Čo ponúknuť návšteve?

elian
23. aug 2013

Ahojte kočky prosím o osvedčené tipy čo ponúknuť návšteve....stále točím len chlebíky a jednohubky s menšími obmenami ....a už je to nudné. Prosím poradťe osvedčené, jednoduché a vynikajúce tipy....ďakujem

klincek
23. aug 2013

u nas mava uspech oblozena misa-kazdy si spravi chlebik podla seba🙂
a zvyknem piect "slimaky" z listkoveho cesta. kupis uz vyvalkane a zrolovane, odrolujes, natries syrokremom, polozis platkovy syr, sunku, posypes niecim vonavym, zvinies, rolku nakrajas a tie kolieska das upiect.

lubikan
23. aug 2013

zeleninovy tanier,ovocny tanier,

palacinky,dolky,pekne naaranzovane

cat
23. aug 2013

@elian ja vyvalkám lístkové cesto, potriem kečupom, dám nato šunku, čaba salám, niva syr, nadrobno nakrájanú červenú popriku, cibulu, stočím to do rolky, potriem rožšlahaným vajíčkom a upečiem na 180 st., nechám vychladnúť a nakrájam na kolečká. Toto robím najčastejšie a vždy sa to hneď s prepáčením zožerie 😀

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snopkulka
23. aug 2013

možno ťa inšpirujem - rýchle recepty do pol hodky hotové: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/snopkulka/al... 😉

jasminet
23. aug 2013

slany cuketovy kolac, coleslaw salat, natierky - cesnakova, tuniakova, z krab. tyciniek, syrova misa, slimaky z listkoveho cesta...

dai
23. aug 2013

cokolvek🙂 uprimne ti poviem ze robim casto oslavy o 20 ludoch a podobne a este som nikdy nerobila oblozene chlebicky... mas plny net napadov, staci si vyberat - ja vzdy robim 3kola - nieco zaujimave, nieco na zaplnenie brucha a dezerty - vsetko tak aby som to zvladala sama pripravit a aby sa to nepokazilo😉
zaujimave jednohubky - losos so salatom, krevety bud v tempure alebo len v bylinkach pecene, smazene; kalamare, minirezniky, rozne pomazanky a rozne druhy peciva, ovocie a syry , jahody , plnene vajicka etc. ... toto zvyknem davat ako prve kolo - vsetko je spravene velmi rychlo a ked to pekne naservirujes tak to aj super vyzera
hlavne kolo su jedla na zasytenie - to su rozne pecene maesa - kura, jahna, ryby, grilovana zelenina a opaet maesa ako napr. rebra, rozne klobasky etc. ...
dezerty - zvyknem mat jeden domaci kolac - vzdy nieco rychle a jednoduche ako napr. bublanina, pernik, tvarohovy struhany kolac etc. ... a potom nejaky zakusok - ten vyberam podla casu - bud sa s tym vyhram - ja milujem napr. oblizprst - spravim ho v tortovej forme a krasne to aj vyzera potom, ale lahky a rychly je napr. zakusok z bebe keksov, plnene piskotky v cokolade, rozne pudingove pohare s ovocim a slahackou a pod. ...

robime taketo oslavy najmenej 3-4x do roka a malokedy sa mi veci opakuju😉 na male navstevy obycajne staci kvalitne vinko, syry s ovocim a nejaky dobry kolacik , ak treba aj vaecsie obcerstvenie tak zvyknem spravit studene misy a k tomu do kosika rozne druhy peciva plus nejake pomazanky😉

eeffka
23. aug 2013

ja sa tu len chodim inspirovat ja som ten chlebickovy typ 😀 , ale pozeram ze @dai sa vyhra, ako klobuk dole ale to musis mat v krvi, pre mna je velka oslava nocna mora 😀

lucka1987
23. aug 2013

@dai opat moj clovek 😀 😀 😀 .. ja som robila chlebicky naposledy mozno na posedeni ked sme sa lucili zo zakladnou skolou v 9.B 😅
ale ked svokra si nevie predstavit sviatky bez chlebickou.. rada si ich u nej dam a nostalgicky zaspominam na obdobie detstva, kedy sme pomahali robit asi milion kusov chlebickov na sviatky 😀

tiez zvyknem robit malicke madailoniky obalene v trojobale.. k kuracieho ci morcacieho masa , pripadne ked sme robili divinove domace klobasky, potrebovali sme sa pochvalit, tak sme ich pekne nakrajali na drevene tacky a podavali s chlebikom, baranimi rohmi , uhorkou.. no klasika..
este mam rada pomazanku zo surimi tyciniek / tatarka, cibula, cierne korenie, sol, surimi /, pripadne tu lahodnu cesnakovo syrovu.... je tak dobra ze malokomu vadi ze je na navsteve a rad si ju da 😅
plnene vajicka nerobievam lebo polovica rodiny vajicka neznasa.. priznam sa raz som si dala u otca akesi plnene vajicka s kaviarovou plnkou a nikdy viac.. 😝
no co rada este robim, tak naplnim rajcinky ci cherry paradajky nejakou syrovou pomazankou. tiez to pekne ukaze na taniery..
mimo toho navsteva vzdy oceni, ked im ponuknem nieco z mojej " tvorby" a to domaci syr, pripadne k oblozenej mise domace pecivo napecene..
a co sa tyka sladkeho.. tiez nejake rychlovky, bublaniny, osviezujuce kyselkave kolace na leto....
obcas nejake chipsy , tycinky v tanieri .... pripadne ked nema cas na chystanie a je to vsetko zbuchane na rychlo.. dame pizza party a objedname si pizzu , z kamosovej pizerky 😀 😀 😀

k

marylis
24. aug 2013

skus tapas 😉 Je toho vela, jednoduche a rychle ;)

sharlotta
24. aug 2013

chrumky, tycinky, cipsy, keksy, oriesky.... 😀 😝

jerryjanka
24. aug 2013

ja skôr ako chlebiky robievam misy - zeleninova, ovocna, syrova, šunkovo - salamovo - klobasova,
kolačiky, super napad su aj obalene medajlonky, a tiež ako lucka robievame pizza oslavy - kedy napriklad po vianociach ma každy plne zuby udeneho so šalatom, reznov a tak, tak hned po novom roku ked oslavujeme meniny a narodeniny detí - objednavame pizzu 😀

lienka1601
24. aug 2013

ja robim pomazanky.. hociake.. vzdy inu.. alebo salaty.. mrkvovy vsetci miluju.. dokonca si objednavaju ze tentooo sprav :D haha

irma1113
30. aug 2013

Viem, že to možno nie je tradičné, ale ja sem-tam ohurujem svoju návštevu trdelníkmi 😀 😀 😀 ...a boli spokojní, ba priam si pýtali ešte viac 😀 http://dobruchut.azet.sk/recept/17114/fotorecep...

zuzana76
6. júl 2016

ja robievam podla toho, kto je adresatom, ked svokrovci a nasi, teda taki konzervativnejsi ludia, robim aj chlebicky @dai @lucka1987 daju sa urobit aj na modernejsi sposob, napr. dnes syn oslavuje meniny, tak budu chlebicky a na nich lienky z cherry paradajok, potom rozne jednohubky s nátierkami, ovocie, kedze je sezona ovocia, varene kukurice a nejaky pudingovy rychly kolacik

suve99
6. júl 2016

..vrstvený šalát gyros a k tomu cesnakové bagetky, zemiakové dolečky potreté nátierkovým chrenovým maslom, ozdobené plátkom údeného lososa a snietkou kôpru, plnený plesňový syr nakrájaný na malé trojuholníky a dozdobený bobulou hrozna...plnená quesadilla, tortilly plnené šalátom...X možností...