Čo variť na chate?

dadka13
8. jún 2013

Dievčatá - poraďťe 🙂 🙂 🙂 🙂 Ideme na chatu - 10 dospelých a 6 detí vo veku 2-12 rokov. Čo variť pre toľko ľudí, aby sme - my baby - nemuseli stáť celý deň za sporákom?

janinah
8. jún 2013

na prvý deň by som tam už niečo navarené dovliekla napr. guláš,ešte niečo na opekačku a večera vybavená,ako dlho tam budete?

dadka13
autor
8. jún 2013

4 dni 🙂 🙂 🙂

mawka
8. jún 2013

deti si radi opekaju, takze spekaciky, narobte dospelym spizy, napichajte to jedno doobedie a potom sup na rost. vecer si spravte kapustnicu, ta iste bodne na nocne seansy 😀 a hlavne varte to, co sa da v jednom kotliku.
http://varecha.pravda.sk/diskusie/oslava60-mojh...
http://www.hladatrecepty.sk/b/kotlík.html

skus popozerat 🙂

mawka
8. jún 2013
irriss
8. jún 2013

@dadka13 rychlovky testoviny..zalezitost max. 15ti minut..pokud se rozhodnes a budes potrebovat rychlo levno recepty....napis 😉

mawka
8. jún 2013

@irriss tak to rovno napis, potesis aj ostatne 🙂 my take nieco zatial planujeme a ja sa tomu vyhybam prave pre stravu. tiez sa mi tam nechce na chate len stat pri vareni 😅

irriss
8. jún 2013

@mawka
napis mi ingredienty,ktere vam chutnaji... 😉 tim mi ulehcis vyber..jinak nevim, kde zacit.. 😅
p.s. ja u plotny stojim max. 30minut😉 a to jen kdyz smazim..

mawka
8. jún 2013

@irriss maso, zemiaky, zelenina, ovocie. a byliny a korenie. proste take slovenske 😀 dietne len v ramci normy 😀

mawka
8. jún 2013

@irriss dakujem 🙂

irriss
8. jún 2013

@mawka
zaklad temer pro vse 😉 osmazis cesnek (ja i celou hlavicku pro 5 lidi)na olivovem oleji, osolis, opepris a osmazis..zalejes malinko vodou a rozmackas vidlickou 😉
cesnekove
1.Do tohoto testicka (kvuli detem rozmackaneho) zamichas testoviny, pridas petrzelku a posypes syrem a mas hotovo 😉
bramborove
2.do tohoto zakladu nakrajis brambory na kousky nakrajene a povaris dokud jsou mekke, ale nesmi tam zustat voda..opet jako kase..muzes a nemusis je rozmackat..a pridas uvarene testoviny..petrzelku a zamichas..HOTOVO
s mletym masem
3.do zakladu pridas cibulku, rozmackas a povaris stejnym zpusobem spolecne s cesnekem a pridas mlete maso, petrzelku ..zamichas, povaris, pridas kmin, petrzelku -plus posypes syrem a hotovo tzv. "na bilo"..
4.s pridanim rajcat ci paradajkoveho protlaku mas testoviny "na cerveno"..a posypes syrem.. 😉
tunakove
5.a 6.do zakladu cesnek a cibulka pridas tunaka a opet.."na bilo" bez paradajek.."na cerveno" s paradajkami.. 😉
ancovickove
7.do zakladu das lahvicku ancovicek a nechas je "roztopit"..pridas trosku strouhanky, petrzelku a vse osmazis dozlatova spolecne..vznikne chrumkava strouhanka,..zamichas ji do predem uvarenych testovin.. 😉 HOTOVO- NESYPES syrem 😉
rybove se vetsinou neposypavaji..kvuli chuti.. 😉

mawka
8. jún 2013

@irriss vdakaaaaaaaaaa, ulahodila si mi. toto je pre mna. "za chvilu a dobre" 🙂 lubim ta 😵

irriss
8. jún 2013

@mawka !!pokud chces mnaminu, rada: PLYTVEJ olivovym (extra) olejem a cesnekem... 😉
nic nezkazis..jen mlsne jazycky uklidnis..a briska zasytis.... 😉
k orientaci spotreby: 1 sacek - 500gr testovin pouzivam pro nas 5, kdyz nedrzim dietu 😉 ..(2 dospelaci a 3 dospivajici slecny) ale manzel ma VEEEELKOU PORCI 😉

p.s. osobne plytvam vsemi ingredienty..jsou vetsinou levne....😉 nemame radi, kdyz vykukuji "zlute-suche" testoviny..

irriss
8. jún 2013

@mawka jeste mne napadlo, na cesty delam den predem zavrene pizzy- tzv, Calzone 😉 vydrzi i nekolik dni a jsou VYBORNE i studene.. 😉

andrejka1974
8. jún 2013

ja si uvarim dopredu upeciem kura, rezne, upeciem pizzu potom zoberiem nejake cestoviny 🙂 🙂 🙂 🙂 v aute to vydrzi a na chate dam do chladnicky, niekedy som aj zavarala jedlo do poharov a tak mi vydrzalo zavarene aj dva tyzdne stacilo len otvorit flasu a bolo 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

dazdovka
8. jún 2013

@irriss super 🙂 😵 dakujem i ja za inspiraciu 🙂 🙂 🙂
@dadka13 teraz mi napada dalsia varianta cestovin, ak najdete niekde pri chate jedle hriby (teraz ich je vsade vela), aj tie by sa dali pouzit do omacky - podusit, zaliat sladkou smotanou (trvanliva smotana sa da pouzit do viacerych jedal/napojov) 😎

dadka13
autor
9. jún 2013

@dazdovka
@mawka
@irriss - dievčatá - veľká vďaka. Rozmýšlame nad opekačkou - grilovačkou - ale ani to sa nedá každý večer - takže vítam cestoviny - do toho sa pustíme + u nás idú všelijaké špekáčikové variacie - či už s cibulkou, kečupom a čiernym pivom alebo so syrom a kečupom - a šup do rury. Takže niečo pokombinujeme - ešte raz ďakujeeeeem 🙂 🙂 🙂 🙂

jasminka7
19. jún 2013

@irriss ahoj, velka vdaka za Tvoj popis pripravy roznych cestovin. Chcela by som preniknut do tajov Talinskej kuchyne, mozes mi trosku pomoct? Teda konkretne ten Tvoj navod na robenie cestovin ma zaujal -- chcem sa naucit dobre varit cestoviny a rizoto. Ked som robila tu najjednoduchsiu verziu cestovin, co pises, tak som mala hned dva problemy.

1. ako velmi ten cesnak oprazit? do bledohneda, tmavohneda? ozaj, treba ten cesnak pred prazenim nakrajat?
2. ked oprazeny cesnak zalievam vodou, tak to prska na vsetky strany. Tak to ma byt?

honey10
Odpoveď bola odstránená
Zobraz