou vziať aj mlieko a granko. Ďakujem

miska201
26. jan 2014

@hanikbanik ahojky, mozem sa opytat, ako ste dopadli? my sme boli na vyber nosnych mandli vo stvrtok a dnes uz mame sopliky a kasle :O(

hanikbanik
26. jan 2014

@miska201 ahoj, no my sme zatiaľ len pár krát kýchli, ale inak je zatiaľ fajn. Tak uvidím, staršia je prváčka v škole, nuž zdroj choroby máme na blízku. Skoré uzdravenie 🙂