Čo všetko sa dá spraviť s černicami?

kuzelna
19. aug 2013

dostala som cernice,no nemam s nimi skusenosti.poradte mi nieco,ako by sa mali zavarit,alebo recept na dobry dzem......dakujem.

fordikford
19. aug 2013

ja ich klasicky zavaram na studeno ,dam zamrazit,džem a adnes som robila pečeny čaj spolu s hruškami jablkami a slivkami

evitka3
19. aug 2013

@kuzelna
Ja robim z cernic kazdy rok dzem, umyjem ich, resp. Premyjem, dam do velkeho hrnca, zasypem cukrom, podla uvazenia sladkosti, povarim a ked trochu zmaknu, rozmixujem ponornym mixerom, prepasirujem cez sitko a plnim flase, uzatvorim ich, obratim hore dnom a necham vychladnut. Hotovo, jednoducho, minimum roboty a do palaciniek tort, ci kolacov bomba vec🙂🙂

moon1979
19. aug 2013

@evitka3 ja pasírujem pred varením a zacukrením 🙂
teda umyjem, rozmixujem, prepasírujem, zacukrujem, povarím, dám do fliaš a uložím do deky 🙂

kuzelna
autor
19. aug 2013

@fordikford na studeno zavarit znamena,ze sa vrstvia cernice a kryst.cukor?a nesterilizuju sa potom?

fordikford
20. aug 2013

nie ja len hovorim na studeno do velkej flaše sedemdecky dam dve polievkove lyžice cukru černice zalejem studenou vodou dam trocha kys.citronovej a kys.sorbovej a dam zadinstovat

irma1113
21. aug 2013

Už párkrát som robila z černíc džem. Tak všetkých chutí, že rozdám celej rodine a vždy sa rýchlo zje 🙂 Postupujem podľa tohto receptu: http://dobruchut.azet.sk/recept/14056/cernicovy...
Výborný, naozaj odporúčam 😉